1. ginekološki pregled

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 18. Jan. 2009 23:58

Na tri leta naj bi oni sami poslali vabilo, nisem pa prepričana.

Pokliči, povej, da že nekaj časa nisi bila na pregledu in da si želiš priti, boš naročena in pregledana kot običajno. Nič kompliciranega. Poleg tega praviš, da te skrbi za bolečine v jajčnikih - še to omeniš in si verjetno še prej na vrsti.
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 19. Jan. 2009 7:51

Jaz imam februarja prvi pregled. Sicer tabletke jemljem od 16. leta, in vedno ko sem vprašala za pregled, so mi rekle, da do 20. mi ni treba hodit. Pa sem vseeno vstrajala in se naročila, za sigurnost. Že zdej me mal stiska :D
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Uporabniški avatar
[She.]
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 778
Na forumu od: 5. 5. 2008
Kraj: Bora Bora

Neprebrana objavaNapisal/-a [She.] » 19. Jan. 2009 12:41

Je že prou da si ustrajala. Meni je takoj po prvem obisku dala datum za pregled. Naslednjega ma mam pr 20, ko dobim njihovo vabilo.
Prpravi se na mrzlee roke :) hehe.
..quello che c'e' in fondo al cuore non muore mai.. :*
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 19. Jan. 2009 16:43

Ryu napisal/-a:
Hyades napisal/-a:Obvezno mores imeti s seboj krilo, da se lahko potem v garderobi preobleces v to krilo in das hlacke dol. Nekatere ordinacije imajo 'oblekice'.


ja kao an :eek: pr nm ni treba met nobene kikle, nobene oblekce, sam hlače pa hlačke dol daš, tiste 2 metra do stola pa res ni treba nobene kikle met gor :? sej tm ni nobenih paparaceu al pa mraza al karkol...

drgač te pa nima kej skrbet, ponavad po prjazni in ne grizejo... kar pa morš nardit, ti pa itak tm use povejo... use kar ti rabš je: bit umit in met s sabo zdraustveno izkaznco in kartončk z zapisi menstruacij, kej več pa že ni lih nujn... (tko je usaj pr nm na Jesenicah, no če je kje drgač nej me pa kera poprau...


Se popolnoma strinjam z Ryu. Men tut ni treba met kikle gor.
Uporabniški avatar
Hyades
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 623
Na forumu od: 22. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Hyades » 19. Jan. 2009 19:42

prinzessin napisal/-a:
Ryu napisal/-a:
Hyades napisal/-a:Obvezno mores imeti s seboj krilo, da se lahko potem v garderobi preobleces v to krilo in das hlacke dol. Nekatere ordinacije imajo 'oblekice'.


ja kao an :eek: pr nm ni treba met nobene kikle, nobene oblekce, sam hlače pa hlačke dol daš, tiste 2 metra do stola pa res ni treba nobene kikle met gor :? sej tm ni nobenih paparaceu al pa mraza al karkol...

drgač te pa nima kej skrbet, ponavad po prjazni in ne grizejo... kar pa morš nardit, ti pa itak tm use povejo... use kar ti rabš je: bit umit in met s sabo zdraustveno izkaznco in kartončk z zapisi menstruacij, kej več pa že ni lih nujn... (tko je usaj pr nm na Jesenicah, no če je kje drgač nej me pa kera poprau...


Se popolnoma strinjam z Ryu. Men tut ni treba met kikle gor.


Upam, da si si prebrala kaj je sledilo iz tega.. Da pac ne mores pricakovat od vsake ordinacije enak odnos ipd.
Ker nekje je plac vmes med garderobo in sobo ginekologa, kjer jih caka se nekaj punc..
look-look
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 29. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a look-look » 19. Jan. 2009 21:11

Kako pa je s tem v kliničnem? Grem v kratkem prvič tja :wink:
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 06. Maj. 2009 8:18

bom kar tukaj vprašala, da ne odpiram nove teme.
v kratkem imam ginekološki pregled, pa mi menstruacija zamuja. zgleda, da jo bom dobila v kratkem, ampak ne morem na pregled z menstruacijo, ne? :? fora je v tem, da sem vedno jemala tabletke in je bilo to urejeno tako kot je treba, pač nobenih presenečenj, zdaj pa sem brez tablet in zadnja dva meseca mi zamuja po par dni. naj grem vseeno? saj bom itak poklicala tja, če bom dobila M, tako da povem, da jo pač imam, ampak me zanima, kaj ste ve naredile oz. če se vam je kdaj to že zgodilo? a te potem dajo spet na 3-mesece čakalne dobe al si kaj prej na vrsti?
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 06. Maj. 2009 8:26

Seveda te pregleda, saj ne greš h ginekolgu samo takrat ko imaš težave. Kar se brisa tiče je na 3 leta, priporočljivo pa je da si vmes enega plačaš sam.
Nikoli ne veš kaj se lahko zgodi v tistih 3 letih.
(s)mej se
Uporabniški avatar
*skokica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 411
Na forumu od: 1. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *skokica* » 06. Maj. 2009 8:29

Roisin napisal/-a:bom kar tukaj vprašala, da ne odpiram nove teme.
v kratkem imam ginekološki pregled, pa mi menstruacija zamuja. zgleda, da jo bom dobila v kratkem, ampak ne morem na pregled z menstruacijo, ne? :? fora je v tem, da sem vedno jemala tabletke in je bilo to urejeno tako kot je treba, pač nobenih presenečenj, zdaj pa sem brez tablet in zadnja dva meseca mi zamuja po par dni. naj grem vseeno? saj bom itak poklicala tja, če bom dobila M, tako da povem, da jo pač imam, ampak me zanima, kaj ste ve naredile oz. če se vam je kdaj to že zgodilo? a te potem dajo spet na 3-mesece čakalne dobe al si kaj prej na vrsti?


Meni se je enkrat to zgodilo, pa me je prenaročila. Ampak ne čez 3 mesece, ampak pač za kakšen teden. :wink:
LanaMaxim
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 644
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LanaMaxim » 06. Maj. 2009 8:30

Pomoje nimaš z menstruacijo tam kaj delat. Najbolje, da pokličeš sestro in vprašaš glede tega.
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 06. Maj. 2009 8:41

a_pikica_a napisal/-a:Jaz imam februarja prvi pregled. Sicer tabletke jemljem od 16. leta, in vedno ko sem vprašala za pregled, so mi rekle, da do 20. mi ni treba hodit. Pa sem vseeno vstrajala in se naročila, za sigurnost. Že zdej me mal stiska :D


Kje pa je to?
(s)mej se
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 06. Maj. 2009 10:00

Hyades napisal/-a:Obvezno mores imeti s seboj krilo, da se lahko potem v garderobi preobleces v to krilo in das hlacke dol. Nekatere ordinacije imajo 'oblekice'.
.


To pa prvič slišim. Pri nas ni tega.
Uporabniški avatar
razmazena_maca
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 374
Na forumu od: 24. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a razmazena_maca » 06. Maj. 2009 15:54

meni so delali pregled pri 18 letu. sem se naročila, da povprašam glede jutranje tabletke kdaj bo M, pa mi reče sestra naj se kar slečem, zdravnica(nadomestna) pa me je potem prijazno povabila na oni "stol". bolelo ni nič, tud roke niso bile nič mrzle. trajalo je vse skupaj glih kakih 10 min s pisanjem recepta za kt vred, tako da res ni nič groznega. če bi se načrtno naročila bi bila verjetno malo živčna, glede na okoliščine, kako sem jaz do pregleda prišla, pa tak ni blo časa za nervozo :lol:
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 06. Maj. 2009 16:02

ŽuŽa napisal/-a:Tko da zdej v kratkem pričakujem prvo vabilo.

A to ti prou na dom vabilo pošljejo? :lach:
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 06. Maj. 2009 17:02

^^
Meni vedno pošljejo "vabilo" domov. Še celo vsako leto in ne na vsake 3 leta. Sem mislila, da je povsod tako, čeprav sedaj predvidevam, da je to pošiljanje vabil značilno samo za privatne ordinacije. :)

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov