Suhe ustnice

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

MarceLiica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 115
Na forumu od: 20. 7. 2010
Kraj: DreamLand

Neprebrana objavaNapisal/-a MarceLiica » 07. Feb. 2012 18:57

Hm.. Mogoče ne toliko, kot bi mogla..
Wellness.B
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Wellness.B » 08. Feb. 2012 0:10

Jaz sem tudi imel vedno težave z razpokanimi ustnicami.. potem pa sem naključno zvedel od ene punce za neko stvar podobno labelli, le da je bilo od nekega švedskega proizvajalca in se ne da dobit v trgovini... preden sem jo porabil, so bile ustnice ko nove in zdaj sploh več ne razpokajo :o škoda da nimam več njenega kontakta
celjanar
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 442
Na forumu od: 9. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a celjanar » 08. Feb. 2012 0:43

Maš pa tudi maže proti alergijam, ki ti čez noč pozdravijo kožo. Take kreme so zelo močne in moreš met recept.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 08. Feb. 2012 16:30

MarceLiica napisal/-a:Jaz imam večinoma tudi suhe ali razpokane ustnice. Vedno nanašam balzam na ustnice, včasih si celo dam kakšno mastno kremo gor, ko je sila, tudi neko olje imam, ampak vedno ko se zjutraj zbudim imam na notranjem robu suhe ustnice.. WTF? Kaj bi naredila?


Točno takle problem se je meni pojavil dvakrat v zadnje dveh mesecih.... Vzrok: dehidracija. Ampak pri meni je bilo res katastrofa, koža mi je popokala že do krvi.... Potem pa sem poskrbela, da sem se dobro rehidrirala, pred spanjem sem si naredila rahel piling (jojobino olje in narahlo s ščetko za zobe odstranila detritus) ter namazala z jojobinim oljem za čez noč, podnevi pa vazelin. In se mi je v treh dneh popravilo. Zdaj pa pač skrbim redno da spijem dovolj tekočine in da ne izpostavljam še dodatno suhih, nezavarovanih ustnic vetru in mrazu.
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 08. Feb. 2012 16:54

^^ Tole bom pa še jz poskusla.
Moje stanje je tud katastrofalno. Okol ustnic sm že cela oluplena in pordela, še na licih in ob ušesih se mi koža skor da dobesedno lušči ... Poleg panthola mi nič ne pomaga, ne olivno olje, ne dobra krema, da ne omenjam da tud spijem kr precej čez dan ... Obup.
Uporabniški avatar
Chikitaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 5. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Chikitaa » 08. Feb. 2012 17:05

kinna napisal/-a:
Liefde napisal/-a:Za hitro ublažitev razpokanih ustnic pomaga tudi ognjičeva krema.

:D to res pomaga... ognjičeva krema tak pomaga za vse... js si jo mažem vsepovsod...


res ognjičeva krema najbolj pomaga za suhe ustnice (ampak naj bo prava, gosta in živo rumena, včasih so kakšne bolj svetle in kremaste...dobro preberi ko kupuješ)!! jaz si jih namažem zvečer ko grem spat in to kar debelo plast, zjutraj pa so vse mehke. namiži si jih tudi vsakič ko greš ven na mraz!! pa nabavi si še manjšo verzijo za v torbico, kakšne dobre labele ki vsebuje ognjič, da jo imaš vedno pri sebi! res poiskusi, grem stavit da bo pomagalo!
Wellness.B
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Wellness.B » 08. Feb. 2012 20:05

LuvDancin napisal/-a:^^ Tole bom pa še jz poskusla.
Moje stanje je tud katastrofalno. Okol ustnic sm že cela oluplena in pordela, še na licih in ob ušesih se mi koža skor da dobesedno lušči ... Poleg panthola mi nič ne pomaga, ne olivno olje, ne dobra krema, da ne omenjam da tud spijem kr precej čez dan ... Obup.


to pa že lahko ima tudi vezo s prehrano.. to se pozdravi na dolgi rok.. z mazili samo ublažiš
kakorkoli upam najdeš nekaj kar bo pomagalo
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 08. Feb. 2012 20:30

^^ Ali pa kakšna oblika luskavice, čeprav tisto ponavadi ni po obrazu... :nixweiss:
Uporabniški avatar
aderyn
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 389
Na forumu od: 16. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a aderyn » 08. Feb. 2012 23:15

Jaz uporabim kar Bepanthen Plus za zdravljenje (ponoči si ga izdatno namažem, podnevi tudi včasih, če je hudo). Pomiri in hitro zaceli. Za zaščito pa kak glos, ker je bolj težek in imam občutek, da bolje zaščiti kot navadna labela. No zadnje čase na srečo nimam s tem problemov.
There are no shortcuts to any place worth going.
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 09. Feb. 2012 11:44

Nimam luskavice, tudi kar se prehrane tiče imam izjemno urejeno in zdravo. Imam seboroični dermatitis, trenutno pa zarad vremenskih razmer (hud mraz, veter) in stresa (izpiti, pedagoška praksa) pač slabše obdobje, ki bo minilo, je pa neprijetno. :tot:
Komiiiii čakam pomlad!
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 09. Feb. 2012 14:27

mjhn OT: LuvDancin za seboroični dermatitis po obrazu meni najbolj oz edino pomaga žvepleno milo. 2x na dan si na navlaženo kožo daš malo pene od mila, pustiš 2, 3 minutke in spereš, potem pa čez npr. Oronazol in po parih dneh izgine. Je pa edino problem, da se tega mila ne dobi pri nas, saj meni je blo tako rečeno. Dobiš ga pa npr. v lekarni v Italiji.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 09. Feb. 2012 17:25

Tearjerker napisal/-a:Ampak pri meni je bilo res katastrofa, koža mi je popokala že do krvi.... Potem pa sem poskrbela, da sem se dobro rehidrirala, pred spanjem sem si naredila rahel piling (jojobino olje in narahlo s ščetko za zobe odstranila detritus) ter namazala z jojobinim oljem za čez noč, podnevi pa vazelin. In se mi je v treh dneh popravilo.



Sm bla ze cist obupana, ker mam ze ksn mesec do krvi cist popokane ustnice in nobena vazelina, karitejevo maslo, nc ni pomagal. Ucer sm pa sprobala tole jojobino olje, k ga mam lih doma, in res pomaga, ze cez noc se je ful popravl, tko da bo u naslednjih dveh dneh cist dobr. Tnx za nasvet!
Live. Love. Surf.
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 09. Feb. 2012 18:17

arrow hvala, bom poskusila jutri v lekarni, če bo imela kaj za mene. Do zdaj sem imela problem samo na lasišču, pa sem ga z Bellosalicom uredila, zdej je pa lasišče ok, so se mi pa problemi po obrazu začel delat. Sej vidt ni nč groznega, sam občutek je pa zooooprn!!
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 09. Feb. 2012 19:49

No sej, če je tale Belosalic podobna zadeva kot Diprosalic bi moral delovat tudi za obraz ampak tole morš zlo pazit, ker te zadeve tanjšajo kožo, kar ni dobr in se uporablja res samo za kratek čas in čim bolj poredko. Drugač pa vem kolk je to zoprn občutek. Sej pri tem milu je tud zoprno, ko maš to gor in te full zateguje, sam res pomaga. Drugač pa lahko probaš tud s peno kšnga šampona, ki je namenjen za tako lasišče.

Da ne bom samo OT, men je nejboljši Alverde ognjič vazelin, edini ki mi pomaga v teh razmerah. Sem okol novga leta dobila v lekarni tist njihov "domač" vazelin pa mi ni ok.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 10. Jun. 2013 21:20

je katera kje vidla, da še prodajajo lip balm z medom in mlekom? :( nujno bi rabila in sem že iskala v dm-u, mullerju, šparu, leclercu, mercatorju, tušu

Slika

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov