Skobčevka

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
boom_boom*¸
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 31. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a boom_boom*¸ » 12. Avg. 2011 9:14

Ja sej zdej je v dnevni sobi, običajno spuščen, včasih ga dam na okensko polico (če ni premrzlo), da se pogovarja z drugimi ptiči ... Veje ma naštimane po kletki da lahko pleza, zdej ko s fantom prebarvava steno, bo meu še eno vejo za sedet tam, da bo lahk iritiru mačka (itak da bo veja dost visok da ga ne bota mogla dosečt, pa še skos je pod nadzorom, ko je zuni), planiram mu naredit gugalnico pa še kako igračo ...

Kateri materiali so pa primerni za ptičje igrače, če jih izdeluješ doma? Na internetu sem vidla, da je neka ženska svoji papigi nardila igračo iz slamic; narezala jih je, da so ble kot vzmet

http://www.birdyboredombusters.com/images/straw_beary.jpg
http://img.auctiva.com/imgdata/7/0/3/6/5/1/webimg/249453894_tp.jpg

pa mi je veterinarka rekla, da to ni ql, ker niso naravni materiali. Ampak sej s slamico se ptič ne more zastrupit ... ali pač? Mislim, če so narejene prov zato da se jih valja po ustih ... :)

Aja no pa še to sem pozabla povedat, da sva bla spet pri veterinarju in da je fizično zdrav, psihično se je pa tut zelo umiriu in je velik bolj družaben, prijazn ptič... očitno je sam rabu mal miru pa da se ne žnara v njega kar naprej.
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 12. Avg. 2011 9:54

Moja skobčevka je bila nora na bar palčke tako, da jih je imela notri tudi ko je že zrnje poglodala, ker pol se je lotila tudi same palčke. Sipina kost ni bila jasna zakaj je tam, lesene palčke od sladoleda in iz gozda so bile zelo zabavne.

Z ukvarjanjem sem pa mislila bolj na to, da se ti in fant z njim ukvarjata, npr. jaz sem svojo skobčevko naučila, da poleti in pride nazaj na roko, da lupčka, da "tačko", v času študija je bila na mizi in se igrala s kakšnim svinčnikom in ga veselo grizljala, pa liste je rada grizljala. Odnesla sem jo v kopalnico, v kad natočila malo vode, da je imela svojo vodno kopel v svoji kadi (njena ji ni bila tok kul)

Tole s slamcami še nisem videla, zanimivo :), sicer pa sej tudi ostale igrače za ptičke niso iz naravnih materialov. Res da je, da v naravnem okolju tega nima. Slamce lahko nadomestiš s papirjem (narediš zvitek) klik
Tole je zabavno, ko se kregata klik

Glej, da se mačku ne scufa :irre:
Uporabniški avatar
boom_boom*¸
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 31. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a boom_boom*¸ » 12. Avg. 2011 11:20

Hihi, mačka sta že sama po seb čist "posebna" :D

Bom probala nardit mu zvitke iz papirja, gugalnico bi pa nardila kr po tem sistemu:

http://img.coplusk.net/originals/0016/3857/100_8243_1283219571.jpg

Ogledujem si pa tut tolo gugalnico za mojo preljubo Mish (in ja, vem, da mam velik živali :) )

http://img.coplusk.net/originals/0023/1018/0410011811_1304292290.jpg

Am, ja js bi ogromn stvari rada naučila mojga papagaja, sam nevem kolk ma kej Timi potrpljenja za take stvari. Kako ga pa učiš recimo da pride na roko in tako naprej? Problem je tut v tem, da ne morem jst dat papagaja kr prosto po Prešernu na mizo ker ma takoj kir od mačkov kremple zraven :wink:
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 12. Avg. 2011 12:02

Ja gugalnica mi je všečna. :D
Pri meni gugalnica ni špilala. Ko je hotla it gor se je tako zazibalo, da je takoj ušla dol.
Jaz sem del kletke okrasila na podoben način, kot je ta gugalnica. Vzela sem vrv ali žico in nanizala gor večje kamenčke/krogce..., pustila nekaj placa, da jih je šetal levo in desno al pa se jezil z njimi, ko jih je šetal gor in dol (ker dol so avtomatsko padli, pol pa spet gor, pa oni spet dol...).

Da pride na roko se je pri meni naučil zgolj k ukvarjanjem, kaj pa vem. Letela je naokoli in sem nastavila roko, pa je šla mimo, pa tko spet in spet inenkrat je dojela da je kul, če se tuki spočije.
Pa vse se nauči z ukvarjanjem, je pa tut odvisno od vztrajnosti, zna tut kar boleti ko kljunčka :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 16. Avg. 2011 7:13

Priporočam v branje zelo izčrpen članek o skobčevkah: KLIK
Uporabniški avatar
boom_boom*¸
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 31. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a boom_boom*¸ » 16. Avg. 2011 13:18

UG84, ful hvala :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 16. Avg. 2011 13:34

Ni kaj :)

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov