neplačan račun za mobitel

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 14. Maj. 2008 20:05

meni se to redno dogaja :D

najprej ti pošlejo en teden prej da ti bodo odklopil dne xx. pol pa tist dan pošlejo da so ti izklopil, tko da klicat ne morš dohodne pa loh sprejemaš.. pol grem pa jest zmer plačat tiste 2-3 račune :D če pa takrat ne greš, ti pa izklopjo tut dohodne, pol morš pa plačat priklop nazaj..
tist k ti pa sam odhodne klice izklopjo je pa zaston :) mislm opomin je za plačat to je pa to :)
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 14. Maj. 2008 20:13

ojej zdele sm šla gledat v predal in mam 6 neodprtih simobilovih kuvert (3 položnce+opomine), jutr morm it plačat :oops:
joj jest sm tok neodgovorna glede teh stvari, že v osnovni šoli sm zmer zgubila položnce, pa enkrat pol nism spričevala dobila takrat k vsi, k mat ni neki plačala :D pa zmer sm pozabla dat une liste za roditeljski sestank, tko da jih je mat pol zamudila :oops: morm se mal ured spravt :D
Uporabniški avatar
*zeljka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 814
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *zeljka* » 15. Maj. 2008 7:32

najbol si je položnco za telefon naštimat prek trajnika, da ti pač lepo trga avtomatsk in nimaš skrbi (seveda če imaš reden dohodek).
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 15. Maj. 2008 8:18

ne nimam rednih dohodkov. mah sj k bom velika bom mela vse po tistih mapcah :D
Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 15. Maj. 2008 10:00

Ne vem, ce lahko glih tu vprasam pa bom vseeno.
Gre se za neplacano poloznico za solnino. Mislim, da je nekje za 500€. Rok placila je minil ze celo vecnost nazaj, pa se zdaj nisem placala. Kaksne moznosti imajo zdaj oni, da dobijo ta kes nazaj? Bodo mi odtrgali iz racuna ko bom imela redne mesecne dohodke? Ali kako to gre?
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 15. Maj. 2008 12:27

hmmm..mislim da kolikor se spoznam na te pravne zadeve morajo imeti od sodišča odločbo za vsesti se ti na račune.
Verjetno ti bodo kakšne položnice poslali ko bodo delali letne bilance in neplačane račune za nazaj...par opominov in čez čas če se jim bo dalo zafrkavati s teboj na sodišče za izvršitev..potem ti bodo trgali z računa...bolje po moje da pokličeš v njihovo računovodstvo in jih prosiš za plačilo po obrokih...saj že davčna je tako prijazna da odobri plačilo davčnih obveznosti preko obrokov, pa da ne bo ena šola ali pa mobitel :wink:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 15. Maj. 2008 13:04

Torej ce bo prislo do tega, da bodo mi morali odtrgati od place ali nekaj, koliko mesecno sploh lahko vzamejo? Je to doloceno procentualno po mesecnem dohodku ali kak? Zdaj so obresti tudi verjetno narasle ze tak, da bog pomagaj in splih ne vem, kdaj bom to zmozna placat. God damn, mi je to sploh trebalo?????????? :evil:
Uporabniški avatar
son_čnica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 5. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a son_čnica » 15. Maj. 2008 13:26

ja seveda, morajo iti po sodni poti. svetujem, da zadevo čimprej urediš, probi se zmenit, da plačaš zamujeni obrok, še preden nastanejo dodatni stroški in stroški izterjave. res ne čakaj niti minute več.

velik sreče, da se dobro izteče.
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 15. Maj. 2008 13:36

Foxy-lady napisal/-a:Ne vem, ce lahko glih tu vprasam pa bom vseeno.
Gre se za neplacano poloznico za solnino. Mislim, da je nekje za 500€. Rok placila je minil ze celo vecnost nazaj, pa se zdaj nisem placala. Kaksne moznosti imajo zdaj oni, da dobijo ta kes nazaj? Bodo mi odtrgali iz racuna ko bom imela redne mesecne dohodke? Ali kako to gre?


prvo najbrž ne boš mogla diplomirat..razen če nisi šla drugam...drugače pa mislim, da ti morajo prvo poslati opomin...pa potem opomin pred tožbo..šele potem je tožba al nekaj takega...sigurno pa bodo denar terjali..tako ali drugače...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 15. Maj. 2008 13:37

svetujem ti,da čimprej plačaš
moja kolegica je malo nazaj dobila iz sodišča odločbo (al kako se to reče) da mora plačat zamudnino oz. nevrnjeno knjigo še iz srednje šole.položnica je bila okrog 100 eurov,čeprav tista knjiga stane okrog 10 eurov.tko da če ti za tako banalnost pošljejo tak račun,kaj šele nastane pri velikih zneskih.drugače pa je prej niso nič obvestili,da gre to na sodišče. zaradi tega jest vestno plačujem vse položnice za redarje (sedaj raje parkiram malo dlje pa na pravo mesto ali pa celo v garažno hišo),ker nikoli ne veš kaj ti pošljejo čez leto ali dve
Zadnjič spremenil softTouch, dne 15. Maj. 2008 13:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 15. Maj. 2008 13:39

glede trganja od plače pa je tako, da ti nemmorejo kar cele plače odtrgat..ampak ti mora menda minimalna plača oziroma toliko, da lahko preživiš ostat..najbolje, da to čimprej urediš...pa bo.. :wink:
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 15. Maj. 2008 14:27

Gre se za eno solo, kjer sem delala prekvalifikacijo, ampak itak ne mislim koncat te sole, ker sem bila smotana, da sem se sploh vpisala. Placat pa vseeno moram. Na zalost nimam denarja, tako da bo moralo se malo pocakati. Bojim se samo, da bo od obresti na koncu taksen znesek, da me bo vrglo na rit.

Ce pa bom vseeno kak dobila denar, pa naj tisto poloznico placam, ki sem je ze na zacetku dobila? Ali mi bodo novo poslali??
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 16. Maj. 2008 8:27

naredi se neumno in plačaj staro položnico.tako imaš vsaj možnost,da ti ne bodo pošiljali še obresti.poskusi to plačat čimprej,magari si sposodi denar od staršev ali prijateljev,ker se ti res zna zgoditi,da boš dobila visoke obresti
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 16. Maj. 2008 9:49

O kriza, zdej sem se spomnla, da imam v eni knjižnici, kjer sem bla samo enkrat, za plačat še nekaj zamudnine. :wall: Bom šla danes uredit, upam da me ne bo kap. :eek:
Uporabniški avatar
*sanja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 617
Na forumu od: 2. 1. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *sanja* » 16. Maj. 2008 12:02

^^Če knjige še nisi vrnila, bo zamudnina verjetno velika. Če pa si knjigo že vrnila, potem pa boš morala plačati toliko, kolikor je bila zamudnina do dne, ko si knjigo vrnila (vsaj v naši knjižnici je tako).

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov