Drnovšek & Darfur

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ga podpirate?

Da
27
54%
Ne
16
32%
Ne vem za kaj gre oz. me ne zanima
7
14%
Skupaj glasov : 50

Uporabniški avatar
*melby*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *melby* » 24. Jan. 2006 16:21

Janez Drnovšek je povedal, da bo februarja obiskal zahodno sudansko pokrajino Darfur.

Doslej je Drnovšek po lastnih besedah svoje dejavnosti glede Darfurja usmerjal predvsem v tiste institucije, ki lahko bistveno vplivajo na to, da se v Darfurju izvede odločnejša akcija - v vrh ZN, EU in predvsem v stalne članice Varnostnega sveta ZN, kjer je dejansko moč odločanja. Govoril pa je tudi z nekaterimi Afričani.

"V zadnjem tednu sem tri ali štiri noči preživel na letalu in opravil ogromno aktivnosti. Če bi kdo dvomil pri tem v mojo kondicijo, mu priporočam, da si ogleda program, ki ga imam za sabo. Prepričan sem v svoj način in mislim pri tem vztrajati"
Slovenski predsednik Janez Drnovšek

Vir: Klik
Vaša mnenja?
* ~ ne oziraj se za drugimi, bodi originalen ~ *
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 24. Jan. 2006 16:43

Spremeba je očitna, če gre res za change of heart super zanga, sam upam da ni kaka fora uzad. Pa podpiral ga bi, če bi se bolj aktivno vključeval v slovenske socialne in druge težave, kot pa v Dafur.
Tko nekak...
Uporabniški avatar
bad_girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 992
Na forumu od: 3. 9. 2004
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a bad_girl » 24. Jan. 2006 20:20

Jst pa mislim, da je čist uredu kar dela. Tlele pri nas vsi jamramo kok nam je hudo, kok je šele npr. v večini Afrike, Azije...se lahk sam klanjamo, da mamo svoj flat pa en avto za vozt, pa vsak dan svežo hrano na mizi...če pa lahk kdo kej bolš za nas nardi se pa lahk na vlado obrnete...al pa na g. Damijana... ki podpisujejo referendume, zakone, ipd. :roll:

Predsednik naj pa se aktivno udeležuje pri svetovnih problemih in ime Slovenije predstavi svetu v pozitivni luči...npr. američanom, ki mislijo da je Slovenija nov orkan...jerks... :D
_______________________________________
Strawberries cherries and an angel's kiss in spring, my summer wine is really made from all these things...
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 24. Jan. 2006 20:36

Drnovšek car, to da se je tok ufuru v darfur mi je dokaj :o (kje je sploh nasu lih darfur), sam usaj neki dela, za razliko od...
Uporabniški avatar
katjuska20
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 3. 11. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a katjuska20 » 24. Jan. 2006 20:36

Se popolnoma strinjam z bad_girl in upam, da bo mu z tole akcijo uspelo kaj dobrega naredit. Smo rabli takega politika, ki je bolj človeški.
Uporabniški avatar
shaMa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 8. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a shaMa » 24. Jan. 2006 21:41

Following Tito ;) Njega so/ smo tut obozevali, ker je znal bit velik tudi med majhnimi.
Meet me in outer space
I will hold you close
if you're afraid of heights
I need you to see this place
Uporabniški avatar
*melby*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *melby* » 25. Jan. 2006 8:45

sofia83 napisal/-a: ... Definitivno gre pomojem za poskus povečevanja prepoznavnosti Slovenije v svetu - intervjujajo ga največje svetovne medijske hiše, dobiva se s svetovnimi političnimi in verskimi voditelji, ...

Se strinjam ... jst tud mislm, da gre verjetn tud za povečanje prepoznavnosti Slovenije v svetu, če mu pa res še rata kej dobrga nardit v Darfurju pol pa še tolk boljš :D
* ~ ne oziraj se za drugimi, bodi originalen ~ *
Uporabniški avatar
shiva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 3. 5. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a shiva » 25. Jan. 2006 21:49

jaz, ne vem zakaj, imam feeling, da drnovsek umira, ali nekaj takega...

ker kar naenkrat resuje svet, pa hcerko nam predstavi, pa se zavzema za kosovo, ipd....

sicer kot politik mi je nekako edina reprezentativna oseba slovenije, ki ni dealer z orozjem ali sovinisticni manijak...

ampak zgleda pa zadnje case zelo slabo...
arigato!
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 26. Jan. 2006 11:30

shiva napisal/-a:ampak zgleda pa zadnje case zelo slabo...


Zgleda pa res ful slabo... :?
Uporabniški avatar
*tenisačica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 591
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Celje(na žalost)

Neprebrana objavaNapisal/-a *tenisačica* » 10. Feb. 2006 8:10

Mislim, gre tam v Darfur, pomagat revnim, kot da jih v Sloveniji nimamo :evil: Bi lahko najprej pomagal tle, vsem brezdomcem in revežem, šele pol bi pa začel reševati svetovne probleme. Men gre s tem fuuuul na živce :x
“The only gossip I'm interested in is things from the Weekly World News - 'Woman's bra bursts, 11 injured'. That kind of thing.” ~ Johnny Depp
Uporabniški avatar
uršy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 641
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: najlepše mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a uršy » 10. Feb. 2006 9:44

Men se zdi pa Drnula zdej ful dobr......se mu smejim, k take poka na tiskovnih konferencah in se kr mal norca dela iz novinarjev......drgač se mi pa zdi tole njegovo gibanje čist pozitivno...zakaj pa ne, sej tko nima kej druzga počet :)
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 10. Feb. 2006 10:20

uršy napisal/-a:Men se zdi pa Drnula zdej ful dobr......se mu smejim, k take poka na tiskovnih konferencah in se kr mal norca dela iz novinarjev......drgač se mi pa zdi tole njegovo gibanje čist pozitivno...zakaj pa ne, sej tko nima kej druzga počet :)


ma tole vseskp je men vrlo sumljivo :? (jst glih ne padam preveč na te njegove štose) ... kokrkol že ne more se en človk kr tko čez noč čudežno spremenit (ali pač :gruebel: )... men bl zgleda nekako tko, kt da bi jo mal pohal :D
The secret of success is consistency of purpose.
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 10. Feb. 2006 13:56

Drnovšek je car! :lol:
Uporabniški avatar
*melby*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *melby* » 03. Mar. 2006 14:48

Mal nazaj so pršle položnice za tale Darfur, pa me zanima če kaj vplačujete?
Mami dela na pošti in je rekla da folk kr dost vplačuje.
Mi še nismo, ne vem še ali bomo ali ne ... mogoče kakšno malenkost.
* ~ ne oziraj se za drugimi, bodi originalen ~ *
Edinstvena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 21. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Edinstvena » 07. Mar. 2006 19:53

jas ga 100% podpiram... okej,ne rečem tud v SLO bi blo treba kaj porihtat,ampak a nekateri res ne vidite da oni nimajo ne za hrano za NIČ, ne pa za cunje, čevlje... kje spijo? na tleh! in to jih ni 100 kot pri nas ampak veliko veliko veliko več... postali smo materialisti! hočemo vedno več in več, kar že dejansko presega meje normale, da ne govorim o dobrinah ki so nujne za življenje!!! vsi smo prevč navajeni da mamo vse ko se nam kaj zaželi... men je prav hudo ko pr nas vidim kakega malega froca ko se dere na mamo da tega pa on že nebo jedo, malo se mora človek zamislit, tud iz tega vidika kak bi se mi zmrdovali če bi nam nekdo za darilo dal kako staro že nošeno oblačilo, in kako veselje je na obrazih afričanov :cry:

Ne res...drnovšek si upa! to je glavno,nekaj bo 100% dosego... držim pesti zanj...
Izziv je v tem da ostaneš to kar si,v svetu ki te poskuša narediti takšnega kot so vsi drugi!

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov