Molji

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 26. Apr. 2011 22:46

katja_t_1980 napisal/-a:
Kot sem že napisala: 'škodljivcev' v naravi ni. Je pa lahko za nekega kmeta 'škodljivec' molj, ker mu požre pridelek, zame pa sosed, ki nabija muzko ali pa žago. Najti je pač treba način, da se vse to uravnovesi.

Npr.
-prijazen razgovor s sosedom in prošnja, če lahko začne žagati ob 9h,


Marsikaj se da iznajti in ugotoviti, samo uporabiš možgane in je.


sem vedu, da mi boš znala pomagat.... :eek: :P

js sem sosed ene lepe katoliške cerkve....ki zvoni vsak dan ob sedmih, petnajst do osmih in osmih....zjutraj....sobote, nedelje....in ta molj ne cinglja par sekund ampak tolče in tolče par minut (bom moral štopat) in če res ne spim kot zaklan, se zbudim....

kako nevtralizirati tega škodljivca??? :cry: :cry: :cry: talibanov glih ne bi rad vlekel v moje lepo mesto... :cry: :cry: :cry:
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 26. Apr. 2011 22:54

Jochie napisal/-a:
katja_t_1980 napisal/-a:
Kot sem že napisala: 'škodljivcev' v naravi ni. Je pa lahko za nekega kmeta 'škodljivec' molj, ker mu požre pridelek, zame pa sosed, ki nabija muzko ali pa žago. Najti je pač treba način, da se vse to uravnovesi.

Npr.
-prijazen razgovor s sosedom in prošnja, če lahko začne žagati ob 9h,


Marsikaj se da iznajti in ugotoviti, samo uporabiš možgane in je.


sem vedu, da mi boš znala pomagat.... :eek: :P

js sem sosed ene lepe katoliške cerkve....ki zvoni vsak dan ob sedmih, petnajst do osmih in osmih....zjutraj....sobote, nedelje....in ta molj ne cinglja par sekund ampak tolče in tolče par minut (bom moral štopat) in če res ne spim kot zaklan, se zbudim....

kako nevtralizirati tega škodljivca??? :cry: :cry: :cry: talibanov glih ne bi rad vlekel v moje lepo mesto... :cry: :cry: :cry:


Itak, da so variante:
1. Se pogovoriš s tistim, ki je odgovoren za to zvonjenje in prosiš, da ne zvonijo do neke normalne ure (npr. do 9h, 10h)
2. Si v lekarni kupiš mehke čepke za ušesa (garantirano pomagajo, sem sredi kampa na višku sezone spala do desetih, nič slišala, prijatelji so mi rekli, da se je vmes drl otrok, pa motorni čolni so mimo vozili).
3. Si zvočno izoliraš spalnico.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 26. Apr. 2011 22:58

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 16:14, skupaj popravljeno 1 krat.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 26. Apr. 2011 23:27

sirova štručka napisal/-a:johi bolj pobožn postan, bo to zvonenje ratalo balzam za tvoja ušesa :D


katja_t_1980 napisal/-a: Kaj bi ti naredila, če bi ti nekdo trdil, da je bolje narediti neko škodo, kot pa uporabiti možgane in rešiti zadevo?

js mislim, da ni nobene škode, če ubiješ molja, komarja, muho ipd. plus to, da je treba uporabit možgane, da ti jih rata ubit :D
ti pa začni seksat, da se boš mal sprostila in se ne obremenjevala z življenji polžev in deževnikov


btw rdeči polži tk fajn crkujejo, ko jih s soljo poštupaš... imaš kako boljšo metodo, da jih sploh bliz ne bi blo, ku prepogibat se za vsakega je škoda hrbtenice, pa še sol je treba kupt :D


Jaz pa mislim, da je škoda, če pobijaš muhe, a boš ti potem opravljala njihovo delo in razkrajala trupla?

Pa recimo, da mislim, da tvojega PC-ja ni škoda in mi je fajn, da ti ga razbijem.
Ne se obremenjevat s tem, raje seksaj.
Imaš kakšno boljšo idejo, kako mi boš preprečila, da ti razbijem PC? Ker je res škoda mojih rok, se bojo fajn namučile, pa še kij bom morala kupit, so ful dragi. :D
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 26. Apr. 2011 23:31

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 16:13, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 27. Apr. 2011 8:05

A obstaja tudi kak sprej proti takim kot je Katja?
Najbrž se imenuje Anti - Smugness :P

Sorry Katja, samo sem precej nastrojen proti takšnim kot si ti, ker mi je nekoč ena taka na počitnicah vrgla stran moj pršut :mad:
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 27. Apr. 2011 11:15

Led Zeppelin napisal/-a:A obstaja tudi kak sprej proti takim kot je Katja?
Najbrž se imenuje Anti - Smugness :P

Sorry Katja, samo sem precej nastrojen proti takšnim kot si ti, ker mi je nekoč ena taka na počitnicah vrgla stran moj pršut :mad:


Vest te muči, zato postaneš nastrojen proti tistim, ki ti vest zbudijo. Dobro se zavedaš, da nastrojenost proti živalim ni pravilna. Seveda si tega nočeš priznati in zato udrihaš po ljudeh, ki ti zbudijo vest. Ni čudno, da se vsepovprek pobija, če je toliko takih ljudi na svetu. Lažje živiš, če upoštevaš svoje pozitivne občutke :cool:
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 27. Apr. 2011 11:18

sirova štručka napisal/-a:ni čudn, da si čudna, ko pa že od 18. aprila nisi nič jedla :lol: :lol: :lol:


Very funny. Bi rekla, da ti nisi pojedla kakega trupla namesto muh, ki si jih pobila.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 27. Apr. 2011 11:19

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 16:12, skupaj popravljeno 1 krat.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 27. Apr. 2011 11:25

sirova štručka napisal/-a:ne jem muh


Ne znaš brati. :lol:
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 27. Apr. 2011 11:28

katja_t_1980 napisal/-a:
Led Zeppelin napisal/-a:Sorry Katja, samo sem precej nastrojen proti takšnim kot si ti, ker mi je nekoč ena taka na počitnicah vrgla stran moj pršut :mad:


Vest te muči, zato postaneš nastrojen proti tistim, ki ti vest zbudijo.

pa kakšna vest, pač enostavno - dosadna si za popizdit. Delaš se svetovljanko, pa se ti sanja ne kolko pajkov požreš med spanjem. Nenormalno na jetra mi grete taki Hitlerji ki se 'borite za pravice živali', dej ne seri. Molj, ki pride žret mojo hrano, bo speštan, brez milosti. To nima nobene veze z nastrojenostjo proti živalim. Tudi noben ne je mesa zato ker bi bil posebej nastrojen proti živalim, ampak zato ker je danes v tej družbi to povsem normalno in običajno. Fino, da ti nisi ena izmed 'teh' ampak resno nehi posiljevat ljudi s svojo kvazi hipijevsko predstavo o svetu brez nasilja, ker te prov vidim s kakšnim zasanjanim nasmeškom govoriš to o Vesti, ki nas muči.
Malo se zalepi na realna tla.
Kul je, da nosiš ježke preko ceste, da ne ješ mesa in ne podpiraš nepotrebnega pobijanja (just for fun) itd, ampak na ta tvoj nazi način ne boš dosegla popolnoma NIČ, ker vsi vidimo samo kako si zasanjana in zaslepljena s svojo idejo o popolnem nenasilnem svetu. Guess what - not gonna happen!
Začni pisati blog z vegi recepti in alternativnimi načini preganjanja 'škodljivcev' in tistemu ki ga zanima to prilepi kot opcijo. Ne pa tlačit svojega mišljenja v grlo ljudem, ki ji to ne interesira. Je tud kej drugega v lajfu za počet, kot se sekirat za enega trapastega molja, ki ga zalepiš ob steno. :roll:

aja, pa še to - tvoji 11letni učenci? Upam da tudi njim ne tupiš podobne neumnosti, ker smo imeli eno tako zasanjano na osnovni šoli... po pol leta so jo odpeljali na počitnice v lep gorenjski kraj po imenu Begunje.
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 27. Apr. 2011 11:36

keepsake napisal/-a:
katja_t_1980 napisal/-a:
Led Zeppelin napisal/-a:Sorry Katja, samo sem precej nastrojen proti takšnim kot si ti, ker mi je nekoč ena taka na počitnicah vrgla stran moj pršut :mad:


Vest te muči, zato postaneš nastrojen proti tistim, ki ti vest zbudijo.

pa kakšna vest, pač enostavno - dosadna si za popizdit. Delaš se svetovljanko, pa se ti sanja ne kolko pajkov požreš med spanjem. Nenormalno na jetra mi grete taki Hitlerji ki se 'borite za pravice živali', dej ne seri. Molj, ki pride žret mojo hrano, bo speštan, brez milosti. To nima nobene veze z nastrojenostjo proti živalim. Tudi noben ne je mesa zato ker bi bil posebej nastrojen proti živalim, ampak zato ker je danes v tej družbi to povsem normalno in običajno. Fino, da ti nisi ena izmed 'teh' ampak resno neki posiljevat ljudi s svojo kvazi hipijevsko predstavo o svetu brez nasilja, ker te prov vidim s kakšnim zasanjanim nasmeškom govoriš to o Vesti, ki nas muči.
Malo se zalepi na realna tla.
Kul je, da nosiš ježke preko ceste, da ne ješ mesa in ne podpiraš nepotrebnega pobijanja (just for fun) itd, ampak na ta tvoj nazi način ne boš dosegla popolnoma NIČ, ker vsi vidimo samo kako si zasanjana in zaslepljena s svojo idejo o popolnem nenasilnem svetu. Guess what - not gonna happen!
Začni pisati blog z vegi recepti in alternativnimi načini preganjanja 'škodljivcev' in tistemu ki ga zanima to prilepi kot opcijo. Ne pa tlačit svojega mišljenja v grlo ljudem, ki ji to ne interesira. Je tud kej drugega v lajfu za počet, kot se sekirat za enega trapastega molja, ki ga zalepiš ob steno. :roll:

aja, pa še to - tvoji 11letni učenci? Upam da tudi njim ne tupiš podobne neumnosti, ker smo imeli eno tako zasanjano na osnovni šoli... po pol leta so jo odpeljali na počitnice v lep gorenjski kraj po imenu Begunje.


Ja, tole pisanje samo še potrjuje, da je vest huda stvar. :D In na vsak način si jo poskuša olajšati. Pa kar ne gre. :) Bo treba še kaj drugega narediti za to, ne samo napadati tistih, ki imajo manj grdobij za sabo in ki se bolj trudijo za boljši svet kot on/a sam/a.

Sicer pa je izvorno vprašanje bilo, kako zaščititi hrano in obleko proti moljem, na kar sem tudi odgovorila. Sledil pa je napad tistih, ki sem jim vzbudila vest, haha.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 27. Apr. 2011 11:38

Ah, js sm si z največjim užitkom, brez slabe vesti privoščila prejle en zrezek. Njami :)

Me pa zanima, če v šoli, pri malicah prepoveduješ meso? Jemlješ salamo otrokom iz rok, ko greste na izlet? :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 27. Apr. 2011 11:43

HAHA, VEST, hahahahaha, ZBUJAM VEST, vsi kokodakate ker imate VEST. :lol: :lol: :lol:

a ti sploh bereš za sabo, si kot neka pokvarjena plošča. Verjetno nisi niti prebrala mojega posta do konca, ti pa še enkrat povem (kar sem ti že v eni drugi temi), ne jem mesa že dlje časa, skoraj bi si upala trdit da dlje kot ti. Ne rabiš meni tupit o tem, kakšno slabo vest imam zato ker "imam več grdobij za sabo" :lol: :cry: a sploh veš kaj pišeš ?

pa če smo že ravno na tem kako ima človek slabo VEST ker škoduje živim bitjem in pobija molje :cry:

tvoj jedilnik, citiran iz ustrezne teme:
Z: muesliji, sojino-riževo mleko
M: jogurt, banana, rozine, lešniki
K: polnozrnat kruh, sir, olive
V: polnozrnate testenine z vege bolonjsko omako, zelena solata, pečeno jabolko

SIR?! JOGURT?! A si resna?
Pa veš da mleko iz katerega pridobivamo sir in jogurt ne raste na drevesu (čeprav tud jablano boli ko japke trgamo :cry: ) ??
A sploh veš kako zgleda molzenje krav? In kako masovno se jih molze, na kakšne načine, zato da ti lahko ješ tvoj SIR?

A to je pa kul? Ne bodi tko jeb**o svetovljanska, pa polna same sebe, ker nimaš bit za kej. Malo poglej kaj sama počneš. Pa pazi kakšen bo zdaj tvoj reply, ker vse kar boš napisala je samo zato ker SEM TI VZBUDILA VEST.

jao. :roll:
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 27. Apr. 2011 11:43

*mala* napisal/-a:Ah, js sm si z največjim užitkom, brez slabe vesti privoščila prejle en zrezek. Njami :)

Me pa zanima, če v šoli, pri malicah prepoveduješ meso? Jemlješ salamo otrokom iz rok, ko greste na izlet? :D


Hahaha, to ti govori sebi, da si brez vesti, mogoče ti bo uspelo malo zatreti. VSAK ima vest, brez skrbi. Ko bo udarila ven z vso močjo, se zate ne bo dobro končalo.

Zanimivo, da kar nekaj nalagate o šoli in malicah. Jaz nisem omenila nobene šole, nobenih malic, nobene salame. To tudi nima povezave z molji in 'škodljivci'.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov