Drnovšek & Darfur

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ga podpirate?

Da
27
54%
Ne
16
32%
Ne vem za kaj gre oz. me ne zanima
7
14%
Skupaj glasov : 50

~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 07. Jul. 2006 18:37

-----
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 29. Jul. 2010 21:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
mleko
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mleko » 07. Jul. 2006 18:47

bella_ napisal/-a:kucan je biu car zame! lej kaj je naredu za slovenijo, tak bi moru bit vsak predsednik. pa kako se je drnovsek kr naenkrat spomnu pomagat darfurju? revscina, vojne, bolezni in ostalo je v afriki obsjatalo se zlo doug, njemu se je pa pac v zadnjem casu strgal in zdj misl da je mati tereza. sj kul, ni nc narobe, ampak s tem naj se ukvarja po zakljucku mandata

drnovšek se je pa kot prime minister med kučanovo kandidaturo sončil na lovorikah? ne moreš verjet, no.

naj ti mal osvežim spomin glede drnovškovih uslug sloveniji. tudi takrat so se tisti s polno ritjo zgražali nad njim, človeška neumnost ne pozna meja.
Drnovšek na prvih svobodnih demokratičnih volitvah aprila 1989 izvoljen za slovenskega predstavnika v kolektivnem predsedstvu nekdanje Jugoslavije. Od maja 1989 do maja 1990 je bil predsednik predsedstva nekdanje Jugoslavije. Septembra 1989 je predsedoval Vrhu neuvrščenih v Beogradu. V obdobju osamosvajanja Republike Slovenije je bil dr. Drnovšek glavni pogajalec med slovenskim vodstvom ter vodstvom nekdanje Jugoslavije in vrhom Jugoslovanske ljudske armade. Julija 1991 se mu je uspelo dogovoriti za dokončen umik zvezne vojske iz Slovenije. Za svoje izjemne zasluge pri obrambi svobode in suverenosti Republike Slovenije, je dr. Janez Drnovšek 24. junija 1992 prejel najvišje državno odlikovanje Zlati častni znak svobode Republike Slovenije.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 07. Jul. 2006 18:52

----
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 29. Jul. 2010 21:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
mleko
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mleko » 07. Jul. 2006 19:08

~NIA~ napisal/-a:ok.. drnovšk je za darfur. kdo je pa za slovenske družine?????? a tega pa nimamo? usaj tko je videt..

pri velikem delu socialnih problemov ni ključen primanjkljaj sredstev. mnogočesa se brez lastne iniciative neda rešit. ne trdim pa, da se tem temam posveča dovolj pozornosti, ubistvu nasprotno. vendar drnovškov položaj ni upravnega pomena, v to bi morali vplesti ključnega igralca atm, predsedujočo stranko. preprosto nasedate vsakršnemu medijskemu pompu in želite prikazati nekogaršnje prizadevanje in plemenite namene zelo izkrivljeno. ravno zaradi nepoznavanja okoliščin. drnovšek je ena a predsednik. še enkrat predlagam, da poizveš o njegovi vlogi in tiraniji ki se pojavlja v Darfurju, ter pomisliš koliko lahko doprinesejo njegove izkušnje tistemu ljudstvu. saj nismo sami na svetu ffs. tudi če nekdo nekje na neki drugi celini trpi pomeni, da še vedno trpi, ljudje smo pa taki, česar na lastne oči ne vidimo trdimo, da ne obstaja.
ne osredotočaj se tolko na slovenske družine, vsakega problema na svetu se neda zlepa rešit.
Uporabniški avatar
bella_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 415
Na forumu od: 26. 5. 2006
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a bella_ » 07. Jul. 2006 20:10

se vedno menim, da bi predsednikova prioriteta morala biti njegova lstna drzava in v nasprotno me ne bo nihce preprical. vsak predsednik pa si seveda zeli posameznikov, ki mu kot ovce sledijo.

drnovsek ni vec isti, kot je bil podpredsednik se je zavzemal za slovenijo, v zadnjem casu pa ga bolj zanima ideja dobrega na svetu. ce hoce bit kao en svetnik naj gre zard mene za duhovnika, naj nevem kaj dela zard mene, ampak naj odstop.
Uporabniški avatar
mleko
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mleko » 07. Jul. 2006 23:39

bella_ napisal/-a:se vedno menim, da bi predsednikova prioriteta morala biti njegova lstna drzava

spet blebečeš neumnosti, seveda mu je prioriteta država. ma kako naj ti pojasnim njegovo delovanje in vzroke za njegovo delovanje v svetu?

drnovsek ni vec isti, kot je bil podpredsednik se je zavzemal za slovenijo, v zadnjem casu pa ga bolj zanima ideja dobrega na svetu. ce hoce bit kao en svetnik naj gre zard mene za duhovnika, naj nevem kaj dela zard mene, ampak naj odstop.

lahko se samo stosedmič ponovim. jao...
Uporabniški avatar
Catharine
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 19. 9. 2005
Kraj: Planet Earth

Neprebrana objavaNapisal/-a Catharine » 08. Jul. 2006 6:21

men je tale naš drnovšek čist faca odkar se je spremenil, čist drug človek. full mi je všeč zdej :D
Uporabniški avatar
*zeljka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 814
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *zeljka* » 08. Jul. 2006 9:19

jz ga čist podperam. če lahk izkorist svoj upliv zakaj ga nebi. mislm da ga je bolezn nardila tazga kokr je zdj.
Uporabniški avatar
drotarka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 24. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a drotarka » 21. Avg. 2006 16:48

Drnovšek je egoist na kubik in meni osebno se je zameril do amena,mogoče bi mu kdo mogel pojasniti kaj pomeni izraz PREDCEDNIK DRŽAVE SLOVENIJE,pa toliko je za postoriti v naši državici,on pa se ubada z Darfurjem in reševanjem Križnarja,pa skoraj vsa letna sredstva je zapravil in sedaj prosi za nova...pa to je za zjokat,patetično postaja.
resnica umetnosti življenja je v tem, da najdemo čudovito tudi v vsakdanjem
Uporabniški avatar
Dagi
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 754
Na forumu od: 1. 8. 2006
Kraj: ...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dagi » 22. Avg. 2006 7:04

Js ga tud ne maram, sploh od takrt ne, k je začel glumit majmuna, da pol ni blo vojaške parade... Pa tko bi blo fajn... :wink: Valda ja, dejmo ta dnar k bi šu za vojaško parado rajš za to, da bi šli vojaki v Darfur, pa v Pakistan, pa kaj js vem kam še vse... Samo me prov zanima, kera mama al pa punca rajš vid svojga sina oz. fanta nek v Darfurju kt pa na vojaški paradi... Ampak dobr, to je samo en od razlogov...
betuska
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 11. 9. 2006
Kraj: na sončni strani alp

Neprebrana objavaNapisal/-a betuska » 12. Okt. 2006 10:27

najbolj interesantne pa so njegove vzpodbudne besede ki jih deli nemočnim ljudem prek revij itd...
ženska srednjih let, z velko krizo u službi, obupana, brez moči za korak naprej... on pa ji svetuje naj se obda z oblakom pozitivne energije in kadar bo ona mislna dobro, se ji bo tud dogajalo dobro... tko da ji u bistvu ni treba za boljše življenje nardit nč, razn mislt dobro...
in še en primer...oddaja na nacjonalki... klic v živo... mlajši moški na robu solz mu očita kko lahko tolko skrbi za darfur, k pa mamo tud mi probleme...bla bla... in drnovšek odgovori... "ja, probleme imamo tudi tu, pa seveda tudi u darfurju." in to je blo to... ah dej, jebiga, bolan je, naj przna, naj se spočije...
jullia
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 10. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia » 12. Okt. 2006 16:39

Dagi napisal/-a:... Samo me prov zanima, kera mama al pa punca rajš vid svojga sina oz. fanta nek v Darfurju kt pa na vojaški paradi... Ampak dobr, to je samo en od razlogov...


nobena verjetno, ampak če slovenci že imamo poklicno vojsko, jo je smiselno vsaj uporabljat. pa ne na paradah. pa me prov zanima, kateri vojak bi raje stopicljal na paradi, kot pa šel na misijo v tujino in služil parkrat toliko kot bi doma. dejmo no bit realni. vi ste mogoče mirovnice, ampak tip, ki gre v vojsko, pa že mora imet pri sebi stvari do te mere razpucane, da se zaveda možnosti, da bo enkrat dejansko moral opravljat svojo službo.
Uporabniški avatar
uršy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 641
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: najlepše mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a uršy » 21. Okt. 2006 22:48

Frederic
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 22. 10. 2006
Kraj: France - Slovénie

Neprebrana objavaNapisal/-a Frederic » 22. Okt. 2006 22:56

nobena verjetno, ampak če slovenci že imamo poklicno vojsko, jo je smiselno vsaj uporabljat. pa ne na paradah. pa me prov zanima, kateri vojak bi raje stopicljal na paradi, kot pa šel na misijo v tujino in služil parkrat toliko kot bi doma. dejmo no bit realni. vi ste mogoče mirovnice, ampak tip, ki gre v vojsko, pa že mora imet pri sebi stvari do te mere razpucane, da se zaveda možnosti, da bo enkrat dejansko moral opravljat svojo službo.

Jullia, imas prav. Vendar vsak profesionalni vojak mora znati tudi korakati na paradi. Vcasih je to se tezje kot boriti se. :wink:

Sam sem bil deset let v vojski, od tega dobri dve leti v Djiboutiju in bojim se, da imajo mnogi Slovenci (in Slovenke!) in mnogi Evropejci zelo napacne predstave o Afriki in njenih ljudeh. Se najvec skode pa delajo razni avanturisti in samooklicani mirovniki kot npr. Kriznar in Seruga, ki prihajajo v Afriko z svojimi motorji, darili, fotoaparati, kamerami in neki filozofirajo na siroko in po dolgem, kako so Africani ohranili stik z naravo in ostalimi idiotskimi predstavami. Africani so ze zdavnaj izgubili pristni stik z naravo. Edini, ki so ga se ohranili so razna plemena v notranjosti Konga, kamor pa hvalabogu jih trenutno se pustijo pri miru. Vsi ostali pa ze poznajo Coca-colo in AK-47.

Ta zadnja farsa glede Darfurja je zelo skodovala ugledu Slovenie. Izpadli ste (smo) kot najvecji amaterji. Mislim, da bi se moral predsednik Drnovscek malo zamisliti...

Drugače pa glede mojega prvega sporočila: Grand merci pour tes mots encourageants. :)
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 23. Okt. 2006 17:11



Bogi Janezek. Nič čudnega, da mu je umru, če pa samo na Dalfur gleda in to je vse
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]