Novi družinski zakonik

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

O sprejemu novega družinskega zakonika sem:

ZA
60
62%
PROTI
37
38%
Skupaj glasov : 97

Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 17. Jun. 2011 22:23

Upam, da ne bo referenduma.
( o človeških pravicah naj se ne bi glasovalo :wink: )
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 18. Jun. 2011 8:26

Absolutno proti!

Upam, da bo referendum, da bo še enkrat 70% proti.

Kar se tiče pa pedrov/lezbik in posvojitev otrok pa....držite svoje parklje proč! :evil:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 18. Jun. 2011 9:11

Pa veš, da geji in lezbijke že imajo otroke v Sloveniji in, da jim bo zakonik samo ponudil enake pravice, kot jih imajo drugi otroci. V tem kompromisnem zakoniku, ki so ga sprejeli ni možnosti posvojitve xy otroka, ampak samo otroka svojega partnerja, da če se slučajno kej zgodi biološkemu staršu, da bo imel drugi starš možnost obdržati otroka in da ga ne bi dali v rejo.

Hipotetičnen primer: Mamici imata otroka 10 let, biološki mami se zgodi nesreča in po starem zakonu, bi se ta otrok takoj odvzel drugi mami (na katero je otrok navezan), ker le-ta ne bi imela nobenih pravic do njega. Kaj misliš kaj je boljše za otroka: Da ostani pri staršu, ki ga pozna celo življenje in ga ima rad prav tako kot ima otrok rad starše v tradicionalni družini in mu lahko ta starš nudi vso ljubezen in materialne stvari, kot katerikoli starš iz drugih familij, ali naj otroka takoj odvzamejo, saj ni njen biološki otrok.

Zdaj mi pa povej, kako to tebe prizadane, da si tako strogo proti družinskemu zakoniku, ki je napisan v prid otrokom, sploh pa, je to samo en člen, ostali pa so npr. nekaznovanost in pospešeno reševanje primerov, družinska sodišča, itd.
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 18. Jun. 2011 11:22

Kako pa to tebe osreči, ta zakonik? Si mogoče lezba? :wink:

Mene osebno ne prizadane nič. Lahko pa prizadane recimo otroka, ki ga posvojita dva pedra.

Nevem kaj se bo s tem otrokom dogajalo v šoli, ko bodo njegovi nadobudni sošolčki ugotovili, da ima dva očeta... omfg...
Naravno to ni, kakorkoli obrneš. In otrok, ki ga posvojita dva pedra ne more biti nikoli tako dobro vzgojen, kot bi ga vzgojila njegova prava mati in oče.

in b4, mati kurba oče pijanec... :wink:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 18. Jun. 2011 11:44

Mene zelo osreči ta zakonik, zakaj, pa nimam zdaj časa razlagat, ti bom pa zvečer z veseljem napisala svoje razloge.

Drugače pa spet isto pišeš. V zakoniku ni pogovora o posvajanju "tujih" otrok, ampak samo s strani drugega starša, kjer otroci že so. Zakaj si proti temu?

To z zafrkavanjem otrok s strani sošolcev, pa "o fak, čist bed" :roll: . Tko kokr je blo omfg, kaj dela temnopolt otrok v belski šoli, al pa omfg, un je pa spočet v izvenzakonu, al pa omfg, un je bosanc/cigan,itd. in celo za otroke omfg un ma pa adidaske un pa nike. Otroci so otroci in sami po sebi niso "zlobni", ponavljajo pa tisto kar slišijo doma. Tko da je na tebi odvisno kako boš ti svojemu otroku razložil kako ima lahko njegov sošolec dva očeta, dve mami, romsko poreklo, itd. Ga boš poučil o strpnosti, odprtosti, raznolikosti ljudi al sovraštvu?
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 18. Jun. 2011 11:48

Lej, ti imaš svoje razloge, da je zakonik dober in to spoštujem. Enako moraš ti spoštovat to, da imam jaz svoje razloge proti zakoniku. Ok?

End of story.

P.S. Če boš ti svojemu mulcu v 2 razredu lahko dopovedala, da je nekaj normalnega da ima njegov sošolec dva fotra, svaka ti čast. Po vsej verjetnosti, pa bo naslednji dan s svojimi sošolci spet zajebaval tega mulčka, da se njegova fotra šopata v rit.
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 18. Jun. 2011 12:43

McLarnovc napisal/-a:Lej, ti imaš svoje razloge, da je zakonik dober in to spoštujem. Enako moraš ti spoštovat to, da imam jaz svoje razloge proti zakoniku. Ok?
Ne, nestrpnost se težko spoštuje (kar mi je osebno mal bedno, ker je to spet neke vrste nestrpnost).

Glej, ponavljam sicer za Tammy, ampak ja, otroci ponavljajo kar slišijo (predvsem doma) in na nas "odraslih" je, da ne vzgajamo nestrpnežev..taki, ki so tako goreče proti in se jih NITI NE TIČE, so, imo, dejanski problem (argumenti ala "ni naravno"/"kaj bodo pa drugi rekli" so mi zgrešeni); zakaj nekomu zanikat pravice (primer, en od partnerjev ima od prej otroka, drugi starš v tej zvezi pa trenutno ne more bit zakonit "varuh", al kaj je že fraza, oz. ne more posvojit tega otroka).
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 18. Jun. 2011 12:50

McLarnovc napisal/-a:P.S. Če boš ti svojemu mulcu v 2 razredu lahko dopovedala, da je nekaj normalnega da ima njegov sošolec dva fotra, svaka ti čast. Po vsej verjetnosti, pa bo naslednji dan s svojimi sošolci spet zajebaval tega mulčka, da se njegova fotra šopata v rit.


Ok, vsak bo svoje otroke vzgajal sam in se mi zdi čisto na mestu, da ne podpiramo nestrpnosti na kakršenkoli način.
Res me zanima, kakšna je bila tvoja vzgoja in kakšni so tvoji starši -meni bi doma kar konkretno pokazali, če bi bila žaljiva do drugih otrok, do "drugačnih", ki to sploh niso, v bistvu je bila strpnost samoumevna, privzgojena, ne vsiljena.
Ponavadi so otroci odraz staršev in glede na to, da jih ima lahko vsak, ki je ploden, se sploh ne čudim, da se pojavljajo izgredi na raznih paradah ponosa.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 18. Jun. 2011 13:49

emanuela napisal/-a:kakšni so tvoji starši


Perfektni. Slava jima. :wink:

purple_rain napisal/-a:Ne, nestrpnost se težko spoštuje (kar mi je osebno mal bedno, ker je to spet neke vrste nestrpnost).


Khm, a zdaj če je nekdo proti družinskemu zakoniku, je pa že nestrpen? WTF kakšno nizkotno posploševanje je pa to? :eek:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 18. Jun. 2011 15:32

Argumenti, zakaj je to slabo (ker bodo potem sošolci otroka zajebavali, ker pedri ne morejo tako dobro otrok vzgajat,...) vsekakor so nestrpnost in nič drugega. Razen če mi lahko kdo pojasni, kako spolna usmerjenost vpliva na vzgojne sposobnosti posameznika in to po možnosti podpre s kakšnih linkom.

V bistvu je tole tak smešen catch 22. Nasprotniki posvojitev svoje nasprotovanje utemeljujejo z diskriminacijo otrok, ki jo bodo sami povzročali.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 18. Jun. 2011 15:41

A nisi ti neka pravnica al nevem kaj? :steinigung:

Upam, da nisi na referendumu o pokojninski reformi glasovala ZA, ker potem si nestrpna do upokojencev in bodočih upokojencev. :wink:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 18. Jun. 2011 15:42

To boš moral pa obrazložit.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 18. Jun. 2011 15:53

McLarnovc napisal/-a:Kako pa to tebe osreči, ta zakonik? Si mogoče lezba? :wink:

Mene osebno ne prizadane nič. Lahko pa prizadane recimo otroka, ki ga posvojita dva pedra.

Nevem kaj se bo s tem otrokom dogajalo v šoli, ko bodo njegovi nadobudni sošolčki ugotovili, da ima dva očeta... omfg...
Naravno to ni, kakorkoli obrneš. In otrok, ki ga posvojita dva pedra ne more biti nikoli tako dobro vzgojen, kot bi ga vzgojila njegova prava mati in oče.

in b4, mati kurba oče pijanec... :wink:


ti tudi nisi ravno najbolje vzgojen, po tvojih postih sodeč. pa te je vzgajal običajen slovenski tradicionalen par.
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 18. Jun. 2011 21:59

McLarnovc napisal/-a:Mene osebno ne prizadane nič. Lahko pa prizadane recimo otroka, ki ga posvojita dva pedra.


Nov družinski zakonik bo urejal predvsem obstoječe stanje; v Sloveniji je otroka praktično nemogoče posvojiti, ker smo premajhni. Zato hodijo pari, ki ne morejo met otrok, posvajat v tujino (Ukrajino, Rusijo) in za 20.000 evrov in po slabem letu urejanja papirjev pripeljejo domov mulca. Problem se zgodi, če homoseksualca posvojita otroka v tujini in ga pripeljeta v Slovenijo. Posvojitelja v prvem primeru sta izenačena z biološkima staršema glede pravic in dolžnosti do otroka. Homoseksualna posvojitelja pa daaaaaaaleč od tega. In jst ne morm vrjet, da nekateri še vedno ne vidite, da ne gre za pravice gejov/lezbijk - gre za pravice otroka. Otrok nima dedne pravice, otroka ne sme drugi posvojitelj obiskati v bolnici, če hudo zboli, otrok ne bo prejemal preživnine itd. Itak - če bo nov DZ sprejet bodo geji množično posvajal otroke in bo meu usak drug mulc dva atija. Aaaaah... :roll:
Uporabniški avatar
Rollin #3
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 760
Na forumu od: 7. 6. 2011
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #3 » 19. Jun. 2011 1:59

waw kakšno izenačenje pri anketi... upam da ne bo spet kakega referenduma, ki to bi bilo že smešno. kaj naj jaz vem o lejzbikah gejih njihovih otrocih in zakonu plusih in minusih tega. če bi se morala odločit bi pa rekla za, ampak samo zato ker so mi dosedanji referendumi zgledali za za. naj se zmenijo tak da bo prav otroku in mir.

nevem kako pričakujejo da se navadni ljudje na random odločajo o takih rečeh, pokojninski reformi in podobno. jaz grem lahko pogledat graf populacije in mi izgleda grozen sam vseeno ne vem več kot ti ki so spisali zakon o stanju, možnostih in podobno. in itak da bo folk glasoval da noče delat dlje kot bi moral zdej. kaj res ni bilo jasno že v naprej kaj bo? kaj ni bilo škoda denarja?

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov