Zeitgeist (Duh časa)

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
iluzija
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a iluzija » 07. Feb. 2008 15:00

Pogledala sem šele prvi del in sem bila že tukaj čisto fascinirana. Moram si vzet čas (s ta pravo voljo), da si ga do konca ogledam...
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 07. Feb. 2008 15:31

gledala sem del o jezusu in o 11. spetembru. ena velika gmota že slišanih "šokantnih razodetij". nič novega, pa precej za lase privlečeno.
Uporabniški avatar
ena pač
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 5. 3. 2007
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a ena pač » 07. Feb. 2008 16:04

heh..jas sem pri prvem delu zravn zaspala :D
drug del kr zanimiv :D
tretjega pa si še morm pogledat,ko bo čas seveda :D
Uporabniški avatar
iluzija
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a iluzija » 08. Feb. 2008 14:07

jullia_ napisal/-a:gledala sem del o jezusu in o 11. spetembru. ena velika gmota že slišanih "šokantnih razodetij". nič novega, pa precej za lase privlečeno.

Ja, to je res... Mislim na že slišane teorije o religiji (ostalega še vedno nisem pogledala). Ampak je na zelo zanimiv in prepričljiv način povedano.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 09. Feb. 2008 16:33

jullia_ napisal/-a:gledala sem del o jezusu in o 11. spetembru. ena velika gmota že slišanih "šokantnih razodetij". nič novega, pa precej za lase privlečeno.

Se strinjam. Zanimivo za ogled, ampak ravno kot nekega vira preverjenih informacij pa jaz tega ne bi citirala. No, ampak ocitno doseze svoj namen s tem: da tudi tisti, ki sicer ne razmisljajo kaj prevec (o svetovnih razmerah, zarotah, politiki in podobnem) pomislijo na to. To, da so si religije med seboj podobne pa res ni nekaj novega, ne vem kako ste lahko tako presenecene :D
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 12. Feb. 2008 18:13

Jst sem ga gledala že nekaj časa nazaj. Ker me je takrat ta film čist fasciniral, sem se mal bolj natančno pozanimala o njem in zvedla tud to, da je bil film tik pred premiero v kinih po ZDA, a so ga zadnji čas umaknili. Če je vse tako za lase privlečeno in izmišljeno, zakaj? In ne razumem ljudi, ki verjamejo sam v eno ''možgansko oprano'' resnico, sploh kar se vere tiče.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 12. Feb. 2008 18:21

no ja, koliko dokumentarcev (čeprav bi bilo v tem primeru stvar fajn dat v narekovaje) se pa vrti v kinu? pa ne mi o opranih možganih govorit in v isti sapi hvalit vse, kar kakorkoli govori proti ameriki in bushu ker zaradi tega nisi nič bolj alternativna in svobodnega duha.

btw vsak veren človek verjame samo v eno resnico. težko si veren musliman, ki hkrati dopušča možnost reinkarnacije, ker to potem ni več vera, kajne.
Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 12. Feb. 2008 18:27

Glih danes sem pogledala tale dokumentarec. Najbolj grozno se mi je zdelo tisto o čipih, da bi nadzirali vsak nas korak in bi bili kot marionetke. Se bolj grozno pa je bilo to, ko je ona zenska rekla, da normalno da bi si takoj dala vgraditi cip, ker jo je po 11.9. res strah...

Mogoce je res malce za lase privleceno in ni mi jasno kako so lahko izvohali take podatke, ki jih ve samo pescica ljudi. Drugace pa priporocam ogled in dam oceno 9/10. :top:
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 12. Feb. 2008 18:35

jullia_ napisal/-a:no ja, koliko dokumentarcev (čeprav bi bilo v tem primeru stvar fajn dat v narekovaje) se pa vrti v kinu? pa ne mi o opranih možganih govorit in v isti sapi hvalit vse, kar kakorkoli govori proti ameriki in bushu ker zaradi tega nisi nič bolj alternativna in svobodnega duha.

btw vsak veren človek verjame samo v eno resnico. težko si veren musliman, ki hkrati dopušča možnost reinkarnacije, ker to potem ni več vera, kajne.


Nikoli nisem bila proameriška in nikoli ne bom. Sem pa dojemljiva za še kakšno drugo mnenje/''resnico'' kot samo to, ki je splošno znana, ker si tako širiš obzorje in lahko drugač gledaš na vse, kar se dogaja okoli nas.

In ja, vem, da je point vernika, da verjame v eno resnico. Ne obsojam nikogar, samo res mi ni jasno, kako danes sploh lahko nekdo verjame, da je nad nami en stric z brado, ki budno spremlja vse, kar se z nami dogaja. To je šele za lase privlečeno. In na račun takšnih ljudi vera služi. Pa je to njen point? Kukr vem, uči ravno kontra.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 29. Feb. 2008 14:41

Letty napisal/-a:Si predstavljate, kaj bi se zgodilo, če bi ugotovili, da Jezus nikoli ni obstajal, pač pa je le personifikacija sonca, katerega so častili pogani tisočletja pred krščanstvom? In da je bil ustvarjen v politične namene, zato da bi vas peščica ljudi skozi stoletja uspešno izkoriščala? Si predstavljate, da ni Jezus čisto nič drugačen od drugih bogov in svetnikov z istimi značilnostmi, le da so ga naredili za najbolj slavnega? Si predstavljate, da krščanstvo ni nič boljše od poganstva, samo da je mlajše?

Kaj bi se zgodilo, če bi vse to ugotovili?? To smo že ugotovili. Kaj se je zgodilo?

Nič. Zakaj? Zato, ker vsem po domače dol visi, nam je popolnoma vseeno za vse. Kar je edino pomembno so naša mala življenja, umetni ideali, ki so nam jih vcepili globoko v našo podzavest in večno dokazovanje, kako nepomembni smo v večjem pogledu. In s takim malim mišljenjem malega človeka se ne bo nikoli nič spremenilo. Sami sebi rečemo, da itak ne moremo nič spremeniti, izberemo lažjo pot in živimo v svojem varnem kokonu.

Sicer pa dokumentarca še nisem pogledala, si ga trenutno DL-jam.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
Sp3lca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 15. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Sp3lca » 18. Mar. 2008 19:12

Ma jst ne bi rekla, ker nam dol visi. Če dejansko sprejemaš vero kot ljubezen, spoštovanje je prav vseeno al je Jezus živel al ni, ker ga jemlješ kot prispodobo utelešene ljubezni in odpuščanja. In potem nam je kot takim res lahko vseeno (oz. nam dol visi), ker vemo, da poanta verovanja ni Jezus. Za tiste ki so jim važne zgodbice pa mislim, da tako ali tako ne vejo kaj vera predstavlja.
Da ne bom OF tudi moj film je trenutno na download tko, da bom pol povedala kaj si mislim.
And if your head explodes with dark forebodings too
I'll see you on the dark side of the moon.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 18. Mar. 2008 20:10

Sp3lca napisal/-a:Če dejansko sprejemaš vero kot ljubezen, spoštovanje je prav vseeno al je Jezus živel al ni, ker ga jemlješ kot prispodobo utelešene ljubezni in odpuščanja. In potem nam je kot takim res lahko vseeno (oz. nam dol visi), ker vemo, da poanta verovanja ni Jezus.

Meni sta ljubezen in spoštovanje zelo pomembni vrednoti, pa vseeno ne maram vere. Seveda je odvisno od človeka in menda veliko ljudi meni enako kot ti, vendar jaz ne morem Jezusa jemati kot prispodobo za ljubezen in spoštovanje. Če vera od mene zahteva določeno pokornost, spoštovanje takih in drugačnih zapovedi, svetih dnevov, verovanje v različne dogme, dopuščanje boga kot edinega pravilnega, pekel in nebesa in še bi lahko naštevala - jaz tega ne kupim, sploh pa ne (samo) zaradi vrednot, ki jih lahko dosežem na povsem drug način.

Sem pogledala Zeitgeist in ne vem če ima kakšen smisel da pišem svoje mnenje. V glavnem... šok. In spet drugačen pogled na svet.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
Sp3lca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 15. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Sp3lca » 18. Mar. 2008 22:26

Ma jst bolj predvidevam, da ljudje tako jemljejo vero, ker sama v "krščanskega boga" ne verjamem. Ampak kolkr sm pa poslušala, ko sem bila mlajša, pr verouku mislim, da bi nekako Jezusa kristjani morali tako gledati oz. sprejemati (kot ljubezen).
And if your head explodes with dark forebodings too
I'll see you on the dark side of the moon.
Uporabniški avatar
KittyCat
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 9. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a KittyCat » 26. Apr. 2008 16:18

Vidim, da zamenjujete pojma religija in vera. Religija je skupek verovanj, prepričanj, obredov, način življenja,... npr. budizem, krščanstvo, islam. Vera je pa vsakršno verovanje, se pravi, če verjamem, da bo jutri sonce vzšlo, je to verovanje.

Zdaj ko smo to razčistili bi vas rada spomnila, da smo se vsi v srednji šoli pri zgodovini učili kaj se je dogajalo v srednejm veku s krščanstvom. Cerkev je Biblijo priredila tako, da je lahko manipulirala z ljudmi in od tega imela kar največjo korist. In Jezus je samo prispodoba zato, da so ljudje lažje razumeli nauke.

Film hoče samo povedat, da Cerkev pere mozag. Vsak, ki bo tdil drugače je opran do konca. Bog ti pomagaj :rofl:
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 27. Apr. 2008 2:42

Film je pač politično motiviran.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov