Pasje pokopališče

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
sQo``
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 310
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Under your bed

Neprebrana objavaNapisal/-a sQo`` » 26. Jan. 2006 15:31

jzt sm svojo psičko (5 let nazaj... moj prvi in zadnji kuža :( mela sem jp pa 2 meseca, potem pa je poginila ker je pojedla podganji strup...) pokopala na vikendu, na robu parcele, pod drevesi.. ma tud tak 1m visok spominjski kamenj.. nardil smo ji pa leseno škatljo, da je nismo kr notr u zemlo vrgl..
mommy says i'm a special person no matter what the other kids say!
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 28. Jan. 2006 3:15

Kot sem že v eni temi povedala, mi je pred kratkim (no ni bilo tako malo nazaj, ampak meni se vseeno zdi, kot včeraj) poginil moj zlati srček Benđi, ki je bil res moj najobljši prijatelj celih 10 let. In res ne vem kaj bi storila, če bi stanovala v bloku. Tako pa stanujem v hiši z vrtom. In zdaj je pokopan, na svojem najljubšem ležišču, "počivališču", na začetku ob robu vrta. In njegov grob je zame res pravo svetišče. Mogoče se bo nekomu zdelo noro, ampak postavila sem mu pravi kamneni nagrobnik, z letnico rojstva in smrti ter imenom, spodaj pa ima še lep verz, ki nekako opisuje najino prijateljstvo in sploh mojo navezanost nanj. Jah, je*i ga, bila sem ful navezana najn. In res me je njegova izguba prizadela.

Res si pa ne bi predstavljala, da bi mi ga v neki veterinarski kliniki potem zažgali z drugimi živalmi oz. da ga ne bi mogla pokopat kje blizu mene.


Baje pa da obstaja neko živalsko pokopališče na območju LJ. sam ne vem točno kje.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
skinny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 984
Na forumu od: 2. 1. 2006
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a skinny » 28. Jan. 2006 11:21

poglejte: če bi imele ta pokopališča bi bila dokaj hitro napolnjena. ker mislim, da bi skoraj vsak lastnik želel pokopati svojega ljubljenčka na pokopališču. si predstavljate kako hitro se bi napolnilo???pol pa bi ljudje še želeli več in več pokopališč :? ...sicer pa se mi zdi, da je dobro če imamo enega ali dva v sloveniji. :)
in če žival ne umre doma, ampak v veterinarski kliniki, se mi zdi, da je ne smemo odnesti domov in pokopati (če sem prav razumela)... :cry:
"Don't part with your illusions. When they are gone you may still exist, but you have ceased to live.”
~ Mark Twain
Uporabniški avatar
tjashika_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 18. 11. 2005
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a tjashika_ » 28. Jan. 2006 13:22

jst sm tut za to pokopališče...ok pa vrt tut pride u poštev...najbol grdo se mi pa zdi d npr.nekateri dajo živali kr u vrečko pa nekod odvržejo...še posebi če to s psom nrdijo (sama mam psičko doma pa sm ful navezana na njo,zato sm pse izpostavla :) ) :cry:
¤Hi.EaT Me *=)¤
Uporabniški avatar
skinny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 984
Na forumu od: 2. 1. 2006
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a skinny » 04. Feb. 2006 10:01

jas pa sem slišala, da so eni ljudje v našem mestu, ko je psička skotila vzeli plastično vrečko in jih vrgli vanjo. nato pa so jih vrgli še v potok! mislim rečti, kako nehuman moraš biti, da to storiš???
drugi pa majo za hišo že pravo žvalsko pokopališče, ker pokopajo vse svoje živali. ne bom izdala imen, ker ne smem.
"Don't part with your illusions. When they are gone you may still exist, but you have ceased to live.”
~ Mark Twain
Uporabniški avatar
inči*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 21. 8. 2007
Kraj: zc

Neprebrana objavaNapisal/-a inči* » 21. Avg. 2007 17:58

ku je moj ps umru [zastrupl so ga], smo ga nekam pokopaL, :D kjer wemo
nikol pa ga nebi stila na veterinarsk klinik da bi ga tm....

res zloo bi blo fajn če bi blo u slo. pasje pokopališče :D
*tinkica*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 89
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *tinkica* » 21. Avg. 2007 18:33

mi smo tut našga psika pokopal kr doma, ob potoku na drugi strani hiše med drevesi :cry:
Uporabniški avatar
Marilena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 13. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Marilena » 25. Avg. 2007 9:50

Spelina napisal/-a: Na kliniki je pa tko, da ga pač vržejo stran oz. skurijo skupaj z drugimi živalmi.


Tako na klinikah le govorijo- v resnici do zdaj, ko so v Mb odprli pokopališče za ljubljenčke ni bilo živalskega krematorjia, ampak so živali šle v organsko predelavo skupaj z drugimi smeti.. Žalostno, ampak resnično. Zamislite si, kako sem se počutila, ko sem to zvedela- dan prej sem namreč dala uspavati svojo psičko in je nisem imela možnosti pokopati na vrtu :cry:
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 25. Avg. 2007 10:46

Super da se je odprlo zdaj prvo pasje pokopališče. Če imaš svojega ljubljenčka rad in si želiš da bo lepo pokopan, ne pa vržen samo kam, potem nikomur ne bo težko priti iz Ljubljane tja, ali pa še od dalj.
Uporabniški avatar
inči*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 21. 8. 2007
Kraj: zc

Neprebrana objavaNapisal/-a inči* » 25. Avg. 2007 11:49

V Mariboru so odprli za zdaj edino pokopališče za male živali v Sloveniji. Na njem je prostora za okoli 170 grobnih mest.
chilli
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 19. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chilli » 03. Sep. 2007 22:02

po iskrenem pogovorju z veterinarjem;
živali gredo nekam na fužine v lj, kjer jih sežgejo in ne predelajo.

mi je pa popolnoma jasno da jih zažgejo po več tisoč naenkrat oz kar pač pride takrat.
Uporabniški avatar
Marilena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 13. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Marilena » 07. Sep. 2007 15:08

Ne vem zakaj, ampak dvomim v to, da mrtve pse iz Maribora prepeljejo v Ljubljano, samo zato, da ga sežgejo... Sicer pa- tudi veterinar moje psičke je bil tako "iskren" :D
chilli
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 19. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chilli » 08. Sep. 2007 19:47

heh, ne rabiš dvomit :) na koncu koncev so to odpadki ki zahtevajo posebno ravnanje :)
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 10. Sep. 2007 12:55

Res je, da se vsak naveže na svojega ljubljenčka, ampak tole s pokopališči je pa bedno ...
Uporabniški avatar
Marilena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 13. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Marilena » 10. Sep. 2007 14:25

Bedno? Zakaj pa? Nekateri svojega ljubljenčka doživaljajo tako, kot ti doživaljaš npr. svojega fanta, starše, prijatelje. Če imaš oz. si vsaj enkrat v življenju imela ljubljenčka potem veš, da je to edina iskrena ljubezen, ki se jo da kupiti. Verjemi mi, to s pokopališčem ni nič nenavadnega.
Nekateri svoje ljubljenčke pokopljejo na vrtu, v gozdu,... Ampak zakaj ne bi naš ljubljenček imel prostora, na katerem bi ga lahko obiskovali? Večina si jih itak bolj zasluži (dostojen grob), kot pa določeni ljudje (grdo rečeno, vendar resnično). (nimam nič proti ljudem :D , ampak čeprav žival ne govori, nam lahko nakloni več ljubezni, pozornosti in zvestobe kot pa povprečen človek-ampak klinc, to je le moje osebno mnenje)

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov