Vlada je sebi zvišala plače!!

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 19. Jan. 2008 20:35

a to, da žalit ni treba, je bilo namenjeno mirelli, ki je janšo označila za golazen?

OT: politiki niso samo obrazi na televiziji, ampak so resnični ljudje. eno je konstruktivna kritika, drugo pa je, da se spustiš tako nizko, da greš nekoga žalit preko "anonimnega" foruma. patetično.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 19. Jan. 2008 21:09

tor napisal/-a:
Odpri podjetje, in dajaj normalne plače.


evo, z enim stavkom vse povedal! :D
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 19. Jan. 2008 22:38

julia, če mislš moj post, sm rekla toru, kar tud piše. Ljudje nimamo gobca, ampak mamo usta.
Uporabniški avatar
mirella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 867
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mirella » 20. Jan. 2008 0:44

na raven tor-a se pa sploh nebom spuscala :) (alpa mogoce bom ko se bo gospodič primerno obnašal in že enkrat razumel da tu vsak svoje mnenje pove in da jaz njega za njegova stališča nisem žalila)

kakorkoli .. s takimi potezami nic nebojo dosegli, razmere v drzavi so vse slabse in inflacija bo pou folka "pokopala".. bo treba nekaj spremenit
Life is not the amount of breaths you take,
it's the moments that take your breath away.
*kristyna*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 226
Na forumu od: 7. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *kristyna* » 20. Jan. 2008 18:40

julia- pa koga drugega. pač nekateri živijo na veliko ko drugi komajda skozi življenje shajajo.
Love me or leave me. Hey! Where''s everybody going??
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 20. Jan. 2008 19:06

sej nihče ne oporeka trditvi, da eni ljudje živijo bolje od drugih. ampak ti si začela govorit o ženah politikov, ki nadpovprečno zaslužijo, dva od treh danih primerov sta pa neresnična. a drugih žena ne poznaš, a ti ni uspelo najt nobene z nadpovprečnim dohodkom? :P
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 20. Jan. 2008 23:19

*kristyna* napisal/-a:julia- pa koga drugega. pač nekateri živijo na veliko ko drugi komajda skozi življenje shajajo.


To je res narobe!

Samo ni za to ena oseba kriva!
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 21. Jan. 2008 8:10

Seveda ni samo ena oseba kriva. Velik različnih dejavnikov in oseb je tuki krivih, da je tko kot je v naši državi. Ampak ena od teh oseb so tud Janša in njemu podobni.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 21. Jan. 2008 8:48

pa v čem je sedaj problem??? :roll:

pišete tako, kot da je vlada kriva, da je npr. ena ženska trgovka in mora delati za 400€.

poglejte, ta trgovka se je ravno tako rodila kot jaz ali Janša, vsi trije smo začeli od nule, imeli smo enake možnosti, ki jih je zagotovila država (vrtec, osnovna šola, srednja šola).

kje je zdaj problem? zakaj ta trgovka ni predsednica države? zakaj nima plače nekaj tisoč evrov? kaj jo pri tem omejuje? je to država?

dejstvo je, da ima vsak državljan, ki je polnoleten in ni bil kaznovan (popravite me, če se motim, nisem preveril) možnost, da postane predsednik vlade...

samo za to je treba v življenju pred tem nekaj narediti. delovna mesta se ne zadevajo na lotu, ampak je potrebno investirati vase... in če je trgovka postala trgovka, je prostovoljno investirala toliko, da je bilo dovolj za trgovko. nenazadnje ko se je odločila za trgovsko šolo, je vedela, kaj bo njeno delo, kakšna bo plača, itd, itd.

dragi moji, vsak je svoje sreče kovač! :wink:
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 21. Jan. 2008 8:55

Johi, vse je res tole, samo jst hočem sam to povedat, da s temi minimalnim plačam človk ne more preživet sebe in cele familije. Za svoje delo so premal plačane, to je to.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 21. Jan. 2008 9:04

jagodka, če bi bile več plačane, bi bile tudi marže trgovin, katerih del je plača trgovk, višje, to pomeni, da bi bile cene izdelkov višje, kar spet pomeni, da bi bila nominalno višja plača realno enaka. pa smo v začaranem krogu... :wink:
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 21. Jan. 2008 10:07

Jochie napisal/-a:samo za to je treba v življenju pred tem nekaj narediti. delovna mesta se ne zadevajo na lotu, ampak je potrebno investirati vase... in če je trgovka postala trgovka, je prostovoljno investirala toliko, da je bilo dovolj za trgovko. nenazadnje ko se je odločila za trgovsko šolo, je vedela, kaj bo njeno delo, kakšna bo plača, itd, itd.

dragi moji, vsak je svoje sreče kovač! :wink:


Par postov nazaj sem te že izzvala in nisi odgovoril.
Kako bi bilo, če bi vsi upoštevali tvoje nasvete in šli na faks (če praviš, da je to samo od posameznika odvisno in da ni zunanjih ovir)? Kdo bi prodajal stvari v trgovini - ko smo ravno pri trgovkah? Nekaj časa bi jih uvažali iz Romunije ali Kitajske, ampak tudi tam ne bodo večno "lenobe", ki se jim ne bo dalo investirat v lastno kariero in ne bodo več pripravljeni delat za tak denar.

Dejstvo je, da družba rabi tudi trgovke, čistilke, smetarje itd. Zato malo manj arogance, prosim. Možno, da bo čez nekaj let preveč ekonomistov in boste morali delati za 400€, čistilk bo pa primanjkovalo in bodo bogato plačevali tiste, ki bodo pripravljeni opravljati to delo. :wink:

To me spominja na situacijo v Indiji, ki nima direktne zveze s tem, pa vendar. Tam je od nekdaj bolj zaželeno imeti sina, ker skrbi zate, ko odraste, hčerka pa zahteva bogato doto, pa še odseli se in skrbi za moževe starše. Z razvojem medicine so ljudje začeli vplivati na izbiro spola (splavi ženskih zarodkov, detomori, ...) in danes se že dogaja, da so tisti, ki imajo hčer, na boljšem. Milijoni moških so pripravljeni bogato plačati za nevesto, samo da jo dobijo ... torej dandanes ni več tako lepo biti moški v Indiji ... :wink:
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 21. Jan. 2008 10:25

sorry, ker ti nisem odgovoril, ti odgovarjam sedaj:
strinjam se, da družba potrebuje trgovce, čistilke, smetarje itd. o tem ni dvoma. in strinjam se tudi s tem, da bi pomanjkanje trgovk povzročilo višje plače za njih ter preveč ekonomistov nižje plače zanje.

hočem povedati le to, da naj se vsak človek briga zase, ker se drugi ne bodo zanj! zakaj se le osebe, ki imajo 400€ plače bunijo, da si je vlada zvišala plače? zakaj te osebe ne naredijo nekaj za to, da bi one imele višjo plačo???

očitno v sloveniji res velja, da je najboljše, da sosedu krava crkne, pa čeprav meni tudi...ali nekaj takega...

naj folk pometa pred svojim pragom, naj iz sebe naredijo nekaj, da bodo tudi oni sposobni biti v vladi, itd, itd...

ne vem, če sem ti zadovoljivo odgovoril, če sem aroganten, se opravičujem, ampak če bi bil jaz na mestu trgovk, bi vse naredil, da bi se moja plača povečala, plača vlade me pa niti ne zanima...kajti pri tem jaz nimam niti stroškov niti koristi... :)
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 21. Jan. 2008 10:31

Jochie napisal/-a:hočem povedati le to, da naj se vsak človek briga zase, ker se drugi ne bodo zanj! zakaj se le osebe, ki imajo 400€ plače bunijo, da si je vlada zvišala plače? zakaj te osebe ne naredijo nekaj za to, da bi one imele višjo plačo???

očitno v sloveniji res velja, da je najboljše, da sosedu krava crkne, pa čeprav meni tudi...ali nekaj takega...

naj folk pometa pred svojim pragom, naj iz sebe naredijo nekaj, da bodo tudi oni sposobni biti v vladi, itd, itd...

Naj se človek briga zase, ker se drugi ne bodo zanj? Jaz recimo, se brigam tudi za druge, ne le zase. S svojo plačo sem kar zadovoljna, ni mi pa vseeno, če imajo nekateri 400€ za pošteno delo, nekateri pa 4000 ali več.
To ne pomeni, da želim, da sosedu krava crkne, ampak da želim sosedu, da so tudi njihove krave zdrave in zadovoljne. :wink: V končni fazi lahko tudi temu rečemo egoizem: jaz nisem srečna, če vidim, da živim v krivičnem svetu, pa čeprav sem slučajno trenutno na njegovi sončni strani.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 21. Jan. 2008 10:34

vsak človek sam odloča kaj bo delal in za kakšen denar bo delal. nihče pod prisilo ne podpiše pogodbe o delu.
pač, jaz sem ekonomist, egoist in kar se tega tiče nimam čustvenega pridiha. lahko npr. komu pomagam pri pisanju prošnje za delo, to je pa to. kako si bomo postlali, tako bomo spali! :wink:

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov