Vinjete

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 06. Apr. 2009 21:52

eh, jodlerji imajo gnar! :D :D :D
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 06. Apr. 2009 23:27

jullia_ napisal/-a:
*purple* napisal/-a:čez vodice smo pa tud mi redno hodili ja.Sicer pa nevem, to ni moj problem, bi pa drugače cestnine postavili :)


Jah no, potem pa tako poglej. Ti si se prej zastonj vozila na račun tistih, ki so hodili čez cestninske, zdaj pa oni ceneje skoz pridejo, ker si tudi plačuješ vinjeto :P


ja sej bi šli oni tud lohk čez vodice :P
je pa res, da ljubljanski okoliš in okoliš avtocest precej bolj profitirata, kot nekdo ki je izven tega območja in more dve tedenske vinjete kupt :D
sicer pa v tem primeru men ni bil nikol problem hodt naokoli po starih cestah, ker so se vedno sploh v času sezone, najdle take gužve, da verjet ne morš.
enkrat je blo zanimivo, ko sta šla kolegica in kolega do splita po avtocesti, midva pa po magistralki in sva midva eno uro prej do splita pršla :P nazaj sva šla pa naivno po AC in sva stala v koloni v predoru ene dve ure :roll:
Uglavnem, back on topic....vinjeto mamo,ker jo mormo met za ljubljanske obvoznice, če ne je pomojem nebi kupili.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 09. Apr. 2009 13:21

tr
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 01. Dec. 2010 18:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 09. Apr. 2009 14:33

~NIA~ napisal/-a:tripasovne, od tega en pas odstavn.. in jst kr mam pač švoh avto, se lotim prehitevat kamjon, grem max.140km/h, zadaj pa mi nekdo z nevem kakšnim hudim avtom blenda naj se umaknem.. ?!
AC bi mogle bit pri nas VSAJ 4 pasovne, da bi lahk tisti z manj dnarja normalno prehitevali kamjone in da bi tisti stari snobi lahko imeli svoj pas, kjer jih mi ne bi ovirali. !


Ti s 140km/h NOBENEGA ne oviraš. Če hoče it un za teboj 200km/h je to popolnoma njegov problem. Če jaz kdaj prekoračim 130km/h se sploh ne oziram na to, da mi kdo blenda. Že jaz kršim predpise, s tem ko grem tak hitro. Da bi pa mel en pas posebej sam za te norce, je pa največja bedarija kar sem jih slišala, brez zamere.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 10. Apr. 2009 9:05

je..
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 01. Dec. 2010 18:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 10. Apr. 2009 9:32

Se vozijo, se. Vedno več videvam ljudi v nobel avtih, ki vozijo okrog 100, 110. Lepo tempomat naštimajo in uživajo. Poraba je precej manjša, nekateri tako vozijo tudi zaradi ekologije ...
Ko moraš vsak teden na pumpo, ker se toliko voziš, začneš razmišljati tudi o racionalni vožnji. :wink:
Res ne razumem, zakaj bi se ozirali na tiste, ki kršijo predpise.

Pa še to: lahko bi kdaj tudi malo prekontrolirali hitrost pred cestninskimi postajami. Včeraj je bilo pri cestninski na Logu kar nekaj nesreč ... ni čudno, če se pa tričetrt ljudi vozi 100 na uro tam mimo. Potem se pa mimogrede zgodi kako verižno trčenje.
Ja, saj vem, 60 oziroma celo 40 na uro zgleda smešno ... ampak še vedno bolje kot prej, ko smo morali ustaviti in plačati cestnino, ne?
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 10. Apr. 2009 9:51

~NIA~ napisal/-a:ja vem da je omejitev 130, ampak mi je bedno da še tisti ki bi se lahko vozili vč po naših avtocestah (drugje se tko ne morjo, no sej tud na AC se nebi smel) se ne morjo.. vem, tud men je fajn jit 170 če mam avto od staršev kr je mal bolj močan.. pa mi ni ql da pred mano en mečka.. čeprov vem da ni tolk omejitev.. sam dejansko se 130 noben ne pelje..


No, jaz vem zase, da se pelem vedno 130, izjema so prehitevanja. In iskreno rečeno mene prav nič ne gane blendanje tistega k z 200 pripelje za menoj. In če peljem 130 nič ne mečkam, ampak peljem z maksimalno dovoljeno hitrostjo.

Mi imamo sploh katastrofalno kulturo vožnje, vsi nekaj norijo in prehitevajo. Ko sva se z možem vozila po Avstriji in Nemčiji sva bila midva norca pri 130 na uro. Izjema je bil še kak turist, ampak nisva vidla niti enega audija pa mercedeza da bi šu več kot 120 na uro. Čim sva prišla čez Karavanke se nama je pa takoj en slovenc zalepil za rit. Tolk o kulturi vožnje pri nas.
Horus

Neprebrana objavaNapisal/-a Horus » 10. Apr. 2009 11:33

Uživajte še naprej :) Lep pozdrav od Horusa :schreiben:
Zadnjič spremenil Horus, dne 12. Okt. 2010 22:38, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 10. Apr. 2009 12:18

Nisem rekla, da se nalašč držim prehitevalnega pasu. Tega nikoli ne delam. Ampka če mi pa slučajno kdo kdaj blenda med tem ko sem sluačjno že na prehitevalnem pasu zato ker gre norc 200 je pa -sori- čist njegov problem. Ko bom prehitela (pa ne prehitevam s 101, da ne bo pomote) se bom pa umaknila. Do takrat pa zarad mene če še meglenke zraven prižge!

In hitrost ima zelo veliko s kulturo vožnje. To, da ti blendaš nekomu, ki se OČITNO nima kam umaknit, ker tud sam čisto s primerno hitrostjo prehiteva, to, da greš zarad tega potem po desni prehitevat (po odstavnem, haloooo?!) in to, da se za rit nekomu nalepiš, da ja tvegaš na polno je zame nekulturna vožnja.

Nikogar ne kaznujem na cestah, ampak pustim se pa tud ne, da mi po glav skačejo.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 10. Apr. 2009 12:34

UG84 napisal/-a:
~NIA~ napisal/-a:tripasovne, od tega en pas odstavn.. in jst kr mam pač švoh avto, se lotim prehitevat kamjon, grem max.140km/h, zadaj pa mi nekdo z nevem kakšnim hudim avtom blenda naj se umaknem.. ?!
AC bi mogle bit pri nas VSAJ 4 pasovne, da bi lahk tisti z manj dnarja normalno prehitevali kamjone in da bi tisti stari snobi lahko imeli svoj pas, kjer jih mi ne bi ovirali. !


Ti s 140km/h NOBENEGA ne oviraš. Če hoče it un za teboj 200km/h je to popolnoma njegov problem. Če jaz kdaj prekoračim 130km/h se sploh ne oziram na to, da mi kdo blenda. Že jaz kršim predpise, s tem ko grem tak hitro. Da bi pa mel en pas posebej sam za te norce, je pa največja bedarija kar sem jih slišala, brez zamere.


sicer se delno strinjam s tem, da zaradi ostalih norceu ne rabmo še enga pasu, ampak je pa tko da zna bit situacija nevarna.Mislm nevem, prehitevaš,un se ti na rit nabije, lahko pride karkoli umes da morš pobremzat in evo, pa gresta rakom žvižgat.
taka vožnja se mi zdi je sicer kazniva, ampak ker polcaj pa bo po avtocesti šel lovit enga tazga?
jst kukr vidm da se mi en tak kreten približuje, čimprej zavijem na drug pas, ker tud slučajno nočem, da se mi nalima na rit.
in evo rvano to kar je kr.ena povedala, se je našel pacient ki je mojmu pred cestnisko, deset metrou stran od kučic, blendal, ker je šel 50!se mu je napopal na rit in ga potem tko prehitel,da je blo res samo vprašanje milimetrou al se bo zakantal :roll: Kje so zdej tisti prenosni radarji, ki so jih tko opevali?

in res bi dala na AC radarje pousod, na use cestninske in tko naprej.ker kar eni delajo po cesti je res groza!
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 10. Apr. 2009 12:36

*purple* napisal/-a:in res bi dala na AC radarje pousod, na use cestninske in tko naprej.ker kar eni delajo po cesti je res groza!


Podpis.
Uporabniški avatar
Smeška.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 22. 9. 2008
Kraj: KP - LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Smeška. » 14. Apr. 2009 17:57

Ne zdi se mi fer, da se turisti samo mimo slovenije peljejo, delajo gužvo in najhuje od vsega - onesnažujejo.

Tako da se mi zdijo vinjete fer.. Če pa greste 2× na leto na avtocesto si takrat kupite te kratkotrajne vinjete in konec zgodbe.

Če se pelješ mimo hrvaške plačaš pošteno več kot teh 15 €. ;) Dobro sicer je res, da je razlika v velikosti ampak ni važno.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 14. Apr. 2009 18:18

Dajte no že mir s tem, da se tujci samo mimo peljajo in onesnažujejo! Mi pa nikoli nikamor ne gremo in nikjer se ne zadržujemo kot samo v Sloveniji, al kaj? V obe smeri gre lahko ta izjava, sam tolko....
Uporabniški avatar
Smeška.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 22. 9. 2008
Kraj: KP - LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Smeška. » 14. Apr. 2009 18:29

Ne vem, moje mnenje.. Vsaj zdaj večina italijanov ko se pelje mimo trsta-kopra do hrvaške nekaj v sloveniji pusti.

To me pa osrečuje. :)
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 14. Apr. 2009 19:15

~NIA~ napisal/-a:ma naše avtoceste niso vredne pitne vode, sploh pa ne 55€, kaj šele 95!

tripasovne, od tega en pas odstavn.. in jst kr mam pač švoh avto, se lotim prehitevat kamjon, grem max.140km/h, zadaj pa mi nekdo z nevem kakšnim hudim avtom blenda naj se umaknem.. ?!
AC bi mogle bit pri nas VSAJ 4 pasovne, da bi lahk tisti z manj dnarja normalno prehitevali kamjone in da bi tisti stari snobi lahko imeli svoj pas, kjer jih mi ne bi ovirali. !

pa že tko damo na tehničnem za tisto cestnino 70€ pol pa še 100€ avtoceste, ma dej nej grejo u k***c, satelitsko cestninjenje nj uvedejo.
za to ker grem 1x na 2 mesca v ljubljano bom dala pa 100€ za te preluknane avtoceste kjer je vsakič kšn pas zaprt ker popravljajo?!
ampak ok, ljubljana, lahk prideš skos centr če maš živce, ampak v koper naprimer sploh nemorš drgač kot po obvoznici?!

kreteni.



ja recmo moj fant gre na službo po obvoznci, ker drugo pridt bi rabu še ene 5x več cajta pa tle v Polju je res NEIOGIBNO da maš vinjeto ker sam da pridš na prvi ovink pa je že avtocesta oz. obvoznica...drgač skor ne gre

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov