Yorkshiere terrier

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Baby*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 231
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Baby* » 15. Okt. 2009 8:45

:lol:
kaj ti pomaga damu daš delat rodovnik ali ne če je pa isti pes če veš da sta starša čistokrvna zakaj le??? samo zapravljanje denarja...res ste mimo vsekal moj pes ni noben mešanček pa je brez rodovnika in je čistokrven ker sta oba starša mela rodovnik !! halo zakaj bi se ubadala s njegovim rodovnikom če mi je nepotreben saj vem da imam čistokrvnega yorkija !
_Dakota_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 12. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _Dakota_ » 15. Okt. 2009 8:59

Baby* napisal/-a::lol:
kaj ti pomaga damu daš delat rodovnik ali ne če je pa isti pes če veš da sta starša čistokrvna zakaj le??? samo zapravljanje denarja...res ste mimo vsekal moj pes ni noben mešanček pa je brez rodovnika in je čistokrven ker sta oba starša mela rodovnik !! halo zakaj bi se ubadala s njegovim rodovnikom če mi je nepotreben saj vem da imam čistokrvnega yorkija !


ja,in ker sta starša tvojega sa imela rodovnik,in ga tvoj nima,veš da je vsaj eden od njiju imel vzrejno prepoved (če sta sploh imela rodovnik), in to pomeni da je z njim nekaj hudo narobe, ali glede izgleda,ali glede zdravja

zdej ni treba bit užaljene, ampak dejstvo je, da je pes brez rodovnika mešanček, in čistokrvnih brez rodovnika ni. to ne pomeni,da so vaši kužki kaj manj vredni od rodovniških,ampak pač pasemski niso, si a ptav tako zasliužijo vso ljubezen ki jim jo dajete.

jaz sem proti nerdvniški vzreji (t.i. "čistkrvnim nrez rodovnka"), ker to pomeni kvarjenje pasme, pa ne samo vizuelno,ampak predvsem karaktern in zdravstveno.

in to je to, kar me pri vsem tem moti, nimam pa nič proti mešankom, nasprotn. zagovarjam mnenje, da če si nočeš ai ne mreš kupiti rodovniškega psa, raje reši kakšno dušico iz zavetišča, ki ti bo hvaležna vse življenje, kot pa delat promet preprodajalcem, ki prodajajo "čistokrvne brez rodovnikov", in s tem kvarijo pasmo. zelo pomembno pri vsem tem je tudi, da taki psički imajo veeeliiiko krat hude zdravstvene težave, kar pomeni trpljenje za vas,vašega ljubljenčka, in nenazadnje va vašo denarnico.

to jeto, zakaj zagovarjam svoje stališče

pejte pogledat na razne pasje forumu, kako se prevečkrat končajo zgodbe "čistkrvnih brez rodovnika" ... :(
_Dakota_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 12. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _Dakota_ » 15. Okt. 2009 9:00

Baby* napisal/-a::lol:
kaj ti pomaga damu daš delat rodovnik ali ne če je pa isti pes če veš da sta starša čistokrvna zakaj le??? samo zapravljanje denarja...res ste mimo vsekal moj pes ni noben mešanček pa je brez rodovnika in je čistokrven ker sta oba starša mela rodovnik !! halo zakaj bi se ubadala s njegovim rodovnikom če mi je nepotreben saj vem da imam čistokrvnega yorkija !


ker če ima rdovnik, lahko nekoč, ko če boš želela imet leglo, bodočom lastnikom svojih mladičkov dokazala, da je res rodovniški

tak so pa te najverjetneje natefnili

si sploh videla rodovnike staršev?kakšni so zgledali?
Baby*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 231
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Baby* » 15. Okt. 2009 9:07

_Dakota_ napisal/-a:
Baby* napisal/-a::lol:
kaj ti pomaga damu daš delat rodovnik ali ne če je pa isti pes če veš da sta starša čistokrvna zakaj le??? samo zapravljanje denarja...res ste mimo vsekal moj pes ni noben mešanček pa je brez rodovnika in je čistokrven ker sta oba starša mela rodovnik !! halo zakaj bi se ubadala s njegovim rodovnikom če mi je nepotreben saj vem da imam čistokrvnega yorkija !


ja,in ker sta starša tvojega sa imela rodovnik,in ga tvoj nima,veš da je vsaj eden od njiju imel vzrejno prepoved (če sta sploh imela rodovnik), in to pomeni da je z njim nekaj hudo narobe, ali glede izgleda,ali glede zdravja

zdej ni treba bit užaljene, ampak dejstvo je, da je pes brez rodovnika mešanček, in čistokrvnih brez rodovnika ni. to ne pomeni,da so vaši kužki kaj manj vredni od rodovniških,ampak pač pasemski niso, si a ptav tako zasliužijo vso ljubezen ki jim jo dajete.

jaz sem proti nerdvniški vzreji (t.i. "čistkrvnim nrez rodovnka"), ker to pomeni kvarjenje pasme, pa ne samo vizuelno,ampak predvsem karaktern in zdravstveno.

in to je to, kar me pri vsem tem moti, nimam pa nič proti mešankom, nasprotn. zagovarjam mnenje, da če si nočeš ai ne mreš kupiti rodovniškega psa, raje reši kakšno dušico iz zavetišča, ki ti bo hvaležna vse življenje, kot pa delat promet preprodajalcem, ki prodajajo "čistokrvne brez rodovnikov", in s tem kvarijo pasmo. zelo pomembno pri vsem tem je tudi, da taki psički imajo veeeliiiko krat hude zdravstvene težave, kar pomeni trpljenje za vas,vašega ljubljenčka, in nenazadnje va vašo denarnico.

to jeto, zakaj zagovarjam svoje stališče

pejte pogledat na razne pasje forumu, kako se prevečkrat končajo zgodbe "čistkrvnih brez rodovnika" ... :(


Sej lahko zagovarjaš maš prau v enem pomenu...ampak js vem da nebom mela legla mam svojga kužija za mene men je dost da js vem da je čistokrven in da je s njim vse vredu mešančka nimam ampak imam čistokrvnega yorkija pa pika mi je čist vseen kak si ti to razlagaš men je dost da js to vem...zaeenkrat je star 5let in še ni mel nobenih zdravstvenih težav je zdrav in vesel kuži to mi je pomembno za rodovnik mi je pa čist vseen ker ga ne rabim pa tut vem da nebo meu nobenga legla amen.
_Dakota_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 12. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _Dakota_ » 15. Okt. 2009 9:11

veš kaj, ti želim ,oz tvojemu psu, da še naprej ne bo imel zdravstvenih težav. če pa jh bo, bog ne daj, imel, se boš spomnila na svoje besede
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 15. Okt. 2009 9:17

_Dakota_ napisal/-a:
Michael napisal/-a:DNK test...


a za dat 20EUR za izdelavo rodovnika mladiča ti je škoda denarja, za dat par sto EUR za DNKtest pa ga ni škoda al kaj??

o moj bog, kako primitivno razmišljanje .. kot otroci vv rtcu, samo da ima otročiek prav, čeprav je slišat butasto do amena :roll:


Dej se ti malo brzdaj. Kdo je primitiven tukaj in otročaj naj sodijo drugi in ne oseba, ki niti spola ne prepozna po imenu in pisanju.

Nauči se dobro brati. Sem napisal, da ne potrebujem rodovnika niti DNK-a testa zase.
Jaz sem samo napisal odgovor na vprašanje.

Tako, jaz sem končal v tej temi. Vse kar sem hotel, sem napisal.
Gone
Baby*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 231
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Baby* » 15. Okt. 2009 9:48

_Dakota_ napisal/-a:veš kaj, ti želim ,oz tvojemu psu, da še naprej ne bo imel zdravstvenih težav. če pa jh bo, bog ne daj, imel, se boš spomnila na svoje besede


:lol: Ne razumem pes je isti vse je isto če bi mel rodovnik ni šans da ima zdravstvene težave ker pa rodovnika nima misliš da naj bi jih mel...zelo nelogično razmišljaš moj pes bi jih mel ali jih ne bo imel pa naj ma rodovnik ali ne ker je isti pes pa če bi mel rodovni al pa ne!
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 15. Okt. 2009 12:43

Mater ste eni za luno.

Michael, mislim, da smo vsi dojeli, da genetsko je pes lahko čistokrven, ampak da je edini logični dokaz za čistokrvnost rodovnik - s tem se pa tudi jaz strinjam. Poleg tega pol folka, ki kupuje psa pri rejcih, kjer imata 'starša rodovnik mladički pa ne' teh domnevnih starševskih rodovnikov ne preverjajo, tako da je res težko vedeti, ali je pes čistokrven ali ne.

Baby*, glej, kupila si psa brez rodovnika in to je to. Ne mi nabijat da je 'isti pes kot z rodovnikom', ker smo ti že parkrat poskušali razložit, da to očitno ni res, ker mora biti z njim nekaj narobe, ne nujno zdravstveno, ker je potomec staršev s prepovedjo nadaljnega razploda, ki so to prepoved dobili z nekim določenim razlogom. Pri kupovanju nerodovniških psov ne moreš 'vedet', da je tvoj yorki čistokrven, lahko samo predvidevaš in upaš, da je. Lepo, da je s tvojim kužkom vse v redu, sem vesela za vaju, mi ti poskušamo samo razložit, da rodovnik JE pomemben in da se prav zaradi mišljenja, da ni, pojavlja ogromno goljufij in se prodaja mladičke po previsokih cenah, potem se pa po možnosti lastnik sooča še s kako dedno boleznijo, ki otežuje življenje njegovemu kužku.
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
bubabiba
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 8. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a bubabiba » 15. Okt. 2009 13:06

Michael napisal/-a:DNK test...


in če bo pokazal da ni ta oče, boš vse pse na svetu testiral? :lol:
_Dakota_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 12. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _Dakota_ » 15. Okt. 2009 14:09

*SunFlower* napisal/-a:Mater ste eni za luno.

Michael, mislim, da smo vsi dojeli, da genetsko je pes lahko čistokrven, ampak da je edini logični dokaz za čistokrvnost rodovnik - s tem se pa tudi jaz strinjam. Poleg tega pol folka, ki kupuje psa pri rejcih, kjer imata 'starša rodovnik mladički pa ne' teh domnevnih starševskih rodovnikov ne preverjajo, tako da je res težko vedeti, ali je pes čistokrven ali ne.

Baby*, glej, kupila si psa brez rodovnika in to je to. Ne mi nabijat da je 'isti pes kot z rodovnikom', ker smo ti že parkrat poskušali razložit, da to očitno ni res, ker mora biti z njim nekaj narobe, ne nujno zdravstveno, ker je potomec staršev s prepovedjo nadaljnega razploda, ki so to prepoved dobili z nekim določenim razlogom. Pri kupovanju nerodovniških psov ne moreš 'vedet', da je tvoj yorki čistokrven, lahko samo predvidevaš in upaš, da je. Lepo, da je s tvojim kužkom vse v redu, sem vesela za vaju, mi ti poskušamo samo razložit, da rodovnik JE pomemben in da se prav zaradi mišljenja, da ni, pojavlja ogromno goljufij in se prodaja mladičke po previsokih cenah, potem se pa po možnosti lastnik sooča še s kako dedno boleznijo, ki otežuje življenje njegovemu kužku.


vsaj nekdo ki razume :D
_Dakota_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 12. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _Dakota_ » 15. Okt. 2009 14:20

bubabiba napisal/-a:
Michael napisal/-a:DNK test...


in če bo pokazal da ni ta oče, boš vse pse na svetu testiral? :lol:


ja veš, rodovnik je drag, stane celih 30EUR, pa je od tega sam ta korist, da so mladiči več vredni, za DNK testirat vsem psom pa ni tak drago :D ha ha ha :lol:
Uporabniški avatar
MaLicKa*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a MaLicKa* » 08. Feb. 2010 15:38

Če mi je pes všeč bom zanj plačala kolikor bo lastnik zahteval, pa tudi če bo brez papirjev., če pa mi ne bo všeč pa si lahko ta kos papirja vtaknem v....,
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 20. Jun. 2010 13:16

Kopiram od drugod:

miss.bunny napisal/-a:Mene pa zanima ce pozna ko kaksne vreditelje yorkijev ?? Lahko so mini yorkiji al pa normalne velikosti. Da bi jih meli v oddajo zdaj, jeseni ali magari spomladi.

Kupujem si yorkija, in bi lepo prosila ce kdo osebno pozna, ali je ze je kupil to pasmo psa in je zadovoljen da mi sporoci stevilko .. (:

Hvala ze v naprej. (:
Uporabniški avatar
jaagodkaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 14. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a jaagodkaa » 20. Jun. 2010 17:58

MaLicKa* napisal/-a:Če mi je pes všeč bom zanj plačala kolikor bo lastnik zahteval, pa tudi če bo brez papirjev., če pa mi ne bo všeč pa si lahko ta kos papirja vtaknem v....,


Enako :)
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 12. Avg. 2010 11:50

jaagodkaa napisal/-a:
MaLicKa* napisal/-a:Če mi je pes všeč bom zanj plačala kolikor bo lastnik zahteval, pa tudi če bo brez papirjev., če pa mi ne bo všeč pa si lahko ta kos papirja vtaknem v....,


Enako :)

Potem se očitno ne zavedata, da je ta "kos papirja", kot ti temu praviš, nekaj, kar ti zagotavlja, da veš kaj lahko pričakuješ pri psu od morebitnih bolezni, obnašanje ipd., medtem ko pri nerodovniškem psu tega ne moreš vedeti, ker ti lahko pogine že po dveh tednih. Zanimivo, ko se to zgodi, pa se taki nerazgledani kupci pritožujejo in blatijo prodajalca. So sami odgovorni za to, zakaj pa so kupovali psa pri "šteparju" namesto da bi kupili psa pri nekom, ki se spozna na vzrejanje psov in prodaja zdrave pse ali pa šli po psa preprosto v zavetišče in ponudili dom kakšnemu psičku, ki ni nič manj zdrav od rodovniškega, sigurno pa bolj od nerodovniškega! :wink:

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov