Egipt

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 16. Maj. 2010 11:24

Sej vem ja, ampak me je groza že samo, če pomislim, da bi me oplazila (pa še probleme imaš pol na morju). Nisem je še nikoli videla v živo in bi me verjetno kap, če bi jo. :D
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 17. Maj. 2010 13:13

Js sem bila v Hurgadi v hotelu Harmony Makadi Bay - same pohvale. Hotel ima koralni greben, kar pa se mi zdi samo prednost, ker vidiš res toook lepe ribice in korale - še na izletu na koralne grebene in Giftun jih je bilo manj. Hotel ima tudi "umetno morje" in 2 bazena, tko da mi ni nič manjkalo in se je dalo normalno plavati.

Ob Giftunu, kjer smo se potapljali, je bilo ful meduz. Tudi če si pazu, si zaplavu direkt v njih. Bile so majhne, so spekle, niso pa nevarne. Ob obali Giftuna in hotela jih ni bilo. :)

Če bi šla spet (oz. ko bom šla :D ) v Egipt, bom definitivno spet izbrala hotel s koralnim grebenom.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 17. Maj. 2010 14:12

A je že katera šla v lastni režiji v Egipt? Kako je s prevozom iz letališča do hotela?

Katera letalska družba sploh vozi v Egipt?
Se mi zdi, da bi se dalo kak € prišparat :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 17. Maj. 2010 15:23

*hox* napisal/-a:Js sem bila v Hurgadi v hotelu Harmony Makadi Bay - same pohvale. Hotel ima koralni greben, kar pa se mi zdi samo prednost, ker vidiš res toook lepe ribice in korale - še na izletu na koralne grebene in Giftun jih je bilo manj. Hotel ima tudi "umetno morje" in 2 bazena, tko da mi ni nič manjkalo in se je dalo normalno plavati.

Ob Giftunu, kjer smo se potapljali, je bilo ful meduz. Tudi če si pazu, si zaplavu direkt v njih. Bile so majhne, so spekle, niso pa nevarne. Ob obali Giftuna in hotela jih ni bilo. :)

Če bi šla spet (oz. ko bom šla :D ) v Egipt, bom definitivno spet izbrala hotel s koralnim grebenom.

Ta hotel pa izgleda res ogromen in lep. :) Koliko približno pa si plačala, pri kateri agenciji in kdaj si šla tja?
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 17. Maj. 2010 15:46

^^ Lani julija, agencija Sonček, 600 €.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 17. Maj. 2010 15:58

Hvala. :) Pa a je prevroče, če greš tja nekje avgusta, septembra?
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 17. Maj. 2010 16:20

Meni se ne zdi prevroče - itak se lahko ohladiš v morju / bazenu, jedilnica / vse sobe so klimatizirane, busi tudi, ves čas piha, tko da ni ful hudo. Je pa res, da je svinjsko vroče, če greš npr. na izlet v Kairo - ob 10ih zjutraj mi je bilo že pri piramidah tok vroče, da sem mislila, da bom dol padla, na tržnici je pa še ful smrdelo zravn, tko da nisem imela niti želje po nakupovanju ne nič (ampak js že nasplošno težko prenašam vročino). Je pa fajn, da imaš pri sebi ves čas kakšn liter vode in pahljačo. :D
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 17. Maj. 2010 21:03

Jz sem bila julija in je bilo 50stopinj. Sam se ta vročina ne čuti toliko, ker ni vlage in lažje prenašaš. Sicer pa je bilo najhuje zvečer, ko sva šla na sprehod po Hurgadi. Sicer pa je klima povsod.
Uporabniški avatar
cdefgahc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 89
Na forumu od: 12. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a cdefgahc » 19. Maj. 2010 12:23

*hox* napisal/-a:Js sem bila v Hurgadi v hotelu Harmony Makadi Bay - same pohvale. Hotel ima koralni greben, kar pa se mi zdi samo prednost, ker vidiš res toook lepe ribice in korale - še na izletu na koralne grebene in Giftun jih je bilo manj. Hotel ima tudi "umetno morje" in 2 bazena, tko da mi ni nič manjkalo in se je dalo normalno plavati.

Ob Giftunu, kjer smo se potapljali, je bilo ful meduz. Tudi če si pazu, si zaplavu direkt v njih. Bile so majhne, so spekle, niso pa nevarne. Ob obali Giftuna in hotela jih ni bilo. :)

Če bi šla spet (oz. ko bom šla :D ) v Egipt, bom definitivno spet izbrala hotel s koralnim grebenom.



jst sem bila v tem hotelu za 1. maja, se pravi 3 tedne nazaj. res je, koralni greben je imeniten, podvodno življenje zelo pestro, korale čudovite. če greš tja in se potem kopaš v bazenih, je vseeno če greš v ene toplice v sloveniji. mi smo se potaplal z navadno masko in rorčkom vsak dan vsaj dvakrat in vedno smo videli kaj novega. videli smo skata, veliko morsko želvo, morskega psa smo srečal kar dostkrat, ni da ni, res! :gut:
glede samega hotela sem bila pa zelo razočarana! hrana je bila ves čas ista. tam je samopostrežna in po parih dneh ni bilo več treba dvigovat pokrovov, da vidiš katera hrana je v posodi, ker smo že vse na pamet vedeli. vsi, ki smo bili tam, smo tudi dobili prebavne probleme. (in ne, ni to tako, da to je pa itak normalno. starša sta bila lansko leto decembra v enem drugem hotelu, kjer problemov ni imel nihče, saj je bila higiena veliko boljša in pestrejša. btw, če kdo želi vedt, kater hotel je bil, naj pove, ker morm poklicat starše, sama se zdej ne spomnem, kje sta točn bla).
jaz osebno, če bi se zdej spet odločala in iskala hotel, ne bi šla v tega. sej je še dosti drugih hotelov s koralnim grebenom.
aja, v tem času ko smo bli mi, je blo meduz ful. ampak so ble popolnoma nenevarne. jst sm vsak popoldan hodila po plaži in jih metala nazaj v morje, ker so zaradi valov nasedle na obali.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 19. Maj. 2010 12:29

^^ Js bi z veseljem vedla ime tega hotela, kjer bila starša :D

Sem pa za ta hotel o katerem se mente brala precej slabe kritike na tripadvisor.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
cdefgahc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 89
Na forumu od: 12. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a cdefgahc » 19. Maj. 2010 12:50

evo, bila sva v Hotel Caribbean World v Safagi! res odličen hotel.

na tem linku najdeš ful slik od hotela:
http://www.holidaycheck.com/hotel-Trave ... 48338.html
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 19. Maj. 2010 23:15

Zanimivo. :) Pri nas je bila hrana zelo raznolika - vsak dan vsaj dve stvari novi. Ko smo se pogovarjali s slovenci, ki so bili v drugih hotelih, so se večinoma vsi pritoževali (pa so bili v kao boljših hotelih), da nimajo skoraj nič izbire pri hrani.

Kje ste srečali morskega psa? Ob grebenu?

S prebavnimi motnjami pa v tem hotelu (v času, ko sem bila dol js) nismo imeli težav, je pa res, da smo vsako jutro pili viski. :D
Perchy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 12. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Perchy » 20. Maj. 2010 9:12

v Caribbean World sm bla jst za novo leto tam ze 2x in je blo čist hudo, drugač pa za ta hotel k se mente sem jst full kritik slišala, tut na Holiday Check ni preveč dobr ocenjen s samo 4.2..kar ni ne vem kaj

drugač sm bla pa v Sharmu v Mirabel Beach resortu in je blo vse full dobr, razen plaže, ki ni dopuščala kopanja ampak samo sprehajanje :-)

drugač pa prebavne motnje so čist odvisne, ste mogoče kaj pomislile kako si zobe umivate, moj kolega si je zobe umival z vodo iz pipe in med tuširjam je spil mal vode in je dobil prebavne motnje...pa drugi tut...jst še nikoli, na srečo :-)
Uporabniški avatar
cdefgahc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 89
Na forumu od: 12. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a cdefgahc » 20. Maj. 2010 10:06

aja, lucky you, res ste imeli srečo :) mogoče ni blo velik folka tam, in so se lahk pri pripravi hrane bolj potrudl. ker pri nas poleg tega, da ni bilo veliko izbire (jaz pa sem še vegetarijanka in sem komej čez dan shajala sita :x ), je bila hrana velikokrat tudi mrzla, enkrat toasti plesnivi....

ja morskega psa smo srečali na grebenu, mislim da 3x. k sreči ni bil velik, kak meter in pol. pa ful so bli plašni, ne tak ko druge ribe, ki kar plavajo okol tebe.

smo se tud mi razkuževal z alkoholom :D pa smo vseeno vsi štirje mel probleme.

ja no, imeli ste res srečo. al pa mi smolo :?:
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 21. Maj. 2010 9:32

cdefgahc napisal/-a:ja morskega psa smo srečali na grebenu, mislim da 3x. k sreči ni bil velik, kak meter in pol. pa ful so bli plašni, ne tak ko druge ribe, ki kar plavajo okol tebe.


100%? Da ni bil delfin? :D
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov