Srebrenica in naša osamosvojitvena avantura

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kako gledate na osamosvojitvena vojaška dogajanja

Naši so nesramno izivali JLA, ki je bila na mirnodobni nalogi zavzetja carin po ukazu Markoviča
1
33%
Ne vem, vse skupaj je bilo čudno
0
Brez glasov
Ni kaj, premagalo smo eno največjih evropskih vojska
2
67%
Skupaj glasov : 3

derbaron
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 19. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a derbaron » 19. Maj. 2008 7:01

Oldi napisal/-a:Sem bil pravkar na predstavitvi knjige Srebrenica, genocid pod zastavo ZN

Avtor je praktično povsem direktno povedal v čem je bistvo cele zgodbe.
Par dni pred genocidom so se v Beogradu visoki predstavniki EU in ZN sestali s srbi, vključno z Mladičem in Karađičem. Kaj so se domenili sicer ni dokumentirano, jasno pa je, da je mednarodna skupnost za ceno tisočev pobitih pristala na homogenizacijo ozemlja RS, da so kasneje lažje dosegli Daytonski sporazum. Dilema tiste dni je bila, kaj bo za PR EU in ZN bolje, da Nizozemci zapustijo Srebrenico pred zavzetjem ali po zavzetju.

Cca 5000 ljudi se je zateklo v bazo Nizozemcev, slednji so jim pobrali vse ostre predmete in jih predali Srbom, vmes je bila tudi cela družina (vsa pobita v genocidu) pisca knjige, ki je bil prevajalec v službi pri Nizozemcih.
Prikazal je tudi slike ameriškega vohunskega letala, ki so prikazovale avtobuse pred stavbo v kateri so izvajali genocid. Gledali so ga v živo in niti s prstom ne mignili, bolje rečeno namignili Mladiču, da naj že enkrat počedi te enklave v vzhodni Bosni.

Toliko o USA, EU in ZN in kaj bi se nam zgodilo, če bi nas JLA napadla, če komu še ni jasno naj pogleda Vukovar, naj pomisli, da so ZDA še nekaj časa po osamosvojitvi podpirale enotno Yugo in da takrat ni bilo prepovedi letenja YU aviacije. Ukaz za 24 urno bombardiranje in granatiranje iz vseh orožij je bil pripravljen in to zaradi ravnanja naših rambotov, ne realizirano pa nikakor ne zaradi posredovanja iz tujine, še manj pa zaradi uspehov :D :D nas veteranov vojne :D :D :D za Slovenijo. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Toliko da se ve, da kdo (v zvezi z našo milo rečeno avanturo) še razmišlja s svojo glavo, predvsem pa hvala Bogu, da se je stvar razvila drugače in da do bombardiranja ni prišlo. Zasluge gredo "največjim izdajalcem" našega naroda, ki so ostali v JLA do konca njenih dni. Hvala jim, Brovetu in še mnogim, od teritorialcev pa Nevenu Boraku, ki je zavrnil ukaz o granatiranju ljubljanskih kasarn, kar bi bilo čisti samomor in začetek vojne.




Še ena knjiga o tragediji SREBRENICA od Fetscher, Bogoeva
Katastrofalno da se v teh časih vsem na očeh sploh lahko dogajajo taka grozodejstva...
Uporabniški avatar
dve olivi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 2. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dve olivi » 19. Maj. 2008 9:47

derbaron napisal/-a:Še ena knjiga o tragediji SREBRENICA od Fetscher, Bogoeva
Katastrofalno da se v teh časih vsem na očeh sploh lahko dogajajo taka grozodejstva...


ta grozodejstva se vec ne dogajajo, so se zgodila in od takrat ze jocemo samo za tem
dejte rajs probat ustavit grozodejstva (al pa vsaj izrazit zgrazanje), ki se se vedno dogajajo madona

nasilje v tibetu
eh
derbaron
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 19. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a derbaron » 01. Jun. 2008 21:26

Drži, da je nedopustno kar se dogaja v Tibetu, ne smemo pa zatiskat oči pred tem, kar se je zgodilo.
Uporabniški avatar
dve olivi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 2. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dve olivi » 03. Jun. 2008 11:11

ja kdo si zatiska oci?
a ni blo sojenja okrog tega, a se ne joce za tem ze odkar se je zgodilo, a ni blo presojeno, da se je zgodil genocid na tem podrocju?
a smo vsi tih o 3000 srbov, ki je prav tako pogubljeno v okolici srebrenice?

kaj bi se radi?
eh
ded
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 99
Na forumu od: 9. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ded » 10. Jul. 2008 1:18

Oldi:

kaj za vraga bi ti zdaj rad?

Nekaj mesas Srebrenico in naso osamosvojitveno vojno!???? :roll:

Pa anketa je cisto brezveze!

I don't get it!
Zdravo hujsanje in oblikovanje postave: http://www.cosmopolitan.si/forum/viewtopic.php?t=7048
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 10. Jul. 2008 20:07

Mene tudi to zanima. A se ne gre tema o Srebrnici ?
Nisem sicer brala usega, sam kaj ma to veze z našo vojno ?
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov