Roaccutane

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Stewie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 19. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Stewie » 03. Dec. 2012 9:13

*cukrr*, kako kaj poteka zdravljenje? Koliko dni si sedaj na Roaccutanu?

Meni se je stanje kar malce poslabšalo, kar je normalno v začetni fazi Roaccutana.
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 04. Dec. 2012 15:53

Moje zdravljenje poteka vredu! :D Od stranskih učinkov sem opazila samo suho kožo po bradi in suhe ustnice pa malo me boli spodnji del hrbta. Ustnice so mi tolk razpokale, da se je ulila kri, prav tako iz nosa. :P Ampak bom preživela. Drugač sm pa dons vzela 41 tableto (20mg). Trudim se s prehrano, da jem čimbolj zdravo pa pijem veliko... sm pa tja si pa privoščim kakšno čokolado al neki. :D In ja.. tud js sm opazila na začetku poslabšanje... kakšen mozoljček se mi naredi še zdaj. Kako je pa pri teb kej? :) Kaj uporabljaš za nego kože?
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
Stewie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 19. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Stewie » 04. Dec. 2012 19:37

Pri meni bo jutri 28-ti dan tako da kakšnega izboljšanja še ni možno videti. Stranski učinki, suhe ustnice, suhe oči, lažje bolečine v križu... Imam pa 30mg na dan in jutri imam pregled pri dermatologinji. Upam, da mi poviša dozo. :)
Uporabniški avatar
Stewie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 19. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Stewie » 05. Dec. 2012 16:45

Za vlaženje kože pa uporabljam od La Roche-Posay, EFFACLAR H in sem zaenkrat zelo zadovoljen. :)
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 05. Dec. 2012 19:10

La Roche-Posay je men ful dobr kar se nege kože tiče. Sm mela testerje pa nimam nobenga negativnga mnenja o tej liniji. :D
Tu es dans toutes mes pensées.*
akne4ever
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 10. 12. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a akne4ever » 10. Dec. 2012 20:57

lp. Evo, doma imam že 1 teden roaccutane tablete, ki si jih po branju vseh teh objav ne upam začet jemat =), čeprav je verjetno več pozitivnih mnenj kot negativnih. Do zdaj še proti aknam nisem poskusil nobenega zdravljenja z antibiotiki, kislinami itd. (zdravila na recept). Kaj mislite, se splača najprej kaj druga probat in kaj, ali pa direkt na roaccutane?
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 10. Dec. 2012 21:44

jaz sem probala tudi doxy. jemala 3 mesece, več se ga baje ne sme. pomagalo je v času jemanja, potem se je vrnilo.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 10. Dec. 2012 23:06

Js če bi bla na tvojem mestu bi še mal raziskala glede Roaccutana pa, da bi pač vedla natančno na čem bi bila. Js ga jemlem zdajle več kot en mesec pa stranske učinke komaj, da opazim... je pa res da mam najmanjšo dozo. :) Glede drugih antibiotikov npr. doxy se strinjam s s0nckic4. Tko, da je useen, če probaš al pa ne. Uglavnm preden greš na Roaccutane rajš še probi kej s prehrano uredit če še nis... itd.itd. pomoje si to že prebral prevečkrat. :D Pa srečno! :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
Stewie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 19. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Stewie » 11. Dec. 2012 11:13

akne4ever napisal/-a:lp. Evo, doma imam že 1 teden roaccutane tablete, ki si jih po branju vseh teh objav ne upam začet jemat =), čeprav je verjetno več pozitivnih mnenj kot negativnih. Do zdaj še proti aknam nisem poskusil nobenega zdravljenja z antibiotiki, kislinami itd. (zdravila na recept). Kaj mislite, se splača najprej kaj druga probat in kaj, ali pa direkt na roaccutane?


Jaz sem trenutno na Roaccutanu malce več kot 1 mesec in jaz ti rečem, da pojdi na R.!

Pol leta boš že potrpel z stranskimi učinki, ki jih prinese Roacutane vendar boš potem imel popolnoma nov obraz. Meni se obraz izredno lepo čisti, novi mozolji se mi skorajda ne pojavljajo več, samo še stare je treba dokočno uničiti in pa lise, ki so ostale za njimi. :D

Ampak naprej pričakuj poslabšanje, meni se je najprej stanje poslabšalo, sedaj pa se počasi izboljšuje.
akne4ever
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 10. 12. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a akne4ever » 11. Dec. 2012 13:36

Na prehrano pazim že ene 3 leta, ni nekega izrednega izboljšanja kože, je pa res da je boljše kot, če bi jedel vse kar mi paše.
Glede roaccutana, dobo sem 20mg za 2 mesca. Skrbijo pa me predvsem stalne posledice, ki bi jih roaccutane lahko pustil po zdravljenju.

Je kdo probal oz. ve kaj več o homeopatskem zdravljenje aken?
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 11. Dec. 2012 14:29

To s prehrano je kar težko ja. Za posledice pa to je pa pomoje itak odvisno od človeka do človeka... sej pomoje, če maš manjšo dozo je hudo...sam tolk pa pomoje tud ne če bi imel večje doze po par mescov. Men je dermatologinja rekla, da naj bi pač imela majhne doze pa bi jemala malo dalj časa. No sej drugač ne vem kolk kej vpliva pa še pol k nehaš jemat itd. nism dohtar.
Drugač sm pa js bla na homeopatskem zdravljenju. Ne vem kaj nej ti rečem... men ubistvu ni pomagal nč k baje da name preveč stres vpliva pa, da je to edin razlog zakaj mam tako kožo itd. (kar pa dvomim) pa da morm sama to popravt pa se v red dat. Moje so bolj hormonske... pazila sm na prehrano, pila velik vode, hodila h kozmetičarki, sprobala vse možne kreme od unih na recept do tistih v kozmetičnih salonih, pila sm še clo en prašek k je baje tud za kožo... ok to mi je mal pomagal... dala par rund skoz z antibiotiki... pa še bi lahko naštevala. Homeopatinja mi je dala pol še ene bele bunkice pa sm vsak dan vzela po par bunkic zjutri pa zvečer pa nism opazla izboljšanja. Drugače je pa fajn it k homeopatu... se tud kr mal zamisliš glede na to kar ti reče. Pri men je zadela vse v nulo... kako se počutm, na kermu področju se sekiram...itd. uglavnm skor bi se začela jokat. :D
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 21. Dec. 2012 21:38

Aja pa še neki bi vprašala tiste, ki jemlete al pa ste jemal... Amm.. po kolkem času so se vam še delali mozolji, ko ste začel jemat Roaccutane? :) Men se še zdej delajo dokaj veliki pa sm mislila, da je ta hujše že mimo. Ne vem, ali pa se mi še samo čisti od prej, ker mam kr slabo kožo še. :S Jemat bom pa začela 3 škatlico 20 mg. :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 21. Dec. 2012 22:08

mah meni se je v stresnih trenutkih pred izpiti še proti koncu jemanja kak naredil. se mi je pa po 2-3 mesecih stanje že ful lepo popravilo. sem začela z 20mg, pa po 3-4 mesecih prešla na 10, po 6 pa na 10 vsak drug dan. ampak sem nehala po 8 mesecih, ker je bila koža tip top, brez da bi šla do dermatologa, (ker sem hodila samoplačniško in je bil pregled 50€). ker očitno nisem pojedla dovolj velike doze zame (se sešteva) se mi je povrnilo. stranskih učinkov pa (razen suhih ustrnic ) nisem imela, verjetno tudi zaradi nizkih doz.
Vsak raj ima svojo kačo.
akne4ever
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 10. 12. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a akne4ever » 10. Jan. 2013 22:27

LP. Hvala za nasvete (malo pozno ampak ok). Jaz se se za roaccutane nisem odločil, bom probal kaj druga še. Me pa vseeno zanima kako je kaj stanje, počutje ipd. pri vama? = @*cukrr* in @Stewie. Že v naprej hvala. =)
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 11. Jan. 2013 15:17

Ti kr priporočam, da probaš kaj drugega kot, da bi šel takoj na Roaccutane. :) Pri meni je počutje odlično... stranskih učinkov ni opazit razen suhih ustnic to je pa to. Je pa res da imam najmanšo dozo in sicer 20mg. Drug tedn mam spet kontrolo tko, da bomo vidli kako je s krvjo. :) Se mi je pa koža ful izbolšala... samo tisti podkožni od prej mi še kr ostajajo not eni pa lepo prihajajo na plano tako, da upam da se jih čimprej znebim. :P Sm pa na Roaccutanu od konca oktobra.
Tu es dans toutes mes pensées.*

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot], Google [Bot]