Poraščenost

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

*inch*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 3. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *inch* » 08. Jun. 2012 15:08

pa v lekarni tudi prodajajo kremo, ki naj bi delovala kot laser (da se znebiš dlak za vedno). mislim, da se kliče biotex. sem jo uprabljala dve leti nazaj in se mi zdi da ful pomaga. je pa malce draga.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 08. Jun. 2012 19:09

mja, treba je mislit tudi na posledice, ne samo na učinke. ta krema in njej podobne imajo sestavine, ki so za kožo in posledično naše zdravje škodljive. laserski postopek pa je neinvaziven in je potrebno paziti samo na to, da se izogibamo soncu vsaj 3 tedne po posegu, ker je koža bolj občutljiva in je večja nevarnost opeklin.
Suzany
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 5. 6. 2012
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Suzany » 14. Jun. 2012 14:41

Ej punkie koliko te je pa stalo vse skupaj? Si si dala na nogah ali še kje?
sola
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 19. 6. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a sola » 19. Jun. 2013 17:34

Pozdravljene!

Malo sem pregledovala teme, vendar nisme našla teme s podobnim vprašanjem. Če sem jo spregledala, me prosim opozorite:)

Imam vprašanje, ki se tiče poraščenosti pri ženskah. Sama imam namreč kar opazno poraščene roke, trebuh in hrbet. Težavo na rokah rešujem z depilacijsko kremo, te pa si na hrbtu, vratu in trebuhu ne upam uporabiti. Na trebuhu imam v liniji popka (navpično) temnejše dlačice,kar me zelo moti. tudi na vratu, kjer se končajo lasje in med lopaticama imam kar nekaj temnejših dlačič, prav tako pa tudi na križu. poleti mi je zelo neprijetno nositi majice z večjimi izrezi,saj se ne počutim prijetno, da razkazujem svoje poraščeno telo :? tudi med dojkama se mi pojavljajo temnejše dlačice.
ima mogoče katera podobne težave, ali nasvet kako naj se tega znebim ali vsaj omilim izgled? najlepša hvala :)
Life happens. Shit happens. And it happens a lot. To a lot of people
Josee Phine
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 22. 5. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Josee Phine » 19. Jun. 2013 17:41

Hej. Moja sestrična je imela iste težave pa je šla n laser, sedaj je pa kul. Malo poglej to opcijo, samo poleti nevem če je priporočljiva, zdrži do jeseni potem pa laser, sedaj se pa pač zdepiliraj.
Take me as i am, or watch me as i go.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 19. Jun. 2013 17:42

Bencin pa šibica.. Bo za ziher pa trajno :D
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 19. Jun. 2013 17:42

Dlake pod popkom populi! Sicer si opis začela tako, da sem si te predstavljala kot jetija, ampak potem se mi je zdelo, da samo pretiravaš malo. Če si temnolasa, potem imaš pač tudi temnejše dlake. Pod popkom jih ima večina in z rednim puljenjem niso nikoli niti vidne. ;)
sola
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 19. 6. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a sola » 19. Jun. 2013 17:55

hihi jeti :lol: no,tako hudo še ni:P samo pač, hotela sem razložiti kašno stanje je:P in ja, imam temnejše lase pa tudi temnejšo polt..

dlačice pri popku imam tudi navzgor, ne samo anvzdol, tako da si ne pradstavljam, da bi si populila ves trebuh ;)

vsekakor bom razmislila o laserju, seveda na jesen, pa ko bom pri denarju :)

pozna mogoče katera depilacijo s sladkorno pasto? 2x sem šla na brazlikso depilacijo pa so se mi zelo zelo zredčile dlačice.ampak sem se potem spet začela briti,pa je stanje isto :D

bi mogoče pomagala sladkorna depilacija med poletjem? verjetno najboljše,da se posvetujem s kozmetičarko?
Life happens. Shit happens. And it happens a lot. To a lot of people
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3422
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 19. Jun. 2013 18:05

Ja, jaz bi ti svetovala, da razisces opcijo ali laser, ali pa zacnes hodit h kozmeticarki. Jaz hodim ze par let in dlake se ti reees zredcijo in postanejo svetlejse. Jaz hodim na depilacijo nog in bikini predel, roke in pazduhe. Od takrat, se tudi jaz poleti pocutim boljse :D
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 19. Jun. 2013 18:27

jaz si dlake pod popkom spulim s trakcom :D
pa lepo drži po več tednov pa še vedno manj jih je :cool: je pa res, da se mi pol tam občasno pojavi ena ali pa dve črni dlaki pa sem drugač precej svetla, tiste pa grejo lepo ven s pinceto :evil:

lahko pa si jih pobeliš, najbolj izi :D
Soraya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 19. 6. 2013
Kraj: Nekje na zemljevidu

Neprebrana objavaNapisal/-a Soraya » 19. Jun. 2013 19:57

sola napisal/-a: Pozdravljene!

Malo sem pregledovala teme, vendar nisme našla teme s podobnim vprašanjem. Če sem jo spregledala, me prosim opozorite:)

Imam vprašanje, ki se tiče poraščenosti pri ženskah. Sama imam namreč kar opazno poraščene roke, trebuh in hrbet. Težavo na rokah rešujem z depilacijsko kremo, te pa si na hrbtu, vratu in trebuhu ne upam uporabiti. Na trebuhu imam v liniji popka (navpično) temnejše dlačice,kar me zelo moti. tudi na vratu, kjer se končajo lasje in med lopaticama imam kar nekaj temnejših dlačič, prav tako pa tudi na križu. poleti mi je zelo neprijetno nositi majice z večjimi izrezi,saj se ne počutim prijetno, da razkazujem svoje poraščeno telo :? tudi med dojkama se mi pojavljajo temnejše dlačice.
ima mogoče katera podobne težave, ali nasvet kako naj se tega znebim ali vsaj omilim izgled? najlepša hvala :)


Imam iste težave, kot ti vendar z to razliko, da je pri meni vzrok za močno poraščenost bolezn katera me spremlja že od rojstva in njena posledica je tudi ta, da sem močneje poraščena. Sicer imam tudi temnejšo barvo kože in las, imam tudi zelo močne in goste obrvi ampak vseeno. Kar se tiče nog si jih ali depiliram ali pa brijem odvisno od časa . Drugih delov telesa kjer sem poraščena si jih ne depiliram pač oky ne hodim na morje in podobno zato oziroma moja odločitev da jih pustim na miru...Glede laserja ti povem lahko svoje izkušnje...na laser si hodim odstranjevati dlačice na predelu obraza, spraševala sem tudi za hrbet in trebuh vendar tam nimam tako izrazito močnih črnih dlak ker si jih nisem nikoli brila in podobno so rekli, da laser sploh nebi dobro oziroma bi zelo slabo deloval na te dlake tako, da sem potem to opustila in sedaj hodim na laser samo za obraz. Aja stroške laserja dobim povrnjene od zdravstvene zavarovalnice, ker je to posledica bolezni. Za depilacijo pri kozmetičarki se že dlje časa odločam oziroma opogumljam, da bi šla. Samo bojim se, da bo na koncu samo še slabeš stanje kot je sedaj, poleg tega pa celo življenje hoditi k kozmetičarki za skoraj celo telo mi je tudi malo huda in me vse skupaj mine.
Ti pa verjamem, da je zelo neprijetno zaradi poraščenosti, jaz imam še vedno ''travme'' oziroma kako naj povem ''gnusim'' se sama sebi in potem potegne za seboj še vse druge stvari- naprimer, da se obremenjujem zaradi tega kaj bodo fantje rekli in podbne stvari ali pa, če bi kdo videl pa potem se iz tega začel zajebavati. Tko, da ja ostale punce, ki nimate takšnih problemov ste lahko zelo srečne.

P.S. Lahko vprašam od kdaj si je pa moderno depilirati dlake na rokah? Namreč prvič slišim, da si tudi roke depilirate. Mene načeloma na rokah dlakce ne motijo in si nimam niti namena rok nikoli depilirati.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3422
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 20. Jun. 2013 6:45

^^ odgovor na tale tvoj PS :D

Ce imas temne, dolge dlake in ce jih imas full tudi na rokah (ne le na nogah), ne vidim razloga zakaj ne.
Jaz hodim h kozmeticarki ze skoraj 10 let, pa sem se za depilacijo rok prvic odlocila sele pred pol leta. Pa imam (oz. sem imela :D) precej vidne temne dlake na rokah.
Ne vem no....ce si povsod drugje brez dlak, so se te full razredcile in skoraj vec niso vidne, te potem tudi teh malo ki jih se imas na rokah zacnejo motit. Ker pac full grdo izstopajo ali kako bi se izrazila. Vsaj mene je motilo.
In moram povedat, da sem nad rezutlati full navdusena. Res, neverjetno.
In ker te dlake na rokah full pocasi rastejo oz. so full manj vidne, jih ne rabis pogosto depilirat.
Jaz si jih bom verjetno hodila depilirat pred morjem, pa se 1x med letom. Nic vec...
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 20. Jun. 2013 9:59

Sem imel sošolko, fina in vse, ki pa je očitno spregledovala svoje roke pri urejanju.. To je potem izgledalo tako, da je imela roke bolj 'dlakave' od kakega manj razvitega sošolca.. Tko da za moje pojme je to precej grdo. Tudi iz te punce so se potem norčeval prav zarad tega.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3422
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 20. Jun. 2013 10:20

Jap, je znalo tudi meni biti neprijetno.
Na zacetku nisem sploh vedela kako in kaj bi se te zadeve lotila...sem se depilirala s kremo, pa potem brila...moj bikini predel je bil grozen od rdecih pikic in vrascenih dlak (na maturantskem izletu sem se pocutila grozno). Kupila sem si celo depilator, za katerega sem imela totalno prenizek prag bolecine in me je bolelo ko sto hudicev.
Me je na zacetku bolelo tudi pri kozmeticarki, ampak ko vidis rezutlate se ti zdi nekako vredno. Vsaj meni. In me se danes kdaj boli...
Enina slabost tega je, da moras cakat, da ti dlake zrastejo in si vcasih ko medo :D (ce seveda hoces res dober rezultat, ne pa da ti dlake zacnejo poganjat ven ze po parih dneh).
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 20. Jun. 2013 11:39

Jaz si še nikoli nisem depilirala rok (nimam praktično nič poraščenih oz. je neopazno) in si jih tudi ne nameravam. Še tega se mi manjka, da se mi po rokah kakšne vraščene dlake potem pojavljajo ali pa izpuščaji zaradi razdražene kože, že tako imam občutljivo :/ Pa ko enkrat začneš, moraš potem skos redno ponavljat... Pri drugih pa tudi tega ne opazim oz. me ne moti (razen včasih pri kakšni manekenki v reviji, če je bolj opazno.. pač se nasmehneš, češ kako pa da tega niso retuširali, če so že tok obsedeni s popravljanjem ljudi) :) Da so se pa norčevali iz dekleta zaradi take karakteristike, groza, ljudje smo res najbolj primitivne živali :tot:

Uporabnici bi pa za manj močne dlake svetovala za začetek beljenje (recimo tiste okoli popka, med prsmi), da postanejo manj opazne... bolje čim manj invazivnih posegov zaenkrat, da se stanje ne bi še poslabšalo.
Zadnjič spremenil dot, dne 20. Jun. 2013 11:39, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov