Slovenska identiteta - vprašalnik

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 07. Apr. 2008 18:53

Dejte mi pomagat, prosim. Na faksu delamo nekakšno raziskovalno nalogo/esej na temo slovenske identitete. Med srednješolci smo mogli izvest eno krajšo "anketo", ampak to, kar smo dobili nazaj je porazno. Dobesedno podje*avanje. :cry: Tako da, če ste tako prijazni, bi vas prosila, da odgovorite na spodnja vprašanja. Lahko v stavkih, alinejah, kakorkoli vam je ljubše. Hvala.

Spol:
a) M
b) Ž

Trenutno sem:
a) osnovnošolec/ka
b) srednješolec/ka
c) študent/ka
d) drugo

1. S čim je Slovenija razpoznavna v tujini?

2. Ali misliš, da zgoraj naštete stvari na razpoznavnost Slovenije vplivajo pozitivno ali negativno? Ali kažejo realno podobo države? Se z njimi strinjaš? Če se ne, napiši po čem bi Slovenija morala biti razpoznavna.

3. Kako doživljaš slovensko identiteto?

4. Katere stvari so po tvojem "tipično slovenske" (npr. potica, Bled, nevoščljivost...)?


P.S.: Če se bosta komu 1. in 4. vprašanje zdeli preveč podobni naj poudarim, da je pri prvem mišljen pogled tujcev na Slovenijo, pri četrtem pa kaj se domačinom, prebivalcem Slovenije, zdi značilno.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 07. Apr. 2008 19:01

:razz:
Zadnjič spremenil ..Evelyn.., dne 02. Okt. 2014 14:12, skupaj popravljeno 1 krat.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Kika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1131
Na forumu od: 13. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kika » 07. Apr. 2008 19:09

Spol:
a) M
b) Ž

Trenutno sem:
a) osnovnošolec/ka
b) srednješolec/ka
c) študent/ka
d) drugo

1. S čim je Slovenija razpoznavna v tujini?
Zdaj bi rekla, da je to gotovo predsedovanje EU. Upam pa tudi, po svoji majhnosti in tem, da je veliko stvari zbranih na enem mestu...

2. Ali misliš, da zgoraj naštete stvari na razpoznavnost Slovenije vplivajo pozitivno ali negativno? Ali kažejo realno podobo države? Se z njimi strinjaš? Če se ne, napiši po čem bi Slovenija morala biti razpoznavna.
Mislim da značilnosti kažejo realno podobo države. Dejstvo pa je, da so stvari, po katerih SI ni razpoznavna, imajo pa ljudje stereotipen vtis. Na primer, da smo totalni balkanci in nimamo tekoče vode :D

Moralo bi se delati več na razpoznavnosti in promociji države. Moralo bi se poudariti, koliko stvari lahko najdeš v Si na enem mestu: kulturo, tradicijo, oslično hrano, čudovito naravo na vseh koncih in krajih...


3. Kako doživljaš slovensko identiteto?
Jaz sem ponosna na to, da sem Slovenka.

4. Katere stvari so po tvojem "tipično slovenske" (npr. potica, Bled, nevoščljivost...)? over mura moving cake :D, začetna zaprtost, potem pa kmalu velika gostoljubnost, polka, potica, folklora
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 07. Apr. 2008 19:52

Spol:
a) M
b) Ž

Trenutno sem:
a) osnovnošolec/ka
b) srednješolec/ka
c) študent/ka
d) drugo

1. S čim je Slovenija razpoznavna v tujini?
Najbrž po majhnosti; po tem ta trenutno predsedujemo EU; kaj pa vem mogoče po kakšni pesmci iz evrovizije (like Sestre naprimer :D , pa Nuša Derenda seveda); aia pa še potem, da smo med prvimi v evropi se mi zdi med samomori pa po količini popitega alkohola.

2. Ali misliš, da zgoraj naštete stvari na razpoznavnost Slovenije vplivajo pozitivno ali negativno? Ali kažejo realno podobo države? Se z njimi strinjaš? Če se ne, napiši po čem bi Slovenija morala biti razpoznavna.
Ja ubistvu jst sem napisala par negativnih in par pozitivnih, tko da vsega po malem ne.
Hmm realno podobo države. Najbolj realna bi bla če bi ljudje pršli sem in pač videl kako je. Ljudje si na podlagi slišanega/videnega o naši državi pa potem ustvarijo svoje mnenje.


3. Kako doživljaš slovensko identiteto?
Super :) Fino mi je da živim v taki mejhni državici. Vse mamo blizu (morje, gore, jame...).

4. Katere stvari so po tvojem "tipično slovenske" (npr. potica, Bled, nevoščljivost...)?
Gibanica, harmonika (Na Golici), Bled-kremšnite, človeška ribica.
Nematerialnih se zdele glih ne spomnem itak so pa vse sam nekakšni predsodki.( zdej sem se spomnla da v enem filmu prikažejo eno mal bolj grdo žensko in ji en tip reče go back to Slovenia---no in pol si kakšne nevednež ustvari napačno mnenje o Slovenkah :evil: )
Uporabniški avatar
star7
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 344
Na forumu od: 30. 6. 2007
Kraj: tam, kjer so zvezde

Neprebrana objavaNapisal/-a star7 » 07. Apr. 2008 19:59

Spol:
a) M
b) Ž

Trenutno sem:
a) osnovnošolec/ka
b) srednješolec/ka
c) študent/ka
d) drugo

1. S čim je Slovenija razpoznavna v tujini?
Triglav, Ljubljana, predsedovanje EU

2. Ali misliš, da zgoraj naštete stvari na razpoznavnost Slovenije vplivajo pozitivno ali negativno? Ali kažejo realno podobo države? Se z njimi strinjaš? Če se ne, napiši po čem bi Slovenija morala biti razpoznavna.
pozitivno, in je realna podoba

3. Kako doživljaš slovensko identiteto?
dobro, sm ponosna SLovenka
:D
4. Katere stvari so po tvojem "tipično slovenske" (npr. potica, Bled, nevoščljivost...)?
potica, Bled, Triglav, človeška ribica, polka, NA golici...
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 07. Apr. 2008 20:00

Tiavanna napisal/-a:Spol:
a) M
b) Ž

Trenutno sem:
a) osnovnošolec/ka
b) srednješolec/ka
c) študent/ka
d) drugo

1. S čim je Slovenija razpoznavna v tujini?

Ne vem, če je ravno razpoznavna, ker raziskave kažejo, da jo le malo narodov najde na zemljevidu. Če že, je poznana po tem, da je majhna. In da je bile nekoč del Jugoslavije.

2. Ali misliš, da zgoraj naštete stvari na razpoznavnost Slovenije vplivajo pozitivno ali negativno? Ali kažejo realno podobo države? Se z njimi strinjaš? Če se ne, napiši po čem bi Slovenija morala biti razpoznavna.

Ne zdi se mi, da bi stvari, po katerih prepoznajo našo deželo kakorkoli vplivale, kažejo pa realno podobo, da, ker gre za zgodovinska dejstva in se s tem strinjam.

3. Kako doživljaš slovensko identiteto?

Nič posebnega, čutim neko pripadnost kulturi in jeziku, kaj globljega pa niti ne.

4. Katere stvari so po tvojem "tipično slovenske" (npr. potica, Bled, nevoščljivost...)?

Tipično slovenska stvar je dvojina in slabi politiki, vmešavanje slednjih v gospodarstvo in nerazčiščeni odnosi s Hrvaško. Taki in drugačni dogodki odmevajo po Evropi in mislim, da nam niso v ponos, ker nas prikazujejo kot pasiven, podrejen in izredno konflikten narod - tipicno slovensko.


Uporabniški avatar
Josephina
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1563
Na forumu od: 20. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Josephina » 07. Apr. 2008 20:17

Spol:
b) Ž

Trenutno sem:
b) srednješolec/ka


1. S čim je Slovenija razpoznavna v tujini?
Blejski otok, Lipicanci, spor s Hrvasko ;), Prešeren, Drnovšek

2. Ali misliš, da zgoraj naštete stvari na razpoznavnost Slovenije vplivajo pozitivno ali negativno? Ali kažejo realno podobo države? Se z njimi strinjaš? Če se ne, napiši po čem bi Slovenija morala biti razpoznavna.
Vplivajo pozitivno. Pa mislim, da kazejo realno podobo. Se kr strinjam.

3. Kako doživljaš slovensko identiteto?
Sem ponosna na nas narod, jezik, malo manj na kulturo.

4. Katere stvari so po tvojem "tipično slovenske" (npr. potica, Bled, nevoščljivost...)?
Nevoščljivost, škrtost, sebičost, zaprtost, potica, gibanica, cviček
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 07. Apr. 2008 20:32

Spol:
Ž

Trenutno sem:
b) srednješolec/ka

1. S čim je Slovenija razpoznavna v tujini? po tem da novinarji nimajo svobode govora

2. Ali misliš, da zgoraj naštete stvari na razpoznavnost Slovenije vplivajo pozitivno ali negativno? Ali kažejo realno podobo države? Se z njimi strinjaš? Če se ne, napiši po čem bi Slovenija morala biti razpoznavna.
prepoznavna predvsem negativno, morala bi biti po lepotah, naravi...

3. Kako doživljaš slovensko identiteto? turbofolk, haha, hecam se. amm, kako tujci gledajo? predvsem na bivšo republiko iz jugoslavije

4. Katere stvari so po tvojem "tipično slovenske" (npr. potica, Bled, nevoščljivost...)? dvojina <3
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 07. Apr. 2008 20:58

[quote="Tiavanna"]

Spol:
a) M
b) Ž

Trenutno sem:
a) osnovnošolec/ka
b) srednješolec/ka
c) študent/ka
d) drugo

1. S čim je Slovenija razpoznavna v tujini?
Trenutno po predsedovanju EU. Pravijo, da mamo lepe gore...se kr nismo razvili neke lastne identitete - idioti nas se kr zamenjuje s Slovaško! Mogoče smo še najbolj poznani po kulturi, glasbi, ...znani smo po delavnosti in prijaznosti, hitro se učimo tujih jezikov

2. Ali misliš, da zgoraj naštete stvari na razpoznavnost Slovenije vplivajo pozitivno ali negativno? Ali kažejo realno podobo države? Se z njimi strinjaš? Če se ne, napiši po čem bi Slovenija morala biti razpoznavna.
Pozitivno. Realno podobo? Hm...po moje, da ne najbolj (Avsenikov pa Slakov ne poslusano on&on). Lahko bi bli razpoznavni po kakšnih posebnih izumih, tehnologiji...

3. Kako doživljaš slovensko identiteto?
Zdi se mi kul, da tujce zanima kako se kaj rece v slovenscini.

4. Katere stvari so po tvojem "tipično slovenske" (npr. potica, Bled, nevoščljivost...)?
Vino :D Ma kaka potica :lach: ...pa "malomeščanstvo"
I love SISLEY& RW
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 07. Apr. 2008 21:06

Spol:
a) M
b) Ž*

Trenutno sem:
a) osnovnošolec/ka
b) srednješolec/ka
c) študent/ka*
d) drugo

1. S čim je Slovenija razpoznavna v tujini?Hmm,športniki,vodstvo EU,gore

2. Ali misliš, da zgoraj naštete stvari na razpoznavnost Slovenije vplivajo pozitivno ali negativno? Ali kažejo realno podobo države? Se z njimi strinjaš? Če se ne, napiši po čem bi Slovenija morala biti razpoznavna.
Ja glede vodenja EU je poraz ne in meče na nas slabo luč.Kar se tiče turizma nm gre pa kr dobr

3. Kako doživljaš slovensko identiteto?Jah še zmer ns tlačjo po balkance kar ubistvu smo,sam jih pa večina noče da smo.

4. Katere stvari so po tvojem "tipično slovenske" (npr. potica, Bled, nevoščljivost...)?Hribolazništvo,šport,vino,dobra domača hrana,preveč se obremenjujemo z drugimi stvarmi,pa skoz mormo neki kritizirat ker nm je mau stvari ušeč
Uporabniški avatar
barbi
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 24. 12. 2006
Kraj: ptuj

Neprebrana objavaNapisal/-a barbi » 07. Apr. 2008 22:02

Spol:

b) Ž

Trenutno sem:
c) študent/ka


1. S čim je Slovenija razpoznavna v tujini?
tradicije, pokrajine, alpe, tradicionalna hrana in pijača, narodne noše...še in še

2. Ali misliš, da zgoraj naštete stvari na razpoznavnost Slovenije vplivajo pozitivno ali negativno? Ali kažejo realno podobo države? Se z njimi strinjaš? Če se ne, napiši po čem bi Slovenija morala biti razpoznavna.
seveda vplivajo pozitivno, zato so glih prepoznavne. edino socialne razmere bi se mogle izboljšat. šolstvo, zaposlitev, predvsem pa menjava vlade :)

3. Kako doživljaš slovensko identiteto?
prepoznavno

4. Katere stvari so po tvojem "tipično slovenske" (npr. potica, Bled, nevoščljivost...)?
pokrajine
kravzlbavc
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 16. 10. 2006
Kraj: kingdom far far away

Neprebrana objavaNapisal/-a kravzlbavc » 07. Apr. 2008 22:06

Spol:

b) Ž

Trenutno sem:
a) osnovnošolec/ka
b) srednješolec/ka
c) študent/ka
d) drugo

1. S čim je Slovenija razpoznavna v tujini?narava-blejski otok,jame, gore-triglav, po športnikih-npr tistih ki igrajo v nba..

2. Ali misliš, da zgoraj naštete stvari na razpoznavnost Slovenije vplivajo pozitivno ali negativno? Ali kažejo realno podobo države? Se z njimi strinjaš? Če se ne, napiši po čem bi Slovenija morala biti razpoznavna. kr pozitivne, mamo lepo deželo,veliko lepiih kotičkov, mislim pa da bi mogli mal bol iskoristit to..tud hrana je posebna...

3. Kako doživljaš slovensko identiteto?ne vem..

4. Katere stvari so po tvojem "tipično slovenske" (npr. potica, Bled, nevoščljivost...)? bled,prekmurska gibanica, cviček,pršut, kremšnita...so pa tud obrekovanje,nevoščlijivost,vsak vsakega pozna itd.
AbbA
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 323
Na forumu od: 18. 6. 2006
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a AbbA » 07. Apr. 2008 23:08

Spol:
a) M
b) Ž

Trenutno sem:
a) osnovnošolec/ka
b) srednješolec/ka
c) študent/ka
d) drugo

1. S čim je Slovenija razpoznavna v tujini?
športniki, znanost, bivša država (za nekatere še kar aktualna) Jugoslavije

2. Ali misliš, da zgoraj naštete stvari na razpoznavnost Slovenije vplivajo pozitivno ali negativno? Ali kažejo realno podobo države? Se z njimi strinjaš? Če se ne, napiši po čem bi Slovenija morala biti razpoznavna.
mislim, da športniki in znanstveniki pozitivno vplivajo na razpoznavnost, do kakšne Joli... to, da smo pa slovani/bivša juga/... pa med vzhodnimi državami velik +, drugje pa -

3. Kako doživljaš slovensko identiteto?
premalo se zavedamo, kaj smo. v tujini veliko bolje poznajo nekatere slovence, kot jih jaz, čeprav prihajajo iz mojega faksa

4. Katere stvari so po tvojem "tipično slovenske" (npr. potica, Bled, nevoščljivost...)?
majhnost in s tem povezan občutek manjvrednosti
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 08. Apr. 2008 0:10

Spol:
a) M
b) Ž

Trenutno sem:
a) osnovnošolec/ka
b) srednješolec/ka
c) študent/ka
d) drugo

1. S čim je Slovenija razpoznavna v tujini? narava (gore, jame, hribi, morje, jezera), odnosi s hrvaško :D, nesvoboda govora

2. Ali misliš, da zgoraj naštete stvari na razpoznavnost Slovenije vplivajo pozitivno ali negativno? Ali kažejo realno podobo države? Se z njimi strinjaš? Če se ne, napiši po čem bi Slovenija morala biti razpoznavna.
so negativne politične stvari, zdi pa se mi da kar nekaj ljudi pozna tudi naravne lepote

3. Kako doživljaš slovensko identiteto?
sem ponosna državljanka rs :)

4. Katere stvari so po tvojem "tipično slovenske" (npr. potica, Bled, nevoščljivost...)?
človeška ribica, prekmurska gibanica, harmonika, zaprt narod, nevoščljiv, nestrpen
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 08. Apr. 2008 8:28

Spol:
a) M
b) Ž

Trenutno sem:
a) osnovnošolec/ka
b) srednješolec/ka
c) študent/ka
d) drugo

1. S čim je Slovenija razpoznavna v tujini?
Največ po športnih dosežkih, bi rekla.

2. Ali misliš, da zgoraj naštete stvari na razpoznavnost Slovenije vplivajo pozitivno ali negativno? Ali kažejo realno podobo države? Se z njimi strinjaš? Če se ne, napiši po čem bi Slovenija morala biti razpoznavna.
Po moje kar dobro vpliva. Lahko pa bi Slovenijo naredili turistično bolj atraktivno, npr. reka Soča ima svoje čare...

3. Kako doživljaš slovensko identiteto?
Mah, tak- tako, počutim se majhno in nepoznano, po drugi strani pa tudi ponosno, da nas je tko malo, pa imamo svojo državo, jezik, značilnosti :)
4. Katere stvari so po tvojem "tipično slovenske" (npr. potica, Bled, nevoščljivost...)?
Vse našteto.Pa še nezaupljivost do tujcev.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov