Podpiranje slovenskih proizvodov

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 23. Okt. 2009 14:18

Domače je res najboljše, ni kaj.

Ampak jaz raje zaupam avstrijskem, nemškem, francoskem, italjanskem produktu, kot pa slovenskem. Če bi slovenski proizvodi vsebovali slovenske izdelke, bi zaupala našim. Ker jih pa večinoma ne, bi bilo bolj pametno zaupati italjanom, glede na to, da ogromno naših surovin izvozijo ravno v Italijo.

Raje imam Sparove izdelke kot pa Mercatorjeve (iz kje že imajo kumarice? pa slovensko podjetje) ali Tuševe.

Tuno vedno kupim Rio Mare, ne Delamaris; testenine Barilla, oblačila Esprit in H&M in ne Muro, spodnje perilo La Senza in ne Lisca. Pa ne da bi imela kaj proti slovenskim izdelkom, samo raje kupim boljše (in če je cenejše, še bolje).

Edino slovenskega kar kupim so verjetno jogurti.

Imamo pa doma svoje meso, mleko, jajca, zelenjavo; kar je pa neprimerljivo boljše kot kupljeno.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Baby*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 231
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Baby* » 23. Okt. 2009 14:30

*mala* napisal/-a:Domače je res najboljše, ni kaj.

Ampak jaz raje zaupam avstrijskem, nemškem, francoskem, italjanskem produktu, kot pa slovenskem. Če bi slovenski proizvodi vsebovali slovenske izdelke, bi zaupala našim. Ker jih pa večinoma ne, bi bilo bolj pametno zaupati italjanom, glede na to, da ogromno naših surovin izvozijo ravno v Italijo.

Raje imam Sparove izdelke kot pa Mercatorjeve (iz kje že imajo kumarice? pa slovensko podjetje) ali Tuševe.

Tuno vedno kupim Rio Mare, ne Delamaris; testenine Barilla, oblačila Esprit in H&M in ne Muro, spodnje perilo La Senza in ne Lisca. Pa ne da bi imela kaj proti slovenskim izdelkom, samo raje kupim boljše (in če je cenejše, še bolje).

Edino slovenskega kar kupim so verjetno jogurti.

Imamo pa doma svoje meso, mleko, jajca, zelenjavo; kar je pa neprimerljivo boljše kot kupljeno.


Se popolnoma strinjam. Tudi mi imamo doma oz pri starših ampak vse dobimo od njih domača jajca, meso (živino ki ji samo naravne stvari ne pa tisto ki kupiš v trgovini ko živino hranijo s samimi zastrupljenimi stvarmi) zelenjavo sadje vse domače sploh ne moreš primerjat že okus če kupiš zelenjavo v trgovini in npr. domačo je čista razlika. Rezance dobim jih mami dela, tuno pa tudi jaz kupim rio mare , obleke isto H&m, Esprit mango...spodnje perilo pa imam tudi kaj od lisce ampak čisto različno sam da je kvalitetno ker se mi zdi da perilo je pa res ena od takih stvari ki more bit vredu kvaliteta...pol stvari ki jih kupimo v trgovino je boljše da jih ne jemo kot da jih jemo...tako pač je vse se je spremenilo in so včasih veliko bolj zdravo živeli kot živimo mi sedaj s našimi proizvodi...
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 23. Okt. 2009 14:33

Baby* napisal/-a:Naši standardi in predpisi pa so v ku***...oprostite izrazu ampak veliko tudi slovenskih izdelkov je samo zastrupljanje

a se ti ne zdi, da mal pretiravaš? v primerjavi s kitajskimi standardi glede varnosti živil smo lahko prav srečni, da so naši taki kot so :)
Baby*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 231
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Baby* » 23. Okt. 2009 14:39

Roisin napisal/-a:
Baby* napisal/-a:Naši standardi in predpisi pa so v ku***...oprostite izrazu ampak veliko tudi slovenskih izdelkov je samo zastrupljanje

a se ti ne zdi, da mal pretiravaš? v primerjavi s kitajskimi standardi glede varnosti živil smo lahko prav srečni, da so naši taki kot so :)


Ja če verjameš tistemu kar prebereš v časopisu in drugod, če pa malo bolj raziščeš zadevo pa bolše da javnost ne ve kaj vse se dogaja...moj stric je zdravstveni inšpektor in sva dosti skupaj sva praktično soseda mi pove takšne zgodbe ki jih podkrepi z dokazi da me rahlo pretresa kaj vse delajo za denar ampak tak je....gre se jim za denar in to je to njim ni mar kaj bo kupec pojedu njim je samo mar da bo izdelek čimprej v prodaji in čimprej kupljen da oni služijo :? žal tako je...
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 23. Okt. 2009 16:20

^^
lahko bi naredila kaj okoli tega :idea:
Gone
Baby*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 231
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Baby* » 23. Okt. 2009 16:38

Michael napisal/-a:^^
lahko bi naredila kaj okoli tega :idea:


Kaj pa lahko jaz naredim?
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 23. Okt. 2009 19:05

Kar češ.
Piši lokalnemu politiku in ga opozori.
Gone
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 23. Okt. 2009 22:44

Baby* napisal/-a:Naši standardi in predpisi pa so v ku***...oprostite izrazu ampak veliko tudi slovenskih izdelkov je samo zastrupljanje in če mislite da ste kupili boljši in kvalitnejši ker je slovenski proizvod se krepko motite...sadje vse zastrupljeno zelenjava isto da o mleku iz ljubljanskih mlekarn sploh ne govorimo je bolje da ga ne pijete kot da ga pijete ker mu poberejo vse vitamine vn....itd...torej najboljše in najbolj zdravo je da same doma pridelujete zelenjavo iz vrta in sadje iz dreves mleko od kravic kupite pri domačem kmetu...itd. :) to je zdravo in samo tako boste vedle da ste pojedle res zdravo jabko in ne tako ki ji v skladišču ko je še zelena vbrizgajo strup da čimprej postane dreča...! Jaz zaupam samo svojemu vrtu in svojim domačim izdelkom, ki jih delam jaz! Domače je domače a ne :D


Nisem rekla, da naše je pa neoporečno. Vseeno pa sadje npr. rabi manj transportne poti, če je Slovensko kot pa tuje in temu primerno tuje rabi še večjo zaščito in življenjsko dobo.
Sicer je pa tako kje pa piše, da jaz kupim mleko v trgovini, sadje, zelenjavo, kruh, ... ipd. lahko vse to kupim pri ljudeh, ki jih poznam, ampak v Sloveniji ne v tujini.
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 26. Okt. 2009 7:07

Baby* napisal/-a:
Michael napisal/-a:^^
lahko bi naredila kaj okoli tega :idea:


Kaj pa lahko jaz naredim?


v bistvu bi moral tvoj sosed kej nardit, ki je inšpektor. vsaj opozorit medije, če se dogajajo svinjarije.
kar se varnosti izdelkov tiče, grem jst dostkrat počekirat teste na portal zveze potrošnikov slovenije in se mi zdi, da so nepristranski.
Uporabniški avatar
Maruša Habot
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 86
Na forumu od: 27. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Maruša Habot » 29. Mar. 2010 20:32

Verjetno je dobro, da se v teh časih krize zamislimo in podpiramo slovenske proizvajalce.
Čeprav sem še mlada, sem se začela zavedati, da moramo ohraniti kar je naše.
Tudi naši proizvodi so prav tako kakovostni in se lahko primerjajo tudi z najboljšimi na svetu.
Beti, Lisca, Elan, Alpina, Mura, Kozmetika Afrodita, Gorenjka...
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 29. Mar. 2010 20:45

Podpiranje slovenskih proizvodov bolj razumem v smislu lokalne samozadostnosti in ne toliko kot podpiranje velikih slovenskih multinacionalk, ker - oprosti - se z izdelki iz tujine težko primerjajo v razmerju kvaliteta/cena. Ne dvomim, da so izdelki kvalitetni, ampak cene so pa pogosto pretirane.

In se strinjam z mislijo, ki jo je izrekel Anton Komat:

Pri konceptu lokalnega trga pa je nujna revolucija v miselnosti potrošnika, ki se bo naenkrat veselil starih jabolčnih sort z Dolenjske bolj kot izbire med mangom, papajo in ananasom.


Kar pa ne pomeni kupiti Gorenjke namesto Milke, temveč sladkanje z medom od čebelarja iz sosenjega hriba.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 29. Mar. 2010 21:53

positive vibration napisal/-a:Podpiranje slovenskih proizvodov bolj razumem v smislu lokalne samozadostnosti in ne toliko kot podpiranje velikih slovenskih multinacionalk, ker - oprosti - se z izdelki iz tujine težko primerjajo v razmerju kvaliteta/cena. Ne dvomim, da so izdelki kvalitetni, ampak cene so pa pogosto pretirane.

In se strinjam z mislijo, ki jo je izrekel Anton Komat:

Pri konceptu lokalnega trga pa je nujna revolucija v miselnosti potrošnika, ki se bo naenkrat veselil starih jabolčnih sort z Dolenjske bolj kot izbire med mangom, papajo in ananasom.


Kar pa ne pomeni kupiti Gorenjke namesto Milke, temveč sladkanje z medom od čebelarja iz sosenjega hriba.


Jaz pa se strinjam z Maruso. Malo poenostavljeno, najprej, kaj pomeni "multinacionalka" in zakaj slovenska podjetja naceloma to niso? Nadalje, cebelar je le eden, podjetje pa zaposljuje veliko ljudi - torej delovna mesta. S cenami si pa kar falila :) Ko si lih omenjala Milko - ta stane 0,99 eur (z lesniki), Gorenjka pa 0,82 - medtem ko od lokalnega cebelarja med, verjemi, stane precej vec od tistega, ki ga prodaja Medex :D
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 29. Mar. 2010 22:01

Moram samo zadnji stavek pokomentirat.
Sice možno, da živite v popolnoma drugačnih koncih kot jaz, ampak če primerjam tele Medexove cene (1 , 2), je pri našem lokalnem čebelarju na "tržnici" (lih tolk da par stojnic, ker majhno naselje) prvi 6-7€, drugi pa 5€ (govorim o 1 litru). Pa veliko bolj zaupam temu, ki ga doma poznamo, kot pa Medex podjetju :wink:

Kadarkoli izberem raje lokalno domačo hrano, kot pa od podjetjih.

Me pa blazno moti pri slovenskih podjetjih, da naše surovine izvažajo drugam, k nam pa uvažajo iz drugih držav (ne seveda vsi).
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 29. Mar. 2010 22:12

*mala* napisal/-a:Moram samo zadnji stavek pokomentirat.
Sice možno, da živite v popolnoma drugačnih koncih kot jaz, ampak če primerjam tele Medexove cene (1 , 2), je pri našem lokalnem čebelarju na "tržnici" (lih tolk da par stojnic, ker majhno naselje) prvi 6-7€, drugi pa 5€ (govorim o 1 litru).

Nimamo vsi take kul "trznice" :(
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 29. Mar. 2010 22:25

Se strinjam z *malo*.

Kepka, mogoče ravno beseda multinacionalka res ni na mestu, ušlo mi je.
Pa vendar - Alpske mlekarne uvažajo mleko iz povsod drugod, samo od slovenskih kmetov ne. Unior proizvaja večino orodja na Tajskem. In podobnih zgodb je še...žnj.
Okej, morda je Gorenjka res cenejša od milke. Zagotovo so pa bili Murini kostimi zelo dragi.
Kruh pa našim ljudem daje tako Špar, kot Tuš. Tako Unior, kot Schefenacker.
Itak oboji izmozgavajo. Okej, lahko bi tudi debatirali o tem, da raje dam domačemu lopovu, kot pa tujemu. V to se sama ne spuščam.

Med pa tudi mi kupujemo po 5€/L :razz:

Kepka, preberi ta intervju, pa pokomentiraj potem: http://www.zazdravje.net/razkrivamo.asp?art=131
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov