Kako naj začnem telovadit

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 08. Jun. 2011 11:56

neznanka napisal/-a:.Raba bi uredila trebuh,rit,stegna ja to sem pozabila oment so najbolj kritična zelo debela.Želim si imeti atletsko postavo.Dekleta pomagajte.
Aja ker tvoj hrbet pa roke so pa super.

Lahko bi se kej drugega pocele kot samo trebusnjake in tek. Vecina zensk ima kratke noge glede na trup in nobena kolicina truda ne bo naredila postave atletinje tipa tekacica ali skakalka v visino.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
neznanka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 90
Na forumu od: 20. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a neznanka » 08. Jun. 2011 17:11

barbie_girl_85
Sem iz primorske,tak da ne bo šlo.
Če vas prov razumem punce nima smisla da delam trebušnjake in počepe ker jih lahko delam nepravilno in ne bo uspeha.
Potem moram sigurno najdit osebnega trenerja?
Kolesa nimam. Kaj pa tek za začetek koliko km? Hitro tekanje al bolj v izi?Kakšne vaje pred in po teku?
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 08. Jun. 2011 17:59

če prav vem se ti šele po pol ure teka začnejo porabljat kalorije. Drugače pa prej ogrevalne vaje, na koncu pa raztegovalne.
Po moje je fajn kombinacija šprinta in dolgega teka. Ti srce dobi fajn utrip potem počasi da dobivaš na kondiciji.
Drugače pa gorski tek. Vse ki poznam imajo noro postavo :love: :hic:
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 08. Jun. 2011 19:21

Ok, ampak če do zdaj ni delala nič, zdaj bo pa začela delat trebušnjake/laufat/kolesarit/,... potem bo ziher izgledala bolje kot zdaj. Težko verjamem, da lahko take kikse delaš, da bi tvojemu izgledu fizična aktivnost dejansko škodila. Mogoče potem, ko moraš res samo detajle izpilit, ampak ene poste se tako bere, kot da bolje, da sploh nič ne dela, kot da gre migat brez trenerja.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 08. Jun. 2011 19:37

^^ to ne. vse tisto je letelo na altetsko postavo.


glede teka je tako. pojdi in se stestiraj. daj uro na roko in teci počasi. izmeri minute. podaj nam rezultate. jaz ne vem koliko imaš ti kondicije trenutne, tako da ti nobeden ne more rečt "laufaj 30 min". absolutno valda pri počepih ne bo nič zgrešila no. tisto je letelo na druge oblike vadbe.

mimogrede- kaj si za svoje telo naredila te 3 dni odkar si odprla temo? me prav zanima.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 08. Jun. 2011 19:43

Ma, atletsko postavo... najbolje zdaj, do 11. julija, ker gre takrat na morje :D
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 08. Jun. 2011 20:18

Ne razumem kak nekdo neve kak se naj spravi k telovadbi. A res nikol v življenju nisi nič migala? Pa tolko tega se najde na internetu... če si res tak lena, da si niti sama ne moreš malo po netu pogledat kak se delajo pravilne vaje in kak se lotit tega pol se sprašujem kak se ti bo sploh dalo spravit telovadit?

Če nimaš kondicije za začetek kombiniraj tek s hitro hojo, začni z 20 min do 30 min in vsak dan al pa vsaj vsaki drugi in potem stopnjuj. Obvezno pa se pred in po tem razgibaj, da si ne boš poškodovala česa.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 08. Jun. 2011 20:51

neznanka napisal/-a:Če vas prov razumem punce nima smisla da delam trebušnjake in počepe ker jih lahko delam nepravilno in ne bo uspeha.
Potem moram sigurno najdit osebnega trenerja?
Kolesa nimam. Kaj pa tek za začetek koliko km? Hitro tekanje al bolj v izi?Kakšne vaje pred in po teku?


Odvisno kaj hočeš. Se hočeš razmigat? Hočeš shujšat? Prej si rekla, da bi rada atletsko postavo, zato so bili vsi nasveti bolj v to smer obrnjeni. Če bi se pa rada samo razgibala in mogoče malo shujšala, je pa stvar malo drugačna. Za to ne rabiš trenerja :D

Tek je definitivno super, prav tako skoki čez kolebnico. Intenzivnost je čisto odvisna od tega, kaj želiš doseči, ampak ti priporočam, da se za začetek (če res nisi telovadila nikoli prej) osredotočiš bolj na časovno trajanje teka kot pa na pretečene kilometre. Doma lahko za začetek delaš počepe, trebušnjake in sklece, samo poglej si na internetu, kako se prav dela. Tu ni fore toliko, da bi ti škodilo, kot pa to, da ne boš nič dosegla, če boš naredila 20 (ženskih) sklec, pri katerih se mišice ne bodo niti dobro pretegnile.

Jaz še vedno priporočam aerobiko ali kaj podobnega 2-3x na teden, sploh če nisi ravno disciplinirana in se ti po 2 tednih ne bo več dalo tečt, prav tako fitnes, ker imaš cel kup naprav, ki ti omogočajo, da delaš vse mišice, tudi take, ki bi jih doma bolj težko. Če pa nimaš denarja za fitnes, pa spraskaj skupaj vsaj za uteži in eno tisto napihljivo žogo, pa se ti spet odpre cel kup novih vaj, ki jih lahko delaš doma. :) Pobrskaj malo po netu, o tem je ogromno napisanega.
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 08. Jun. 2011 21:09

kolebnica, super ideja! dobiš jo za par evrov...

jaz nisem ravno nek športni invalid, ubistvu sem kar dosti aktivna, ampak zadnjič sem po sto letih privlekla ven kolebnico, in... ufff, drugi dan. :D že dolgo me niso tako bolele mišice.
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 08. Jun. 2011 21:16

^^hja, kolebnica zna kr fajn bit :D je že kr nekaj časa od tega ko sem jo nazadnje skakala ampak se prav spomnim, da sem bla začudena kolk hitro sem se zmatrala zraven ko sem bla pa otrok sem pa lahk po cele dneve skakala čez :D

Kolk časa približno si pa skakala z njo? :)
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 08. Jun. 2011 21:53

S počasnim tekom ali hitro hojo v hrib se ziher ne boš poškodovala :D Pa na internetu poglej za vaje...sej jih je na youtubu cel kup. Npr 8 minute abs, 8 minute thighs, 8 minute buns so mi ravno padle na pamet :D pa ene 20 let so stare, da se boš še malo nasmejala zraven! :lach:
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 08. Jun. 2011 22:11

jullia_ napisal/-a:Ma, atletsko postavo... najbolje zdaj, do 11. julija, ker gre takrat na morje :D


:lol: :lol:
Uporabniški avatar
Nincha II
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 88
Na forumu od: 16. 11. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nincha II » 08. Jun. 2011 23:37

Kje je pa možno kupit kolebnico?
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 09. Jun. 2011 1:07

Po mojem v vseh športnih trgovinah (Hervis, Intersport, ...), ni pa dvakrat za reči, da je ne bi našla tudi v kakih Mercator centrih.
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 09. Jun. 2011 14:04

kikyca napisal/-a:Kolk časa približno si pa skakala z njo? :)


ma pomoje sem tam neke pol urce skakala po vrtu sem pa tja, ampak itak s pavzami...
drugače dokaj redno lavfam, sem nonstop na biciklu, celo prejšni teden sva šla s kolegom eno turco, pa sem ga z mojo kolesarsko kondicijo peljala scat (čeprav tip trenira nek drug šport), tale kolebnica me je pa čisto uničla.... :D

dobiš jo kjerkoli, jez imam celo eno ful smešno otroško :D neki v tem smislu :lol:

Slika
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov