Pretres krščanstva - našli Jezusove ostanke

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 02. Jul. 2008 22:59

Vera je sama po sebi lepa stvar, ampak ljudjo so jo skozi vso zgodovino narobe izkoriščali. Zakaj vojne zaradi vere, če ta uči le dobre stvari? In to npr. kakšne packarije so delali in še vedno delajo duhovniki, kardinali in celo mnogi papeži v zgodovini ...
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 03. Jul. 2008 13:05

Zato, ker je nosilec vere oz. religije človek in ne angel.
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 03. Jul. 2008 18:08

BeXy napisal/-a:Tut jst ti lohka odgovorim... Sveto pismo je knjiga, zaradi katere je blo prelito že res ful ful krvi. Od pokristjanjevanja vikingov, germanov, slovanov, do križarskih vojn, inkvizicije in protireformacije, da sploh ne govorimo o sholastičnem gibanju. Dejstvo je, da so t.i. "jezusovi nasledniki" izkrivili glavnino, če hočeš pravi pomen Jezusovega gibanja in nauka. Postali so pohlepni, šlo se jim je (in še jim še vedno) samo za materialno bogastvo. Krivec ni množični kapitalizem, ampak se je takšen odnos razvil že mnogo prej. Krščanska vera v dobro preprosto ni več mogoča, in tako je že dobrih 1500 let.
RKC je danes največja pedofilska organizacija na svetu, pa če si zatiskaš oči in ušesa ali ne.Poleg tega živi na račun vernikov in skrbi le zase. Zakaj? Zato, ker je na svetu več revščine kot kdajkoli prej, papež ima pa vsak dan 2 kili zlata več na sebi. Dokler verjameš v takšno absurdno skupnost/veroizpoved/organizacijo, ipd.., si zanje dober, ker lahko tvojo naivnost izkoristijo. Ko se upreš, si večkrat tudi izobčenec, grešnik.
Zdaj te pa vprašam: če nam je Bog po svetem pismu dal možnost svobodnega odločanja o vsem, zakaj moramo biti kaznovani, če ne verujemo? Zakaj moramo upoštevati 10 božjih zapovedi? Zakaj moramo biti ponižni? Zakaj moramo za vsako svojo napako okriviti hudiča?

Naj bo jasno, da nikogar, ki je katoličan, ne obsojam. Hotela sem samo povedat, da ne izgleda vse tako rožnato, kot se zdi na prvi pogled. :!:


Ja, ampak to kar si ti pisala govori o Cerkvi kot ustanovi. Jz sm pa uprašala ka Sveto pismo kot knjigo. Ker Biblija je bla napisana dosti pred križarskimi vojnami in pred usem. In Biblija ni kriva kako so si jo pol ljudje razlagali.
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...
Uporabniški avatar
Shannon
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 15. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Shannon » 03. Jul. 2008 19:24

*pupika* napisal/-a:
Shannon napisal/-a:
*pupika* napisal/-a:^^ tako ali pa tako pa vemo, da Stara zaveza ne temelji na resničnih in preverljivih dogodkih. Npr. Adam in Eva, Noe z njegovo barko, rešitev iz Egiptovskega suženjstva in opreklanem morju,...


Od kdaj sta pa Adam in Eva resničen in preverljiv dogodek? Sicer se mi dozdeva, kaj imaš v mislih (znanstvena razlaga), nism pa zihr.

p.s. egiptovsko se piše z malo začetnico (pridevniki na -ski/-ški).


uff... kako lepo je biti pameten...
samo nauči se brati... napisala sem, da Stara zaveza NE temelji na resničnih in preverljivih dogodkih...

PS: ne bodi no tako pikolovska glede slovničnih napak. Ker jih tudi v tvojem postu ne primanjkuje. Beseda ZIHR :roll:


Kaj se usajaš? Bodi vesela, da sem te opozorila na slovnično napako, ki spada v 3. razred OŠ. Od zdaj naprej si ne boš več delala sramote z nepoznavanjem lastnega jezika. Pa ne teži meni, da ne pišem slovnično. Na forumu se piše tako, da se med seboj razumemo, ne pa knjižno slovensko. Ne bo me ena smrklja učila, kako naj pišem, ti pa še najmanj, ker nimaš pojma. Pa zamisli se nad sabo, kako napadaš ljudi na forumu.
Uporabniški avatar
BeXy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 28. 3. 2008
Kraj: Over the Niji

Neprebrana objavaNapisal/-a BeXy » 04. Jul. 2008 9:45

p!ka napisal/-a:Ja, ampak to kar si ti pisala govori o Cerkvi kot ustanovi. Jz sm pa uprašala ka Sveto pismo kot knjigo. Ker Biblija je bla napisana dosti pred križarskimi vojnami in pred usem. In Biblija ni kriva kako so si jo pol ljudje razlagali.


Te je po 10 božjih zapovedih treba res kaznovati, da bi bil "priden"?
Bi nam "krščanski Bog" res ponudil možnost svobodne izbire, če bi potem želel, da strogo upoštevamo Božje zapovedi? I don't think so.
Podobno je s Satanom/Hudičem/whatever... - misliš, da zares obstaja? Meni se to zdi bolj samopomilovanje, izgovor za napake ki jih delamo vsak dan. Mnogo lažje je reči, da je za tvoja dejanja kriv hudič kot pa da je krivda tvoja. Hudiča smo si izmislili, ker nam je vsem težko prevzeti odgovornost nase :!: .
Človek je pripravljen sprejet, da je so called "božji otrok", ne pa, da je sam nekakšen "Bog". Ne zaveda se namreč, da je sam sposoben velikih dejanj in marsikdo celo življenje čaka na nekaj. In ne stori ničesar, kar je glavna napaka. Res je, kar pravijo - pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal. Sami odgovarjamo zase, dosežemo pa lahko karkoli si zamislimo, zakaj pa ne? Vsak ima notranjo moč, ki mu to omogoča. Najslabše se mi zdi pa biti pasiven, čakati na dejanje ali ukaz nekega "božanstva" in biti vse življenje pritlehen in ponižen
:roll: . To bi lahko delali tudi v "peklu", se ti ne zdi? V teh življenjih, ki jih imamo tu, da Zemlji (verjamem v reinkarnacijo), je priložnost, da spoznamo samega sebe in stremimo k napredku na kakršenkoli način. In ja, lahko stremimo k temu, da bi dosegli več (tudi ko se gre za denar, zakaj pa ne?), le da to delamo na takšen način, da ne prizadenemo ljudi okrog sebe.
Zdaj pa še o Svetem Pismu. Novo zavezo so večinoma pisali ljudje, ki Jezusa sploh niso poznali. Veliko delov te zaveze je bilo napisanih cela stoletja po Jezusu. Ni vrag, da vsaj nekaterih besedil niso obrnili sebi v prid (politična prepričanja, bogastvo, celo rasizem se je pojavljal).
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 04. Jul. 2008 18:19

BeXy napisal/-a:Te je po 10 božjih zapovedih treba res kaznovati, da bi bil "priden"?
Bi nam "krščanski Bog" res ponudil možnost svobodne izbire, če bi potem želel, da strogo upoštevamo Božje zapovedi? I don't think so.
Podobno je s Satanom/Hudičem/whatever... - misliš, da zares obstaja? Meni se to zdi bolj samopomilovanje, izgovor za napake ki jih delamo vsak dan. Mnogo lažje je reči, da je za tvoja dejanja kriv hudič kot pa da je krivda tvoja. Hudiča smo si izmislili, ker nam je vsem težko prevzeti odgovornost nase :!: .
Človek je pripravljen sprejet, da je so called "božji otrok", ne pa, da je sam nekakšen "Bog". Ne zaveda se namreč, da je sam sposoben velikih dejanj in marsikdo celo življenje čaka na nekaj. In ne stori ničesar, kar je glavna napaka. Res je, kar pravijo - pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal. Sami odgovarjamo zase, dosežemo pa lahko karkoli si zamislimo, zakaj pa ne? Vsak ima notranjo moč, ki mu to omogoča. Najslabše se mi zdi pa biti pasiven, čakati na dejanje ali ukaz nekega "božanstva" in biti vse življenje pritlehen in ponižen
:roll: . To bi lahko delali tudi v "peklu", se ti ne zdi? V teh življenjih, ki jih imamo tu, da Zemlji (verjamem v reinkarnacijo), je priložnost, da spoznamo samega sebe in stremimo k napredku na kakršenkoli način. In ja, lahko stremimo k temu, da bi dosegli več (tudi ko se gre za denar, zakaj pa ne?), le da to delamo na takšen način, da ne prizadenemo ljudi okrog sebe.
Zdaj pa še o Svetem Pismu. Novo zavezo so večinoma pisali ljudje, ki Jezusa sploh niso poznali. Veliko delov te zaveze je bilo napisanih cela stoletja po Jezusu. Ni vrag, da vsaj nekaterih besedil niso obrnili sebi v prid (politična prepričanja, bogastvo, celo rasizem se je pojavljal).



Ne, ne piše nikjer, da boš biu kaznovan, če ne upoštevaš 10 zapovedi. Sej lih to sm hotla rečt. Da za use sranje, ki se dogaja v Cerkvi so krivi ljudje
in ne vera sama. Usako stvarn na svetu si lahko človek po svoje razlaga pa čeprav je čist logično, da je neki tako, si bo mogoče kdo drug razlagu drugače. In pr Cerkvi so pač podobno misleči ljudje se dali skupi in nardili tko kar je blo.
Sej, ko da je papeževa naloga ta da hodi v boje oz. je papeževa naloga ta da podpira boje ? Govorim o križarskih vojnah in pappežu Piju ( če sm si prou zapomlna ).
Ko da bo rabli ljudje plačevat za svoje grehe. Odpustki in podobna sranja...

Jz mislim, da za use to in še marski kej so krivi ljudje in noben drug.
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...
Uporabniški avatar
BeXy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 28. 3. 2008
Kraj: Over the Niji

Neprebrana objavaNapisal/-a BeXy » 04. Jul. 2008 22:22

Kaj pa ti verjameš, p!ka? Kaj je tisto pravo v krščanstvu, v religiji? Kaj te je prepričalo?
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 05. Jul. 2008 11:50

Ne vem oz. ne znam povedat. Bom probala razložit. Meni je moja vera useč. Učasih me prime fleš in se lotim brat Sveto pismo in razmišljam o tistem kar piše. Tud muslimanka al pa protestanstsks vera sta mi ušeč.
Ušeč mi je to, da nekoč so mogli ljudje, ki so začeli te vere širit, met tolko močno prepričanje. Recimo kristjanov so tolko pobili ampak so vseeno vero širili naprej.

Ne zagovarjam pa tega kaj dela Cerkev. Ne kaj je delala v preteklosti in niti kaj dela danes.
Najbolj me moti to, da je Cerkev proti splavu in seksu pred poroko. Glede splava me moti to, da Cerkev ne prizna, da bi biu splav "koristen" če recimo neko punco posilijo in zanosi. Mislim, da ne bi nobena hotla otroka obdržat.
Seks pred poroko pa me moti zato, ker seks je tudi del življenja. Menim, da z nekom ti ni najlepše, če že veš, da se v seksu totalno ne ujameta.
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 05. Jul. 2008 12:45

mary-kate and ashley bigg napisal/-a:
Bulma napisal/-a:Jaz tega ne verjamem-že od nekdaj ne verjamem sploh v obstoj Jezusa itd. Če pa že ...se mi pa različica Dana Browna zid bolj dobra :D



samo en komentar... obstoj jezusa je dokazan.


to pa ni res. tisti kvazi dokazi so precej dvomljivi.

glede na to, kakšna fikcija je brownova različica, je tudi dokaj presenetljivo, koliko ljudi je zavedla. čeprav glede na število vernikov ne bi smelo bit.

sicer pa bolj ali manj škoda izgubljat besede. saj vsake toliko časa pride kaj tako 'pretresljivega' na dan, pa se potem hitro pozabi.
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 07. Jul. 2008 20:43

Jz verjamem da je obstajal Jezus, tud zgodovinsko je dokazan da je. Če je biu pa pač mau bl pametn k drugi je pa še boljš...zato so mu pripisoval čudeže. To ni nč kej tazga, kar ne bi zasledili tud v drugih verah.
Itak da ni šel v nebesa, in je možno da so našli njegov grob. Glede Marije Magdalene in to...vse je še zavito, tak da ima lahk vsak svoje mnenje, in vsajo je pravilno dokler ne najdejo pravega, če ga bojo.
Mi je pa zanimiva ta zgodovina, te skrivnosti in to, sam morš bit skeptičen.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 08. Jul. 2008 17:41

amyZ napisal/-a:Jz verjamem da je obstajal Jezus, tud zgodovinsko je dokazan da je. Če je biu pa pač mau bl pametn k drugi je pa še boljš...zato so mu pripisoval čudeže. To ni nč kej tazga, kar ne bi zasledili tud v drugih verah.
Itak da ni šel v nebesa, in je možno da so našli njegov grob. Glede Marije Magdalene in to...vse je še zavito, tak da ima lahk vsak svoje mnenje, in vsajo je pravilno dokler ne najdejo pravega, če ga bojo.
Mi je pa zanimiva ta zgodovina, te skrivnosti in to, sam morš bit skeptičen.


A res ? :gruebel:
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 18. Jul. 2008 19:27

Jao kdaj vam svane to...ma o fizični obliki in normalnem jezusovem življenju bi se lahk svitalo vsakem posebej.ma kej je folk mislu, da vse tak kot piše v svetem pismu al kaj?jezus je bil čist navadn človek kot vsi mi i mel je iste potrebe kot mi.bil je poročen z marijo magdeleno in z njo mel froce...čist normalno...ma jebeš to kaj priča jebena katoliška vera, katere se ena od zapovedi glasi:NE LAŽI...a sami lažejo najbolj
NE KRADI:KRADEJO KAJ MOREJO I KJE MOREJO PA SE MAJO ZA POŠTENJAKE.hm...hm...ko bljuzijo, da zberajo keš za dobrodelne namene pa nikdar nč...sam sebi žepe polnejo pa župniki se furajo v ful dragih avtih.i če bi bla res poštena zak so cerkve od tal do vrha oblečene v marmor, a?
NE UBIJAJ:zarad krščanske vere je vmrlo največ ljudi.P***a jim materna, dobro so sjebali naše slovanske prednike i jih pokristijanli.
i tak dalje se bi dalo nasštevat.
sjebali so cel sitem i folku v glave vcepljali razne pizdarije i načela po kerih naj bi morali živit...
ma da to o jezusovih posmrtnih ostankih...kaj mislite zak je Vatikan zdignu tolk praha zarad DaVincijeve šifre...seveda, ker jih je resnica zabolela.čula sm, da so začeli snemat tud film ANGELI IN DEMONI, katero pa Cerkev z Vtaikanom na čelu zelo ovira, ker bi to pomenil dokončen propad Vatikana.hehe, da se bar to zgodi!
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 19. Jul. 2008 10:51

merisima napisal/-a:.kaj mislite zak je Vatikan zdignu tolk praha zarad DaVincijeve šifre...seveda, ker jih je resnica zabolela.


Meni se zdi fascinantno to, da avtor knjige sam javno izjavo, da je knjiga fikcija (to pomeni izmišljena :) ), folk pa še vedno vztraja, da gre za resnično zgodbo.
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 20. Jul. 2008 11:16

merisima :lol:
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 20. Jul. 2008 13:20

DaVincijeva sifra je bullshit. Get over it.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov