Desetprstno tipkanje

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
honeydew
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 566
Na forumu od: 3. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a honeydew » 12. Mar. 2007 12:45

Vedno tipkam pravilno 10 prstno, razen številk in Fx tipk, ker sem špricala tisti teden:) V srednji sem mela povprečje 270 udarcev na minuto, sam zdej po 5, 6 letih mi gre še bolje. Mela sem pa tud sošolke ki so nažgala 360 udarcev na minuto brez napake. Lažje je, ne rabim gledat v tipkovnico, hitreje je. V bistvu lahko pišem tko kot normalno človek govori.
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 16. Mar. 2007 21:24

vedno tipkam 10-prstno :ja: tko so nas učil, tko sm se naučila in tko gre najhitrejš (beri: zelo hitro :P ). nikol mi pa ne bo jasno, zakaj nekateri uporabljajo samo en prst, da napišejo vse. ampak ok, kakor komu paše.
glede številk na tipkovnici, pa če uporabljam večinoma te zgoraj, če imam pa več števil hkrati za napisat, pa na desni strani.
Uporabniški avatar
Jela
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 360
Na forumu od: 2. 8. 2005
Kraj: Bla Bla

Neprebrana objavaNapisal/-a Jela » 16. Mar. 2007 22:27

jagodka85 napisal/-a:nikol mi pa ne bo jasno, zakaj nekateri uporabljajo samo en prst, da napišejo vse. ampak ok, kakor komu paše.
Najbrž zato, ker ne znajo vsi tipkati 10-prstno.
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 16. Mar. 2007 22:36

ja ok, to vem, sj nism misnla tko, sam kk jim rata z enim prstom vse napisat... men gre to tok počas, da sam joj... nism pa nč slabga misnla s tem :nein:
Uporabniški avatar
Jela
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 360
Na forumu od: 2. 8. 2005
Kraj: Bla Bla

Neprebrana objavaNapisal/-a Jela » 16. Mar. 2007 22:41

jagodka85 napisal/-a:ja ok, to vem, sj nism misnla tko, sam kk jim rata z enim prstom vse napisat... men gre to tok počas, da sam joj... nism pa nč slabga misnla s tem :nein:
Vem, da nisi mislila nič slabega. :lach: Tudi jaz sem tipkala samo z dvema prstoma, če ne celo s tremi, ko še nisem znala 10-prstno. :D
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 16. Mar. 2007 22:45

aja no, pol pa kul... zadne čase vse preveč resno jemlem :? pa sj vem, sj jz tud nism koj znala tko tipkat, sam da bi mi en plaču zdle, da pišem z enim al pa dvema prstoma... a-a, ne grem, ker ne bi bla v enem dnevu fertik :?
Uporabniški avatar
MoJcHyKa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 341
Na forumu od: 25. 11. 2006
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a MoJcHyKa » 17. Mar. 2007 10:40

No jaz tudi rabim številke na desni strani, ker s tistimi nad črkami se prav nič ne znajdm...so mi čist "čudne" :?
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 22. Mar. 2007 3:31

Tudi mi smo v soli vadili 10prstno, takrat sem znala... (izbirne vsebine), zdaj pa sploh vec ne. Zdaj pisem s 4 :lol:
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
Uporabniški avatar
robida7
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 18. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a robida7 » 01. Sep. 2007 19:42

jaz tipkam 10prstno, sicer ne po tistih ASDF pravilih, ampak tako, bolj uporabniško :). znam pa zato, ker sem rasla z rač. in sem bolj ali manj že tok tipkala :). sem pa še v srednji šoli sprobavala različne programe za učenje 'slepega' tipkanja, moram rečt, da je TypingMaster kar ok. Upam, da lahko omenjam program? :?:

lp!
Uporabniški avatar
rdeče vrtnice
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 571
Na forumu od: 18. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a rdeče vrtnice » 02. Sep. 2007 11:51

js tko ne pišem z palcama in mezincama. drugače pa če bi gledala povprečjhe kar hitro pišem samo ponavadi je tko da če kdo zraven mene čepi avtomatsko bolj počasi pišem kot pa tko.
ℓινє...ℓαυgн...ℓσνє...
ℓυкα<3
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 02. Sep. 2007 12:40

Ne vem sicer kaj se kvalificira pod desetprstno, ampak jaz ne uporablam vseh prstov.. ubistvu rabim 6 - vse razen mezincev in palcev. :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 02. Sep. 2007 13:15

Js uporabljam ene 6 prstov, pa se mi zdi da pišem precej hitro...
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 02. Sep. 2007 13:36

Desetrprstno tipkanje sploh ni zahtevno... Sploh si ne predstavljam , da bi drugače tipkala. Nekaj let vaje in gre!!!
Samo tisti komentar, da nekdo tipka 360 udarcev/minuto mi je malo mimo!! Sama sem imela vedno čez 250 in sem bila ena izmed boljših v razredu! Prijateljica, ki že par let dela kot strojepiska pa ima 400!!!
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 02. Sep. 2007 14:52

Ja, kaj pa je problem, če ma tok udarcev (360)? Jst sm jih mela mesec nazaj, ko so me na sodišču testiral okol 330, zdj jih mam pa vrjetno že več. Z vajo se vse da.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 02. Sep. 2007 15:39

Nikoli nisem znala in najbrz tudi ne bom. Sem se nekaj trudla, ampak ne gre. Vedno premikam roke.

:unknown:
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov