Pekinez ali tibetanski španijel?

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 05. Sep. 2010 19:45

Sem čist dovolj seznanjena s problematiko ampak žal nisem med tistimi, ki zagovarjate le perfektne pse, obenem se imate pa za ljubitelje živali(horror, pes ma krivo tačko). :)
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 05. Sep. 2010 19:47

dark.angel napisal/-a:VEM DA MOJ PES NI RODOVNIŠKI! meni se pa pritisk dvigne ko vsi ko kej omenim takoj začnete bluzit s temi rodovniški psi. OK mešanec je srečna?? Ne ne vem kere pasme je..oz med kateri je mešan če ti je ljubše ker so ti dve pasmi omenjene zgoraj čisto zamešani med ljudmi. Če mogoče znaš ti razložit in povedat prosim?

in ja moje mnenje je da če nima rodovnika še ne pomeni da ni čistokrven..je pa res velika verjetnost da je mešanec usaj mejčkn..ampak pustmo to.


Kot prvo, ti je kaj znano, da velike črke (saj veš, caps lock, če ti ni) pomenijo kričanje na forumu? Malo bolj umirjeno nastopaj, ni treba znucat glasilk. :wink:
Kot drugo, zanima te moja razlaga glede tvojega psa? Ni problema. Honestly, meni se tvoj pes ne zdi podoben ne tibetancu niti pekinezerju, kar pa ne pomeni, da je zato manj vreden ali karkoli takega, da ne bo spet kakšnega usajanja in manjvrednostnega kompleksa. Kot sem že zgoraj napisala, mešanci niso nič manj od psa kot čistokrvni. :)
Evelyn, tebi pa priporočam (kot tudi marsikomu drugemu, ki mu te zadeve niso najbolj jasne) tole in tole v branje. Pa, no hard feelings, gre samo za ozaveščanje o rodovniških in nerodovniških psih, that`s all. Če vas seveda sploh kaj zanimajo živalce.
:)

Evelyn napisal/-a:ampak žal nisem med tistimi, ki zagovarjate le perfektne pse, obenem se imate pa za ljubitelje živali(horror, pes ma krivo tačko).

Kdo tukaj zagovarja perfektne pse? Me lahko (ali koga drugega) prosm citiraš? Res me zanima. :) Vse, kar hočem povedat in dopovedat je to, kar sem napisala zgoraj in kar je lepo napisano na linkanih straneh.
In ja, jaz sem ljubitelj živali, tudi takih, ki so hudo bolni, ker sem to imela (žal) možnost sodoživljati že marsikdaj.
Zadnjič spremenil Tamala_mrha, dne 05. Sep. 2010 19:50, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 05. Sep. 2010 19:48

Glede na moja psa nisem samo za popolne-moj wnb pekinezer ima kar nekaj napak: problemi z ušesi, ukrivljene tačke, agresija do tujcev, kljub socializaciji.Zakaj?Dobila sem ga za darilo itd in to celo od našega takoo priznanega rejca Matoše, pa sploh vedela nisem.
Medtem ko prva psička ima rodovnik.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 05. Sep. 2010 19:55

Kljub vsemu, ne moreš trditi, da bo vsak pes z rodovnikom popoln v obnašanju, poslušnosti, izgledu, ker tudi psi niso reproducirani izdelki iz tovarne. Prav tako je lahko pes, ki je nek mešanc mešancev in križancev popoln, kar se tiče karakterja. Zaradi tega se meni zdi absurdno to poudarjanje rodovnikov(sicer se mi ubistvu sploh ne, samo moti me ta odnos do psov, ki niso rodovniški, ljudje si pač "čistokrvno" izgledajoče pse nabavijo, ker jim je določen pes všeč po izgledu, malo manj po karakternih značilnostih, nevem zakaj je treba pljuvat po temu, da so psi "nič", ker nimajo papirjev). Ravno zadnjič sem brala izkušnje ljudi, ki imajo irskega setra, torej lahko po temu, da en pes izstopa iz povprečja glede nevem, recimo lovskega nagona, da ne odlaufa samosvoje, sklepam, da so nekateri čistokrvni, ta pa pač en mešanc..

Je pa res, da če pač naletiš na psa, kakor je naletela avtorica teme, ko so ji trdili, da je pes določene pasme..ne moreš ljudem, ki so ti psa prodali nič, če pes nima rodovnika..
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 05. Sep. 2010 19:57

Moja psička (zdaj že preminula) je imela ledvične težave. Kar nekaj časa smo jo morali "gledati" v takem stanju, ampak je revica še do zadnjega dne zamahala z repkom, ko nas je videla. Prava borka je bila. :(
No, pa nazaj k temi, da ne bom kregana.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 05. Sep. 2010 22:37

Pri rodovniku ne gre samo za zdravje. Ok, imaš neke predpostavke glede dednih bolezni, ker se v rodovniku beleži vse generacije. V bazi rodovnikov pasme psa, ki jo ima moj brat, smo našli prednike do leta 1856, na kratko so opisani karakterji, posebnosti glede zdravja ipd.
Torej... pri psu, ki ima rodovnik, naj bi bile izključene dedne bolezni, značilne za posamezno pasmo (ker psi s temi boleznimi itak naj ne bi dobili vzrejnega dovoljenja in tako naj ne bi smeli producirat mladičev) in tudi razne karakterne ''slabosti'' (agresivnost, plahost...).
Torej... če hočeš recimo imeti nemškega ovčarja v pravem pomenu besede - zdravega delavca, boš kupil rodovniškega, pri katerem je izključena npr. kolčna displazija, pa tudi njegov karakter je v veliki meri predvidljiv. Če hočeš kupiti nemškega ovčarja, ki ga bodo pri 6 letih zjebali kolki, da niti vstati ne bo mogel več, in bo ''hud'' na vse živo, kupiš nerodovniškega. Mi lahko kdo pojasni, zakaj bi hotel takega psa kupiti?
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 06. Sep. 2010 8:01

Dark.angel... jz razumem, da hočeš vedeti katere pasme je kuža, saj naj bi kupila pekinezerja, ker si si verjetno želela takšnega kužka. In če to ni, ima človek pač potrebo, da izve kaj pa potem je. Sej si plačala zanj in imaš pravico vedeti.
Lahko bi še enkrat kontaktirala gospo, ki ti je prodala kužka in vprašala. Mogoče niti ona sama ne ve kaj ima doma, kot tudi mnogi drugi, glede na to da mnogi ne poznajo španjela.

Nismo imeli nikoli psa z rodovnikom in nikoli niti pomislili nismo, da ne bi bil čistokrven. Drugo je, če zaslediš znake druge pasme ali pa znake, ki ne pripadajo pasmi.

Dark.angel...želim ti veliko lepih in zabavnih trenutkov s tvojim kužkom!
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
dark.angel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dark.angel » 06. Sep. 2010 13:20

drugače ima popolnoma prav..kupi čistokrvnega pekineza z rodovnikom pa bo evak mesec neki narobe, kupiš pa brez rodovnika pa je zrav kot riba:) v 90% primerih je tako. in hvala za brezvezne linke, to se že pogledala in res ni to kar hočem vedet. Naj ti še bolj po simpl povem??

http://drustvo-sapa.hr/images/galerija/ ... er-001.jpg to naj bi ibl pekinez

http://medo.freehost386.com/egricar-med ... 09221.jpeg tole pa tibetanski španjel

in meni osebno izgledata ista.. in bdw: po vseh slikah in opisih sem ugotovila da je moj pes španjel in ne pekinez kot je trdila lasnica mladičkou? tu je moj problem..jih ljudje ne ločijo ali kaj?

in ja rada ga mam kakršen je kot sem že povedala..debato sem odprla predvsem zaradi mešanja teh dveh pasem..ne zaradi rodovnških in nerodovniških psih.
Uporabniški avatar
dark.angel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dark.angel » 06. Sep. 2010 13:24

hvala amy=) drugače ni bila moja želja imeta pekineza..ampak pač manjhnega psička ne glede na pasmo. Tako da je meni useeno kaj je je pa lepo vedeti kaj imam doma. Če kdo upraša kakšne pasme pa je..pa mu ne znam povedat je res malo čudno. in če želi takšnega psa..sej že želela kontaktirati lastnico pa nimam več njene številke oglasa pa tudi ni več.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 09. Sep. 2010 14:03

Zdaj pa resno-ali si neumna ali pa zelo dobro igraš da si neumna.
Mislim, da je prvo.
To je pekinezer:
Slika

Npr tole je pa moj pes, ki je bil prodan kot pekinezer, ampak nima rodovnika in je potemtakem mešanec:
Slika

Razlika je očitna.Zato, ker se pa ti ne moreš odločiti, kateri pasmi je tvoj pes bolj podoben, še ne pomeni, da je pasmen.Jasno?
In imam dovolj, da prodajate bučke in potem še kak človek pomisli, da je katera od teh napisanih bedarij resnična in začaran krog se ne konča.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
dark.angel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dark.angel » 09. Sep. 2010 14:47

hvala emanuaela vem kako izleda pravi pekinezer. Torej hočeš reči da vsi ki izgledajo kot tvoj pes do mešanci iz pekinezev in ne tibetanski španjeli? Sam so si res podobni med sabo. S kom pa so mešani potem usi ti pekinezerji(takšni kot tvoj) ki se prodajajo okoli. Takih je res veliko, in vsi ljudje označujejo za pekinezerje. Vem da vsi pri ki ne izgledajo tako kot ta naprvi sliki niso originalni pekinezerji oz sploh niso. Nisem vedela ali obstaja več vrst al se ljudje motijo. Zakaj se torej prodajo toliko psov kot pekinezerje, čeprav so tako rekoč mešanci?

uprašala sem tuda zato ker je moja teta že imela doma pekinezerja in je rekla če je moj pekinez ker nima tako potisnjenega gopčka in da je bolj podoben tibetanskem španjelu.

ni se treba jezit takoj..moj namen ni bil slab.

p.s.:zelo luškanga kužka imaš in precej je podoben mojemu :P
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 09. Sep. 2010 15:00

Tibetanskih španjelov je konkretno manj, pekinezerji so bolj poznani in posledično bolj prodajani.
Ta najina psa sta po vsej verjetnosti bila parjena oz sta potomca psov, ki niso dobili vzrejnega dovoljenja-zaradi napake oz zato, ker so lastniki hoteli denar.Ravno zaradi denarja parijo pse in zato lahko dobiš psa, kot je najin že za 150€.
Za rodovniškega, ki bo po karakterju in izgledu tako kot je potrebno biti pa kar nekajkrat več.
Kljub temu, da so mešanci, ljudje sploh tega ne razlikujejo in takšni psi se prodajajo naprej.Če imaš srečo, je kolikor toliko zdrav, če ne pa te čaka kar nekaj obiskov pri veterinarju.
Primer iz mojega okolja:Kala, koker španjelka popolnoma ustreza in zunanjim standardom kot karakternim-zelo aktivna, pozorna, družabna, lovski nagon.Medtem ko tamali: agresija do tujcev, posesivnost, problemi kot sem jih opisala že zgoraj.In ravno problemom se hočemo z načrtno vzrejo izogniti.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 09. Sep. 2010 18:42

Če je torej pes, ki nima rodovnika, mešanec, zakaj si potem takega psa kupila pod imenom pekinezer? Mešančke ljudje podarjajo ne prodajajo. Mešančka kupovati bi se mi zdelo brezveze, saj ga potem lahko tudi posvojim v zavetišču in pri tem storim še eno dobro delo. Da pa greš kupovati neko pasmo, čeprav veš da je mešanček, tako kot ti praviš, se mi pa zdi neumno. Sploh ker si napisala, da je bil prodan kot pekinezer. To je kot bi kupovala recimo za primer sir Edamec in ko bi ga kupila bi že vedela, da ni ampak je recimo Gauda. Malo mimo primerjava, sam drugega se zdajle ne spomnem.
Rodovniški psi pa so dražji tudi zaradi papirjev, saj morajo lastniki za psičke kupiti rodovnik.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 09. Sep. 2010 18:59

Če bi ljudje brali kot je treba-psa sem dobila za darilo sice od mami, ki je nasedla ravno tej fori-starša imata rodovnik, malim nismo dali delat.
Tako da ga nisem šla kupovat sama.Sama sem si kupila španjelko z rodovnikom.
Beri pazljivo, preden obtožiš!
The world is as you are.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 09. Sep. 2010 22:07

Lahko odprete novo temo o (ne)rodovniških psih, temo pa zaklepam, ker mislim, da je bilo odgovorov dovolj. Če se bo na zs pokazala želja, pa lahko tole temo preimenujemo in nadaljujete debato.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov