Catherine Zeta-Jones in Tom Cruise: Hočeta rock!

7. 6. 2012

Na velika platna v režiji Adama Shankmana (Lak za lase in Frka v bajti) prihaja filmska priredbo uspešnega broadwajskega muzikala Rock za vse čase, zgodba o dekletu iz manjšega kraja Sherrie in mestnemu fantu Drewu, ki se srečata na Sunset Stripu, kjer se nadejata hollywoodske slave.

rockRokenrol ljubezenska zgodba se odvija skozi večne in poživljajoče melodije izvajalcev, kot so Def Leppard, Joan Jett, Journey, Foreigner, Bon Jovi, Night Ranger, REO Speedwagon, Pat Benatar, Twisted Sister, Poison, Whitesnake in podobni.

I Wanna ROCK!

Sloviti hollywoodski Sunset Strip, 1987.

V The Bourbon Room nažigajo rockerji, glave divjajo v ritmu glasbe, zidovi se tresejo. Srca se vnemajo in iz električnih kitar se usipajo iskre ter nekatere največje uspešnice osemdesetih ... Rock za vse čase!

Broadwajska uspešnica Chrisa D'Arienza, ki se ponaša s petimi nominacijami za tonyja in še vedno zabava občinstvo po vsem svetu, se z odrov seli na velika platna pod režijsko taktirko Adama Shankmana, ki je v Los Angelesu odraščal in se je tako na prizorišču snemanja počutil kot doma:

"Moj oče je bil glasbeni menedžer; pisarno je imel na Sunset Stripu. Poznal sem veliko izvajalcev. V osemdesetih sem koreografiral glasbene videospote, ta svet sem dodobra poznal in ga vzljubil. Priložnosti, da se vrnem v tisti čas, res nisem mogel zavrniti."

V osrčju sanj o hollywoodski slavi je ljubezenska zgodba, in kot razlaga režiserjeva sestra in producentska partnerica Jennifer Gibgot, "mlada zaljubljenca v našem filmu v mesto prideta – kot v Los Angeles pridejo številni – da bi postala znana, misleč, da je to nekaj preprostega. A izkaže se, da je težko ostati na tej poti, zaupati vase in v tisto, zaradi česar sta sploh prišla sem."

Zgodbo o uresničevanju sanj prežemajo neverjetne pesmi in razpoloženje Sunset Stripa, simbola tistega časa in kraja, kjer so se sanje utegnile uresničiti – in se tudi so. To je bil kraj, kjer je skupina iz nekje bogu za hrbtom zaigrala v lokalu Whiskey ali The Roxy – in naslednji dan podpisala pogodbo za ploščo.

Seveda film prikazuje tudi drugo plat medalje: kako je bilo v osemdesetih doseči slavo, v kakršni so se kopale 'glam' skupine tistega časa.

Producent Garrett Grant poudarja, da je bilo nadvse pomembno, da to obdobje prikažejo čim bolj pristno in se tako dostojno poklonijo rock zvezdnikom – pravzaprav rock bogovom – tiste generacije.

Za režiserja Shankmana se je popotovanje začelo ob ogledu muzikala na odru:

"Gledalci so se zabavali, kot še nisem doživel nikoli," se spominja.

"Vsi so poznali besedila vseh pesmi in skakali s sedežev, prepevali z igralci in se nasploh imeli bajno. To navdušenje ta neopisljiva čustvenost sta me prepričala, da posnamem film."

Novo na Metroplay: Tomi Meglič o globoki ustvarjalnosti, otroštvu in očetovstvu