Yorkshiere terrier

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
MaLicKa*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a MaLicKa* » 01. Sep. 2010 9:23

Gaja kupila sem psa in se seveda pozanimala, kako so drugi mladiči, in osebno spoznala ljudi, ki jih imajo ter nimajo nobenih bolezenskih znakov. Ne rečem, da si doma ne moremo privoščiti psa z rodovnikom ampak mama in oče nista hotela imeti nič pri tem in sem si psa morala kupiti sama, kar pa je pri ostalih študentskih stroških zelo velika vsota, če bi si kupila rodovniškega psa. Darujem za pse iz zavetišča , posredujem da iščejo dom, takoj bi vzela enega, potem pa nastane problem, da starši ne bodo imeli doma "mrcine" iz zavetišča saj nikoli ne veš kakšne izkušnje so doživljali itd. In ostalo ni drugo, da kupim psa ki mi je všeč, žal brez rodovnika, ki sta ga sprejela tudi starša.
Uporabniški avatar
Legally_blond
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 242
Na forumu od: 28. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Legally_blond » 17. Maj. 2011 14:45

Mam eno vprašanje.. Sem v fazi razmišljanja o nakupu yorkija. Sicer ga nimam namena na silo kupit, ker že dlje časa spremljam legla, vendar do zdaj nekako ni bilo pravega časa za nakup mladička. Zdaj sem v kontaktu z vzrediteljem, ki je priznan s strani KZ Slovenije (vzreja drugo pasmo), ima pa naprodaj mladička yorkija. Nekako se mi ni zdelo smiselno spraševati, če ima mladiček rodovnik, glede na to, da je priznan vzreditelj, a sem ga vseeno vprašala, saj sva se že začela dogovarjat za ogled in pač vnaprej moraš vedet vse potrebno, preden se pelješ več kot 150 km daleč na ogled mladička. :) Napisal mi je, da yorki nima rodovnika, ima pa ga njegov oče, mamica pa ne, čeprav je skladna psička po normativih terierjev. Trdi, da nima rodovnika zato, ker niso šli na telesno oceno in vzrejni pregled, ker je zmanjkalo časa. Malce sem zmedena. Pri kakšnem "šteparju" kot radi rečemo, ne bi kupila psa, pri tem človeku pa morda nisem toliko nezaupljiva, ker je sicer za drugo pasmo znani vzreditelj in s psi dosega dobre rezultate (3x državni prvak mladih in šampion mladih). Vseeno pa ne vem, če bi se odločila za nakup tega yorkija brez rodovnika. Mladiček sicer izgleda kot čistokrven, a nismo doma še nikoli kupili mešančka, in sicer zato, ker ne veš kaj pričakovat glede rasti, bolezni ipd.

Kaj menite, je nakup tega psička zaupanja vreden, glede na to, da je vzreditelj sicer znan, a pač za to pasmo ni poskrbel za rodovnik? Cena je seveda za pol oz. več kot pol manjša od čistokrvnih mladičkov te pasme, kolikor sem seznanjena s cenami.
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 17. Maj. 2011 14:51

Glede na to, da očitno ni štepar in da ima sicer zadeve glede tega porihtane, bi na tvojem mestu šla na ogled, se še bolje seznanila z zgodovino bolezni očeta in matere mladička, potem pa premislila o morebitnem nakupu. Glede na to, da praviš, da je cena za pol manjša od realne cene čistokrvnega mladička, bi ti moral to ceno še precej zbiti, glede na to, da nima dokaza, da je čistokrven, četudi izgleda tako. V primeru bolezni ali nepričakovane in hitre smrti, poleg čustvene bolečine prebolevaš še denarno, ker si dal recimo 400 € za mladička, ki je brez papirjev. Pač, toliko v vednost, da imaš tukaj pravico barantati za ceno. :wink:
"20 years from now you will be more disappointed by the things that you didn`t do than by the ones that you did do."
Mark Twain
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 17. Maj. 2011 14:54

Jaz ga ne bi kupila, ker praviloma je izgovor, da ni bilo časa, tako malo, beden.
Raje odštej normalno ceno in imej dobrega mladiča kot pa brez rodovnika. Je pa čudno, da sploh daja takšne izgovore, takih stvari ponavadi s strani priznanih rejcev ne slišiš.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 17. Maj. 2011 15:04

Tudi meni je malo hecno, da nek priznan vzreditelj reče, da ni bilo časa, da bi za yorkija priskrbeli rodovnika. Lahko je za drugo pasmo super vzreditelj, ampak zakaj potem še ni za to poskrbel glede rodovnikov, če trdi, da so čistokrvni? To bi se vprašala, preden bi se odločila za nakup psa. :)

Zakaj pa ne bi raje počakala na kakšno drugo leglo, kjer boš resda plačala jurja ali še več €, a boš vedela, kakšnega psa boš imela za spremljevalca naslednjih 10, 15 let? Naj te ne premami nižja cena, ker boš potem morda naslednja leta preplačala začetno ceno (čistokrvnega mladička, če bi ga kupila) z obiski pri veterinarju zaradi takih in drugačnih bolezni, ki jih bo lahko imel psiček. :(

Premisli o vsem skupaj...
"20 years from now you will be more disappointed by the things that you didn`t do than by the ones that you did do."
Mark Twain
Uporabniški avatar
Kasiopeja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 99
Na forumu od: 27. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Kasiopeja » 14. Nov. 2011 12:32

Nekateri vzreditelji imajo možnost plačila na obroke, in če psa načrtuješ več let, se potem da tudi kaj prihranit, na koncu še plačilo naenkrat ni noben zalogaj. :) Če pa si zaželite psa danes in ga hočete imeti doma jutri, je pa res težko spravit skupaj 1000 ali več eur. Dejstvo pa je, da psa ne kupujemo za par tednov, pač pa za kar nekaj let. Pri manjših pasmah kot so Yorkshire terier, čivava, tibetanski španjel in še kakšna pasma, je treba računat celo 15 let ali več.
Najbrž je avtorica tema in še kdo drug, v tem času že kupil nerodovniškega mladiča, pri katerem pa se bo sčasoma pokazalo, kakšen bo kot odrasel pes, predvsem pa, kako dolgo mu bo služilo zdravje.
Dodala bi še samo to; a ni potem škoda denarja za NErodovniškega mladiča, za katerega itak ne veste, če vam bo všeč, ko bo odrasel, ko lahko iz zavetišča vzamete psa, ki vam je všeč, zastonj?
»Pomislite na to, kako težko je spremeniti sebe, in jasno vam bo, kako majhne so vaše možnosti, da spremenite druge.« Jacob M. Braude

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov