Čas in denar za rekreacijo

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

kklloopp
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 28. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a kklloopp » 28. Maj. 2012 10:20

bump, že nekaj časa brez novega posta..

Sam se občasno ukvarjam s fitnesom, zdaj ko je pa zunaj lepo vreme je pa na sporedu košarka. Pa tudi na bližnji hrib se da splezat večkrat.

Fitnes je 20€ na mesec, ostalo pa kar zastonj.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 29. Maj. 2012 16:42

Rekreiram se ponavadi skoraj vsak dan, ker sem se tako navadila in mi nekaj manjka, če vsaj pol ure do uro ne športam. Doma imam sobno kolo, orbitrek in uteži, tako da te stvari uporabljam doma, vsak večer pa grem za cca. pol ure še rolat ali tečt. Samo en dan v tednu je rezerviran za športa prost dan, da se mišice malce odpočijejo. Za fitnes mi je škoda denarja, ker imam itak vse doma oz. če naprav ne bi imela, bi še vedno imela na razpolago tek, ki je zastonj. Tako da razen opreme na začetku (kolo in orbitrek skupno okoli 800eur) in rolarjev, ki so stari šele kakšni dve leti (ne spomnim se cene), ne zapravim nič za šport. :wink:
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 30. Maj. 2012 9:46

Pojma nimam, ce sem ze odgovorila na to temo, zato bom pac odgovorila zdaj, ker mi je zanimiva :)

Po par mesecev skupaj redno obiskujem fitnes, karto vzamem tudi kar mesecno, kar me pride 34eur/mesec. Trudim se, da potem hodim vsaj 4x na teden po kaksni 2 uri, da se mi splaca.
Ko zmanjka denarja in/ali si zazelim malo skrciti izdatke, par tednov vadim kar doma, uporabljam sestrin trenazer, ki ga je kupila pred 5 leti in bo pocasi razpadel, ampak dokler gre, gre ;) sama imam se steper ki je carski in na njem zelo rada telovadim, za spremembo pa vsak drug dan tecem po okoliskih hribih, ker zivimo na hribovitem podezelju in terena res ne zmanjka.
Kupila sem si tudi utezi, mislim da sem placala okoli 25eur enih 6 let nazaj in so zelo vredu. Vcasih se lotim tudi aerobike na CDju, imam podlogo in tam pade tudi kaksen trebusnjak(ali pa jaz, ko se spravim delat une vojaske sklece z vmesnim ploskom rok :lol: )


Za opremo sem zapravila enih 50eur, to je za modrcek, majcko in sportne hlace, adidaske sem pa dobila od mame, in to ene res dobre Reebok-ove, za kar sem ji se sedaj hvalezna.

S fantom greva pogosto tect ali na kolo, tudi na kaksen pohod. Skupaj igrava se tenis.

Zelo rada plesem in vcasih vadbo odplesem, namesto da bi se potila na fitnes napravah :)
I am not an enigma, just a contradiction!
T3jcha
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a T3jcha » 31. Jul. 2012 14:29

Te športni centri so eni fajn, samo je pa res ceneje, če si recimo kupiš uteži pa delaš doma. Odvisno kakšen tip si. Kšni nebi migal kr tko sami od sebe in rabjo vodeno vadbo. Najcenej je pa tek pa kolesarjenje. Kupiš si osnovno opremo pa je to to.
Radovednost je ubila mačko
jana975
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 31. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a jana975 » 01. Avg. 2012 8:40

No ja.... kolesarjenje je še vseeno precej dražje kot pohodništvo ter večina pripomočkov za domačo vadbo in nenazadnje tudi razni ekipni športi (košarka).

Najcenejši je zagotovo tek :)
<a href="http://www.vsezazdravje.si/">vsezazdravje.si</a>
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 01. Avg. 2012 10:01

Jp, kolesarjenje zna bit noro drag šport, če ga mal bolj resno zastaviš - namest specialke, ki stane npr. 2000eur, lahko uzamš 5 celoletnih kart za fitnes :) Da o opremi, ki pride zravn, sploh ne govorimo :)
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 02. Avg. 2012 22:06

kolesarjenje je mogoče poceni šport, če ukradeš ponija v rožni in maš potem vsakodnevno "rekreacijo" do faksa in nazaj.

moj picikl je dražji kot moj avto :mrgreen: če štejem vso opremo (oblačila, zaščitno opremo) pa še servise zraven, pa sploh ni za govorit :? :D
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Kampara
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 25. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Kampara » 03. Avg. 2012 10:50

Rolanje tudi ne pride tako drago, ko si enkrat nabaviš rolerje in ščitnike pa kakšno švic majčko, ki jo tako ali tako porabiš tudi pri teku.

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]