Spolno prenosljive bolezni

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 14. Maj. 2007 20:15

Stvar je taka, da me je malo zagrabla panika. Nobenih simptomov in nič, še tveganja skoraj ni, ampak kaj če... Možnost prenosa vendar obstaja tudi z oralnim seksom. Možne posledice so preveč grozne (npr. neplodnost). In sem se odločila, da bi šla pogledat. Pregledala ta forum, že cel dan sem na internetu, pa nič. Mislim nikjer nekih na kup zbranih informacij o tem kje in kako (po možnosti za čimveč bolezni na enem mestu in čim ceneje :) ). Povsod piše samo za testiranje za HIV, kaj pa vse ostalo (npr. klamidija)? Na eni strani je nekdo omenil, da ko daruješ kri, te preverijo (kri bi darovala iz drugih razlogov, ampak če bi rešila dve stvari naenkrat, tolko boljše), samo so mi pa drugi rekli, da če si rizičen (npr. nezaščiteni spolni odnosi) ti niti ne vzamejo krvi.
Kakorkoli že, tukaj vas je kar nekaj omenilo, da ste se testirale. Da bo bolj pregledno, sem odprla novo temo. Tiste, ki ste se testirale za kaj drugega kot za HIV, bi lahko povedale kje, kako?
Hvala
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 14. Maj. 2007 21:28

Ja, jaz sem se testirala (ne bi o tem, za kaj), se pa to naredi na dermato-venerološki kliniki v Ljubljani. Moraš sicer najprej do osebnega zdravnika, da vidi simptome, ker če je nujno, prideš na vrsto naslednji dan. Te pa tam testirajo potem za vse, kar je možno oz. na kar sumijo. Je seveda zastonj.
Ampak ne skrbi, razen hiva se da pozdravit precej hitro vse in brez posledic, samo čimprej pojdi.
lp
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 14. Maj. 2007 21:39

Smreka, zlata si. :bussi:
Še to: A to je na Zaloški? In pa, če simptomov ni, a moram vseeno it še k osebni zdravnici (sej ni nujno, da sm takoj na vrsti)?
Hvala
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 15. Maj. 2007 13:42

Ja, to je na zaloški, u bistvu nasproti kliničnega, moraš se sprehodit malo zadaj za nekimi barakami - saj so table.
Če boš hotela samo na preventivni pregled, boš čakala ene dva, tri mesece, ker je toliko čakalna doba, če pa misliš da je bolj prej pa moraš k osebni zdravnici, da ti na napotnico napotnico napiše nujno - v vsakem primeru mislim da jo rabiš...
lp
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 15. Maj. 2007 14:02

Za vse tiste z Mb in okolice: testirate se lahko v Mb bolnišnici - Oddelek za spolno prenosljive bolezni. Napotnice ne rabite in je brezplačno. Samo kri pregledajo.

Js sm šla, ker mi je ginekologinja rekla, da mam genitalni herpes. Ker me je zagrabla panika, da nimam še kej hujšga, sm šla na pregled. So ugotovil, da mam herpes tipa A, ki je isti kot na ustnici. Nimam pojma, kje sm ga staknala. Možno tudi, da v bazenu. Je zlo nadležen, ker fuuul boli in peče, da zlo težko hodiš. Tud mojga fanta je začel spolni organ srbeti in je še on šel na pregled, a mu niso nič ugotovili. Vsak človek ma neke te bakterije v sebi, ki omogočijo herpes, a le nekaterim izbruhne.
Uporabniški avatar
*lady bug*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 25. 6. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a *lady bug* » 25. Jun. 2007 21:56

^^teologinja
Lahko samo nekaj glede tega herpesa...simotomi me zanimajo...ker sem pri sebi opazila nekakšno ˝bulico˝ ki me grozno boli. Je to mogoč to? Pa kaj si dobila kakšna zdravila potem oz. kaj je naredila ginekologinja?
Hvala
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 26. Jun. 2007 11:56

*lady bug* napisal/-a:^^teologinja
Lahko samo nekaj glede tega herpesa...simotomi me zanimajo...ker sem pri sebi opazila nekakšno ˝bulico˝ ki me grozno boli. Je to mogoč to? Pa kaj si dobila kakšna zdravila potem oz. kaj je naredila ginekologinja?
Hvala


Mene je srbelo, peklo in na koncu že bolelo. Zlo težko sem hodla in sedela. Pojavili so se mi taki mehurški (to še ne boli tak). Pol pa ti mehurčki poknejo in se naredijo take rdeče razjedice (ko se posušijo, so kraste). Izcedek iz nožnice pa grozno smrdi.
Ginekologinja me je samo pogledala. Sploh mi ni vzela krvi in urina. Zato sem pol šla v bolnico, prav na oddelek za spolno prenosljive bolezni. Sam se pa ful ne spomnem, da mi je ginekologinja dala kakšna zdravila. Priporočam ti, da se umivaš samo z vodo (brez mila!) in da nosiš bombažne spodnjice (ne tangice!). Pojdi za vsak slučaj h ginekologinji.
Ko sem bla pa nazadnje pri ginekologinji, sem ji pa rekla, da mam včasih, kot da bi imela vnetje, in mi je predpisala Vagisan svečke, sam jih pol nism nikol uporabla.

(OT: Ka si mogoč fanica skupine Breaking Benjamin, kr je tvoj nick naslov enga njihovga ful dobrga komada :) )
Uporabniški avatar
*lady bug*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 25. 6. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a *lady bug* » 26. Jun. 2007 12:30

Hvala, očitno je to to. Samo z razliko da je pri meni samo ena ˝bulica˝. Boli pa res grozno :? Saj bom šla še h ginekologinji za vsak slučaj. Hvala za nasvete. Pa še nekaj kako dolgo pa je to trajalo pri tebi?

OT: Nisem neka posebna fanica, samo ta pesem mi je pa res včeš in po njej je tudi moj nick :D
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 26. Jun. 2007 13:37

Trajalo je kakšen teden. In skoraj cel teden grozne bolečine. Na srečo so ble takrat ravno počitnice, da sem lahko počivala v postelji.
Mogoče se ti je pa ravno razvilo. Ali si mela nezaščiten spolni odnos, al si se kopala v javnem bazenu? Ja, tud bazen lahko pripomore k temu, da se okužiš z genitalnim herpesom :(

Men je rekla zdravnica, da je prvič vedno najhuje, potem je pa v blažjih oblikah. A od takrat se mi ni pojavilo. Pa če slučajno pride do herpesa pred porodom, je nujno potrebno to povedat zdravnikom v porodnišnici, da opravijo carski rez, ker je herpes (tekočina v mehurčkih) ZELO nevaren za novorojenčka - lahko se rodi slep, s cerebralno paralizo...

Če te bo zelo bolelo, peklo, lahko za lajšanje bolečin jemlješ Lekadol!
Uporabniški avatar
*lady bug*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 25. 6. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a *lady bug* » 26. Jun. 2007 14:16

ja nezaščiten spolni odnos...pred kakim mesecem že :roll: enkrat pa nikoli več :<
res ti ful hvala
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 09. Jul. 2007 8:34

...
Zadnjič spremenil softTouch, dne 28. Dec. 2010 12:18, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
S*c*O*r*P*i*C g*I*r*L
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 21. 5. 2005
Kraj: kjerkoli kadarkoli

Neprebrana objavaNapisal/-a S*c*O*r*P*i*C g*I*r*L » 09. Jul. 2007 12:51

no ob testiranju za hiv te zdravnik vpraša če se hočeš še za druge bolezni testirat in je nekaj celo brezplačno...no klko vem pač tak mi je kolegica povedla...to pa je blo v MB
Ko se rodiš,so vsi veseli,
Ko umreš,so vsi žalostni,
Ko živiš,jim je VSEENO!
grossi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 159
Na forumu od: 27. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a grossi » 02. Okt. 2008 13:15

ojla.rada bi se testirala na slajmerjevi na hiv, hepatitis b in c, sifilis... vse info mam, sam niso mi kao mogli povedat,kok casa more pretect od zadnjega spolnega odnosa,da bi se bolezen pokazala, ce bi recmo kej staknila,ko sm mela zadnji spolni odnos. nimam pojma, zakaj take splosne info ne morjo povedat. mogoc kdo ve, kdaj je fajn it,k neb sla rada brezveze tja,ce je mogoc prezgodi? zadnji spolni odnos sm mela pred kakim mesecem in pol.
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 02. Okt. 2008 21:04

^^ Za HIV na vprašalniku piše koliko časa in odgovori sto <1 mesec, <6 mesecev, >6 mesecev. Če je več kot 6 mesecev, ne potrebuješ ponovnih testov. Za ostale bolezni ne vem.
Moje mnenje je tako - če si imela rizičen odnos se pejdi testirat pa se boš potem še 1x. Če je tako, za vsak slučaj in se ne mudi pa le počakaj.
grossi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 159
Na forumu od: 27. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a grossi » 05. Okt. 2008 15:14

a ce mam izbruh herpesa, kao velja, da ni fajn it na testiranje, ker se lohk pokazejo v krvi protitelesa, ceprou to ni zarad teh bolezni..?neki sm o tem brala,d ni fajn it, kadar nisi zdrav

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov