Cene smučarskih vozovnic za več kot 190 smučišč na enem mestu

6. 1. 2011
Cene smučarskih vozovnic za več kot 190 smučišč na enem mestu

Tako obsežen pregled cen smučarskih vozovnic in ponudbe smučarskih centrov na enem mestu bo prav gotovo dobrodošel pripomoček za lažje odločanje, kam se odpraviti na smučanje.

Mreža Evropskih potrošniških centrov (ECC-Net), katere del je tudi Evropski potrošniški center Slovenija, ki deluje pod okriljem Zveze potrošnikov Slovenije, je prvič pripravila pregled cen smučarskih vozovnic za kot 190 smučišč iz dvajsetih evropskih držav in Švice.

Pregled cen in ponudbe je dostopen od danes dalje na spletni strani:

Zbrani so podatki, ki so jih preko posebnega vprašalnika posredovala smučarska središča, med slovenskimi smučišči pa so sodelovala smučarska središča Krvavec, Kranjska Gora, Kanin ter Stari Vrh.

Pregled vsebuje cene enodnevnih in šestdnevnih smučarskih vozovnic za otroke, mladino in odrasle. Za lažjo primerjavo so smučišča razdeljena glede na dolžino smučarskih prog. Predstavljena je tudi dodatna ponudba smučišč (proge za deskarje, tekaške proge, drsališče, sankaške proge, dodatna ponudba npr. vožnja s konjsko vprego, ipd.), ter kontaktni podatki za smučišča.

Jana Huč Uršič, vodja EPC Slovenija je povedala:

"Pri primerjavi cen smučarskih vozovnic ugotavljamo, da so glede na dolžino prog slovenska smučišča dokaj draga. Cene enodnevnih smučarskih vozovnic se na večjih slovenskih smučiščih gibljejo med 28 in 29,50 evrov. Seveda pa je treba pri primerjanju cen smučarskih vozovnic upoštevati tudi oddaljenost smučišča od doma ter dodatne stroške, povezane s tem. Pri odločitvi, kam se odpraviti na smučanje, je poleg cene potrebno upoštevati tudi potrebe in želje posameznega smučarja. Družine z majhnimi otroki običajno ne potrebjejo »mega« smučarskih centrov. Za učenje smučanja so primerna tudi manjša smučišča, ki so običajno tudi cenejša."

Vsem potrošnikom na EPC Slovenija še svetujejo, da pred dokončno izbiro smučišča:

  • premislijo, kaj od smučišča pričakujejo in kaj potrebujejo,
  • primerjajo ceno in ponudbo (ceno vozovnice glede na dolžino prog, posebne akcijske popuste in ugodnosti, dodatno ponudbo…)
  • upoštevajo tudi druge stroške (oddaljenost od doma, stroške z gorivom, cestnine, prenočišča…)
  • si pravočasno uredijo zdravstveno zavarovanje, še posebej to velja za smučanje v tujini.

Slovenske smučarje, ki se odpravljajo na smučanje čez mejo, pa želi Evropski potrošniški center tudi spomniti, da se lahko v primeru težav s ponudniki blaga in storitev po pomoč obrnejo na Evropski potrošniški center v Sloveniji ali na Evropski potrošniški center v drugi državi EU, kjer so naleteli na težave.

Kontakti podatki vseh centrov v mreži ECC-Net so dostopni na spletni strani www.epc.si. Pomoč centrov v mreži ECC-Net je pri razreševanju čezmejnih potrošniških težav za potrošnike brezplačna.

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o svoji najljubši tehniki pomnjenja