Vprašaj me... #46

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 20. Jun. 2019 16:35

Ga prenasam samo preko mejlov, hvala bogu nikogar ne rabim gledat v zivo. Me pa preseneca nivo online komunikacije dolocenih ljudi - sploh ce gre za uspesne podjetnike, ki so ze leta na 'sceni'. Ocitno ti cez cas zacne dol viset. :) Skratka dosti jih ne zna napisat niti 'dober dan', 'hvala' ali 'lep pozdrav' na koncu.

Izvajas jogo? Kako redno in koliko casa? Najtezja poza, ki jo naredis?
linamalina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 27. 7. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a linamalina » 20. Jun. 2019 18:07

Joge še nisem probala, hodim pa na pilates že nekaj časa in mi zelo ustreza.

Ponavljam.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7534
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Jun. 2019 18:38

Občasno delam po videih iz Boho beautiful. Eni so bolj pilatesu podobni,eni bolj jogi, lih za se malo raztegnit, ni nič zahtevnega/akrobatskega notr. Na jogi nisem nikol še bla, mam pa prjatlco, ki dela tečaj za jo učit in so cela familja 'jogisti'.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 21. Jun. 2019 10:05

Vcasih sem hodila 3-4 na teden, zacela ene 2 leti nazaj, sedaj se zal urnik moje vaditeljice prekriva s sluzbo in grem, kadar mi uspe. Vcasih se doma malo raztegnem, ko imam zaradi sedenja bolecine v hrbtu. Ma ne vem, kaj bi bila najtezja poza. Vecinoma delam kundalini jogo, ki mogoce niti nima najbolj akrobatskih poz, jih moras pa drzati/ponavljati dlje casa. Recimo xy minut iz planka v kobro ali drzati kobro xy minut. Bi pa ful rada stojo naredila, ampak za to se moram spravit k drugi vaditeljici, ki ima bolj vinyasa jogo, pa ni casa.

Kaj ti gre trenutno v sluzbi najbolj na zivce?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 22. Jun. 2019 8:43

Nimam nekih pritožb, ker je vse odvisno od količine dela. Mogoče samo to, da včasih težje ločim posel od prostega časa in na mail odpišem tudi ko delam kaj drugega-ker mi ponavadi vzame samo ene pet minut.


Kako dobra plavalka si? Se potapljaš? S tem mislim na dih, po domače.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7534
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Jun. 2019 9:22

(Aja od joge- sem ratala zadnji čas verjetno še bolj lesena in sem opazla, da mi je ratal še kar neprijeten položaj- me boli vrat; kjer si, kot da si v sveči, samo da imaš noge zravnane čez glavo, da imaš prste na nogi na tleh (sem poguglla in baje je to: plow pose) . Une fore da si na rokah, in imaš kolena malo nad komolci, alpa ene druge kjer si na rokah-kot neke predpriprave na breakdance, smo pa že pri hiphopu delali..



Povprečna, potapljam se bolj ne. (Po navadi mi ni všeč 'dno' in kakšne čudne ribe pod vodo..)


Kakšne knjige, zvrsti po navadi bereš in katere ti niso toliko všeč?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 22. Jun. 2019 11:07

(Hayley, meni je to ena najlubsih poz, oziroma iz svece v to pozo. Sam moram bit kar dobro ogreta zaradi bolecin v hrbtu, pa ponavadi prej par minut drzimo sveco potem pa se to par minut. Je bolj strah, kot kaj drugega, vsaj zame)

Trenutno fantazijske in kake folk zgodbe in to. Imam en kup knjig od Neila Gaimana za prebrat (tako graficne kot "navadne" romane) ampak cez par mesecev bo pa kaj drugega. Ne maram pa prevec kakih kriminalk, ceprav vcasih sem jih ful prebrala.

Ponavljam
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7534
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Jun. 2019 12:00

(Sm provala nrdit danes dopoldan in je blo čist kul, po navadi sem delala te stvari povezane z jogo zjutraj/zgodaj zjutraj in sem mogoče še malo zakrčena bla.. Aja ma tiste videe, ki jih jaz delam ne vem, če so prav tipična joga, veliko je takih, da so še kar hitre tranzicije in ni, da si ful časa v eni.)).


Ne maram fantazijsih stvari. Kar sem nazadnje brala so bili vojni roman v Afganistanu in potopis(i).


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 22. Jun. 2019 14:18

Sej jog je vec vrst. To je verjetno bolj vinyasa, ki se mi zdi, da je nekako najbolj priljubljena kot vadba ok, neham z offtopicom :D
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7534
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Jun. 2019 15:40

Ma jst niti nisem tolk osredotočena na jogo, delam večkrat po teh programih k jih nrdi Juljana iz Boho beautiful in pol ma tko, da je kakšen dan joga kakšen dan pilates alpa oboje. Samo, da sem zadnji čas namesto vsak dan delala bolj po 1 al 2 dni na teden. Čene ma ona tudi različne vrste joge, ma ne vem točno k se ne spoznam, neki je vinyasa, neki je yin..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 24. Jun. 2019 18:42

Nisem ravno kvalificirana za odgovorit na to vprasanje, trenutno berem kriminalke, ker so beginner-friendly. :D naprej bomo pa videli.

se poleti soncis ali se striktno drzis sence?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7534
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 24. Jun. 2019 19:27

Do zdaj smo bli bolj v senci. Ko sm bla majhna sem se ful trudla soncit da bi bila rjava, zdaj mi pa dol visi al me kaj prime ali ne. Mam pa sicer tako kozo, da me hitro opece in bolj pocasi prime rjava barva kot vecino ostalih.


Ponavljam+ koliko zascitni faktor uporabljas
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 24. Jun. 2019 22:18

Vedno senca, faktor 50. Briga me za barvo.

Ponavljam
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 24. Jun. 2019 23:08

Več ali manj senca, pa vedno dobim ful barve. Sem eden tistih srečnežev, ki dobi hitro barvo, tudi če je več ali manj samo v senci (najbolj se me prime v vodi). Faktor pa ponavadi 20-30.

Ponavljam.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 24. Jun. 2019 23:10

Podpis pod Exit, vedno 50 in vedno senca.
Imam svetlo kožo in mi je kjul tak.


Si kdaj uporabila samoporjavitveno kremo ali kaj podobnega?
The world is as you are.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov