Ljubljenčki - psi

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Anja ^^
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 221
Na forumu od: 3. 8. 2009
Kraj: grosuplje

Neprebrana objavaNapisal/-a Anja ^^ » 11. Feb. 2010 12:06

Evo še moje vprašanje. Imam psa mšečanček med rotweilerjem in huskyjem. Sicer je priden, uboga in use ampak čim si z njim pred hišo in se obrneš stran pobegne. Na sprehod ga vozimo, ne manjka mu nič, drugače je zelo priden ampak tole z bežanjem mi gre že počasi na žiuce :D res, da ko pobegne nikoli ne naredi nič samo laufa naokrog ampak se sploh v poletnih mesecih bojim, da bi mu kdo kaj naredil (npr. v gozdovih je dosti lovcev). Je imela katera podobne težave z bežanjem? Kako naj ga naučim, da ne bo več počeu tega? :evil:
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 01. Apr. 2010 21:47

Vem, da je tole kot iskanje igle v kupu sena, ampak zgubit nimam kej :) Zanima me, če je 5 let nazaj (marec, mogoče april 2005) kdo, ki bere tale forum, iz zavetišča Gmajnice posvojil črno psičko, mešanko med labradorjem in gladkodlakim prinašalcem, takrat staro okoli 2 meseca. Mi smo vzeli eno, rekli pa so nam, da so jih dobili 5, baje vse punčke in bi full rada našla kakšno sestrico moje kužike, pa da bi se kdaj dobili in šli skupaj na sprehod :runningdog: No, če katera mogoče pozna koga, ki ima kužka, ki ustreza temu opisu, naj ga prosim lepo vpraša. Hvala :wink:
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 17. Jan. 2011 19:05

Eno vprašanje, če bo komu kej mogoče jasno.
Mam psa, osem let starega mešančka, najbolj bojezljiv pes ever, je zunanji pes, je na vrvi(dolga kolikor zakon narekuje :P), vsak dan pa je spuščen za par ur in laufa okoli. Zvečer ga spet privežemo. No pred kratkim je začel krneki cvilit in volčje tulit zvečer, večkrat ponoči in zjutri(živce para :O). Sem ga šla preverit, če je kaj narobe in ni bilo nič. Zdj to počne že kak teden vsak dan zapored. :mad: Je pa res, da ko ni privezan, ne tuli. Ampak prej toliko let nikoli ni tulil pa je vseeno ponoči bil privezan. Whats up with that? :? kaj, je nesrečno zaljubljen al kej? :D z zdravjem dvomim, da je kej narobe, je in pije normalno..
It was forever..but it didnt last long..
PiPPii
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 13. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a PiPPii » 17. Jan. 2011 19:27

Tuljenje je ponavadi znak osamljenosti. Če je krivo to, ne vem zakaj bi šele zdej začel s tem. Mogoče kakšna razlika v ukvarjanju z njim?
Lahko tulijo tudi, če so nesrečno zaljubljeni. :P Ampak v primeru, če je bil ločen od kakšne priljubljene psičke, ne zaradi gonitve.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 17. Jan. 2011 19:48

moj tuli, cmeri, jamra, joka takrat ko je sam in ko mu ne posvečam pozornosti. Pa ne rabi bit na vrvici, da dela to. Torej najbrž osamljenost.
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
underdogy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 29. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a underdogy » 25. Jan. 2011 21:48

..Evelyn.. napisal/-a:Eno vprašanje, če bo komu kej mogoče jasno.
Mam psa, osem let starega mešančka, najbolj bojezljiv pes ever, je zunanji pes, je na vrvi(dolga kolikor zakon narekuje :P), vsak dan pa je spuščen za par ur in laufa okoli. Zvečer ga spet privežemo. No pred kratkim je začel krneki cvilit in volčje tulit zvečer, večkrat ponoči in zjutri(živce para :O). Sem ga šla preverit, če je kaj narobe in ni bilo nič. Zdj to počne že kak teden vsak dan zapored. :mad: Je pa res, da ko ni privezan, ne tuli. Ampak prej toliko let nikoli ni tulil pa je vseeno ponoči bil privezan. Whats up with that? :? kaj, je nesrečno zaljubljen al kej? :D z zdravjem dvomim, da je kej narobe, je in pije normalno..


1. Psa maš zvezanega pred bajto in tvoja največja skrb je kr tuli ponoči in ti gre to na živce? Zakaj d fak si sploh nabaviš psa? In ja, čestitam, vrv je tako dolga kot narekuje zakon. To naredi iz tebe dobrega pasjega lasnika. Ma kaj dobrega, odličnega in to brez pretiravanja.
2. Ne zdi se ti čudno da je pes bojezljiv? Socializirani psi niso bojezljivi (pa naj se mi ne oglasi kere lastnica čivave, da mi pove da je njen pes tud bojezljiv). Zdravi psi niso bojezljivi. Skrbi te kr te tuljenje moti. Way to go girl.
3. Da odogovrim na vprašanje: pes je verjetno osamljen. Možno je tud da ga zebe, ma v koči pomečkane deke (prosim reči da ma kočo in vsaj deke noter),.. nekaj mu ne paše. Je pa tak - tuljenje je v pasji govorici opozarjanje nase v smislu "jaz sem tudi se tukaj, poglej me pa se uvarjaj z mano". Aja če slučajno nima dek v koči in je težek (velik) pes je glede na starost to dobro uvest.

In še zaključna beseda: takšne kot si ti bi jaz osebno zvezala pred bajto na vrv ZAKONSKO DOLOČENE DOLŽINE pol pa te bom vprašala zakaj d fak tuliš. In še nekaj - pes je jeb**o živo in (neboš vrjela) socialno bitje in ne nekaj lajajočega kaj si postaviš pred bajto za okras.
underdogy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 29. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a underdogy » 25. Jan. 2011 21:49

In še nekaj, pes se ne zaljubi. KAJ D FAK JE NAROBE Z VAMI?!
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 25. Jan. 2011 21:59

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 18:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 25. Jan. 2011 22:13

Bože dragi.
1.) Psa mam zavezanega pred bajto, redno je spuščan in voden na sprehode. Me čist bk, kakšno je tvoje mnenje o zakonski dolžini verige, meni je važno, da ima dovolj dolgo, da se lahko konkretno premika. Ima izjemno dolgo dlako in poddlako, kar je eden bistvenih razlogov zakaj ni v hiši(poleg tega, da ne živim sama in si sočlani tega ne želijo) + pes je bil od rojstva zunanji pes.
2.) Ne zdi se mi čudno, da je bojazljiv. Vzela sem ga iz zavetišča, odraslega, grozila mu je evtanazija(s tem so mi zagrozili, ko sem bila otrok "daj vzami tega, tega bomo morali ubiti, ker ga nihče noče", ne pa mladiča, kot sem nameravala, ki bi ga navajala na življenje v hiši, moji sobi, pa sem ga vzela), ravno zaradi tega, ker je bil izjemno bojazljiv in nikogar ni upal niti povohat, zato se nikomur ni zdel za primernega ljubljančka. Pes ni upal K NIKOMUR, takrat so rekli da je bil verjetno zanemarjen v leglu, že kot mladič in ima psihične posledice. In ogromno poddlake je spuščal. Ni upal k nikomur, ni lajal, renčal ali cvilil, nobenega glasu od njega. Jedel je komaj kaj par tednov. Navadil se je name in čez pol leta začel malo lajati. Zdaj laje, kot da je pasji Sylvester Stallone in bo vse "razčefukal", če mu kdo pride blizu-ampak samo na ljudi, ki so oddaljeni vsaj 40m in na avte. Če mu tujci pridejo bližje bo zlaufal nazaj v hiško in tam ostal cel dan. Tako da ja, to da je bojazljiv, me ne skrbi(ker se je name navadil in me ima najraje), takšen pač je, me je pa skrbela nenadna sprememba, da je začel tuliti, kar pač nikoli ni počel.
3.) Nima deke. Imel jo je, jo je zmučkal in vrgel ven iz hiške in zakopal v zemljo.
4.) Ja, najverjetneje bo res "zaljubljenost" oziroma gonjenje, sosedi imajo psičko v hiši, ko je pes spuščen, laufa tja in jim, kot zmešan, praska po vratih, da bi jo dobil.

In še na tvoj zadnji svinjski odgovor, psa ne morem met v hiši, ŽAL. In s težkim srcem sem ga poskušala oddat, da bi imel kak boljši dom, kaj pa vem, na kmetiji spuščen forever ampak sem si potem premislila, ker vem, da bi tak pes še eno ločitev od oseb, na katere se je tako močno navezal, težko preživel. In znova bi bil presran mali ščene v kotu kletke v zavetišču in bi čakal na smrt.
It was forever..but it didnt last long..
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 25. Jan. 2011 22:21

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 18:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 25. Jan. 2011 22:25

..Evelyn.. napisal/-a:3.) Nima deke. Imel jo je, jo je zmučkal in vrgel ven iz hiške in zakopal v zemljo.


:rofl:

Naša psa imata kar nekaj odej itd, pa imata hiško v garaži-iz boksa gresta v garažo, kjer je postavljena koča, ampak je nikoli nista metala ven.Krivim to, da sta bila nekaj let notranja...

Drugače pa,underdogy, zaradi takšnih odgovorov imamo potem živaloljubci probleme, ker nastopiš preveč agresivno in ne poveš lepo tako in tako je.
Evelyn, če ima pes že od majhnega psihične probleme, bi bilo potrebnih kar neeekaj ur dela, da bi s tem nehal.
Glede tuljenja itd pa se verjetno res goni, oz ga je k temu vzpodbudilo gonjenje psičke-lahko potegneš vzporednico s tipi, psi so vedno pripravljeni, kakor zavohajo psičko :D :D
Tako da se jaz zaradi tega ne bi sekirala.Če te res moti, bi pomagala kastracija.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 25. Jan. 2011 22:42

No sej, potem ko je bil spuščen smo ga podrobno opazoval, kam točno gre in ponavadi se je vedno še igral mal z mano, predn je odtaval mal po svoje, zdj pa šus v določeno smer za našo hišo in smo ga vidli, da pri vratih sosede cvili. Kastrirat ga ne nameravam, sicer je pa s tuljenjem mal prenehal zadnje dneve(zato tud nisem potem več pisala), ko je ugotovil, da nič ne more s tem izsilit. :P

Glede njegovih psihičnih problemov, hja, pes se je res enormno izboljšal čez leta, ko je bil pri nas, je pa pač najbolj prijazen in miren pes na svetu :)(zanj pa res(joj težko to rečem, ko ubistvu dejansko nikol neveš, kdaj bo snap!) lahko jamčim, da nebi ugriznil nikogar in ničesar, ptički jejo njegovo hrano, on pa jih opazuje, mačke ga obiskujejo, dva naša mala mulca ga kdaj sem pa tja povlečeta za rep in se lovita z njim, pa nič..se niti v uno bojno pasjo pozo pri igri ne zna postavit) :) in mislim, da to da lahko laja na mimoidoče mu pač da nek občutek avtoritarnosti in ščitenja svojega teritorija. :) To smo bli ful veseli, ko smo ga končno zaslišal spravit zvok iz sebe po pol leta. :P
Če pa se mu hoče kak tujec približat, mora to narest res potihoma in počaaaasi, takrat ga še jaz težje prikličem s hiške.. Pač je taka mala šleva. :D

Pes mojga je v tud v pesjaku, ma ogromno kočo in plac(je tud tak bolj robustn pes, kokr moj) pa je tud deko celo sfecral okoli :D nekaterim pač ne paše, sicer pa se ne čudim za mojega, če bi jaz imela takšno količino poddlake in tako dolgo dlako se nebi ovijala še v deke, je kr lepo narava zanj poskrbela in očitno mu tko paše.
It was forever..but it didnt last long..
underdogy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 29. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a underdogy » 25. Jan. 2011 23:24

Sploh se ne gre za to da je pes zunaj. Poanta je v tem da je na verigi. Nevem če si že šlišala za izum ki se mu reče ograja. Uporabna stvar. Postavi se okrog hiše. Če nimaš te tako imenovane ograje si ne nabaviš psa. Čakaj še slika tega izuma: http://customhomesandremodeling.net/wp- ... encing.jpg .

Vsake tolk časa se pa nekje najde en talent ki se ma za zaščitnika živali, ker je rešu psa pred uspavanjem. Ja.. Samo nekaj me pa zanima, po mojih informacijah (ki zanesljive in preverjene) je vsak pes pred oddajo iz zavetišča kastriran, tvoj pa ni?

Kar se tiče dekic pa ni smisel tega ovijanje ampak ležanje na njih - zaradi teže bla bla..

In ja, mater sem čudna ko dobim večji popisditis kr nekdo ponosno napise da ma psa na zakonsko predpisani dolžini vrvice.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 25. Jan. 2011 23:33

Pes je star osem let.Še zdaj se po zavetiščih zgodi kaj čudnega, to še je najmanj.
Pojasnila je, da je bila bolj kot ne otrok, ko so psa posvojili.
Namesto, da bi ti po eni strani bilo ql, da tudi bojazljivci dobijo lastnika, ki jim zaupajo, neee, ti naprej mečeš slabo preskrbo.
Malo se zapelji po Slo, po kakšnih res zakotnih vaseh, ko dobi pes za jesti kosti in stari kruh, za večerjo pa brco v rit in njim pametuj, ne pa takim, ki jim je nekaj do psa in vpr za nasvet, zraven pa napišejo, da psa spuščajo in vozijo na sprehode.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 25. Jan. 2011 23:40

Ma zrd mene se razpoči na 100 delov in naroči svojim psom, da ti drobovje nazaj sestavljajo. Pa make sure, da boš v ograjenem prostoru, da ne bo kak del telesa odmarširal kam drugam(tle maš pa prav ja, vrv res ne pomaga).
Nimam se za nikakršnega zaščitnika živali, ker sem psu dala dom, ti se imaš očitno za Mother Thereso psov z neizostrenim wannabe sarkazmom in prevelikim egom, da lahko pametuješ vsakemu, kjer tebi nekaj ne paše. DEAL WITH IT, po zakonu imaš lahko psa NA VRVI. Pa napiši pritožbo vladi. In če pes noče deke, je jeb**o noče. Ne, niso nas obvestili o morebitni kastraciji psa, ko smo ga vzeli.
In nisi čudna, jeb**o zatežena si, očitno rabš en dobr pofuk, sam upam, da ne izkoriščaš svojih psov.
Zdj pa lahko končaš s svojimi veleumnimi nasveti, ker ne bodo dobil več odgovora.

Emanuela, hvala, sam očitno ji ni nič jasno.
Zadnjič spremenil ..Evelyn.., dne 25. Jan. 2011 23:41, skupaj popravljeno 1 krat.
It was forever..but it didnt last long..

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov