Kontracepcijske tabletke in celulit

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 28. Apr. 2011 7:49

Meni se v 4 letih jemanja tabletk ni naredil potem ko sem uporabljala obroček pa je bila razlika očitna. Tako da mogoče samo zamenjava tabletk?
CocoStar
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 4. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a CocoStar » 28. Apr. 2011 21:52

monique* napisal/-a:Meni se v 4 letih jemanja tabletk ni naredil potem ko sem uporabljala obroček pa je bila razlika očitna. Tako da mogoče samo zamenjava tabletk?




možno ja. mogoče imam le napačne tabletke,ampak vseeno nebi raje tvegala da bi dobila še več celulita..saj veš,poletje je pred vrati :D rajši jih bom zamenjala ko bo konec sezone kopalk do takrat pa bom tudi malo bolj aktivna (vsaj upam da ne prelomim obljube) :)
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 03. Maj. 2011 12:49

Moja bivsa je na tabletkah dobila tono celulita. Sm jo preprical nej jih neha jemat in situacija se je mocno izboljsala.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 03. Maj. 2011 12:53

pa še to ji ni nucalo, če je zdaj bivša :D
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 03. Maj. 2011 19:12

^^ahhh, ne, zdej je pač lepša za naslednjega :D
Uporabniški avatar
Dadyka15
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 503
Na forumu od: 25. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dadyka15 » 03. Maj. 2011 22:15

men se je tud pojavu celulit zaradi tabletk...prej ga nisem imela, no vsaj vidnega ne...
Imej se lepo in uživaj življenje do konca.. Le enkrat živiš!!
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 31. Maj. 2011 21:04

Tudi meni se je med uporabo tabletk nabralo malo celulita, o katerem prej ni bilo ne duha ne sluha.. nasplošno sem bila bolj napihnjena in sem pridobila kar nekaj kilogramov. Po prenehanju uporabe, sem zopet prišla na staro težo, a je celulit ostal :s Morda bi morala takoj zamenjati tabletke, a sem raje kar prenehala..
MarceLiica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 115
Na forumu od: 20. 7. 2010
Kraj: DreamLand

Neprebrana objavaNapisal/-a MarceLiica » 24. Jun. 2011 20:45

Jaz osebno mislim, da se to vam samo zdi.. Ne vem, če ste že slišale, da naj bi nekatere KT povečevale apetit.. Tako, da dvomim, da bi Kt povečevale celulit, to se mi zdi malo absurdno, ker ko poješ zjutraj tabletko, ne poješ žlice majoneze, ne? :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 24. Jun. 2011 20:50

Pa saj veš, da iščemo izgovor v sto in eni stvari, samo da ni ne-gibanje in slaba prehrana :D
The world is as you are.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 24. Jun. 2011 23:23

Za celulit in KT je cist preprosta razlaga. KT zadrzujejo vodo v telesu, ki vpliva na to, da je celulit bolj viden. Poleg tega estrogen slabi vezivno tkivo - posledica je celulit.
MarceLiica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 115
Na forumu od: 20. 7. 2010
Kraj: DreamLand

Neprebrana objavaNapisal/-a MarceLiica » 25. Jun. 2011 10:01

CaliLove* napisal/-a:Za celulit in KT je cist preprosta razlaga. KT zadrzujejo vodo v telesu, ki vpliva na to, da je celulit bolj viden. Poleg tega estrogen slabi vezivno tkivo - posledica je celulit.


Nisi me prepričala. Če ti zdravo ješ ti ena Kt ne bo povzročila celulita, tudi če se na glavo postaviš :D
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 25. Jun. 2011 22:00

Ena res ne, ce jih pa redno jemljes, pa je moznost. Lej sej men je vseeno, ce mi verjames ali ne. Dejstvo je, da se zelo razlikujemo v tem, kako nasa telesa prenasajo razlicna zdravila in na vsako zensko KT vplivajo drugace, pa tudi odvisno je od vrste KT in doze hormonov.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 26. Jun. 2011 12:32

MarceLiica napisal/-a:
CaliLove* napisal/-a:Za celulit in KT je cist preprosta razlaga. KT zadrzujejo vodo v telesu, ki vpliva na to, da je celulit bolj viden. Poleg tega estrogen slabi vezivno tkivo - posledica je celulit.


Nisi me prepričala. Če ti zdravo ješ ti ena Kt ne bo povzročila celulita, tudi če se na glavo postaviš :D


Upam, da veš, da KT delujejo na podlagi hormonov? (oz. jih vsebujejo in vplivajo na njihovo delovanje). Hormoni pa močno vplivajo na količino zadržane vode v organizmu, poleg tega je pa znano, da je glavni povzročitelj celulita hormon estrogen (zato celulita tudi pri moških skorajda ni oz. le v redkih primerih, pri ženskah pa zelo pogosto). In ti niti malo ne nuca, če grizljaš samo redkvice, če ti hormoni povzročajo celulit :wink: V bistvu hrana v veliko primerih sploh nima veze s pojavom celulita (razen seveda pri kakšnih bajsah ali neupoučenih lenobah, ki res pretiravajo z junk foodom). In verjemi, že en majhen odstop od dotedanjega delovanja hormonov lahko povzroči ogromno spremembo v telesu, pa ne moreš nič, samo čudiš se :? Enim se pač pojavi celulit, druge se samo napihnejo kot žoga zaradi vode, na tretje srečnice pa pač ne vpliva.

Jaz nikoli nisem jemala KT, pa mi je tole vseeno čisto jasno.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 26. Jun. 2011 18:53

Kakorkoli, dvomim, da bi se zaradi tablet pojavil celulit v tej meri:
Slika
Prej bi k temu prištela še nepravilno prehrano in kot itak že vsi vemo, lenobo, ure sedenja... tabletke samo dodajo ekstra kick...

In seveda da ima hrana in predvsem količina vode, ki jo spijemo veliko povezave s celulitom, to je čisto jasno, če ne bi jaz dvakrat več telovadila in brez slabe vesti jedla junk food in si jedi konkretno solila (toliko o bajsah in nepoučenih lenobah, ane :roll: ).
MarceLiica, tebe je pa rees obiskal celulit ja...tista pikica nad kolenom ne šteje ravno za neki celulit :D
The world is as you are.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 26. Jun. 2011 19:23

^^ Jah, kakor pri kom. Moja mami je na primer blazno suha že vse življenje, telovadi po večkrat na dan, se prehranjuje zelo zdravo, pa ga ima vseeno kar precej - pogojeno predvsem z geni in hormoni. Medtem ko kakšna ženska lahko nič ne telovadi in je zelo mastno, slano ali aditivov polno hrano, pa ne bo imela te celulitaste smole. Seveda je pa logično, da se da stanje ublažit s telovadbo in črtanjem škodljivih živil / pijač (to je že itak priporočljivo za zdravje) :D

Glede telih slik pa jaz ne bi bila čist prepričana.. bi verjela, da je lahko kaj takega tudi zaradi KT :) Odkar sem na lastni koži izkusila majhne težave s hormoni, pa kljub temu velike posledice v zastajanu vode, se ne bi čudila več ničemur. Pri hormonih ni nič za zihr :D Oziroma ne moreš vedt, dokler te ne doleti, plus vsak organizem se malo drugače odzove :)

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov