Podpiranje slovenskih proizvodov

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Lucia Klasinc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Lucia Klasinc » 03. Apr. 2010 21:11

Kupujemo tudi tujo robo (ker je cenejša), a pri hrani stavimo na slovensko. Sploh moja babi ne prenese uvoženega sadja, zelenjave, ... zato moram zmeraj preverit od kod je kaj (ubogi slovenski kmetje! :/).
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 03. Apr. 2010 21:15

Roisin napisal/-a:
Baby* napisal/-a:
Michael napisal/-a:^^
lahko bi naredila kaj okoli tega :idea:


Kaj pa lahko jaz naredim?


v bistvu bi moral tvoj sosed kej nardit, ki je inšpektor. vsaj opozorit medije, če se dogajajo svinjarije.
kar se varnosti izdelkov tiče, grem jst dostkrat počekirat teste na portal zveze potrošnikov slovenije in se mi zdi, da so nepristranski.


Se strinjam. Kaj potem imamo inšpektorje, če nič ne naredijo?
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 03. Apr. 2010 21:20

Maruša Habot napisal/-a:Verjetno je dobro, da se v teh časih krize zamislimo in podpiramo slovenske proizvajalce.
Čeprav sem še mlada, sem se začela zavedati, da moramo ohraniti kar je naše.
Tudi naši proizvodi so prav tako kakovostni in se lahko primerjajo tudi z najboljšimi na svetu.
Beti, Lisca, Elan, Alpina, Mura, Kozmetika Afrodita, Gorenjka...


Se popolnoma strinjam s tabo. Tudi jaz skušam kupiti čimveč našega, ker se mi smili to propadanje našega gospodarstva. Običajno kupujem v Mercatorju, ampak to pomeni, da Slovenske proizvode ne tujih, torej kumarice od Ete, ne neke uvožene. Isto ne kupujem generičnih izdelkov, ker so slabi, ampak bolj kvalitetno robo.
Kar se pa oblačil tiče pa različno, ker vsega se niti ne da dobiti Slovenskega. Mi pa npr. kakšen H&M ni kakšna kvaliteta. Sicer pa večina oblačil kupim v eni bližnji trgovini, ki imajo res veliko dobre naše robe, predvsem od privatnikov, ker Mura npr. je pa res draga.
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 31. Okt. 2010 19:40

Podpiram Slovenske proizvode. Priznam pa tudi, da odkar v našem kraju obstaja Hofer, pojem ogromne količine njihovih sladkarij.

Drugač pa recimo nikoli ne kupim druzga soka kot Fructalovega, druzga kruha kot našega in drugih spodnjih hlač, majic in pižame kot od Beti.

Prisegam na tisto naše, ki mi je res dobro. Če pa je dobro nekaj drugega v eni drugi trgovini pa glih tako kupim.

Trenutno nakupujem v Mercatorju, Hoferju, Tušu in Šparu. Ti so mi nekako najboljši.
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 03. Nov. 2010 19:21

Tudi jaz podpiram slovenske proizvode, čeprav ne kupujem le teh. Se pa trudim, da je praktično vse sadje in zelenjava (razen tistih, ki jih uživam, a v Slo ne rastejo: avokada, banan, fig, čičerike, limon in kokosa) iz Slovenije. In, če se da, tudi od lokalnih kmetov oziroma ekološko pridelano. Tudi mleko in mlečni izdelki so praviloma vedno slovenski, lokalni (razen občasno Hoferjeve eko skute, ki mi je zelo dobra).

Glede ostalega pa gledam na kvaliteto in ceno. Pri nekaterih izdelkih je Slovenija žal nekonkurenčna tujini.
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 04. Nov. 2010 14:44

Glede kvalitete in cene se jaz vprašam, ker mi res ni logično kako lahko nekdo pridela eno stvar toliko ceneje kot drugi. Tukaj me vedno skrbi kaj je v ozadju, kaj bo nekoč oporečnega prišlo na dan.

In tud sladkarije iz Hoferja npr. so določene res dobre in poceni zato jih kupujem, ampak baje so dobre predvsem zarad sladkorja, ki ga ogromno vsebujejo in pa umetnih arom:(
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 04. Nov. 2010 15:19

^^
Če imaš rada sladkarije in mednje sodi tudi evrokrem, imajo v Hoferju evrokrem, ki naj bi bil ekološki - vse sestavine naj bi bile iz ekološke pridelave. Če se prav spomnim, stane 400g namaza za na žlico :D cca 2.70€.

Če imaš pa čas in voljo, je pa bolje "homemade sweet". :) Jaz prav rada ustvarjam in se trudim, da ne prepogosto...da se ne bi ustvarjalnost prehitro manifestirala na moji postavi. :eek: :D
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 04. Nov. 2010 15:20

Prosim za izbris. Slaba internetna povezava dela svoje. :/
Zadnjič spremenil Tysia, dne 04. Nov. 2010 15:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 04. Nov. 2010 15:20

^^
Če imaš rada sladkarije in mednje sodi tudi evrokrem, imajo v Hoferju evrokrem, ki naj bi bil ekološki - vse sestavine naj bi bile iz ekološke pridelave. Če se prav spomnim, stane 400g namaza za na žlico :D cca 2.70€.

Če imaš pa čas in voljo, je pa bolje "homemade sweet". :) Jaz prav rada ustvarjam in se trudim, da ne prepogosto...da se ne bi ustvarjalnost prehitro manifestirala na moji postavi. :eek: :D
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 04. Nov. 2010 15:21

^^
Če imaš rada sladkarije in mednje sodi tudi evrokrem, imajo v Hoferju evrokrem, ki naj bi bil ekološki - vse sestavine naj bi bile iz ekološke pridelave. Če se prav spomnim, stane 400g namaza za na žlico :D cca 2.70€.

Če imaš pa čas in voljo, je pa bolje "homemade sweet". :) Jaz prav rada ustvarjam in se trudim, da ne prepogosto...da se ne bi ustvarjalnost prehitro manifestirala na moji postavi. :eek: :D
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 04. Nov. 2010 15:21

^^
Če imaš rada sladkarije in mednje sodi tudi evrokrem, imajo v Hoferju evrokrem, ki naj bi bil ekološki - vse sestavine naj bi bile iz ekološke pridelave. Če se prav spomnim, stane 400g namaza za na žlico :D cca 2.70€.

Če imaš pa čas in voljo, je pa bolje "homemade sweet". :) Jaz prav rada ustvarjam in se trudim, da ne prepogosto...da se ne bi ustvarjalnost prehitro manifestirala na moji postavi. :eek: :D
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 20. Nov. 2010 21:00

Evrokrem sicer jem, ampak redko. Tko da Hoferjevega še nisem poskusila. Vseeno pa hvala za namig.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov