Rekreacija

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
LeillaLee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 150
Na forumu od: 20. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a LeillaLee » 23. Okt. 2009 13:41

Ciao, verjetno kakšna taka tema že obstaja in če se opravičujem, da sm odprla novo, samo jaz je nisem zaznala.
Uglavnem jz mam en zelo velik problem: pomankanje motivacije za šport... včasih nism mogla brez športa trenirala celo osnovno in srednjo šolo- zdej sm pa lenoba :( Sploh se nemorm zmotivirat, da bi šla na športanje vsak dan, uspe mi 3x na teden, kar mi je premalo...enostavno sem zatežena in nič se mi ne ljubi!
Kaj mi predlagate, kako se motivirati?
S čim se ve kaj ukvarjate? Kolikokrat na teden in s kom?
Hvala in uživajte
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 23. Okt. 2009 13:51

hehe, sva nekje na istem :D 6 let aktivna sportnica, 2,5uri na dan treningov...potem pa fertik, zamenjala solo, mesto...pa sm se totalno polenila. potem sm zacela en drug sport trenirat, pa nehala, pa eno leto spet nekaj drugega trenirat pa mi je blo ful vsec, pa je trener umru...pa spet neki drugi sporti. no zdaj ostajam pri sportnem plezanju ;) in sicer, da se zmotiviram hodit na treninge mi mora bit sport noro vsec, morajo mi bit vsec ljudje tam, in trener, drugace mam odpor hodit. zase sm nasla zmagovalno kombinacijo, individualni sport in super ljudje! :gut: nisem za neke skupinske sporte, niti za fitnes k si popolnoma sam in se mors sam gnat. tako da ti predlagam da poskusis cim vec sportov, da bos nasla nekaj kar ti ustreza...motivacija ti bo pa sport v katerem resnicno uzivas! :)
sama sem ze trenirala: karate, kung fu, veslanje, jahanje (bolj rekreacijsko), jadranje (tecaj in potem se nekaj bolj na lastno pest), tenis...
v glavnem sem ful za sportne aktivnosti, ampak dalec od tega da bi se pripravla da bi sla vsak dan tect. lena, ampak bi sportala.... :D res grozno :lach: tako da rabim obvezne treninge, in potem ni nobenga problema.

srecno pri iskanju sporta ki ti je pisan na kozo! :D
A diamond is nothing more than a chunk of coal made good under pressure.
Uporabniški avatar
LeillaLee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 150
Na forumu od: 20. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a LeillaLee » 23. Okt. 2009 13:55

Hvala red rose... jz vem kateri športi so mi všeč...samo ni motivacije...ampak ja zdej bom šla na rolerje, ker nujno rabim nekaj, da se malo skuliram... vi pa še kr naprej kej pište. S tem bomo sam še druge motiviral, da je treba športat :) :D
Baby*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 231
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Baby* » 12. Nov. 2009 13:16

Js mam orbitrek pa sobno kolo doma pa vsak dan eno urco pred televizijo da se pol lahk stuširam in grem spat in sm se ful navadla in je prav fajn...
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 12. Nov. 2009 15:09

Jaz sem bila čisto na istem. 9 let trenirala, vsak dan, potem se mi je pa šport zameru in sem ga dobesedno zasovražila. No, 4 leta sem nato bluzila in pavzilra pri športu in koncu se jasno tega naveličala, in zdaj že ene 4 leta brez športanja sploh ne morem živet.

Včasih si moraš tud mal pavze dati, pa sploh se ne silit. Če kot otrok treniraš nekaj, se lahko prenasičiš z vsem skupaj in je čist logično, da potem nimaš motivacije. Saj bo, najdi nekaj v čemer boš uživala, pa bo. :)
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 12. Nov. 2009 17:29

Se ena taka. Vcasih skoraj ni minil dan, da ne bi kaj pocela, potem sem mela pa eno tezko poskodbo noge in nisem mogla, pa sem se polenila. Poleti sem nato zacela bolj resno kolesarit, zdaj pa mineva drugi mesec, odkar cca. 3× tedensko tecem. Pa tudi ni enostavno, se posebej zdaj, ko je zunaj mrzlo. Potem se pa prisilim in na koncu mi ni niti najmanj zal.

Moje mnenje je, da dokler ti uspeva 3× tedensko, je to cisto dovolj. Ce ti bo uspelo veckrat, toliko bolje, ampak tudi 3× sploh ni zanemarljivo. Se posebej glede na to, da je cezdalje vec ljudem ze sprehod do bliznje slascicarne sportni vrhunec. :wink:
Uporabniški avatar
**Miška**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 30. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a **Miška** » 21. Nov. 2009 15:18

Jz tečem, pa tudi ne grem vsak dan. Kadar ne tečem se kako drugače rekreiram. Obvezno pa potrebujem rekreacijo za normalno funkcioniranje. Včasih se mi tudi ne da, sploh zvečer, ko sem že na splošno zmatrana.
Kadar se mi ne da, si prižgem glasbo, ki mi pomaga pri motiviranju. Potem se odpravim na rekreacijo, brez da bi se sploh spraševala ali naj grem ali ne. samo grem, nič ne razmišljam.
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 21. Nov. 2009 16:43

Če jaz slučajno nimam motivacije, si nekam na steno prilepim 2 sliki - eno z zelooo debelo zavaljeno žensko, drugo pa žensko s (po mojem mnenju) popolnim telesom. Torej ko ni motivacije pogledam sliki, in pomojem niti ne mine ena sekunda ko sem že oblečena za tek :cool:
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 25. Nov. 2009 1:24

^^ :lol: to sem tud jaz včasih počela...drugač pa v glavnem jaz sem včasih ful hodila laufat skoraj vsak dan, pa na fitnes, zdej pa se mi laufat več ne da, grem raj doma na orbitrek za kake pol urce, urco, pa rolat, ko je lepo vreme, še včasih kak trebušnjak naredim in to je to :)
Uporabniški avatar
LeillaLee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 150
Na forumu od: 20. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a LeillaLee » 26. Nov. 2009 14:07

Lady_Cristina napisal/-a:Če jaz slučajno nimam motivacije, si nekam na steno prilepim 2 sliki - eno z zelooo debelo zavaljeno žensko, drugo pa žensko s (po mojem mnenju) popolnim telesom. Torej ko ni motivacije pogledam sliki, in pomojem niti ne mine ena sekunda ko sem že oblečena za tek :cool:

Dobra taktika, sma pr meni to ne zapali... ker jz lahko samo jem in ležim in ne pridobim niti grama- gensko zasnovo mam tako, da sm suhica:) mam srečo.
Lahko pa rečem, je tista kriza izpred meseca dveh minila in da se z veseljem vsak dan odpravim na rekreacijo, če ne drugega grem na sprehod. Predvsem je to res, nesmeš se siliti ko ne gre... mine tako obdobje:) in pri meni je očitno minilo:)
lep pozdravček vsem:):):)
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 25. Dec. 2009 9:53

buubbika napisal/-a:Jaz v dvorani obožujem tisti zvok cviljenja superg ter nabijanja žoge :yau:.


Heh, pr men je pa lih obratna situacija,
mi je ta drajsanje dvoranskega parketa eden bolj strašljivih zvokou :pale: :kocine u luftu smajli: (z žogo si u useh teh letih nisva pršle na ti, zdi se, da si tut nikol ne bova),
medtem ko so mi tekaške poti, laufarji in fitnes prostori zlo domači in ljubi :razz: .
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
sunset21
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 359
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sunset21 » 25. Dec. 2009 11:01

s tem sem imela probleme do 19 leta. sedaj pa sem prav tećna, če ne morem iti, zaradi popoldanskega shihta npr. če je vse ok, sem 5x na teden na rekreaciji.
Uporabniški avatar
*Nea*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 27. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Nea* » 27. Dec. 2009 22:13

Jaz pa moram povedat, da sem bila včasih res velika lenoba kar se tega tiče. Zadnji dve leti, sem se pa zelo poboljšala. Zgleda, da sem malce drugače začela gledat na te stvari, razmišljanje se spremeni, pogled na šport in celoten način življenja tud, tako da morm rečt, da sm kar pridna kar se tega tiče, tako poleti kot tudi pozimi :)
Delam na tem, da ostajam v meni osebno dobri formi, kondicijsko zase dobro pripravljena ter seveda, predvsem delam to zaradi svoje postave ter dobrega počutja, s katerima sem res zadnje leto zelo zadovoljna.
Tako da punce, rekreirajmo še, šport ni še nobeni škodil :D
lunek
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 30. 12. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a lunek » 30. Dec. 2009 22:57

*Nea* napisal/-a:Jaz pa moram povedat, da sem bila včasih res velika lenoba kar se tega tiče. Zadnji dve leti, sem se pa zelo poboljšala. Zgleda, da sem malce drugače začela gledat na te stvari, razmišljanje se spremeni, pogled na šport in celoten način življenja tud, tako da morm rečt, da sm kar pridna kar se tega tiče, tako poleti kot tudi pozimi :)
Delam na tem, da ostajam v meni osebno dobri formi, kondicijsko zase dobro pripravljena ter seveda, predvsem delam to zaradi svoje postave ter dobrega počutja, s katerima sem res zadnje leto zelo zadovoljna.
Tako da punce, rekreirajmo še, šport ni še nobeni škodil :D


S čim se pa ukvarjaš in kako pogosto? Pri meni v toplejšem delu leta še nekako gre, zdaj v zimskih mesecih, pa pravzaprav ne vem s čim bi se ukvarjala, ko je zunaj mrzlo.....
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 30. Dec. 2009 23:51

Uf zdaj si me pa našla. Kot bivši fotomodel bi vsak pričakoval, da sem rojena športnica že od nekdaj. Ampak nikoli nisem bila. Sedaj pa še toliko manj. Jaz ne hodim na noben šport. Doma včasih delam razne razgibalne vaje in grem na kakšen sprehod, to je pa trenutno vse.

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov