Morski prašiček

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 21. Maj. 2008 18:51

Ooooo kok so lepi pujskiii :love: Jz sem imela tudi dva pujsa pa sta letos umrla :(
Uporabniški avatar
nassst.93
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 19. 5. 2008
Kraj: MP

Neprebrana objavaNapisal/-a nassst.93 » 21. Maj. 2008 21:49

živijo
mene neki zanima. tut js mam tega pijseka doma in mi celo noč grize kletko. za jest ma dost. vodo ma tut. tko da res nevem kaj mu ni všeč. ful me mot ker ga mam v svoji sobi in moram ponoč vsa 1x vstat in ga pobožat al pa mu brikete natrest da da mir. pa ponavadi ni dost 1x na noč
že v naprej hvala za odgovore
Uporabniški avatar
keya
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: wajt krajna

Neprebrana objavaNapisal/-a keya » 22. Maj. 2008 0:30

_TheCosmoGirl_ ja nekam znano mi je to :D samo a niso srčki? mali lumpki no :hearts:
Samo čeprav imajo že dlako, oči odprte in lahko sami jedo.. jih NE še oddajat! Naj bodo pri mamici še (itak bodo še malo cuzali ;)), vsaj dokler neboš videla, da bo ker mali pujsek začel mamico preganjat :D po kakšnem mesecu bo fantek vrjetno že živahen, razen če so obe punčke..
Mi smo punčko obdržali, tako da imamo zdej dve - jim je prov lušno in kr pogrešajo ter iščejo ena drugo, če katero vzamemo v naročje, druge pa ne..

Jooj, najbolj lušno je blo ko so po dnevni sobi noreli in skakali (samo starejši so, manj to počnejo.. kasneje pa tega sploh ne počnejo več), kok so bli hecni :love:

nassst.93
a ga imaš vedno v kletki zaprtega? probaj ga čez dan malo spustit, mogoče se bo kaj utrudil pa lepo spal ponoči (kot mali otroci :D) - ker naše cel dan letajo okoli in zvečer gredo lepo spat..
Preveri napajalnik za vodo, če je vse vredu..
Priboljške mu tudi daš (travo - svežo in suho (krmo/seno)!!! zelenjavo & sadje (NE citrusov, zelja, pa še česa..))??
Mi smo našim še en rozani kamen (kolutek mali) nabavli.. minerali in sol baje!
Amm.. ima kakšno škatlo ali kaj, da se lahko skrije?
Pa kakšno vejo (samo nevem točno katere so dovoljene in katere ne) ali kaj podobnega mu daj, da bo grizel.. rabijo kaj takšnega, da si zobe brusijo - kar je nujno!!
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 22. Maj. 2008 12:53

Al pa če mu probaš zvečer dat kej za jest, potem mogoče nebo razgrajal :)
Uporabniški avatar
nassst.93
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 19. 5. 2008
Kraj: MP

Neprebrana objavaNapisal/-a nassst.93 » 22. Maj. 2008 18:40

sej mu dam jest... :?

hvala bom probala!
LP
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 22. Maj. 2008 18:54

Pa sej nisem rekla, da mu ne daš za jest... :roll: Rekla sem samo, da mu probaj še predno greš spat dat nekaj za glodat, da bo dal mir
Uporabniški avatar
_TheCosmoGirl_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 1. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a _TheCosmoGirl_ » 22. Maj. 2008 19:15

hvala za nasvet keya :D ja sm mela namen kak mesec jih met ... sploh pa so takooo lusni mali packi :hearts: d se bom tezko locila :) ajoooj, zakaj nimam kej vec prostora :cry:
Uporabniški avatar
*cheRry*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 15. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *cheRry* » 23. Maj. 2008 19:39

nassst.93 js sm mela iste probleme z mojo prašičko :) pa sm jo mela vsak dan mal zuni, posebi takle cajt k je topl jo mam mal na travi da se sprehodi pa naje trave pa regrata..tk da sita more bit, tut večerjo zmeri dobi, pa tut ceu dan ni zaprta v kletki...ampak zmeri, res vsako noč napada kletko..tut če ji dam ponoči za jest je mir za tolk časa kulkr je, pol pa spet začne.js pa sm bla cela živčna in napsihirana zravn :intrigant: tk da sm jo začela zvečer seliti v drugo sobo, mam mal slabo vest, sam vsaj mir je ponoč :sleepingcow:
Uporabniški avatar
nassst.93
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 19. 5. 2008
Kraj: MP

Neprebrana objavaNapisal/-a nassst.93 » 23. Maj. 2008 21:34

hehe js jo dam pa zravn postle pa pol da kr mir...no nevem...mam še eno uprašanje kako jo pa neseš vn na sprehod js sm jo dala vn sam kurc k mi uide. dam jo tko na tla pa gor un pokrou.
Uporabniški avatar
keya
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: wajt krajna

Neprebrana objavaNapisal/-a keya » 23. Maj. 2008 22:42

Hmm... daj mi povej.. predvidevam, da ko si jo nesla vn ni imela nobene kletke ali škatle ali česa podobnega zraven, da bi se lahko skrila??

Te bajski naši mali :hearts: rabijo nekaj da se skrijejo namreč (pa poleti je pomembno še, da imajo zraven senco).. ;) - samo preveč ljudi pozablja na to :(
Naše imajo vedno zraven odprto kletko in pa kakšno škatlo ali dve (karton od mleka (s tem, da jim mi še položimo kakšno blago debelo spodaj.. samo mora bit takšno da se jim krempeljčki ne zatikajo) ali pa pač kakšno škatlo, kateri se izreže odprtina ali pa kar cela stranica)..
Zdej če ima kletka še spodnji del ali pa je samo mreža in pokrov je pa odvisno od vremena in česarkoli se pač že spomnemo :D

Samo ne je same pustit.. :? vsaj mi si jih ne upamo, vedno je nekdo v bližini (če ne drugega, da ko pes zalaja da pritečemo pogledat kaj je.. če je kakšna mačka, pes, itd)
In pa nikakor NE jih vn dat, če
* zunaj ful piha,
* je trava (ali zemlja) mokra,
* ni dovolj toplo (je najboljš, da je kar zelo toplo)!
Izredno hitro in lahko se prehladijo.. če jih bo napihalo jim iz učk pol teče in so čist bogi.. če sta trava ali zemlja mokri je pa trebušček na udaru, kar je pa zeelooo nepriporočljivo..
Uporabniški avatar
*cheRry*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 15. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *cheRry* » 24. Maj. 2008 6:45

včasih jo dam ven s kletko, sam vzamem spodnji del dol, tk da je na travi (ne na mokri :) )-to če nimam najbol časa da bi z njo sedela na naši zelenici pa jo pazla :D drgač jo pa mam pč kr na travi pa jo pazim da mi kam ne pobegne, itak je pa pridna pa pride nazaj k jo začnem klicat, pa tut neki zlo hitra ni da bi lahk kam dauč šla. pazit je sam treba da kak maček ne pride v tistem trenutku mim k se prašiček sprehaja zuni, vsaj naš muc ne loči prašička od navadne miši in hodi okol moje Pike kot da že 3 tedne ni dobil nič za jest :D
Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 26. Maj. 2008 19:47

joj kak mate lepo navajene prašičke... moja prašička je totalno ne socializirana :cry: ... ko bi jo rada malo pobožala, mi skoz z rok uide, pa cel čas se samo skriva, pa ji odprem kletko, pa noče ven, ali pa jo ven dam, pa gre nazaj v kletko, z roke mi noče jest, ne pusti se počesat, pa ful je nemrana glede kakcov... tam kjer se pokaka, tam potem leži... :cry:
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"
Uporabniški avatar
marelca
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 7. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a marelca » 17. Jun. 2008 10:09

kolk pa kej stanejo tele kletke za morske prašičke?kr razmišljam da bi ga
kupila pa me zanima kolk bi me to vse skup okoštal
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 17. Jun. 2008 13:10

nassst.93 napisal/-a:tut js mam tega pijseka doma in mi celo noč grize kletko.


jaz sem ta problem rešila tako, da sem kupila plastično kletko...tam nima kaj za grist, razen pokrova..tako je moj ugotovil :) in imam končno mir ponoči...se pa še sedaj steguje po pokrovu, ki je rešetkast...tako, da ko sem v sobi imam pokrov zmeraj odprt...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 17. Jun. 2008 14:25

marelca napisal/-a:kolk pa kej stanejo kletke za morske prašičke?


za prašička sem dala 20€ na kletko pa 40€ :D potem pa še pesek za po tleh 10€ pa seno pa hrana ... na začetku malo več, ampak itak seno pa hrana nista draga, za potleh lahko kupiš tud žagovino ampak meni ni v redu. kletka naj bo dost velika, js sem zraven dobila še plastično hiško in posodico.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov