Kronova bolezen

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

sabinchyka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sabinchyka » 30. Avg. 2009 10:12

najprej vsem lep pozdrav... zdaj pa problem... :) mam fanta, s kronovo boleznijo... in čist tak po resnici povedano, nimam pojma kaj je to za bolezen... ok vem da gre za kronično vnetje črevesja, ampak zanima pa me predvsem kako mu olajšati vse to?? preprosto težko ga gledam ob bolečinah, rada bi mu pomagala pa nevem kako... :cry: če je slučajno kdo s to boleznijo al pa da mi ve pomagat ga lepo prosim za nasvet.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 30. Avg. 2009 10:20

Pomoje mu, tako kot vsem kroničnim bolnikom, še najbolj lahko pomagaš tako, da nehaš jokat, kako je bogi.
To je res precej zoprna bolezen, ampak z zdravstvenega vidika ne moreš ti nič narest. Lahko ga pa v slabih momentih poskušaš opogumit in razvedrit. Torej, brez solz in pomilovanja ;)
sabinchyka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sabinchyka » 30. Avg. 2009 10:40

jullia_ napisal/-a:Pomoje mu, tako kot vsem kroničnim bolnikom, še najbolj lahko pomagaš tako, da nehaš jokat, kako je bogi.
To je res precej zoprna bolezen, ampak z zdravstvenega vidika ne moreš ti nič narest. Lahko ga pa v slabih momentih poskušaš opogumit in razvedrit. Torej, brez solz in pomilovanja ;)


ja, saj to vem... sem močna pred njim, drugače tudi zelo pozitivna oseba in vse skupaj probam obrnit na šalo... ampak je zelo hudo bit vselej tak, še posebaj ko vidiš da se vse samo še slabša... :(
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 30. Avg. 2009 10:58

Če te to kaj potolaži, mojemu znancu se je tudi precej poslabšalo v gimnaziji, pa je šlo potem spet na boljše in trenutno ima zelo kul obdobje.
sabinchyka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sabinchyka » 30. Avg. 2009 18:05

jullia_ napisal/-a:Če te to kaj potolaži, mojemu znancu se je tudi precej poslabšalo v gimnaziji, pa je šlo potem spet na boljše in trenutno ima zelo kul obdobje.


mojmu fantu pa gre na slabše... je blo zdaj nekaj mesecev mira zdaj pa set... nenormalna izguba telesne teže, bolečine v trebuhu, itd... :(
Uporabniški avatar
*Penelope*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 5. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Penelope* » 30. Avg. 2009 18:50

Prvo moraš vedeti da je to kronična bolezen, kar pomeni da bo imel obdobja izboljšanj in obdobja poslabšanj. Bolezen je doživljenska in se ne da pozdraviti. Pomagaš mu lahko tako, da razumeš njegove bolečine in če kdaj ne bo mogel kam s tabo ko se mu bo poslabšalo. Da si ob njemu in mu pokažeš da ga imaš rada.
Uporabniški avatar
Talita
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 4. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Talita » 21. Okt. 2009 18:28

Moja mama ima to bolezen. Ima driske in zaradi tega ne upa iti ven, da jo ne bi driska doletela na cesti. Res mučno. Zaradi bolezni so jo invalidsko upokojili. Je tudi zelo živčna. Baje bi naj ta bolezen bila zelo povezana s tem. Bolniki potrebujejo umirjeno življenje brez stresov, ker se to hitro pozna na prebavi.
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 08. Jan. 2010 23:58

Jaz bi priporočila tole: http://www.bruno-groening.org/bivsa-jugoslavija

Poznam nekaj ljudi, ki jim je pomagalo pri različnih boleznih (tudi Crohnovi), poleg tega pa ni nekih tarif, lahko pa se da prostovoljne prispevke.
Uporabniški avatar
mysterious girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 20. 7. 2008
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a mysterious girl » 12. Jan. 2010 20:57

tudi jaz imam to bolezen...
pri men je zelo odvisno od tega kuk se sekiram, živciram itd. od tega je odvisno kuk mam težav... največkrat bolečine, slabosti...
jemljem tudi zdravila vsak dan 3x. decembra je minilo 1leto odkar so mi jo ugotovil . bolezen je neozdravljiva, so pa izboljšanja in poslabšanja.
pride tud teden ko je tuk slabo da ležiš doma v postelji in ti je slabo, bruhaš...

Pri men pomaga da se preveč ne obremenjujem ne živciram itd. (s tem poslabšam situacijo :S

sicer pa če ne delaš iz tega panike je velik bolš. tud jaz sem na začetku mela mal krizo ampak to je treba sprejet in s tem živet .

upam da vama bo uspelo skupaj in da ...

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron