Pretres krščanstva - našli Jezusove ostanke

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Shannon
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 15. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Shannon » 03. Jun. 2007 7:26

*pupika* napisal/-a:^^ tako ali pa tako pa vemo, da Stara zaveza ne temelji na resničnih in preverljivih dogodkih. Npr. Adam in Eva, Noe z njegovo barko, rešitev iz Egiptovskega suženjstva in opreklanem morju,...


Od kdaj sta pa Adam in Eva resničen in preverljiv dogodek? Sicer se mi dozdeva, kaj imaš v mislih (znanstvena razlaga), nism pa zihr.

p.s. egiptovsko se piše z malo začetnico (pridevniki na -ski/-ški).
Uporabniški avatar
*pupika*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1130
Na forumu od: 14. 9. 2005
Kraj: 3milimetre v zraku

Neprebrana objavaNapisal/-a *pupika* » 03. Jun. 2007 10:40

Shannon napisal/-a:
*pupika* napisal/-a:^^ tako ali pa tako pa vemo, da Stara zaveza ne temelji na resničnih in preverljivih dogodkih. Npr. Adam in Eva, Noe z njegovo barko, rešitev iz Egiptovskega suženjstva in opreklanem morju,...


Od kdaj sta pa Adam in Eva resničen in preverljiv dogodek? Sicer se mi dozdeva, kaj imaš v mislih (znanstvena razlaga), nism pa zihr.

p.s. egiptovsko se piše z malo začetnico (pridevniki na -ski/-ški).


uff... kako lepo je biti pameten...
samo nauči se brati... napisala sem, da Stara zaveza NE temelji na resničnih in preverljivih dogodkih...

PS: ne bodi no tako pikolovska glede slovničnih napak. Ker jih tudi v tvojem postu ne primanjkuje. Beseda ZIHR :roll:
My dreams are my reality...
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 26. Jun. 2007 21:29

teh ostankov so itak že toliko našli da bi lahko ene pet jezusov sestavli, 3 zlate grale, križev za kurit celo zimo....

tko da kar se mene tiče, je to spet en velik nateg.že dolgo ni bil noben duhovnik obtožen pedofilije, pa rabijo malo medijske pozornosti.
Kosmo_s_Kjem
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 1. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kosmo_s_Kjem » 27. Jun. 2007 0:27

:lol: :lol:

Svaka vam čast punce. Tok se nisem nasmejal že dougo.
Ene so izjave so za v arhiv..od tiste da bjo promerjali DNK s kozarci od zadne večerje..do posebnega pouka u zakristiji, do medijke pozornosti kr ni biu že dougo noben duhovnik obtožen pedofilije.. smeh :D

Še moje mnenje...sm veren, vendar pa ne verujem u to cerkev...
SO že preveč izkoristli ljudi, in z njimi dobesedno manipulirajo. Da ne omenjam pedofilskih škandalov, k dejansko se ti vse skupej zagabi. Zdejšnji papež pa to vse zakriva, da ja ne bi prišlo v javnost. In ravno tko bodo zakrili vse kar bi njim lahko bilo v slabo ime. oz. verujoče ljudi spravilo v dvome...majo že preveč koristi od njih (beri: denarja), da bi to dovolili.
Uporabniški avatar
ela85
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1321
Na forumu od: 25. 8. 2006
Kraj: na lepem

Neprebrana objavaNapisal/-a ela85 » 27. Jun. 2007 7:58

Nincha II napisal/-a:Gre se za to, da naj bi našli posmrtne ostanke in grob Kristusa, Marije Magdalene in njunega sina.


ne vem, če je to res, ampak mogoče bi se zaradi tega v krščanstvu marsikaj spremenilo. prvo, kar bi bilo smiselno, bi bilo, da bi se duhovniki lahko poročili. saj so pa ljudje kot mi vsi in imajo potrebe. to dokazuje tudi nasilje nad otroki - pedofilija, ki je je vedno več v Sloveniji. žalostno, vendar se to dogaja. in to ravno zaradi tega, ker nesmejo imeti intimnih stikov. če pa jih je imel jezus, bi jih lahko imeli tudi duhovniki.
Uporabniški avatar
rdeče vrtnice
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 571
Na forumu od: 18. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a rdeče vrtnice » 05. Jul. 2007 12:30

ela85 napisal/-a:
Nincha II napisal/-a:Gre se za to, da naj bi našli posmrtne ostanke in grob Kristusa, Marije Magdalene in njunega sina.


ne vem, če je to res, ampak mogoče bi se zaradi tega v krščanstvu marsikaj spremenilo. prvo, kar bi bilo smiselno, bi bilo, da bi se duhovniki lahko poročili. saj so pa ljudje kot mi vsi in imajo potrebe. to dokazuje tudi nasilje nad otroki - pedofilija, ki je je vedno več v Sloveniji. žalostno, vendar se to dogaja. in to ravno zaradi tega, ker nesmejo imeti intimnih stikov. če pa jih je imel jezus, bi jih lahko imeli tudi duhovniki.


ey tole se pa men tud tk zdi ja. sj se ve da je vedno manj duhovnikov oz da jih primankuje. mislim da je velik tud zard tega ker ne se ne smejo poročiti oz ne smejo imeti ženske itd. ja na žalost potem ven s tem pride pedofilija...če bi kdorkoli kaj ukrepal za tole mislim da bi se problem pedofilije zmanjšal...tako pa nekaj posameznikov ne more nič drugi ki so pa za to odgovorni se pa več ali manj le za svoje riti brigajo...na žalost :!:
ℓινє...ℓαυgн...ℓσνє...
ℓυкα<3
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 07. Jun. 2008 16:25

Nincha II napisal/-a:Ameriška revija Time trdi, da so našli novo odkritje, ki bi lahko zamajalo temelje krščanske vere, mogoče celo bolj kot je to uspelo Dan Brownu v Da Vincijevi šifri.

Našli naj bi okrog deset kamnitih sarkofagov, ki so se skrivali v neki jami. Jamo naj bi odkrili pred 27 leti v Jeruzalemu neki gradbinci, ko so kopali temelje za novo zgradbo. Danes pa jim je končno ratalo razvozlat imena nekaterih sarkofagov, med katerimi naj bi bilo tudi ime Jezusa.

Gre se za to, da naj bi našli posmrtne ostanke in grob Kristusa, Marije Magdalene in njunega sina. Svoje trditve nameravajo podkrepiti z arheološkimi dokazi, preučevanjem Biblije ter najsodobnejšimi metodami analize DNK.

Klik

Torej kaj si mislite o tem? Je sploh možno dokazat, da gre res za Jezusove ostanke in koliko sploh verjamete v to odkritje? Se vam zdi možno, da gre res za največje odkritje v zgodovini krščanstva? Ali pa ste mnenja, da gre le za zaroto, s katero želijo zavajat ljudi?


A spet?! Ja kolk Jezusov in Marij Magdalen in njunih sinov pa je blo? :D Aja, pa ene 10 Jezusovih grobnic so tudi že našli...me zanima koliko jih bodo še. :D
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 10. Jun. 2008 10:52

no pa naj še kdo reče, da se cerkev ne meša v politiko.... sodeč po tem, kam spada ta tema.... :|
Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 01. Jul. 2008 13:48

Cerkev je ena sama politika.

Gre se za to, da naj bi našli posmrtne ostanke in grob Kristusa, Marije Magdalene in njunega sina.


Jaz pa sem do zdaj zivela v prepricanju, da sta Jezus in Marija Magdalena imela hcerko po imenu Sara. :nixweiss:

Ja, Jezus je baje res obstajal, obstaja pa na tisoce teorij o njem, kaj je bil, kaj je delal, itd. Tega vsega natancno nikoli ne bomo vedeli. Svetemu pismu se pa res ne da verjeti, saj je zelo prirejeno in kaze Jezusa kot nekega boga. Itak je bil samo clovek, kot mi vsi. Dan Brown je v Da Vincijevi sifri lepo opisal, kaj je en kralj naredil iz svetega pisma. In temu verjamem res.
You want me to be something I can never ever be.
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 01. Jul. 2008 19:42

Nincha II napisal/-a:Ameriška revija Time trdi, da so našli novo odkritje, ki bi lahko zamajalo temelje krščanske vere, mogoče celo bolj kot je to uspelo Dan Brownu v Da Vincijevi šifri.

Našli naj bi okrog deset kamnitih sarkofagov, ki so se skrivali v neki jami. Jamo naj bi odkrili pred 27 leti v Jeruzalemu neki gradbinci, ko so kopali temelje za novo zgradbo. Danes pa jim je končno ratalo razvozlat imena nekaterih sarkofagov, med katerimi naj bi bilo tudi ime Jezusa.

Gre se za to, da naj bi našli posmrtne ostanke in grob Kristusa, Marije Magdalene in njunega sina.
Svoje trditve nameravajo podkrepiti z arheološkimi dokazi, preučevanjem Biblije ter najsodobnejšimi metodami analize DNK.

Klik

Torej kaj si mislite o tem? Je sploh možno dokazat, da gre res za Jezusove ostanke in koliko sploh verjamete v to odkritje? Se vam zdi možno, da gre res za največje odkritje v zgodovini krščanstva? Ali pa ste mnenja, da gre le za zaroto, s katero želijo zavajat ljudi?


Jz mislim, da bi ( če bodo to seveda dokazali, da je res ) totalno sesulo celo Cerkev in njene nauke. Kaj bi pol učili ? Mislim, da bi se podrli usi temelji Cerkev, če bi blo to res, ker pol bi pomelno, da Sveto pismo na nek način laže, da so bli usi apostoli lažniuci . . . Upam, da to ni res, ker pol bom zgubila uso vero v tisto kar so me učili doma in pr nauku in kar sem sama prebrala v Svetem pismu.
:juggle:
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...
Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 02. Jul. 2008 13:21

Ne da Sveto pismo na nek nacin laze. Sveto pismo laze 100 na uro.

Da bi vsaj nekaj odkrili in dokazali, da bi to sesulo Cerkev. Cerkev je prevec premozna in prevec vplivna s tem, ko trosi lazi okoli. Saj ne pravim, spostujem Jezusa kot zgodovinsko osebnost, ker je res moral biti nekaj posebnega, ce ga se tisocletja po njegovi smrti slavijo in se mu klanjajo. Ampak Cerkev zna hitro vse izkoristiti sebi v prid.

Dvomim, da bodo sploh kdaj kaj dokazali, ker je prevec let mimo in vsi dokazi so se izgubili. Nikakor ne morejo dokazati Jezusovo DNK, ker res ne morejo z nicemer primerjati. No ja, tisti prt je, ampak niti tisto ni potrjeno, da je res to ta prt, s katerim so pokrili Jezusa.
You want me to be something I can never ever be.
dJerry
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 2. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dJerry » 02. Jul. 2008 13:46

Ja z DNK boš preveril ali je bil v krsti jezus :D
in na osnovi česa boš dobljen DNK primerjal... a so najdl zravn tut pre-historic DNK bazo?
ali pa mogoče sticky listek na sarkofagu kjer je bil napisan negov RNA zapis? :D

Slika
Zadnjič spremenil dJerry, dne 02. Jul. 2008 13:54, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
SSarchy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 720
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SSarchy » 02. Jul. 2008 13:48

dJerry napisal/-a:Ja z DNK boš preveril ali je bil v krsti jezus :D
in na osnovi česa boš dobljen DNK primerjal... a so najdl zravn tut pre-historic DNK bazo?
ali pa mogoče sticky listek na sarkofagu kjer je bil napisan negov RNA zapis? :D

:lol:
Zemlja je velika učiteljica tistim, ki ji znajo prisluhniti. Življenje se tu ne bo končalo, ne glede na to, kaj počne človeštvo. Zemlja bo ostala. Le človeštvo se bo vrnilo v nič, od koder je prišlo, razen če ne bomo spremenili svojih navad!
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 02. Jul. 2008 18:13

Foxy-lady napisal/-a:Ne da Sveto pismo na nek nacin laze. Sveto pismo laze 100 na uro.

Da bi vsaj nekaj odkrili in dokazali, da bi to sesulo Cerkev. Cerkev je prevec premozna in prevec vplivna s tem, ko trosi lazi okoli. Saj ne pravim, spostujem Jezusa kot zgodovinsko osebnost, ker je res moral biti nekaj posebnega, ce ga se tisocletja po njegovi smrti slavijo in se mu klanjajo. Ampak Cerkev zna hitro vse izkoristiti sebi v prid.

Dvomim, da bodo sploh kdaj kaj dokazali, ker je prevec let mimo in vsi dokazi so se izgubili. Nikakor ne morejo dokazati Jezusovo DNK, ker res ne morejo z nicemer primerjati. No ja, tisti prt je, ampak niti tisto ni potrjeno, da je res to ta prt, s katerim so pokrili Jezusa.


Zakaj misliš tako ?
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...
Uporabniški avatar
BeXy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 28. 3. 2008
Kraj: Over the Niji

Neprebrana objavaNapisal/-a BeXy » 02. Jul. 2008 22:54

p!ka napisal/-a:
Foxy-lady napisal/-a:Ne da Sveto pismo na nek nacin laze. Sveto pismo laze 100 na uro.

Da bi vsaj nekaj odkrili in dokazali, da bi to sesulo Cerkev. Cerkev je prevec premozna in prevec vplivna s tem, ko trosi lazi okoli. Saj ne pravim, spostujem Jezusa kot zgodovinsko osebnost, ker je res moral biti nekaj posebnega, ce ga se tisocletja po njegovi smrti slavijo in se mu klanjajo. Ampak Cerkev zna hitro vse izkoristiti sebi v prid.

Dvomim, da bodo sploh kdaj kaj dokazali, ker je prevec let mimo in vsi dokazi so se izgubili. Nikakor ne morejo dokazati Jezusovo DNK, ker res ne morejo z nicemer primerjati. No ja, tisti prt je, ampak niti tisto ni potrjeno, da je res to ta prt, s katerim so pokrili Jezusa.


Zakaj misliš tako ?



Tut jst ti lohka odgovorim... Sveto pismo je knjiga, zaradi katere je blo prelito že res ful ful krvi. Od pokristjanjevanja vikingov, germanov, slovanov, do križarskih vojn, inkvizicije in protireformacije, da sploh ne govorimo o sholastičnem gibanju. Dejstvo je, da so t.i. "jezusovi nasledniki" izkrivili glavnino, če hočeš pravi pomen Jezusovega gibanja in nauka. Postali so pohlepni, šlo se jim je (in še jim še vedno) samo za materialno bogastvo. Krivec ni množični kapitalizem, ampak se je takšen odnos razvil že mnogo prej. Krščanska vera v dobro preprosto ni več mogoča, in tako je že dobrih 1500 let.
RKC je danes največja pedofilska organizacija na svetu, pa če si zatiskaš oči in ušesa ali ne.Poleg tega živi na račun vernikov in skrbi le zase. Zakaj? Zato, ker je na svetu več revščine kot kdajkoli prej, papež ima pa vsak dan 2 kili zlata več na sebi. Dokler verjameš v takšno absurdno skupnost/veroizpoved/organizacijo, ipd.., si zanje dober, ker lahko tvojo naivnost izkoristijo. Ko se upreš, si večkrat tudi izobčenec, grešnik.
Zdaj te pa vprašam: če nam je Bog po svetem pismu dal možnost svobodnega odločanja o vsem, zakaj moramo biti kaznovani, če ne verujemo? Zakaj moramo upoštevati 10 božjih zapovedi? Zakaj moramo biti ponižni? Zakaj moramo za vsako svojo napako okriviti hudiča?

Naj bo jasno, da nikogar, ki je katoličan, ne obsojam. Hotela sem samo povedat, da ne izgleda vse tako rožnato, kot se zdi na prvi pogled. :!:

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov