Romi - Ambrus

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 03. Nov. 2006 3:34

Ko še ni teme o tem (vsaj nisme je zasledila). Pa me zanima kaj si vi mislite o tem. Pa ne sam v tem primeru Ambrus od ružini Strojan )al kako se že pišejo, ampak o rosmki problematiki na splošno.

http://24ur.com/naslovnica/novice/slove ... 083357.php
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
Dagi
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 754
Na forumu od: 1. 8. 2006
Kraj: ...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dagi » 03. Nov. 2006 7:28

Začaran krog... ciganov nihče noče vzet v službe... cigani kradejo... folk jih je sit do amena... jih tud zato noče vzet v službe... cigani pa še naprej kradejo... Vmes pa seveda država s svojo nesposobno vlado, pa nej bo kera kol že pač, pa ceu kup razočaranih policajev, k sigurn takrt k so šolo delal niso misll na to, da bodo pol mogl brant cigane...
Always look on the bright side of life!
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 03. Nov. 2006 9:47

Cigani so problematični samo na Dolenjskem .. ker prekmurski cigani so se lepo "zlili" z družbo in so kultivirani ... imajo urejene domove, službe, otroci hodijo v šolo itd.
teli dolenski pa sam kradejo ... jasno, da ljudem prekipi ... men bi tudi in dam vsem prav ... nej gre delat! ... ne pa da sam v vikende ulamljajo pa kradejo ... da ne govorimo o priklopu na elektriko, vode tko ne nucajo ...
jst sm za geto :lach: ... resno ... ne morš se ti kr nekam preselt, kjer sploh ni tvoje, krast okol, dobivat 125k podpore, da o otroškem dodatku ne govorim, nič ne delat, noben ne hod v šolo, vozijo se v neregistriranih avtih, kiki* mi je rekla, da se pr nih prou bojijo avte zuni pušat, ker kradejo bencin ven iz njih ... in država jim daje potuho ... kaj so ogrožena vrsta al samo nataliteto dvigujejo, da nismo še bolj v minusu?
nej država poskrbi za tiste, ki so vse na pošten način dobili, ki ne morejo preživljat iz dneva v dan ... ciganom pa ukint tako visoko podporo, pa jih zaposlit v enmu obratu npr zlaganje matic v škatle, pa jim pol za to dt 150k ... ne pa jim dajat tako velike podpore ... jasno, da noben nau šou delat ...
moje mnenje je dost podobno ameriškemu sistemu z Indijanci ... vse natrpat v rezervate in naj tam delajo, kar hočejo ... pa omejitev gibanja ... :lach:
ni to za vse cigane, samo za take, ki se tako obnašajo ;)
Uporabniški avatar
Dagi
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 754
Na forumu od: 1. 8. 2006
Kraj: ...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dagi » 03. Nov. 2006 9:57

Ne sej hodjo v šole... ampak sam na prvo uro pa na malco... :D
Always look on the bright side of life!
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 03. Nov. 2006 10:04

Dagi napisal/-a:Ne sej hodjo v šole... ampak sam na prvo uro pa na malco... :D


ja tkole :rofl:
Uporabniški avatar
laram
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 792
Na forumu od: 29. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a laram » 03. Nov. 2006 10:18

Jaz se popolnoma strinjam z bejbiko.
Očitno je na Dolenjskem še dooosti huje kot pri nas. Pri nas imajo svoj teritorij :lach: (Pušča), kjer jih večina tudi živi. Tam imajo vrtec, trgovino in njihove gostilne. Nekateri imajo tako urejene hiše da samo :eek: od kje jim vse to, eni pa so na slabšem in tudi živijo bolj ubogo.
Res, da hodijo v šolo (predvsem OŠ), ampak nevem, zakaj govorijo, da jih diskriminiramo ... saj pa imajo enake možnosti, da bi šli v srednjo šolo, na faks ... bi se pošteno zaposlili. Sigurno je, da bi najprej bili nezaupljivi do njih, bi malce dvomilil v njihovo iskrenost ipd., vendar bi se lahko dokazali (kot se moramo vsi) & bi "normalno" živeli.

Moti me predvsem to, da se v takšnih primerih delajo najbolj uboge, na katere se spravlja ves svet. In te finte o diskirminaciji ... če bi bilo to res, se jim nebi godilo tako dobro, kot se jim sedaj.

Valda, da se ne bodo spravili delat, če pa jim blesava država daje na nek način potuho s to socialno pomočjo. Pa otroški, pa dodatki za velike družine, pa nevem kaj vse ... in imajo na koncu več kot pa pošten človek, ki hodi delat vsak dan.
Pa samo svoje pravice imajo naštudirane; dolžnosti? Verjetno sploh ne vedo, kaj to pomeni.

Glede teh v Ambrusu ... živijo na tuiji zemlji, kradejo ... sedaj pa od države zahtevajo naj jih preseli nekam ... jah, afkors ... če jaz nebom imela kje živeli, mi bo država kar tako zastonj priskrbela prebivališče? :box:

Tisti moški iz družine Strojan; ali kaj so ... pa tudi nima pojma o pojmu ... ga vpraša če imajo kakšen konkretni primer, ko se je policija vedla do njih nesramno (ali nekaj v tem smislu). Pa on pametno odgovori, da nimajo konkrentega primera. In potem se oglasi veleumni predsednik (ali kar koli) neke zveze Cigani nekoč, Romi danes ... in pove, da so jim policisti 1x v telefonskem klicu povedali, da naj se kar pobijejo med sabo ... da bodo šele takrat prišli. In potem ves zborček unih cigančkov tam začne ploskati, žvižgati ... ja, prej pred 10 sekundami pa niso imeli konkretnega primera. :roll:
el bou
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 4. 7. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a el bou » 03. Nov. 2006 10:52

pr ns na krku na morju tud zivijo v svojem naselju ( se tud rece pusca :) )
res da pac delajo ksna sranja ucas, sam vecinoma je pa kul... taglavni so v zaporih... tko da je ze par let mir... prej je blo pa grozn... mi smo mel vsak let vlomlen v hiso, sosedje v garaze, iz gumenjakov so motorje dol pobiral al pa bencin kradl... bedarije cist...

zdj je pa uredu... je pa res da niso vsi enaki in da nemormo vseh romov v isti kos metat...

in da smo za tako situacijo in nesporazume krivi in mi in oni...

pr ns na morju vem da jih je ful prizadel ce jih nisi pozdravu al pa da si glavo dol sklonu in sou mim... ker so se pocutl mn vredne... ce jih pa pozdravs in tko so pa ful veseli in prjazni in vse... sam obravnavat jih mormo kt nm enake...

in velikrat se postavjo tud za ns, kdr je kej narobe... za tiste k jih ne gledamo postran...
did i dissapoint u - or leave a bad taste in ur mouth...
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 03. Nov. 2006 14:24

el bou napisal/-a:krivi in mi in oni...

Se pravi ti ga ne pozdraviš, nekdo ti čez noč ukrade motor iz čoln in sprazni tank in naslednji dan sta oba kriva za nastalo situacijo.

Se pa drugače čist strinjam z Bejbiko.
Za rome iz Ambrusa se mi zdi, da se dom v Postojni veliko bolj primeren, kot pa gozd in šotori
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 03. Nov. 2006 14:28

eno rahlo "omejeno" vprašanje če smem... a se tile romi med sabo poročajo (znotraj familije mislm) al kako majo to urejen?... ker v medijih omenjajo, da so tile iz Abrusa ena družina, ampak se mi zdi da jih je ful velik :? (čeprov so si res vsi neki podobni)
The secret of success is consistency of purpose.
el bou
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 4. 7. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a el bou » 03. Nov. 2006 14:38

Sunshine357 napisal/-a:
el bou napisal/-a:krivi in mi in oni...

Se pravi ti ga ne pozdraviš, nekdo ti čez noč ukrade motor iz čoln in sprazni tank in naslednji dan sta oba kriva za nastalo situacijo.

Se pa drugače čist strinjam z Bejbiko.
Za rome iz Ambrusa se mi zdi, da se dom v Postojni veliko bolj primeren, kot pa gozd in šotori


to se je dogajalo prej... vecini njih je vsaj v tem mojm primeru iz morja bed ker vejo da jih vsi zapostavljajo in se jih na velko izogibajo... pr nm jim ful pomen ce jih sam lepo pozdravs ce se srecas z njimi...

sam lej oni majo drgacn pogleda na te stvari... oni so navajeni zivet v teh barakcah in sotorih... to je njihovo zivljenje...
did i dissapoint u - or leave a bad taste in ur mouth...
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 03. Nov. 2006 14:47

Meni se to ne zdi zadosten razlog, da odškoduje nekoga drugega.
el bou
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 4. 7. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a el bou » 03. Nov. 2006 14:51

vem... se strinjam... nemors tko, in nimas pravice oskodovat druzga...

nism na nobeni strani... ker to zaenkat ni moj problem...
did i dissapoint u - or leave a bad taste in ur mouth...
Uporabniški avatar
allessya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 702
Na forumu od: 9. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a allessya » 03. Nov. 2006 15:53

laram napisal/-a:Nekateri imajo tako urejene hiše da samo :eek: od kje jim vse to...


Mutijo, da se kar kadi! :D Ne moreš na pošten način zaslužit dnarja za nekajmilijonsko ograjo okrog hiše, s kipci levov na stebrih in podobno... pa tu smo šele pri ograji, kje pa je potem vse ostalo - luksuzne hiše, da dol padeš... lastnik pa po možnosti dela na komunali. Seveda so tam bajne plače... :? :roll:
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 03. Nov. 2006 16:05

----
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 30. Jul. 2010 18:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 03. Nov. 2006 16:17

Malo še razmišljam, kako povedati svoje mnenje, da bo kratko in jasno (če ne, ga ne bo nobeden prebral ...)

Zaenkrat se pa samo zgražam nad tem, kar je tule napisano. In nad našo vlado.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov