Hora legalis je uvedena

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali ste za prepoved javnega ponočevanja in pijančevanja otrok, mlajših od 17 let ?

Skrajni čas je za tak zakon, zato sem za
64
57%
Sem proti
48
43%
Skupaj glasov : 112

opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 25. Maj. 2006 17:29

pehta napisal/-a:Bravo, bravo, bravo: končno otroci ne bodo več utrujali 18 in 20 letnikom, ki se v nočnih lokalih počutijo, kot da so prišli v vrtec:


waw, ne bojo nam utrujal 15 letniki, nam bojo pa zato 16 letniki, res razlika :D
še bollša je pa ta, da ne bojo utrujal 18 letnikom hehe, kao 18 letniki pa ze ful odrasli.
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 25. Maj. 2006 17:38

pehta napisal/-a:Bravo, bravo, bravo: končno otroci ne bodo več utrujali 18 in 20 letnikom, ki se v nočnih lokalih počutijo, kot da so prišli v vrtec:


Kr neki da se greš tko izražat "da ne bojo utrujali 18 in 20 letnikom". Tud ti si bla včasih 15 let stara in si najedala enim 20-letnikom.

Jst osebno podpiram ta zakon in sicer iz tega razloga, ker se mladina do 15 leta ne bo več napijala po lokalih in sami ponoči z taksiji domov hodil. Sploh mlajšim dekletom se marsikej lahko v takih lokalih zgodi in res super da so ta zakon sprejel.
pehta
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 206
Na forumu od: 11. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pehta » 25. Maj. 2006 17:45

Saj vsepovsod lah bereš, ko 20 letniki jamrajo, da nikamor več ne morejo, ker se počutijo stari v družbi samih 15 letnikov-letnic.
''...vedno veckrat se mi zdi, da je pehta sem postavljena s strani cosmota da se debate razvijajo ker se folk razpizdi.. '' (A.B.)
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 25. Maj. 2006 19:06

Frenkie napisal/-a:
Jst osebno podpiram ta zakon in sicer iz tega razloga, ker se mladina do 15 leta ne bo več napijala po lokalih in sami ponoči z taksiji domov hodil.

mladina se ga itak opija po parkcih, tko da jih tole sploh ne bo prizadelo :o
Uporabniški avatar
Lastovica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 859
Na forumu od: 24. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lastovica » 26. Maj. 2006 10:09

opium napisal/-a:
pehta napisal/-a:Bravo, bravo, bravo: končno otroci ne bodo več utrujali 18 in 20 letnikom, ki se v nočnih lokalih počutijo, kot da so prišli v vrtec:


waw, ne bojo nam utrujal 15 letniki, nam bojo pa zato 16 letniki, res razlika :D
še bollša je pa ta, da ne bojo utrujal 18 letnikom hehe, kao 18 letniki pa ze ful odrasli.


Jaz sem pa stara 23 let in mi gre prav na zivce, da pridem v petek al pa v soboto v kak lokal v lj, pa noter sama mularija od 18-20 let. Mi grejo prav na zivce. In verjamem, da grejo tistim, ki so stari 30-35 let na zivce tisti, ki so stari 20-25 let. Potem najboljse, da je hora legalis kr do 40 leta, da noben nikomur ne bo sel na zivce, potem pa se ti itak ne da vec ven hodit.

Draga PEHTA, tud 18-20 letniki nam greste na zivce. :D
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 26. Maj. 2006 11:39

krEna napisal/-a:
Tiavanna napisal/-a:
pehta napisal/-a:Lipa, Divača, Celje, N.Gorica, Ribče...povsod žrtve.


Kaj pa je blo v Gorici? :eek:



kaj je bilo pa v Ribčah?


po moje je blo u Ribcah tisto pred leti nazaj, ko je en dol padel iz 1.nadstroja (ne vem tocno podrobnosti, to mi je znanec razlagal, ki mu je to bil najboljsi prijatelj)
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Uporabniški avatar
karmy21
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 122
Na forumu od: 24. 6. 2005
Kraj: Cambridgeshire

Neprebrana objavaNapisal/-a karmy21 » 26. Maj. 2006 12:23

jzt sem pa popolnoma za ta policijsko uro! ma kaj pa majo za delat zunaj otroc pod 16 let??? sem vidla še večje pijandure pr 12 letih po lublan, pa ste hujši od študentov! pol pa govorijo da smo mi pijana horda...rajš naj grejo po OŠ gledat kaj delajo... ena meja pa ja more bit! kje za vraga so pa starši?? :roll:
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 26. Maj. 2006 14:11

Men bi se sicer zdelo bolj normalno, da bi mel otroc normalne starše, ki jih ne bi pustil skakat okol cele noči, ga pit, itd...
Sam na žalost ma lahko vsak idiot otroka... :roll:
Uporabniški avatar
Ledenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 21. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ledenka » 26. Maj. 2006 17:11

Applebitecc napisal/-a:Men bi se sicer zdelo bolj normalno, da bi mel otroc normalne starše, ki jih ne bi pustil skakat okol cele noči, ga pit, itd...
Sam na žalost ma lahko vsak idiot otroka... :roll:


Bravo.

Ja, če starši ne poskrbijo za otroke, bo pa vsaj država!! :!:

Upam, da se bodo tega držali in bolj kontrolirali.

Za mlajše od 17 bi pa lahko organizirali matineje kot v Italiji (v diskotekah v nedeljah popoldne in se ne toči alkohola) ali pa več šolskih plesov (mi smo jih imeli vsak mesec v o.š. in v srednji)...
Don't worry, be happy!!!
Uporabniški avatar
skinny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 984
Na forumu od: 2. 1. 2006
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a skinny » 26. Maj. 2006 19:14

ok, res da bi starši morali bolje poskrbeti za otroke. samo to je lažje rečeno, kot narjeno.

samo jaz vam povem, da s tem zakonom ne bodo nardili ničesar. šele zdaj bodo začeli najstniki protestirat pa se še bolj napijat pa delat druge bedarije. ta zakon je sama provokacija. :roll: nič se ne bo spremenilo. kvečemu poslabšalo. verjemite mi.

glede šolskih plesov in podobnega. a to mislite resno?? :lach: mene ful v smeh spravljate. teh plesov se ne bo udeležil nihče. no, ali pa se bodo. pa bodo pili na wc-jih. vedno se najde kakšna luknja v sistemu.

najstnikov se ne da ustaviti. :D bolj jim jemljejo svobodo, bolj bodo nasprotovali.
"Don't part with your illusions. When they are gone you may still exist, but you have ceased to live.”
~ Mark Twain
Uporabniški avatar
uršy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 641
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: najlepše mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a uršy » 26. Maj. 2006 19:27

Men je pa tale polcijska ura čista bedarija....otroc ne bojo smel u okale, ga bojo pa pač po cest pil....kkšn problem - jst ga ne vidm....sam še huj bo, ne pa bolš.........bogi ti otročički - men bi se snel, če bi takrt to velal, k sm bla jst stara 15, 16 let, k sm žvela za to, da sm vn hodila :D
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 26. Maj. 2006 20:12

Ledenka napisal/-a:
Za mlajše od 17 bi pa lahko organizirali matineje kot v Italiji (v diskotekah v nedeljah popoldne in se ne toči alkohola) ali pa več šolskih plesov (mi smo jih imeli vsak mesec v o.š. in v srednji)...

:lol:
sej pa je blo to učas, dakota pa to... sam trenutno si pa tega res ne predstavljam.

uršy napisal/-a:......bogi ti otročički - men bi se snel, če bi takrt to velal, k sm bla jst stara 15, 16 let, k sm žvela za to, da sm vn hodila :D


sam res, velika škoda bi bila če bi mogu zbrisat spomine na palmo, propagando,... res nam je blo mega :cool:
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 26. Maj. 2006 20:40

Jah jz si tut ne predstavljam, da ne bi smela bit uzuni. Ajde, da bi blo prej skoz tko, pa da bi vedla, da ne bo nič z žuranjem, sam da bi krnaenkrat tole uvedl, bi bla pa kriza.

Pa ja, če ne smejo u lokale, ful jim je pa problem uzuni pit. K vsaj pr nas je bil na začetku k smo začel mal bolj vn hodit, alkohol dost bl v igri, k pa zdej. Tko da bi pač na plaži blo še 10x več folka k pa tko? ..

Hm, matineje .. Ah, to bi blo čist kul, če ne bi bil folk navajen, da je biu lahk uzuni kerkoli dan pa to .. Pa itak, uni k bi se ga hotl ulit, bi se ulil, preden bi šli notr, če se not ne bi smel pit. Ni fore.
Pa če bi bile ob nedeljah pa pomojm sploh ne bi učinkovalo, ker je zadnj dan vikenda in če kdo že kej nardi med vikendom za šolo, je ponavadi to v nedeljo.
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 27. Maj. 2006 6:37

Spominov vam itak ne bo noben brisal, sej lahko hodte tja takrat, ko ste stari 17, pa si takrat spomine narišete. :wink:
Men ne bo 15 let stara punčka v miniki in s kilo MUja vsa nalita v enmu lokalu oz. 13 let star fantek z jointom v roki nikol sprejemljiva zadeva. Če se je pa treba bunit za pravice do tega, pol se pa bunite, I really don't care, kaj delate s svojo mladostjo, res. To bi se moral vi in vaši starši bolj obremenjevat. :wink:

Ja, ja, sej se da marsikej tut izven lokalov počet...
Izkoriste pol priliko, pa bodte vsaj ne svežmu zraku. :lol:
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 29. Maj. 2006 20:17

Applebitecc napisal/-a:Men bi se sicer zdelo bolj normalno, da bi mel otroc normalne starše, ki jih ne bi pustil skakat okol cele noči, ga pit, itd...
Sam na žalost ma lahko vsak idiot otroka... :roll:


Vsekakor. Ker pa očitno veliko staršev nima nobene avtoritete, je treba nekaj ukrenit. Zdaj samo čakam, da bodo kaki starši tožili državo, da krši otrokove pravice in njihove pravice do vzgoje in blabla :D

Kot sem že nekje napisala- vsi vemo, da se žura in pije tudi pred 18. oziroma 16. letom. Ampak nimam nič proti, če družba zavzame do tega neko stališče, da mularija vsaj ve, da ne dela prav. Je pa v naravi pubertetnikov, da poskušajo vsaj malo kršit norme in dokler ni pretiravanja, se tudi zamiži na eno oko...

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov