Študentje po 26. letu ostali brez zdravstvenega zavarovanja

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 16. Apr. 2009 9:57

kepka napisal/-a:
Mahagonij napisal/-a:Meni se ideje tipa: "ni vazn kako tudi ce si total zafural v preteklosti, v vsakem trenutku tekmujes z ostalimi na enakih tleh" zdijo malo cudne.

Zakaj? To se ti lahko zdi cudno samo v primeru, da zelis politicno kariero kalibra Ameriski predsednik ali pa Melanije Trump. Ja, potem si "skandalov" v preteklosti ne smes privoscit. Sicer pa - zakaj ne bi smel nekdo, ki je sprical solske ure in se ga zapil pr 20tih, potem pri 30tih postati boljsi programer, kot ti? :D
Seveda lahko, ce gre nazaj, pa naredi vse šole ali kako drugace nadoknadi za nazaj.

Ampak to k si prbila nima kej dost veze s tem kar je bila dilema(in zadnje cajte se ti to pogosto dogaja). Gre za to, da ne mores v prejsnjih stopnjah izobrazevanja totalno zafurat in potem pricakovat, da bos imel enake moznosti pri vstopu v naslednjo stopnjo kot vsi ostali.

In v koncni fazi, ce ze sprejmemo to miselnost, ki jo ponujate, zakaj jst ne morem bit odvetnik, pa ceprav vem o pravu ravno toliko kot diplomirani pravnik(hipoteticno ker sm doma knjige bral)? Zakaj bi moral imeti faks? Po tej mislenosti vasi je dovolj, da opravim pravobranilski izpit pa sm odvetnik, saj ocitno znam vse kar je potrebno in sem torej izenacen z diplomanti prava.
Zakaj moram imeti medicinski faks, da bi postal kirurg? A ni dovolj, da uletim z X faksom pa uspesno naredim specializacijo za kirurga?

Te ideje so povsem iste kot ideja, o kateri gre debata(da bi pri sprejemu na faks imeli samo sprejemni izpit, matura pa ocene iz srednje pa ne stejejo), za razliko od tvojega komentarja.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 16. Apr. 2009 19:33

lelija napisal/-a:
jagoda-malina napisal/-a:Če se vrnemo na temo. Meni se zdi, da je po 26em letu čas, da začne vsak delat, če prej ne in je tam zdravstveno zavarovan.


in 26 let je taka starost, da si samo še za na odpad...jao


26 let? In kaj boš potem pri 65ih?
lelija
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lelija » 17. Apr. 2009 15:41

:lol:
Zadnjič spremenil lelija, dne 21. Avg. 2009 1:02, skupaj popravljeno 1 krat.
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 18. Apr. 2009 12:21

Šole naj kar bodo brezplačne, a ne do 30ega leta. Vsakemu naj pripada ustrezno število let v katerih lahko redno diplomira, ne pa vleče do 30ega leta in jamra, da ni več zavarovan. Kdor ne študira naj pa gre delat pa bo zavarovan.
lelija
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lelija » 21. Apr. 2009 18:17

:)
Zadnjič spremenil lelija, dne 21. Avg. 2009 0:59, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Sekhmet
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 358
Na forumu od: 12. 2. 2008
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a Sekhmet » 21. Apr. 2009 18:51

Ker jim življenje še ni serviralo tistih, pod pasom....hvalabogu, če jim ni, nekateri imamo drugačne zgodbe in se ob branju takileh tem le nasmihamo :wink:
Ei incumbit probatio qui dicit, non qui negat!
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 21. Apr. 2009 19:05

lelija napisal/-a:
cvetkaaa napisal/-a:Šole naj kar bodo brezplačne, a ne do 30ega leta. Vsakemu naj pripada ustrezno število let v katerih lahko redno diplomira, ne pa vleče do 30ega leta in jamra, da ni več zavarovan. Kdor ne študira naj pa gre delat pa bo zavarovan.


Zakaj nekateri ne razumejo, da se nekateri šele po 30. letu prvič vpišejo na fakulteto?


In kje je tu problem?
lelija
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lelija » 21. Apr. 2009 19:19

:)
Zadnjič spremenil lelija, dne 21. Avg. 2009 0:57, skupaj popravljeno 1 krat.
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 21. Apr. 2009 19:36

ah, najstniki se sploh ne zavedajo kaj vse prinese življenje in se lahko v trenutku vse postavi na glavo ;)
če je greh, da si študent dlje kot do 23 leta, bomo pač sami plačevali te dolgove ... ampak kaj kmalu se lahko vsak znajde v taki situaciji ... ;)
jagoda-malina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 433
Na forumu od: 11. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda-malina » 21. Apr. 2009 21:36

bejbika napisal/-a:ah, najstniki se sploh ne zavedajo kaj vse prinese življenje in se lahko v trenutku vse postavi na glavo ;)
če je greh, da si študent dlje kot do 23 leta, bomo pač sami plačevali te dolgove ... ampak kaj kmalu se lahko vsak znajde v taki situaciji ... ;)


No jaz nisem najstnica, daleč od tega. Stara okrog 30. Nikakor pa ne zagovarjam podpiranja študentov do ne vem kake starosti. Kar vem se že od nekdaj lahko vpišeš na redni študij do 26. leta. Izredni se tako ali tako že od zmeraj plačuje.
Nikakor se mi ne zdi prav, da bi nekomu pri 30ih država plačevala šolnino, mu dajala štipendijo, študentske bone, krila zdravstveno zavarovanje,... ja potem ne bo nihče delal, ampak koristil ugodnosti do penzije. Če hočeš redno študirati potem doštudiraj takoj in se zaposli, da boš sam skrbel zase. Če si pa nek luftar pa ni dolžnost države, da podpira tvojo lenobo. Toliko je bresposelnih, ampak enim se pa res ne da delati.
lelija
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lelija » 21. Apr. 2009 22:26

:cool:
Zadnjič spremenil lelija, dne 21. Avg. 2009 0:55, skupaj popravljeno 1 krat.
lelija
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lelija » 21. Apr. 2009 22:29

:)
Zadnjič spremenil lelija, dne 21. Avg. 2009 0:55, skupaj popravljeno 1 krat.
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 22. Apr. 2009 1:10

jagoda-malina napisal/-a:No jaz nisem najstnica, daleč od tega. Stara okrog 30. Nikakor pa ne zagovarjam podpiranja študentov do ne vem kake starosti. Kar vem se že od nekdaj lahko vpišeš na redni študij do 26. leta. Izredni se tako ali tako že od zmeraj plačuje.


Kaze, da s tvoji podatki ze zastareli. Starostne omejitve pri vpisu na redni studij ni. vir
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 22. Apr. 2009 13:55

lelija napisal/-a:ni res, ni starostne omejitve za redni študij :)

Od kdaj ne?
jagoda-malina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 433
Na forumu od: 11. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda-malina » 22. Apr. 2009 13:58

FemmeFatal napisal/-a:
jagoda-malina napisal/-a:No jaz nisem najstnica, daleč od tega. Stara okrog 30. Nikakor pa ne zagovarjam podpiranja študentov do ne vem kake starosti. Kar vem se že od nekdaj lahko vpišeš na redni študij do 26. leta. Izredni se tako ali tako že od zmeraj plačuje.


Kaze, da s tvoji podatki ze zastareli. Starostne omejitve pri vpisu na redni studij ni. vir


Lahko, da je kaj drugače, ko sem jaz študirala je bila omejitev 26 let. Sedaj pa se ne ukvarjam s tem, ker sem redno takoj doštudirala. Res pa ne vem zakaj so naredili zdaj to razliko. Očitno se nekatere do smrti podpira. Joj naša država.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov