Nujno potrebujem #1

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 21. Apr. 2010 22:07

Poglej na www.momondo.com.
jaz sem za tvoje datume našla za 195€ z Lufthansso iz Graza s postankom v Munchnu (tak da pot traja mal dlje, ampak vseen si pozno popoldne v Parizu).
Uporabniški avatar
mrs.lucy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 14. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a mrs.lucy » 22. Apr. 2010 14:01

hvala :D bom malo pogledala :)
Grešiti je človeško, občutek pa je božanski.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 23. Apr. 2010 23:12

purple_rain napisal/-a:
sončk napisal/-a:Čist okvirno - kok približno pride 3-tedensko potovanje po Jugovzhodni Avstraliji z enim ovinkom do Uluruja (ki je v centralni Aus)? Seveda budget.
Verjetno nima smisla govort, da pod 3k težko prideš - tisto mal kar sem gledala, so tam nekje cene - ker to verjetno že veš?


Ja mi mamo ekskurzijo za 2k, zato sprašujem :D
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 23. Apr. 2010 23:42

^^uuu, naaaajs! :D
I envy you.

Noro uživej!!
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 24. Apr. 2010 0:06

Ja sej še nism prepričana glede itja tja. :D
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 24. Apr. 2010 10:55

če je to res cena go for it! ker že sam za karto lahk daš jurja. a lahko tud kdo drug gre zraven? :D
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 24. Apr. 2010 20:16

sončk napisal/-a:Ja sej še nism prepričana glede itja tja. :D
Grem lahko jz namest tebe, res, ni mi panike, se žrtvujem (sam še 2k € moram zbrat). :D
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 24. Apr. 2010 22:56

Joooj, dilemice dilemice. Sej to bo šele drugo leto, tko da tehnično mam še cajt za zbrat enormno vsoto 2k €. Praktično pa bolj dvomim :D Bi pa res fuuul šla. Dvomim, da gre lahko še kdo drug zraven :D
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 02. Maj. 2010 11:47

novo vprašanje

Še nikoli do zdej nisem prenosnika s sabo nosila na potovanje, tokrat pa imam tak namen, in me zanima sledeče: vem, da gre računalnik lahko z osebo na letalo (kot "cabin luggage"), ampak - a se to šteje kot tisti en dovoljen kos al je lahko torba z rač. plus torb(ic)a/nahrbtnik? Ker vem, da sem videvala ljudi nosit s sabo oboje, se pravi imet 2 kosa (en od teh rač.). Ampak zdej berem (za Ryanair), kjer pa pravijo, da mora bit rač. del tistega enega kosa prtljage.
Verjetno je tud mal odvisno od varnostne službe na samem letališču, ki lahko da ima drugačna pravila od letalske družbe?
Potem je boljš, da vzamem en mal večji nahrbtnik/torbo in vse skupej združim, ane?

Mnenja, izkušnje?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 02. Maj. 2010 12:11

Sicer laptopa še nisem imela na letalu, imam pa vedno ročno prtljago "v kosih." Ponavadi običajni nahrbtnik in posebej torbico, včasih še fotoaparat posebej, če ga ne stlačim v nahrbtnik.
Ampak če letiš z Ryanairom, je po moje bolje, da vse stlačiš v en nahrbtnik za vsak primer, ker sem slišala, da komplicirajo (meni niso, ampak tega je že ene 4 leta).
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 02. Maj. 2010 12:16

^^aha..no sej zato vprašam še ostale, ker sem tud jz že doživela različne "ukrepe" - z isto družbo, ampak na različnih letališčih: enkrat sem mogla vse združit v eno torbo (skor pokala po šivih), drugič sem pa lahko mela nahrbtnik+torbico posebej. :?

Kaj pa če bi ga dala v čekirano prtljago? Se bojim, da se mu ne bi kej zgodil. :D
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 02. Maj. 2010 12:36

Nizkocenovni - nujno samo en kos ročne (pa še to ti tehtajo)

"Navadne let. družbe - ročna + laptop + zarad njih maš lohk še fotkič okol vratu, eno uno torbico okol pasu...
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 11. Maj. 2010 13:06

Eno vprašanje... It's a long shot, ampak vseen. Oktobra letim z Iberio iz Benetk preko Madrida proti J Ameriki. V Madridu me čaka 14-urni postanek čez noč :?
A obstaja kakšna minimalna možnost, da mi letalski prevoznik (torej Iberia) zagotovi prenočišče? Nekatere družbe na nivoju (Emirati, Qatar...) imajo baje tako urejeno. Sicer se že zdaj psihično pripravljam na spanje na letališču, ampak poskusiti ni greh :D

Aja pa še to... Nekje sem slišala, da moraš v primeru, da je med letoma več kot 12h (ali nekaj takega), ponovno čekirati prtljago, ne glede na to, da imaš vezan let. Ve kdo? Itak bom na šaltru v VCE vprašala, ampak me zanima že zdaj :P
Uporabniški avatar
*amber*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 25. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *amber* » 11. Maj. 2010 13:39

NOVO!

Kje bi našla člen v katerem piše, da so dijaki opravičeni od pouka 19. maja (protest proti malemu delu), če 5dni prej prinesejo pisno dovoljenje staršev?

Hvala

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov