Osebni zdravnik

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
powerpuf
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 140
Na forumu od: 11. 5. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a powerpuf » 06. Dec. 2009 12:49

upam da bo katera znala pomagati.
namreč zadnji čas jaz zelooooo švicam. švicam samo če hodim, tudi ko je mraz zunaj, če se čisto malo razburim imam flek čez celi hrbet, pazduho, ampak ta pot res nič ne smrdi. sploh nima vonja. to pa se je začelo kar naenkrat dogajat, zdravnici sem tudi povedala, pa je rekla da ni nič posebnega to. tako da bi še vas uprašala za mnenje, ker meni se to ne zdi niti malo običajno!!
kinna
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 24. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a kinna » 06. Dec. 2009 13:29

no js mam podobne težave, ampak za razliko od tebe ima moj švic poseben vonj... šla sem na preiskave za bolezni, pa niso našli nič. in na koncu mi je reko dohtar v bolnici, da mam stresno življenje... da me neki muči, pa možno, da sploh ni zavestno, in da se v podzavesti nečesa bojim...

rešitev: 2 majici v torbi, osvežilni robčki in dosti nelagodja v družbi... nažalost :roll: baje obstajajo proti stresne tablete, ampak sem rekla da se nočem z kemijo filat, ker se ti odmerek z leti le povečuje...

in js sm ugotovila razlog za stres... mi je blo vedno zelo čudno, zaka doma, ko nič takega ne delam, švicam... in razlog je neprestano kreganje z mamo, kr skos pričakujem da se bo prišla vtaknit v mene ipd... probaj ugotovit kako in kaj... mogoče bo bolše... :wink:
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 06. Dec. 2009 21:46

Jst mam še kr otroško zdraunico (mi je ratal pr menjavi mal golfat :D ) in je ne dam. Sicer se videvava zlo poredko (pridem naokol usakih par let), sm pa mau več pr njej ždela pred neki leti, ko mi je mal psihiatrinjo špilala, pa leto nazaj, ko sm se vrgla u taka in drgačna testiranja in mi je pisala napotnce.

Je tiste vrste ženska, k si uzame čas in ne štepa pacientou na tri minute pa pou, vedno upraša, kako mi kej gre, kakšno je moje ljubezensko stanje, rada pokomentira moje cunjice in izgled, nikol ne pozab povedat, da če me bo karkol matral (pa nej gre za fizične al pa psihične probleme), nej kr pridem ... Res je super :wink: .
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 06. Dec. 2009 22:52

Jaz sem imela eno tečno zdravnico, ki jo nihče ne mara, ker je zoprna, in ker ne ve kaj dosti.
Potem sem menjala. Ampak je spet bolj isto, sicer ni zoprn, ampak vseeno se mi zdi, da je bolj zato v službi, ker nekje pač mora bit.
Uporabniški avatar
bambina x
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 363
Na forumu od: 16. 1. 2007
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a bambina x » 31. Jul. 2010 20:16

morem si poiskat novega osebnega zdravnika in glede na to, da sem pretežno v lj, si ga nameravam poiskati tam.
pozna katera kvalitetnega zdravnika v lj? lahko je tudi v okviru študentske ambulante ... sej si lahko tam tudi izberemo katerega od njih za osebnega al ne?


hvala za pomoč!
"so tell me, do you have someone special in your life?"
"yes, I do. . . me"
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 03. Avg. 2010 9:34

Jaz imam osebno zdravnico na Askercevi v ZD za studente, pa ceprav nisem vec studentka. Jaz imam Senjur Barbaro, ki je fajn. Moj oce pa zelo hvali zdravnico Miholic Mojco, ki prav tako dela v tem ZD. Moja sestra je tudi slednjo imela....tako da ti M.M priporocam!
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 03. Avg. 2010 9:50

Jaz imam otroškega zdravnika, ki sem ga vidla 2x.
(s)mej se
Uporabniški avatar
bambina x
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 363
Na forumu od: 16. 1. 2007
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a bambina x » 03. Avg. 2010 11:44

v-e-s-n-a, hvala! :)
"so tell me, do you have someone special in your life?"
"yes, I do. . . me"
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 31. Avg. 2010 9:32

Tudi meni bi prišel prav osebni zdravnik v Lj, ker sem več tukaj kot doma. Kaj pa moram narediti? Samo pokličem v ZD in rečem, da bi želela prenesti kartoteko? Je dovolj, da imam s sabo zdravstveno kartico, ostalo pa naredijo oni (prenesejo zdravstveno kartoteko, ker kolikor mi je znano, je pacient sam ne sme, kajne)?
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 31. Avg. 2010 9:43

^^pri novem izbranem osebnem zdravniku podpišeš neko listino (razlogov za zamenjavo ni treba navajat).
vir

Še mal o tem
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 31. Avg. 2010 9:45

Slišala sem, da če zamenjaš zdravnika, torej da se kartoteka prenese, da potem ne moreš spet prenesti nazaj k staremu. :? Pri obeh pa ni možno imeti. Zdaj bom celo leto spet v Lj več kot doma, potem pa bom poleti spet rabila kartoteko pri domačem zdravniku. Kako se da glede tega sploh urediti?
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 31. Avg. 2010 9:49

Kje nameravaš pa v prihodnosti živet? :D Za par let v Lj se ne splača prenest kartoteko, glede na to, da se osebnega zdravnika bolj redko rabi (al sm sam js na 5 let enkrat tam, če že).
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 31. Avg. 2010 9:50

Ja trenutno pa še res ne vem kje bom živela. :D Kot pravim, sem del leta v Lj, del pa doma. Kaj pa študentski zdravnik? Tukaj verjetno ni treba prenesti kartoteke, ali pač?
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 31. Avg. 2010 10:56

*Gaja* napisal/-a:Slišala sem, da če zamenjaš zdravnika, torej da se kartoteka prenese, da potem ne moreš spet prenesti nazaj k staremu. :? Pri obeh pa ni možno imeti. Zdaj bom celo leto spet v Lj več kot doma, potem pa bom poleti spet rabila kartoteko pri domačem zdravniku. Kako se da glede tega sploh urediti?


Se ne da. Imaš lahko enega izbranega zdravnika, menjaš ga lahko maksimum enkrat letno, razen v izjemnih primerih (selitev). Razen, če niso kej zakona menjali. Tako da ne bo šlo, če bi ga hotela med letom v Ljubljani in med počitnicami doma.

Glede na to, da si večino časa v Ljubljani, priporočam ljubljanskega zdravnika... Ampak probaj se izognit "študentskim", ker se ti bo zmešalo od čakanja :wink:

Kartoteko moraš pa prenesti v vsakem primeru...
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 29. Apr. 2013 16:22

Potrebujem priporočilo za kakšnega vredu zdravnika v okolici Škofje Loke, Vrhnike, Logatca, Idrije..

Namreč moj je katastrofa in bi rada vedela, da če se že prepisujem, da se prepisujem k nekomu, ki bo vredu.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov