Ljubljenčki - psi

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

underdogy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 29. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a underdogy » 25. Jan. 2011 23:41

Eh daj, to je podobno kot da mi rečeš "ja idi pogledat tja ko otroke ne samo tepejo ampak še spolno zlorabljajo in stradajo polek."
Zakonodaja in delovanje zavetišč v sloveniji je že več kot 8 let na istem nivoju.
Kakor koli, ni več otrok, tak da tud ta izgovor je neutemeljen.
In še za konec - "nasvet" za katerega je vprašala je bil "kako utišati psa ker mi najeda".
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 25. Jan. 2011 23:43

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 18:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 25. Jan. 2011 23:45

Vprašanje je bilo "Kaj je narobe" - "mogoče kdo ve zakaj" you fucking illiterate asswipe.
It was forever..but it didnt last long..
underdogy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 29. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a underdogy » 25. Jan. 2011 23:49

Am ja, vedno me je zanimalo če se neumni in prostaški ljudje zavedajo da so neumni in prostaški. No, to smo razjasnili.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 25. Jan. 2011 23:53

Sem vesela zate, da se je v tvoji betici vsaj nekaj razjasnilo.. Pa čeprav zgolj uboga ugotovitev, ki le najbolj ustreza raziskovanju samega sebe..
Pa lep večer ane, mentalno zdrava oseba!
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 25. Jan. 2011 23:53

Nima smisla očitno.
Sama vem, da bom zagnjavila na lep način tistim, pri katerih so psi v katastrofalnem položaju, ne pa kar enim, pri katerih je za psa poskrbljeno.
In prosim lepo no, niso osem let na istem nivoju.Že v Mb-ju si poglej kako so šli na bolje, pa še vedno ni to to.Mimogrede, zakaj potem ne greš nadirat ljudi v zavetišča, ko pa imajo psi bolj kot ne majhne bokse in nimajo vse pozornosti,ki si jo zaslužijo?O neumnosti pa ne bi razpredali, prosim.
Ravno zaradi agresije in dobrote, ki jih tebi podobni razdeljujejo ljudje kot npr naša soseda mislijo, da smo vsi ljubitelji živali za v norišnico, ker nimamo psov na kavču, zavitih v peno.
The world is as you are.
EvilCookie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 15. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a EvilCookie » 26. Jan. 2011 23:26

Tudi sama načeloma zagovarjam miroljubno osveščanje, ne napadanje ljudi itd. Ampak razumem kako lahko človeku poči. Pes po mojem mnenju, sploh starejši in v takšnem vremenu nima kaj iskati zunaj. Po zakonu pa tudi ne spe biti spuščen. Žal pa smo še vedno ena izmed redkih držav, ki dovoljuje ketnarje ampak upamo da se bo to čim prej spremenilo, saj to ni primerno življenje za žival. Vsekakor pa bi vsaj delno pomagalo, če bi bil pes kastriran, verjetno bi manj tulil, vsekakor pa manj trpel ob prihodu gonečih samic. Bog ne daj, da kakšno naskoči. Že človeškim moškim je težko zdržati brez potešitve nagona, živalim pa je to še veliko bolj mučno.

LP
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 26. Jan. 2011 23:29

Ampak zdaj si pa predstavljaj, da bo sprejet zakon, ki prepoveduje ketnarje.No, saj v tem ni nič slabega, bi se izničilo mnenje nekaterih, da so psi samo čuvaji in nič drugega.Po drugi strani pa bi število zapuščenih živali tako naraslo, da ne vem kam bi jih stlačili, ko bi po zavetiščih zmanjkalo prostora.Vedno so plusi in minusi.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 27. Jan. 2011 0:09

Če psu ne moreš nudi vsega kar potrebuje ga pač ne moreš imet. In ja, če ti ne moreš imet psa drugače, kot na vrvici je škoda, da si ga nabaviš.
Sploh pa mislim, da glede na to kakšen pes je, kako ga je strah, je še večja kriza, da ga maš na vrvici privezanega.
Pa takšne stvari, kot je prestrašenost, se dajo odpraviti pri (skoraj) vsakem psu. Samo na pravi način je potrebno pristopiti.

Psi živijo v tem trenutko in oni se ne spominjajo preteklosti. Samo ljudje se jo in jim s tem oviramo možnost, da se spremenijo!
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 27. Jan. 2011 0:46

Zdj me bo spet lahko kaka ženska napadla, da se mam za ultra rešiteljico psov, ampak ko sem jaz hotela psa vzet iz zavetišča ni bil moj namen ga dat pred hišo, hotela sem mladiča krajše dlake za V hišo. Njega sem vzela čisto in samo zaradi razloga(ni bil nič od psa, kar bi si želela), ki mi ga je povedala delavka v zavetišču, da ga bodo ubili. Takrat mi je pač potem bilo vseeno, raje sem ga dala na štrik in mu vseen dala življenje, kakor da bi ga ubil. Zdj nevem če so ga takrat res nameraval ubit, tko so mi rekli in jaz sem jim verjela. Ko pa sem domov prišla z odraslim psom, z dolgo dlako, poddlako in navajenim bivanja zunaj, ga nikakor nisem mogla dat v hišo, ker nihče ni želel met takega psa notri. Če ste nekateri mnenja, da bi bilo bolje, da ga takrat kar ubijejo, kot da je ubogi, ubogi pes zdaj na dolgem štriku..prav, to je vaše mnenje, moje pač ni blo(k sreči). Zaradi okoliščin postavitve hiše je pa ograja na takem mestu, da je ravno dovolj placa, da se kljub ograji lahko spravi ven iz dvorišča. Zdaj pa je pač na verigi in tako bo tudi ostal. Zdj pa jz ne mislim debatirat več tukaj o temu, imamo pač različna mnenja, smo v različnih situacijah in to je to.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 27. Jan. 2011 5:48

emanuela napisal/-a:Pes je star osem let.Še zdaj se po zavetiščih zgodi kaj čudnega, to še je najmanj.
Pojasnila je, da je bila bolj kot ne otrok, ko so psa posvojili.
Namesto, da bi ti po eni strani bilo ql, da tudi bojazljivci dobijo lastnika, ki jim zaupajo, neee, ti naprej mečeš slabo preskrbo.
Malo se zapelji po Slo, po kakšnih res zakotnih vaseh, ko dobi pes za jesti kosti in stari kruh, za večerjo pa brco v rit in njim pametuj, ne pa takim, ki jim je nekaj do psa in vpr za nasvet, zraven pa napišejo, da psa spuščajo in vozijo na sprehode.


jaz sem doma doma (na štajerskem) v eni jebeni vasi doma in tam vidiš, če se malo sprehodiš na enem mestu 3-4 take pse tak, da underdogy nehaj gnjavit, ker si samo in edino ti izpadla neumna s to napadalnostjo ne pa Evelyn. Njenega psa sem na lastne oči vido in mu čist nič ne manjka tak da šššš.

In ni res, da psi ne morejo bit na ketni in, da je to mučenje. Že ti okoliški psi, ki so na kruhu pa vodi pa nekih pumijah na dan (torej vse prej kot dobra prehrana) preživijo tud največji mraz zunaj. Nekateri tud brez hiške, popolnoma vsi pa brez deke, ker jih pač ne marajo. Zagotovo jim ni toplo ampak doben človek ne zdrži takega mraza, oni pa. Pes je pač navajen na zunaj (saj tud potepuški psi so zunaj cele dneve in noči) tak kot je pes navajen na not.

par 10 let nazaj niti en pes na vasi ni bil spuščen celo svoje življenje. Se par primerov spomnim iz otroštva. Kaj zdaj? Boš potovala v čas, da boš zadovoljila svojo potrebo po pičkarjenju na ljudi? Svet je krut, nefer, ljudje so kruti, fukjeni... deal with it!
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
EvilCookie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 15. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a EvilCookie » 27. Jan. 2011 12:00

emanuela napisal/-a:Ampak zdaj si pa predstavljaj, da bo sprejet zakon, ki prepoveduje ketnarje.No, saj v tem ni nič slabega, bi se izničilo mnenje nekaterih, da so psi samo čuvaji in nič drugega.Po drugi strani pa bi število zapuščenih živali tako naraslo, da ne vem kam bi jih stlačili, ko bi po zavetiščih zmanjkalo prostora.Vedno so plusi in minusi.


Seveda je to res, oziroma bo veliko ljudi, ki zakona pač ne bo spoštovalo. Podobno kot pri čipiranju in cepljenju psov, večina kmečkih pač ni ne cepljena ne čipirana. Samo upamo vseeno lahko, da se s spremembo zakonov počasi stvari le premikale na bolje. Tudi če bi bilo posledično veliko psov zapuščenih, bi bilo nekaj časa to precej grozno, bilo bi veliko žrtev ampak po mojem mnenju vseeno veliko bolje, kot pa da še naprej životarijo na ketnah (pa s tem se mislim Evelyninega psa).

Dioniz, zate pa resnično upam da nikoli nimaš živali, saj se ti očitno zdi dovolj že to, da pes preživi zimo in obupno hrano. Če ne crkne pozimi in ravno ne shira od stradanja je že vse uredu. Zaradi takšnega razmišljanja pa smo pri nas, kar se tiče živali, še v srednjem veku.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 27. Jan. 2011 12:41

Mislm, da Dioniz tukaj ni hotel izpostavit tega, da pes rabi samo to in to za preživetje ampak predvsem to, da se nekateri "ljubitelji živali" spravljajo na napačne, na tiste, ki jim ne manjka nič. Izpostavil je, da je ogrooomno psov v odurnih pogojih, od zasvinjanih pesjakov, več psov hkrati, veriga, ki ni dolga dovolj, da se pes obrne, zažrte ovratnice v vrat, so brez hrane, brez vode, strehe nad glavo, ko sneži in sence, ko sije sonce..Takšnih je ogromno.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 27. Jan. 2011 13:55

Ketnarji pa res niso edino področje, ki ga je potrebno spremeniti.
Čipiranje psov je obvezno že od leta 2003, pa se še koliko psov najde nečipiranih.Torej, ker nimamo nadzora nad številom in razmnoževanjem psov, bomo z zakonom zapovedali obvezno kastracijo in steril.?No, čeprav ne bi bilo slabo, se še vedno najdejo takšni,, ki še sami ne vedo zakaj imajo psa in enih stvari ne upoštevajo, čeprav so obvezne.
Zakaj?
Ker jih ne bo nihče preverjal, razen če se zamerijo kakšnemu sosedu, ki jih bo prijavil.Ampak po eni prijavi se ponavadi ne zganejo, je potrebna še kakšna več.Pa še potem je to vse skupaj kr nekaj, poglej si samo znan primer hrtov.
In rajši kot da psa sploh ne vzamejo k sebi, ga še mučijo povrhu in to več let zaporedoma.
The world is as you are.
EvilCookie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 15. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a EvilCookie » 27. Jan. 2011 15:16

Se vsekakor strinjam emanuela, zakoni ne pomagajo, če ni nadzora in prijav. Za to pa je treba spremeniti mentaliteto ljudi. Ampak počasi se daleč pride, sem optimistična, da bo šlo čez čas na bolje. Začeti pa je treba z novim zakonom in učinkovitejšim nadzorom.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov