CUBA, i love you tonight :)

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Boa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 29. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Boa » 01. Nov. 2008 17:40

V casah si mel na voljo zajtrk in večerjo (skoraj povsod). Zajtrki so bli dokaj enolični, ampak čist povsod je blo čisto in dobr. Svež stisnjen sok, polhn sadja, maslo, marmelada, mleko, kava, kakav pa tut povsod si mel možnost dobit vmešana jajca s sirom ali/in sunko. Za večerjo smo pa mel na voljo pečeno ribo, jastoga, škampe, nekje smo jedel clo krokodila (res noro dobr) in poleg svojga izbora si dubu pečene banane, polno riža, sladico, zelenjavo pa še sok. Tko da ne vem o kakšnem gravžu ti govoriš!?
Ne kadim, a vedno vžgem.
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 01. Nov. 2008 17:53

Oh Kuba ja ;) Moj znanc je šou spetembra z družbo za 3tedne. Mel so ezrverano sam let.karto..pol so se pa pač po svoje znajd..rental so avto,najemal sobe pr domačinih,pocen jedl..in se fajn mel..prevozil so se po celi kubi...za usega skup 2000€..Pomoje je to noro dobr it tkole čist na easy pa se prepustit dogodkom.. :cool:
Narava je krivična. Psi ne znajo govoriti, medtem ko nekateri ljudje odlično lajajo!
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 01. Nov. 2008 20:10

Boa, govorim predvsem o tem kar sem sama videla:

x - primer njihove kuhinje in predvsem čistoče

x - in še primer njihove mesnice, kjer imajo meso zloženo na pultu, pomožnosti sije noter sonce, velika vročina, meso pa poleg vsega tega obletava še mali milijon muh in ostalih živali :wink: (slikice zbrisala)
Zadnjič spremenil Tamarra*, dne 04. Nov. 2008 8:46, skupaj popravljeno 2 krat.
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
star7
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 344
Na forumu od: 30. 6. 2007
Kraj: tam, kjer so zvezde

Neprebrana objavaNapisal/-a star7 » 01. Nov. 2008 22:15

noro si želim Kubo obiskat.. zdej še ko sm prebrala vse za nazaj kar je napisano - jaaa, sam kdo ve kdaj :)
Uporabniški avatar
Boa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 29. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Boa » 02. Nov. 2008 7:42

Lej če greš na Kubo, ki je država 3jega sveta morš to pač vzet v zakup. Ko na mizo dobiš kaj kuhanega pač ne razmišljaš kje je to bilo. In če bi kdaj pogledala v kakšno slovensko restavracijo bi se mogoče tut zamislna.
Ne kadim, a vedno vžgem.
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 02. Nov. 2008 10:54

^^ Vem, ampak v gostilnah je zagotovljen vsaj minimalen standard glede higiene, poleg tega jaz osebno v gostilne ne hodim kaj dosti, ravno zato ker me skrbi higiena in podobne stvari, sem pač občutljiva glede tega. Tukaj, na Kubi pa si sploh ne znam predstavljat, da bi kaj pojedla, glede na videno :?
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 02. Nov. 2008 11:09

Jah, tiste, ki komplicirate glede higiene, ne hodite na Kubo. Pa tudi ne na Bližnji Vzhod, v Afriko, večji del Azije,... :) Razen če ciljate na all inclusive hotele s 5*, to boste pa preživele.
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 02. Nov. 2008 11:24

Jaz kompliciram glede higiene, pa sem se imela na Kubi prav fajn, po vsej verjetnosti grem letos oz. v začetku drugega leta ponovno tja. In da se fajn skozi prit - najameš avto, v hotelu jemlješ lunch pakete pa je to to.
Tudi na Tajskem sem se imela zelo fajn in grem spet in ne moreš verjet, v hotelu nisem imela all inclusive ampak samo zajtrk, pa sem preživela z njihovim pustim rižem in sojo polg tega pa še goro sadja :) . Tako da, vse se da, tudi če si malo bolj 'občutljiv' :wink:
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 02. Nov. 2008 11:29

A lokalov si se tudi izogibala? Jst si ne predstavljam, da na potovanju ne bi niti ene kave spila, ampak nočeš vedet, kako v večini kafičev pomivajo skodelice :) Pa nič hudega, rukneš vsak večer en viski in se te ne prime nič :)
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 02. Nov. 2008 11:38

Ne moreš verjet, ampak res. V vseh teh dneh, ko sem bila tam, sem bila samo v enem lokalu, pa še tam sem spila le eno mojito, nič več. Pa nisem se niti tolk izogibla lokalov, enostavno ni mi blo zdaj nekam za hodit tak. Kavo sem pila (čeprav menda več kot dvakrat je nisem) v hotelu, pri zajtrku, ker tam mi je pač pripadala, bi pa brez nje komot zdržala, ker je itak ne pijem redno. Edino, kar me dela malo živčno je to, da grem v kratkem v Bangkok in bojim se da bom nazaj prišla z enimi 5kg manj, ker si ne znam predstavljat da bi tam kaj jedla po njihovih tržnicah, kjer ne veš če dobiš za jest podgano, miš, mogoče celo kakšno mačko, all inclusiva v hotelu pa tudi ne mislim jemat, ker grem tja z namenom da vidim čimveč, kar se da videt :?
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
maaalaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 93
Na forumu od: 1. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a maaalaaa » 02. Nov. 2008 12:08

men je pa en kubanc oblubu da me pele na kubo :) sam s tem ne bo nič :lol: drugače mam pa tut jst u planu 1x it na kubo. upam da mi uspe
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 02. Nov. 2008 14:59

Tamarra* napisal/-a:Edino, kar me dela malo živčno je to, da grem v kratkem v Bangkok in bojim se da bom nazaj prišla z enimi 5kg manj, ker si ne znam predstavljat da bi tam kaj jedla po njihovih tržnicah, kjer ne veš če dobiš za jest podgano, miš, mogoče celo kakšno mačko

ja, seveda, prav tebi bodo podturili kako podgano, jaoooo :roll: na tajskih tržnicah sem dejansko že vidla pečene podgane, ampak ne bodo ti je vmes v omako kr tko primešali, isto velja za miši, da bi pa tajci mačke jedli, mi je pa neznano ...
dejansko je bila hrana, ki sem jo jst na tajskem jedla, najboljša ravno na kakih velikih tržnicah. zvečer se tam zbere ogromno folka in hrano ti pripravijo direkt svežo, pred tvojimi očmi. poveš, da bi rad npr. riž z rakci in ti naredi točno to pred tabo v voku. temperature v voku so tudi ful visoke in je tako pripravljena hrana popolnoma užitna. je pa res, da jst mesa nisem jedla, razen morske hrane, ker ga tudi drugače jem bolj malo. o higieni res ni kaj dosti za govorit, če greš v azijo al pa kam drugam, moraš to pričakovat.
povsod, ne glede na to, kam potujete, pazite, da jeste svežo pripravljeno hrano, da ne naročate kakih omak, ki stojijo, da obiskujete restavracije, lokale in štante, kjer je veliko prometa, pogosto ti pa tud nos pove, al je fajn nekje jest, al se je boljš tistega kraja izogibat :)
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 02. Nov. 2008 17:19

Roisin napisal/-a: ja, seveda, prav tebi bodo podturili kako podgano, jaoooo :roll:


Ni treba zavijat z očmi a veš :wink: poleg tega, to kar sem napisala je bilo mišljeno čisto drugače - glede na to da imam od tam že dosti izkušenj o neobvladanju angleškega/nemškega jezika, me skrbi, kaj če bom prišla tja in mi noben ne bo znal povedat kaj je tisto, kar se tam veselo peče, kuha in na koncu bo to kakšna podganca, nisem mislila, da bi mi kdo zanalašč kaj podturil..

dejansko je bila hrana, ki sem jo jst na tajskem jedla, najboljša ravno na kakih velikih tržnicah.

Meni pa na teh tržnicah ni bilo všeč, ker je vse skupaj tak smrdelo, da se mi je zagabilo, ne vem sicer kako je v Bangkoku, pričakujem pa da isto kot na Phuketu :? hvalabogu sem našla en velik center, kjer so kuhali normalne stvari :)

če greš v azijo al pa kam drugam, moraš to pričakovat.

Pričakovat že, ne pa tudi sprejemat :? vsaj meni to ni sprejemljivo, glede na to da imam že tako ali tako zelo občutljiv želodec.
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 02. Nov. 2008 17:48

Tiste, ki mislite, da se lahko s prehranjevanjem v hotelih in malo dražjih restavracijah izognete "nehigieni", se pošteno motite. Od kod pa mislite, da v restavracije prinesejo hrano - meso in vse drugo? Točno s tiste tržnice, kjer vam je pred eno uro preveč smrdelo, da bi kaj kupile :P čeprav čisto razumem... mesa tudi jaz nisem nikjer kupovala na tržnici, sploh če se niso niti potrudili z odganjanjem muh :lol:

mislim, da smo zahodnjaki itak preveč občutljivi... mam tud jaz hudo občutljiv želodec, pa se nisem nikdar počutila bolje, kot ko sem se skoraj 2 meseca prehranjevala v državah 3. sveta.
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 02. Nov. 2008 18:07

Sej ne rečem, mogoče je kje v hotelih isto meso, ampak dejstvo pa je, da se ni pripravljalo poleg roja muh, na soncu in ne vem čem vsem še ampak v higienični kuhinji, povečini tudi pred tvojimi očmi. Sicer pa, jaz sem se čisto vedno slabo počutila, ko sem bila kje na dopustu, nikoli skoraj mi ta hrana ni odgovarjala :wink:
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov