Darovanje človeških organov

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Darovalec človeških organov???

Sem že
9
10%
Nisem a o tem razmišljam, da bi postal/a
21
24%
Ne nikoli!
9
10%
Mogoče pa se bom kdaj tako odločil/a
48
55%
Skupaj glasov : 87

BaUcYkA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 259
Na forumu od: 26. 10. 2005
Kraj: *štajerska*

Neprebrana objavaNapisal/-a BaUcYkA » 23. Mar. 2007 2:23

no, ravno pred seksom v mestu na pop tv oddaja o tem. me zanima če je katera gledala? bilo je namreč veliko o presaditvi srca in zgodbe nekaterih, ki so prejeli novo srce, kako so se naenkrat začeli ukvarjat s športom. en moški je pri 47ih letih spremenil stil glasbe, nevem kakšno glasbo je prej poslušal, ampak po OP si je začel momljati neznano klasično glasbo. izkazalo se je, da je mlad fant, ki je biu darovalec šel iz ure glasbene šole, ker je igral violino(polovico oddaje sem zamudila, tako, da vseh primerov na žalost ne vem). so pa baje tudi raziskovali, kako je mogoče, da do tega pride, lahko, da je to res samo v glavi. je pa en zdravnik naredil preiskavo srca, in na srcu odkriu nevrone, tako, da je dokazal, da vse le ni kar tako. se pravi, da tudi s srcem mislimo, možgani in srce eden brez drugega ne moreta, pri vsem sodelujeta, tak da je čisto možno, da se pri presaditvi srca, na prejemnika prenesejo spomini, lastnosti in NAVADE(čeprav mi je ena zabila, da je to priučeno). 100%tega nebo lahko dokazat, raziskat, je pa en korak naprej. zanimiva oddaja!
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 23. Mar. 2007 12:29

Jah jaz ne vrjamem v to, da bi potem ko bi dobila od drugega srce, da bi se začela ukvarjat s padalstvom naprimer...nevem no...

Mene osebno vedno bolj vleče, da bi šla to urediti, da po moji smrti presadijo organo kar bo dobrih saj se nikoli neve kje bom izdihnila...

Ampak mislim, da bom s tem nekomu rešila življenje...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
me_myself_and_I
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a me_myself_and_I » 07. Apr. 2007 18:02

js sm že dost razmišljala o tem,d bi jih darovala, sm čist za to (kr te pol itak ni več,ne veš zase...in če lahko nekomu rešiš ali izboljšaš življenje, zakaj pa ne - sem tud za presaditev srca... tko na nek način živim naprej...), ampak še nism šla podpisat tega, ker ne zaupam čist temu.. se mi zdi,da vplivni ljudje že lahko nekak pridejo do teh podatkov (kdo je darovalec,itd) in nebi rada d me kdo pospravi :gruebel: se mi zdi,d ko umrem, bojo lahko moji bližnji povedal kaj sm si želela in bom tko darovalka organov ne glede na to,d nism ničesar podpisala :D
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 08. Avg. 2008 6:44

Sama sem darovalka organov in .... ne vem no....
ne razumem ljudi, ki jih je darovanje organov ok, a tega ne bi počeli. Kakšen je vaš zadržek? Da ne boste v enem kosu, ko boste mrtvi? :)
Imaš, da me vikaš!
Edinstvena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 21. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Edinstvena » 08. Avg. 2008 8:42

sem ponosna darovalka... ponosna zato ker se mi zdi to nekaj najboljšega kaj lahko naredijo po tem ko od tebe ostane samo še telo... nekomu rešiš življenje! sam si itak mrtev in te nič ne more obudit, zakaj pol nebi naredo nekaj koristnega...

odločla sem se sama, kasneje odločitev posredovala strašema in ožji družini... v roku enega mesca so se vsi odločili za darovanje...
Izziv je v tem da ostaneš to kar si,v svetu ki te poskuša narediti takšnega kot so vsi drugi!
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 05. Mar. 2016 16:44

No.. da malo izkoristim to temo in vas spomnim, da je možno darovat tudi jajčne celice in tako nekomu omogočit, da lahko ima otroka, ki ga prej ni mogel imet :)

Postopek je seveda anonimen, vaših podatkov ne izdajo, pravtako ne veste komu je bila celica darovana. V primeru določenih bolezni otroka (ki je nastal iz te vaše celice), imajo pravico da razkrijejo vaše zdravstvene podatke, ki so v tem primeru ključni, nikakor pa ne identitete.
Na kratko povedano, ko daste skozi vse formalnosti, izpolnite vprašalnike, soglasja, vas pregleda zdravnik, itd, vglavnem, če ste primerna darovalka, sledi hormonska terapija za povečanje jajčnih celic, lahko pa tudi brez, odvisno kako se odloči zdravnik. Jajčne celice se nato odvzame ob primernem času z lokalno anestezijo, kjer vam jo skozi nožnični kanal ''posrkajo''. In to je to, kar zadeva vas :) ne bom lagala, hormonska terapija in povečanje jajčnih celic lahko povzroča bolečine, napetost, napihnjenost, vendar pa je vse to mimo v nekaj tednih :)
Res je, da uspeh ni 100%, pa vendar, raje poskusit, kot pa ne.

Za postopek ne dobite denarnega plačila, sicer pa bi to, da nekoga osrečite, moglo bit dovoljšno plačilo :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 05. Mar. 2016 16:56

Glede na to, da se gre za moj dedni material in da bi se biološko gledano šlo za mojega otroka mi osrečiti neznance pač ni v zadovoljstvo. V gl-ne, hvala.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 05. Mar. 2016 16:59

gede darovanja organov - sploh nevem kako lahko nekdo reče, da jih ne bi podaril po smrti. A če bi pa nujno rabil novo srce bi ga pa sprejel?
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 05. Mar. 2016 18:05

men tud nekak ni jasno to, ja :D
okej razumem, da maš pomisleke darovat eno ledvico al pa del jeter tekom življenja, sploh pri mladih letih, ker nikol ne veš, pol pa ti lahko tista ena ledvica, ki ti je ostala, neha delovat pa boš na istem kot tvoj prejemnik :mrgreen:
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 05. Mar. 2016 18:07

ja se strinjam, pač če si še živ vpliva na tvojo kvaliteto življenja in gre za zdrav egoizem, ampak če si mrtev so pa tvoji organi samo hrana za črve. Tako da hočeš/nočeš bo nekdo šaril po tebi.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 05. Mar. 2016 18:19

^ :lach: :lach:

kakorkoli ze, sama bom izpolnila tisto vlogo za darovanje organov po smrti.. enkrat, ko se mi bo dalo. :fluffy:
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 06. Mar. 2016 0:15

Jaz sem v registru za kostni mozeg, ker sem AB- in se nekako čutim odgovornega.

Za organe imam pa, da se v primeru nenadne smrti lahko mene ponuca za karkoli nekdo rabi.

Itak je vseeno, si samo še kup mesa in tkiva.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
*inkica*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 149
Na forumu od: 26. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *inkica* » 15. Mar. 2016 10:49

Nesanica napisal/-a:gede darovanja organov - sploh nevem kako lahko nekdo reče, da jih ne bi podaril po smrti. A če bi pa nujno rabil novo srce bi ga pa sprejel?


A ni ravno v tem čar življenja, da včasih česa ne veš ali ne razumeš?


Mene moti to prodajanje svojega razmišljanja in odločitev kot edino pravilno in, v tem primeru, kot etično. Včasih sem razmišljala o darovanju, zdaj pa sem se zaradi prevladujočih se dejavnikov odločila za nasprotno. In vesela sem, da sem se. Svoje odločitve ne rabim nikomur opravičevati ali utemeljevati. Tudi jaz drugih ne teroriziram o njihovih odločitvah, zato si sama tega ne dovolim.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 15. Mar. 2016 11:18

Zanimivo, Mishela.
Jaz verjetno ne bom imela otrok, bi mi bilo pa lepo, da se nek del mene nadaljuje...da izkoristim svoje žensko telo. Če pa to osreči nekoga, ki si neizmerno želi, pa toliko boljše.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 18. Mar. 2016 23:56

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 7:07, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov