Ljubljenčki - psi

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 12. Sep. 2005 20:40

Cel frajer je ja sam je zamešal kje se lula in kaka in ko sva vzuni čaka, da pride domov, da se lahko polula. O tem bova mogla met še resno šolo, a ma kdo kakšen nasvet, ker ok, normalno je da mladički not lulajo, sam to, da vzuni prav nočjo, se mi zdi pa da ni.
pa pa
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 11. Okt. 2005 18:18

Slika

Evo, moja pupika. Žalostno gleda zato, ker je slikana pri veterinarju med dajanjem infuzije. (so mi jo zastrupili :cry: )
fishi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 147
Na forumu od: 22. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fishi » 11. Okt. 2005 18:50

mojga cukrcka (ime mu je baj ) si lahko pogledate tukaj :
Klik
keep on smiling:)
Uporabniški avatar
CommandykA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 3. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a CommandykA » 12. Okt. 2005 0:18

sem vceraj malo mojega frodota zajebavala pa sem ga pokrila z oddejico....rezultat je pa tukaj (glava je se razume da na pojstru) :P ->
Slika
Riba plava in rdeca.Bil je bled in bohinj.Srbela ga je peta in sesta.Znal je brat in sestra.
Uporabniški avatar
*tamalla*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 205
Na forumu od: 22. 3. 2005
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a *tamalla* » 12. Okt. 2005 8:13

sam ta tvoj pesek je pa full šikan... :D :D

še kakšno slikico plosimmm :wink:
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 12. Okt. 2005 9:51

joj ne tega delat če ti smem svetovat... ne ji dajat mesarskih ostankov, še posebej če jih zbruha... ker res vsesorte svinerijo zmečejo not in je čist brezveze riskirat zdravje psa... mi naši vedno kupmo tisto pakirano meso v štacuni (govedina ponavad), ki niti ni tok drago in potem skuhamo meso skupej s kakšnimi makaroni in ma hrane za cel teden...
drgač so pa pred kratkim enim prjatlom v domžalah zastrupil že 4 huskya... ki seveda ni preživel... folk zna bit res tok skrajno pokvarjen in žleht :? :evil:
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 12. Okt. 2005 10:25

Vem. Saj zdaj ne bom več tega kupovala. Za prvič nisem vedela, če bruha zaradi tega. Glede na to, da sem dala 15.000 za veterinarja, se pri mesu ne splača šparat. Od zdaj naprej bo jedla samo še pljučno pečenko :D
Uporabniški avatar
CommandykA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 3. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a CommandykA » 12. Okt. 2005 10:42

da prekinem malo ta vajin pogovor...psu dajat meso? khm... meso je za cloveka in ne za psa...s tem ko das ti psu govedino jetrca bla bla mu delas vec skode kot koristi! pes hrane sploh ne obcuti ampak jo samo voha...in ko das ti psu meso mu das vonj, ne dobi pa tistega kar bi potreboval (vitaminov, mineralov)...kasneje se vse te mascobe in ostale sestavine ki jih pes ne more prebavit nabirajo in posledicno pride do razlicnih bolezni. Ta hrana je prav tako premehka za psa...pes ma zobe zato da z njimi grize in s tem ko das ti psu kuhano meso povzrocis hitrejse vnetje dlesni in hitrejsi izpad zob..
Tut mi smo nasemu prejsnemu kuzku kuhali..in kaj je blo? zadnji 2 leti je bil skor brez zobkov, ki pa mu niso izpadli zarat starosti... po posvetovanju z veterinarom smo se odlocili da bomo mladicka za en x hranli z konzervami hills ki dajo psu vse kar potrebuje, zraven ga pa navajamo tudi na briketirano hrano prav tako od hillsa

pa se to! tut konzerve od pasjih sanj, chapija, pedigreeja in ostalih kvazi dobrih konzerv so skodljive za psa... narete so na bazi vonja in ne na tem kar pes potrebuje...

se opravicujem za OT ampak pac dobronamerno sem hotela opozorit na stvari na katere niti pomislimo ponavadi ne...
pa dosti ljubezni z vasimi srcki :runningdog:
Riba plava in rdeca.Bil je bled in bohinj.Srbela ga je peta in sesta.Znal je brat in sestra.
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 12. Okt. 2005 10:54

ma ja... sam jst vseen bl zaupam hrani ki jo sama pripravm za psa, kt pa eni konzervi k bohve kva vse not zmečejo... poleg tega naša hillsa sploh ne mara... smo ji enkrat kupl celo šteko konzerv in pol vse stran zmetal k nikakor ni šlo v promet... :?
to da so pa peedigre, cesar ipd. konzerve eno sranje, mi je pa znano (čeprov une delane za naš trg so še veliko večje sranje kt tiste, delane za zahod... preverjeno!)
Uporabniški avatar
CommandykA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 3. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a CommandykA » 12. Okt. 2005 10:58

micamaca napisal/-a:ma ja... sam jst vseen bl zaupam hrani ki jo sama pripravm za psa, kt pa eni konzervi k bohve kva vse not zmečejo... poleg tega naša hillsa sploh ne mara... smo ji enkrat kupl celo šteko konzerv in pol vse stran zmetal k nikakor ni šlo v promet... :?
to da so pa peedigre, cesar ipd. konzerve eno sranje, mi je pa znano (čeprov une delane za naš trg so še veliko večje sranje kt tiste, delane za zahod... preverjeno!)


saj to je ravno porblem...ker mores psa ze od samega zacetka navadit...tut mi smo meli full probleme z prejsnim kuzkom ker ni hoto niti ene druge konzerve kot neke avstrijske full poceni pa kuhano hrano seveda..zdaj smo se pac odlocli za drugacen pristop in za en x je se hvala bogu vse ok :) sicer se pa tut mi kdaj usmilimo nasega in ga tu pa tam v skledici caka kaki koscek govedine :wink:
Riba plava in rdeca.Bil je bled in bohinj.Srbela ga je peta in sesta.Znal je brat in sestra.
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 12. Okt. 2005 11:03

Commandyka, sory, ampak se močno motiš.
Pes je mesojedec in če bi malo bolj poznala zadevo, bi vedela, da pes v svoji prehrani potrebuje tretjino mesa, tretjino zelenjave in tretjino ogljikovih hidratov. Če to lastnik zagotovi, je veliko bolj zdravo id industrijskih briketov in konzerv.

Da pes meso samo voha, okuša pa ne? Ja valda:

Ali je hrana sladka, slana, kisla, grenka, je dobrega ali slabega okusa sporočajo možganom posebni receptorji za okus. Kot mesojedi sesalec ima pes najbolj razvite receptorje, ki zaznavajo okus po mesu.

Med sesalci se pes nedvomno uvršča med sladokusce, ki dobro zaznavajo številne okuse. Psu je še zlasti všeč in mu sprošča ugodje vse, kar je sladkega, in seveda vse, kar ima okus po mesu. Hitrost zaužitja, zadovoljno oblizovanje in obrazna mimika so več kot nedvoumni znaki, kako je psu všeč določena hrana.

Da nekateri psi razmeroma hitro zaužijejo svoj obrok, lahko pripišemo dediščini prednikov, ki so bili plenilci. Ko so prapsi v skupinskem lovu prišli do plena, so se nasitili in dobili najbolj okusne dele plena le osebki, ki so bili dovolj hitri. Pes-plenilec seveda ni imel časa ugotavljati, kako okusna je hrana. Z leti sožitja s človekom se je pasja hrana spremenila in najboljši človekov prijatelj se je v veliki meri prilagodil svojemu dvonožnemu krdelniku, hkrati pa se mu je dobro razvil tudi okus.

Pes je razmeroma dobro opremljen s čutnimi oziroma živčnimi celicami za voh, okus, vid in sluh, kar pripisujemo genetskemu programu v embrionalnem obdobju in v zgodnjem obdobju po rojstvu, saj je v tem času večji del genov v vsaki celici namenjen "ostritvi" čutil. V milijone let dolgem evolucijskem razvoju pasjih prednikov so preživeli le dobri plenilci, ki so ponavadi poskrbeli tudi za to, da je bilo večino potomcev njihove krvi. Pri lovu pa je bilo seveda velikega pomena tudi dobro delovanje čutil.



IN ZAKAJ VETERINARJI PRIPOROČAJO HILLS, EUKANUBO, NUTRO IN PODOBNO???

Zato, ker jo prodajajo, seveda. In ker s tem zaslužijo. V briketih in konzervah so pa jasno odpadni mesni proizvodi, crkovina in bogve kaj še vse.

Da je meso za človeka, za psa pa ne?

Hm, kaj pa evolucija? Zakaj psi sodijo med inteligentnejše živali? Zaradi tisočletij lova. In zakaj so krave neumne? Ker se prehranjujejo s travo, za katero jim ni treba razmišljat, po kakšni strategiji jo bodo ulovile.

Jetrca, vampi, drobovina?
Zakaj pa jo mi jemo? Ker ima življenjsko pomembne snovi - ker je bogata z minerali, predvsem železom, ki je pomembno za organizem.

Če psa hraniš samo z mesom in maščobo - ja halo, da bo bolan. Dodajat je treba veliko stvari - zelenjavo, hidrate, vlaknine, sadje. Pasja prehrana se NE razlikuje od človeške, razen v razmerjih.

ZOBJE?
Ja seveda, je treba tudi kaj narediti za ustno higieno, a ne? Če se ti jih že ne ljubi ščetkati, vsaj poskrbiš za hrano, ki zobe čisti - surovo korenje, žvake, ki jih dobiš v specializiranih trgovinah, goveje kosti, posušene vratove - z vsem tem si pes zobe čisti.
fishi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 147
Na forumu od: 22. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fishi » 12. Okt. 2005 13:08

commandyKA to kar pises o mesu so bedarije, oprosti. od kje ti sploh to? pobrskaj malo po zivalskih forumih, in se bos repricala. seveda mu samo meso ne mores dajat, vendar pa ce psu kuhas sam (seveda moras o tem marsikaj prej vedet da znas pripravit ustrezen obrok) je VELIKo boljse kot kupljeni briketi. so pa briketi cenejsi (sama dam neprimerno vec denarja za hrano ki mu jo kuham kot pa 10.000 sit na mesec za 15kg briketov), vzame vec casa pa seveda je potrebno tudi vec znanja.
evo slikice nasga buhtlna http://tjasamiha.moj-album.com/ (pod albumom baj, v baju perujcki pa so zraven baja se perujski goli psi )
keep on smiling:)
Uporabniški avatar
CommandykA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 3. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a CommandykA » 12. Okt. 2005 13:18

ne govorim zato ker se mi zdi da bi to pac lahko blo ampak zato ker nam je tako svetoval veterinar, ki je zdravil nasega prejsnega kuzka in mu pac zaupamo (in sploh se tu ne gre za zsluzek ki ga je prej omenla krfjolca,ker glede na to da je bil prejsni psicek hudo bolan in smo tam pustli tolk dnarja da se enim niti sanja ne, vrjamem da to ni njegov namen!)...vsakemu svoje..
Riba plava in rdeca.Bil je bled in bohinj.Srbela ga je peta in sesta.Znal je brat in sestra.
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 12. Okt. 2005 13:39

CommandykA napisal/-a:ne govorim zato ker se mi zdi da bi to pac lahko blo ampak zato ker nam je tako svetoval veterinar, ki je zdravil nasega prejsnega kuzka in mu pac zaupamo (in sploh se tu ne gre za zsluzek ki ga je prej omenla krfjolca,ker glede na to da je bil prejsni psicek hudo bolan in smo tam pustli tolk dnarja da se enim niti sanja ne, vrjamem da to ni njegov namen!)...vsakemu svoje..


Veterinarji lahko rečejo veliko stvari, da bi jim verjeli, in redko najdeš veterinarja, ki bi rekel kaj slabega o hrani, ki jo prodaja. Čeprav mu plačaš pol milijona za operacijo, se bo prav gotovo potrudil in ti prodal še vrečo dietne special hrane za 15.000.

Dejansko je pa pri določenih ljudeh, ki se na pasjo prehrano in potrebe ne spoznajo, bolje, da hranijo z briketi, kot pa kuhano hrano (s tem mislim ostanke in pomije, ki jih marsikdo zmeče psu v posodo), saj s tem vsaj delno zadosti potrebam pasje prebave.

Jaz pa recimo poznam osebno enega izmed veterinarjev, in mi je rekel, da je Hills eno golo sranje in da on svojemu psu za živo glavo tega ne bi dal.
Zadnjič spremenil krfjolca, dne 12. Okt. 2005 13:49, skupaj popravljeno 1 krat.
fishi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 147
Na forumu od: 22. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fishi » 12. Okt. 2005 13:45

sama poznam veliko vetrinarjev ki so proti briketom, pa tudi veliko veterinarjev ki so za brikete (vecina jih ma kaj od tega, ja). Vendar pa, ko je pes bolan ti bo skoraj vsak svetoval da mu par dni kuhas (piscanca in riz in podobno)
keep on smiling:)

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov