Pozitivni PAP test in cepljenje

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 24. Avg. 2009 21:44

A je že bila katera na odščipu?
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 25. Avg. 2009 13:54

Ne še. A to kaj boli? A to naredi ginekolog? Opažam, da ima vse več punc tele probleme.
Uporabniški avatar
le@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 155
Na forumu od: 24. 11. 2006
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a le@ » 26. Avg. 2009 12:07

Men je odščiš delala moja ginekologinja, ko sem prišla na pregled zaradi slabega izvida PAP testa. Je pa kar precej neprijetno, bolel sicer niti ni tolk, ampak jaz mam navado da skupaj padem že kadar mi jemljejo kri, tko da sem tudi na odščipu skoraj omedlela. Krvaviš pa tudi kar precej, jaz skoraj nisem upala vstati, ker se mi je ful ulivalo... Če imaš možnost, imej dopust ali pa bolniško tisti dan, jaz takrat nisem šla v služboPotem pošljejo te vzorce na patologijo in ko pridejo izvidi ti ginekologinja pove kako naprej. Sama sem morala na lletz, ki pa tudi ni čisto bič hudega.
Srečno! :wink:
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 27. Avg. 2009 8:13

Se pravi, da ti je to naredila osebna ginekologinja? Koliko približno si krvavela? Ker jaz naj bi šla potem po odščipu domov. Kolegicipa naj bi to delali v porodnišnici in naj bi en dan ostala tam.
Kako pa je potem s spolnimi odnosi in kako s kopanjem v morju?
A drugače si se pa vredu počutila? In koliko časa si krvavela?

Hvala ti za odgovore!
Uporabniški avatar
le@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 155
Na forumu od: 24. 11. 2006
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a le@ » 27. Avg. 2009 9:43

Meni je moja ginekologinja delala, ja. Po odščipu sem šla domov, morala bi it v službo, pa sem se res tolk švoh počutla, da nisem šla, tako da ti priporočam, da si tisti dan frej zrihtaš. Krvavela sem sama kar precej, mogoče nekaj dni, se že niti ne spomnim več, v tem času tudi nisem imela spolnih odnosov. Kar se kopanja tiče, ti niti ne znam odgovoriti, ampak mislim, da naj bi se po vsakem "posegu" moral izogibati kopanjku v stoječi vodi, tudi v banji se ne smeš kopat. Drugače počutila sem se malo čudno samo prvi dan, tko švoh, ampak sama to pripisujem temu, da sem bila tik pred tem da skup padem. Naredi si zalogo vložkov, jaz jih nisem imela doma, pa sem mogla mojga pol šibat v trgovino. Drugače ti po odščipu noter da en tak trak - k gaza in to ustavlja krvavitev, ampak to si moraš pol sama ven potegnit, pol pa šele začneš krvavet. Men je bil ta del, ko sem trak ven vlekla, najbolj grozen. Ne da boli, sam čist mi je blo grozn...
V glavnem, ne se preveč bat, velik žensk (nas) je, ki smo to že preživele, pa boš tudi ti! :wink: Sama sem se ponavadi čist zasekirala, pol pa ni blo na konc niti pol tolk hudo kakor sem pričakovala. Če te bo še kej zanimal, pa kar povej! :)
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 27. Avg. 2009 12:01

Hvala ti :) Zelo si prijazna. Ja par kolegic je že bilo na temu. Vsaka malo drugače opisuje vse skupaj.
Najbolj bedno mi je, ker se potem ne smeš kopat.
Še nekaj me zanima. A si po posegu šla takoj domol ali ne?
Torej krvaviš potem, ko si odstraniš tisto gazo? Koliko dni pa si ti krvavela. Kar precej pravijo, da krvavijo ja.
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 28. Avg. 2009 8:54

?? načeloma po vzemu brisa se naj ne bi krvavel, ker če, to pomen da pač ginekologinja ne zna vzemat brisov. Mjz nism niti kaplce, niti čutla nism, sploh vedla nism da mi bo.

Pa o kakšnem traku to govorite, da je treba si sam vn povlečt?? Raj zamenite ginekologa, resno, ker to NI normalno :eek:

AL TO GOVORITE že o tem, k ti odstranjo te celice, prou poseg?
Uporabniški avatar
majchy84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 22. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy84 » 28. Avg. 2009 9:35

Mislim, da govorijo o nadaljnjih postopkih, ne o brisu :wink:
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 28. Avg. 2009 13:31

chiqqa napisal/-a:?? načeloma po vzemu brisa se naj ne bi krvavel, ker če, to pomen da pač ginekologinja ne zna vzemat brisov. Mjz nism niti kaplce, niti čutla nism, sploh vedla nism da mi bo.

Pa o kakšnem traku to govorite, da je treba si sam vn povlečt?? Raj zamenite ginekologa, resno, ker to NI normalno :eek:

AL TO GOVORITE že o tem, k ti odstranjo te celice, prou poseg?


Govorijo o odščipu kar je pa drugo kot vzem brisa.
Uporabniški avatar
le@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 155
Na forumu od: 24. 11. 2006
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a le@ » 28. Avg. 2009 17:20

Ah, bris ni nč, men bi ga lahko med spanjem nardila, pa se še zbudila ne bi. Odščip je pa tisto, o čemer smo se razgovorile, to ti naredijo, če imaš zelo slab izvid brisa.
Da vsaka drugače opisuje je pa kar logično ja, saj tudi vsaka drugače občuti in dojema vse skupaj. Sama imam kar visok prag bolečine in mene dejansko sam odščip ni toliko bolel, ampak sem bla pa res na tem da omedlim - kar je pri meni skorajda na dnevnem redu, tako da se ni treba sekirat zaradi tega. Po odščipu sem šla domov. V bistvu si sploh ne predstavljam, da bi bila hospitalizirana zaradi tega. Tudi pri lletz-u, ki je ena manjša operacija, sem šla isti dan domov.
KOpat se nikol ne smeš, kadar maš kej tazga na sporedu, ampak kaj pa je kakšen dan kopanja proti zdravju? sej še vedno lahko mal po vodi brodiš. :wink:
Krvavet sem pa začela v bistvu res takrat, ko sem odstranla gazo - takrat se je pa kar ulival, sem bila raje v ležečem položaju... Prvi dan je bilo najhuje, pol se pa umirja, koliko časa krvaviš se pa niti ne spomnim... Kakšen teden je pa že bilo menda.
V glavnem, ne se preveč sekirat že za vnaprej, s tem si največ škode naredimo! Veš, da boš preživela, veš,da tako prekleto hudo tudi ni in veš, da boš po tistem, ko dobiš izvide, vsaj vedela pri čem si! :)
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 28. Avg. 2009 20:41

ooo fuj.mene kr use boli k to berm..da bi moja krneki krvavela pa bla ranjena..joj..se bojim da mene to čaka decembra, ker bris ni biu ok. se tolažm ker 2 kolegicama je isto pokazal potem je blo vse ok...čeprou men je moj reku,da ni vnetje..tko da nevem :/ v 7 letih se pa ZIHR poslabša ane??.e ne gre za unetje pač?
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 31. Avg. 2009 13:41

A to dobiš kaj narkoze, ali kar v živo?
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 31. Avg. 2009 15:17

v živo... sej tega je mene strah..
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 31. Avg. 2009 18:06

chiqqa napisal/-a:v živo... sej tega je mene strah..


O joj :(
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 31. Avg. 2009 18:36

zato se pa vse čudijo, kako da niso padle skp..sam potem, ko se ti kri vlije..joj, menje to bl mučenje človeka da ti takole opravjo poseg....:/ nevem no..

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron