Priključitev slušalk in mikrofona

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

forumsas
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 28. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a forumsas » 28. Apr. 2011 20:36

McLarnovc napisal/-a:Najprej klikneš na zvočnik tam pri uri z desnim klikom in pod Recording devices za default nastaviš Stereo mix. S tem si dosegla, da bo audacity snemal vse tisto kar boš ti slišala v slušalkah. Zdaj predvajaš midi in ga zdraven snemaš v audacity-ju... Potem greš spet pod Recording devices in za default device nastaviš mikrofon. Greš nazaj v audacity pritisneš record in začneš ropotat v mikrofon... :D

Če zajebeš, zbrišeš samo kanal s tvojim zajebom, muziko pustiš in še enkrat snemaš... :D

Ko vse skupaj zadovolji tvoje želje, vseskupaj izvoziš v mp3 fajl, zalaufaš v wm playerju in se čudiš...odpreš si pir... :P


zvočnik??? am jst ga imam v slovenščini pol pa v angleščini in sedaj sem že zelo zmedena :S stereo mix pri meni nikjer ne piše.. imam samo spustni seznam na katerem piše: Wave out mix, mono out, phone, line in, aux, microphone, cd player..
a midi predvajam v npr. windows media playerju? to sem nekaj probavala ampak je potem v programu nabasan ceu komad v 10 sekundah in se sploh ne sliši razločno.. ko pa posnamem zraven zvok se ga pa sploh ne sliši.. joooj :S

LP[/img]
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 28. Apr. 2011 20:57

Evo nekako se dokoplji do tega menija...

Slika

Če nimaš stereo mixa(nevem kako je to na slovenskih winsih, btw o katerih oknih govorimo) potem klikni nekam v prazno z desnim klikom in se ti morata pokazat tisti dve opciji in mora bit kljukica pri obeh. Potem klikneš na pravo kartico(če ne gre drugače glej ikono na levi) z desnim klikom in Omogoči, potem pa še nastavi za privzeto.

Midi predvajaš v windows media playerju ja... Pa nevem zakaj bi ti ga zbasalo v 10 sekund... Audacitiy snema dokler ne pritisneš stop oz. dokler je plac na disku...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
forumsas
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 28. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a forumsas » 28. Apr. 2011 21:00

Predhodnika se ne citira!
emanuela

jst mam očitno starejšo verzijo tega programa, ker nimam takih okenc.. a mi prosim pošleš povezavo za download če jo imaš, kjer si dau ta program dol

LP
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 28. Apr. 2011 21:06

To je windows, ni to program...

Katere windowse imaš? Tale screen je iz sedmice, v visti je isto, za xp-je pa žal nevem, probat pa tudi ne morem, ker nimam virtual xp mode-a tu...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 28. Apr. 2011 21:10

No, mogoče ji boš pa ti pomagala, ker se mi zdi da so tule XP-ji v igri....
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
forumsas
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 28. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a forumsas » 28. Apr. 2011 21:10

McLarnovc napisal/-a:To je windows, ni to program...

Katere windowse imaš? Tale screen je iz sedmice, v visti je isto, za xp-je pa žal nevem, probat pa tudi ne morem, ker nimam virtual xp mode-a tu...


jst mam vse v spustnem seznamu, ne odpirajo se mi nova okenca :S imam pa verijo Audacity 1.2.6

LP
forumsas
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 28. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a forumsas » 28. Apr. 2011 21:12

purple_rain napisal/-a::hallo: tle en čudak z XP, če se rabi :)


ja jst mam tud XP windowse.. a pri tebi tud tko zgleda kot je objavljena slika?

LP
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 28. Apr. 2011 21:43

^^ne, to ne (okna drugač zgledajo);
mi pa problem ubistvu sploh ni jasn, žal.
forumsas
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 28. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a forumsas » 28. Apr. 2011 22:32

no zdaj mi je nekako uspelo to posneti, čeprav zvok še ni povsem ok, mapka bomo že nekako :)
zdaj imam težavo z izvažanjem kot mp3.. ko kliknem izvozi kot mp3, mi napiše da moram poiskati nekakšen lame, nekaj takega.. nekaj v zvezi z kodiranjem mp3ja.. nevem res :S

LP
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 28. Apr. 2011 22:51

^^pojdi na tole stran, klikni na " Lame_v3.98.3_for_Audacity_on_Windows.exe ", počakaj, da se naloži, zaženi, OK.
Potem pa spet v Audacity programu "izvozi kot mp3", program te bo vprašal po tej lame_enc.dll zadevi, jo poišči (ti bo prej napisalo kam se shrani, najverjetneje na e:\program files\lame for audacity), izberi, OK .. in to je to.
forumsas
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 28. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a forumsas » 29. Apr. 2011 11:28

purple_rain napisal/-a:^^pojdi na tole stran, klikni na " Lame_v3.98.3_for_Audacity_on_Windows.exe ", počakaj, da se naloži, zaženi, OK.
Potem pa spet v Audacity programu "izvozi kot mp3", program te bo vprašal po tej lame_enc.dll zadevi, jo poišči (ti bo prej napisalo kam se shrani, najverjetneje na e:\program files\lame for audacity), izberi, OK .. in to je to.


no zdaj pa dela.. hvala!!

LP
forumsas
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 28. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a forumsas » 02. Maj. 2011 12:02

zanima me še nekaj za ta program audacity.. ko naprimer snemam iz windows media playerja v program in potem npr. nekaj zapojem v novem, je zvok tistega iz playerja veliko glasnejši in se mene sploh ne sliši.. ali kdo mogoče ve kako bi to uredila? :)

LP

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov