Usmrtitev mucka

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Edinstvena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 21. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Edinstvena » 03. Feb. 2012 13:10

jaz sem mojega muca pred nekaj dnevi tudi peljala na evtanazijo :cry: tolk solz že pa res dolgo nisem pretočla... najprej doma, pol v avtu, pol sem stala pred ambulanto pa nisem hotla it noter.. pol sem le šla not, sem se hotla še malo zbistrit, obrisat solze... me je veterinar prehitel in kr takoj odpr vrata... sploh mu nisem rabla kaj veliko govorit, ko me je vprašal kak mu je ime, da gre v računalnik preverit sem rabla pol minute da sem izustla njegovo ime, pa pol še moje podatke... pol je pa itak v sistemu videl da je ful bolan in da verjetno zato tak tulim :cry: in ja, dal mu je prvo injekcijo, narkozo... sem ostala z njim, ga cartala dokler ni zaspal (in spet mi solze polzijo po licu)... pol je pa prišo, pa reko če lahko da drugo injekcijo, pa če ga bom tu pustila al odnesla domov... solze so mi taaaaako lile da sem samo kimala in odkimavala... me je še nekaj hoto tolažit, da zdaj bo mucu boljše ampak ni kaj prida pomagalo :(
Izziv je v tem da ostaneš to kar si,v svetu ki te poskuša narediti takšnega kot so vsi drugi!
Uporabniški avatar
Nincha II
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 88
Na forumu od: 16. 11. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nincha II » 03. Feb. 2012 13:22

^^ joooj še meni so se nabrale solze v očeh, ko sem to brala :cry:
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7046
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 03. Feb. 2012 13:34

Edinstvena, žal mi je, da si morala čez to...glede na to , da je bil bolan, pa si se tako ali tako odločila v njegovo dobro...
Upam, da boš čimprej bolje :alright:
The world is as you are.
Edinstvena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 21. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Edinstvena » 16. Feb. 2012 22:34

to me edino pokonci drži.. za njegovo dobro je blo to vse skupaj... pikec moj :cry: pogrešam ga pa bolj kot sem si kdajkoli predstavljala da lahko pogrešaš žival... pogrešam veselje ko pridem domov, pogrešam "izsiljevanje" za cartanje, pogrešam ko se je splazil k meni v postlo, čeprav je vedel da načeloma ne sme, pogrešam njegovo trmo in ukazovanje celi familiji, pogrešam ga :(
Izziv je v tem da ostaneš to kar si,v svetu ki te poskuša narediti takšnega kot so vsi drugi!
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 09. Sep. 2012 20:57

Tearjerker napisal/-a:Najprej muca dobi za pomiritev kombinacijo domitorja in ketamina


stupid question. glede na to, da je ketamin splošno popularna droga tudi med ljudmi (sem ravno zadnjič gledala ta dokumentarec). ali tudi na živali deluje, ne samo pomirjevalno amak tako, da so živali zadete?
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 14. Sep. 2012 19:01

^^Hja, na to bi ti lažje odgovorila če bi vedela kaj dogaja v glavi živali :) Načeloma pa so odmerki ketamina ki se uporablja v anesteziji drugačni (seveda višji) kot odmerki, ki se uporabljajo v analgetične namene - se pravi v dozah, ki jih potem tudi ''zadetkarji uporabljajo'' da dosežejo določeno stanje, oziroma tam-tam (ker nisem lih na tekočem, ampak za primerjavo). Poleg tega se ketamin ne uporablja samosotojno, ampak v kombinaciji. Glede na to da so pa živalice po posegu še malo ''mutave'' (slab občutek za koordinacijo npr.), sklepam da občutijo tudi določene spremembe v zaznavanju okolice. Glede na to, da se pri kombinaciji domitor+ketamin,ki pogosto uporabljena pri mačkah, sploh pri elektivnih posegih kot sta na primer kastracija/sterilizacija, po koncu posega da antidot za domitor, bi lahko sklepali da je tisto prehodno obdobje ko žival še ''prihaja k sebi'', posledica ketamina. Ampak kot pravim, to je samo moja interpretacija, ni pa to zapisano v kamen.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov