Kače

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Jagoda_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 23. 10. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Jagoda_ » 13. Apr. 2008 15:56

sem ja :) oba z bratom =)

drugač če si prijavljena na exotic animals najbolš da povprašaš redlion za informacije,kr res veliko ve pa ti bo znala najbolše povedat. Tut če se odločaš za nakup kače ti priporočam da kupiš pri njej :)

rdečerepi udavi zrastejo do 3m in potrebujejo terarij najmanj 200x150x170 torej dxvxš. Je pa to vrsta primerna za začetnike tak da je super za prvo kačo, ker ni agresivna ne strupena...
Uporabniški avatar
Ledenaa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 29. 6. 2007
Kraj: Sverige.

Neprebrana objavaNapisal/-a Ledenaa » 13. Apr. 2008 16:25

Ja za Redlion vem, da še največ ve hehe :D Sam trenutn mam pajka doma, sam tale mavrični udav me je pa čist očaral :love: A za začetnike je tut? jst sm mal brskala po internetu pa piše, da ni primerna ker od začetka rada grize pa ene posebne luči more met... :?: Drugač pa jst večinoma na forumu brskam, slik še nism objavla (mal sm lena hehe).. :) S čim jo pa hraniš (še z goliči al so že miške? Pride sam do mišk al bo treba pol k zraste tut kej večjiga?).. :cool:
ωαιтιng ғσя тнє nєxт мαgιc.*
Uporabniški avatar
Jagoda_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 23. 10. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Jagoda_ » 13. Apr. 2008 17:06

ledenaa sej je tut naš rdečerepi udav ko je biu še mlajši grizel vse kar je šlo mimo njega,sej ne vgrizne dosti :) manj kot da bi te mačka popraskala,po ugrizu si roko oz mesto ugriza dobro umiješ zarad bakterij to pa je to, nobene panike ni treba vzganjat ;) ko pa so starejši pa se skoraj vsi umirijo in redko kateri udav vgrizne. Moraš pa vzet to v zakup sej veš da kupuješ divjo žival ki se nebo nikoli popolnoma navadla na tebe.

Je pa res da mavrični udav ni primern za prvo kačo. Kot si že sama prebrala potrebujejo žarnico ki oddaja UVA in UVB žarke. Ti pa so potrebni za tvorbo vitaminov pa za lepše mavrične barve, je pa žarnica še najmanjši problem ;) Npr. večji problem je vlaga saj potrebujejo konstantno 80-90% vlage v terariju.

Če te zanimajo in veselijo kače pa pojdi na obisk k komu ki ima kače da se prvo navadiš na njih ti kaj pokaže pove,tut dosti sejmov pa razstav eksotičnih živali maš v ljubljani in okolici pa pojdi tja se pozanimaj pol boš pa vidla če te še vedno veselijo al ne. Kr je čisto preveč kupljenih kač ki se jih lastniki ko zrastejo naveličajo in nevejo kam z njimi :evil:

aja hranim pa jo z odmrznjenimi miškami,se da kačo navadit na mrtvo hrano. Goliči so že zdavnaj premali za njo =)
Uporabniški avatar
Ledenaa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 29. 6. 2007
Kraj: Sverige.

Neprebrana objavaNapisal/-a Ledenaa » 13. Apr. 2008 20:16

Ja ja, sej ne zganjam panike, sam prebrala sm da so od začetka mal agresivni :D Ja 80-90% je res dost.. Jst morm met za mojga pajkca 70-80% pa je že to težko stalno vzdrževat (trenutno mam plastičen terarij brez grelnega kabla.. zdej kmal dobim pa steklenga, komi čakam :) ).. Drgač mamo v šoli ogrooomnga pitona, pa moja sošolka ma rdečerepga udava, sm ga že velikokrat mela v roki.. Supr občutk<3 Za razstave vem, sam vedno so takrt k nimam časa (Bioexa v LJ mislm).. Grr.. Sicr pa zaenkrat ne bi mela kače doma.. Mogoče nekoč.. Bo pa kr mavrični udav hehe.. Kok si pa dala za njega? :cool:
Aja to gre tut men tok na živce, k se ljudje prej ne pozanimajo.. vidjo eno kačo pa grejo kr kupt, pol pa še une v trgovinah poslušajo, k ponavad nimajo pojma (pa še v zelo slabih razmerah so).. :evil: Predn sm jst dobila pajka, sm se lepo prjavla na forum, vse prebrala, vprašala izkušene uporabnike in res pretehtala o vsem.. Sam najhuj je, da te živali sputijo v naravo, k ni nobenih možnosti da preživijo.. Ponavad kupjo kače, k rabjo visoko T in vlago, pol jih pa sred zime vn spustijo.. Joooj kaj bi jim nrdila :evil:
ωαιтιng ғσя тнє nєxт мαgιc.*
Uporabniški avatar
Jagoda_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 23. 10. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Jagoda_ » 13. Apr. 2008 21:26

ne ne sploh nisem mislila za tebe da delaš paniko :D nasploh sem napisala,kr majo ljudje napačno predstavo o tem :)

Jaz sem ga dobila za rojstni dan tak da me kača sama ni nič stala,meje pa terarij,grelci itd.itd. prišlo ene 300e. Lahko bi prišla še malo ceneje skozi sam ok...je pa res da smo terarij nardili sami doma kr če bi ga kupovala bi pa dala res veliko denarja za opremo,sej si vrjetno sama opazla ko si kupovala pajka da so terariji čisto predragi. Glede na to da maš vrjetno 30x30x30 al kaj podobnega pa si vidla ceno,pol si predstavljal za tavelik terarij kolko bi dala :S

Glede cen pa maš čisto različne cene,če pobrskaš na bolhi dobiš za ˝mali˝ dnar kačo + terarij sam so to ponavadi že odrasle kače, pol na sejmih je dosti ceneje kot v kakih trgovinah al pa pri rejcu se tut splača. Nevem točnih cen lahko pa povprašam.
Uporabniški avatar
Ledenaa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 29. 6. 2007
Kraj: Sverige.

Neprebrana objavaNapisal/-a Ledenaa » 13. Apr. 2008 21:34

Jaa terariji so pa rees PREdragi.. Jst bom prek foruma vzela terarij (mam že rezerviran), je 30×30×30 in je 35EUR.. Grem pogledat v trgovino, je 2× dražji.. Sploh ne vem kaj so tok visoke cene.. Tko da se ti je res splačal da ste doma nrdil.. Jst sm tut pajka za rojstn dan dobila hehe :D Lepo darilo ane.. Amm če se ti da se lahko pozanimaš, drgač pa ni panike.. Me čist tko informativno zanima, k to je kr draga žival.. Veš akj me zanima.. Kako ti vzdržuješ vlago v terariju glede na to, da more bit tok visoka? Maš manjše zračenje al namočeno šoto al maš tisto napravo, k ti uravnava vlago pa T (pozabla sm kako se reče)? :D
ωαιтιng ғσя тнє nєxт мαgιc.*
Uporabniški avatar
Jagoda_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 23. 10. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Jagoda_ » 13. Apr. 2008 22:24

za regulirat temparaturo mam termostat,za vlago mam pa Fogger.

Sem se pozanimala za ceno pa je tam od 100e naprej ponavadi med 120 in 140e,na sejmih pa med 90-110e
Uporabniški avatar
Ledenaa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 29. 6. 2007
Kraj: Sverige.

Neprebrana objavaNapisal/-a Ledenaa » 14. Apr. 2008 20:08

Jaa termostat točnoo :D Fogger umm ja no prvič slišm haha.. Ja sm pričakovala neko tako ceno, pol pa še terarij pa vse.. Sam k maš enkrat vse zrihtan.. <3 Sam da je pridna hehe.. Na kok časa se ti pa levi? :)
ωαιтιng ғσя тнє nєxт мαgιc.*
Sexy Kitty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 149
Na forumu od: 7. 4. 2008
Kraj: Šentpeter pri Otočcu

Neprebrana objavaNapisal/-a Sexy Kitty » 31. Maj. 2008 18:55

Jst se kač izjemno bojim!! :roll:
Oyna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 26. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Oyna » 05. Jun. 2008 14:52

Ledenaa,
terarij 30x30x30 bo za?

Nekdo je omenjal kačo in otroka- halo kdo pa pušča otroka in svoje živali brez nadzora?
tista 20 kg mrcina sploh ni grozna, so še veliko večje kače, moj veterinar za exote ima kačo, ki zraste tudi 6m :D

Jagoda,
mavrični udav je res krasen :cool:
koliko tehta in koliko ima cm?

lp
Uporabniški avatar
Ledenaa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 29. 6. 2007
Kraj: Sverige.

Neprebrana objavaNapisal/-a Ledenaa » 05. Jun. 2008 17:56

Terarij 30×30×30 bo za pajka.. :D Mal sm ga omenjala kr v to temo.. Ups.. Jaaa ta mavrični udav je res lep! :cool:
ωαιтιng ғσя тнє nєxт мαgιc.*
Uporabniški avatar
~lucka~
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 1. 6. 2008
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a ~lucka~ » 05. Jun. 2008 18:48

jast pa sem ravno učeri mela enga pitona okrok vrata...pa ni bil uni ta velik ...sam sm bla usa trda
Uporabniški avatar
[alone]
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: LJ - KR neki umes :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [alone] » 02. Jul. 2008 22:09

jst se zlo bojim plazilcev, ker .... enostavno se jih bojim in totalno znorim če že zagledam slepca kje. aja sam za steklom se jih pa ne bojim :D ne bi bla pa lih normalna če bi mel doma za hišnega ljubljenčka gada.
"It's mad, mad world and life is a stage"
Oyna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 26. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Oyna » 03. Jul. 2008 0:14

^^prva stvar- slepec je kuščar.
druga stvar- gad ne more biti ljubljenček za steklom :roll:

ne razumem, a ste tako firčbčni, da gledate v temo, ki vam sploh ni všeč ali kaj?!

groza
Uporabniški avatar
Shannon
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 15. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Shannon » 03. Jul. 2008 2:26

Bljak, kače. Gabijo se mi in raje umrem, kot bi se ji približala na manj kot 20 metrov. Enkrat sem na travniku srečala modrasa in doživela tak panični napad, da so me morali peljati na urgenco po injekcijo za pomiritev ... skoraj se mi je zmešalo od strahu. To fobijo imam že od nekdaj, pa ne vem zakaj. S pajki, kuščarji in podobno golaznijo pa nimam problemov ...

Edini plazilci, ki pa so mi totalno kjut, so želvice, tiste male kopenske :hearts: imam eno doma in je super luštna.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov