Demonstracije 19.5.2010

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 27. Maj. 2010 7:48

dodoman, bluziš. Z 250€ lahko študent preživi v Ljubljani brez problemov. Stanovanje pa tudi ni ravno problem dobit, tudi z najemnino recimo 120€.
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
dai.94
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 27. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dai.94 » 27. Maj. 2010 11:09

dodoman napisal/-a:

evo..ti si tipičn dokaz nedojemlivosti..

kredite in dolgve majo glih zato, ker NI DENARJA...kaj ti tuki ni jasno?


to, da sem si pa sposodil pa sem že rekel, da sem delal in vrnil.

kar pa mi bo nov zakon onemogočal kajne?

vidiš kako nedojemliva si.

aja jaz sem razvajen..to bo to..

.


Zakaj so vzeli kredit, če so vedeli da ga ne bodo mogli vrniti??
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 27. Maj. 2010 11:14

McLarnovc napisal/-a:dodoman, bluziš. Z 250€ lahko študent preživi v Ljubljani brez problemov. Stanovanje pa tudi ni ravno problem dobit, tudi z najemnino recimo 120€.


si pa skromen :)
meni ne rata prezivet z 250€ pa da se na trepalnice postavim. min. 180€ za stanovanje (ja zasebno stanovanje je luksuz, vem, ampak ljubljana je moj dom, jaz tu nisem samo od ponedeljka do četrtka in se mi res ne da gužvat z enimi ljudmi v študentu)+ hrana (pri 25ih se mi zdi nesmiselno kupovat v maminem hladilniku)+ prevoz+ cote (ja, tudi tega mi mati ne kupuje več)+ vse ostalo kar spada pod življenjske in malo manj življenjske stroške.

končni stroški se tako gibljejo na okoli 400€.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 27. Maj. 2010 11:20

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 21:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 27. Maj. 2010 14:34

Je velika razlika če si dva dni v tednu doma, če ti mama obleke pere in lika, če lahko kaj hrane od doma prineseš itd.. Zniža stroške in tako večina študentov živi.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 27. Maj. 2010 16:17

Takih, ki so v Ljubljani tudi med vikendom je manjši del...vsaj sodeč po natrpanosti vlakov v petek popoldne in nedeljo zvečer.

Sam ne porabim niti 250€ na mesec... Stanovanje v bajti 120€(ne ravno v centru), 15€ za net, 17 za urbano, 15 za telefon. Potem nekaj bonov, od doma prinesem nekaj domačih klobas in pršuta, nekaj paradižnikov in kumar, ostalo pa kupim v lj. Za pit tudi ne kupujem nič skoraj, ker je doma domač jabolčnik in se mi zdi neumno kupovat za pit v šparu... Nevem, meni osebno se zdi precej razsipno porabit 400 ali še več € na mesec za študentsko življenje...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 27. Maj. 2010 16:44

ja ampak jaz tega ne dobim doma :) hrane že zdavnaj ne jemljem doma, včasih mi mati kako malenkost primakne, ampak res malenkost.

domov grem približno 1krat mesečno. in če gledaš, da živim samostojno življenje....ti 400€ hitro postane jasnih.

ja. ziher bi se dalo porabit manj. v končni fazi ne moreš porabit tega kar nimaš. ampak po drugi strani ne vem zakaj bi mogla kot študentka živet na robu revščine in mlatit krompir pa zelje cele mesece.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 27. Maj. 2010 17:08

McLarnovc napisal/-a:Takih, ki so v Ljubljani tudi med vikendom je manjši del...vsaj sodeč po natrpanosti vlakov v petek popoldne in nedeljo zvečer.

Sam ne porabim niti 250€ na mesec... Stanovanje v bajti 120€(ne ravno v centru), 15€ za net, 17 za urbano, 15 za telefon. Potem nekaj bonov, od doma prinesem nekaj domačih klobas in pršuta, nekaj paradižnikov in kumar, ostalo pa kupim v lj. Za pit tudi ne kupujem nič skoraj, ker je doma domač jabolčnik in se mi zdi neumno kupovat za pit v šparu... Nevem, meni osebno se zdi precej razsipno porabit 400 ali še več € na mesec za študentsko življenje...

Se pridružujem tvojemu mnenju, čeprav sama kdaj porabim občutno več, a se potem naslednji mesec pogliha, ko zapravim toliko manj. In tudi meni se zdi, da ne ostaja dosti študentov v Lj med vikendi - če sodim po gužvi na avtobusni in železniški postaji konec tedna, nekateri že celo med tednom gredo domov, in če sodim po teh, ki jih poznam in po fb sprašujejo za prevoz. Sem pa jaz večkrat ostala čez vikend v Lj in nisem zapravila veliko (razen da sem si šla kaj kupit za zajtrk, vmes sem šla jest na bon ali pa še to ne, ker sem si doma kaj pripravila). Res pa je, da sama pojem bolj malo, zato so moji stroški glede hrane dokaj nizki. Tudi pri alkoholu nisem razsipna, sploh zdaj, ko se bliža izpitno obdobje, nisem šla ven že lep čas (in še lep čas ne bom :D). Zadnji teden v juniju jih gre pa itak večina domov, tako da potem do konec septembra ni stroškov, ki so čez celo leto. :wink:
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 28. Maj. 2010 13:40

Ne morem verjet kaj piše Dedoman. Pa kaj on rabi 500 eur na mesec za preživet? Pa a se on vozi in stanuje hkrati v Ljubljani? Kako potem preživijo družine s 500 eur plače, če on sam ne more.
Nivea
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 31. Maj. 2010 16:53

Morda kdo rabi vec denarja. Toda kar so trdili na SOU je bilo: POVPRECEN student rabi cez 500. Cista demagogija toda nobeni mediji jih ne izpostavijo in jim povejo naj zaprejo svoje laznjive gobce. Ljubljani tudi ne bi skodilo, ce bi bilo manj studentskega pleha po parkiriscih.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 31. Maj. 2010 17:48

Mahagonij napisal/-a:Ljubljani tudi ne bi skodilo, ce bi bilo manj studentskega pleha po parkiriscih.


Ampak to ne kakršnega koli pleha. Govorimo o srednjem razredu, niti ne tako starih letnikov... Da ne govorimo o kakih R1-kah, R6-kah, 1098-kah, Ninjah in podobnih specialkah, ki so parkirane pred marsikaterim faksom....se pravi, denarja očitno je....
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 31. Maj. 2010 18:10

Vmes se sigurno najde tudi nekaj takih, ki so last staršev in ne študentov samih.
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 31. Maj. 2010 19:40

Tisti, ki trdi, da rabi študent 500 eur na mesec za preživet naj prosim napiše specifikacijo stroškov, da mu bomo verjeli.
Nivea
Uporabniški avatar
LEEL00
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 108
Na forumu od: 18. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a LEEL00 » 01. Jun. 2010 0:05

McLarnovc napisal/-a:
Mahagonij napisal/-a:Ljubljani tudi ne bi skodilo, ce bi bilo manj studentskega pleha po parkiriscih.


Ampak to ne kakršnega koli pleha. Govorimo o srednjem razredu, niti ne tako starih letnikov... Da ne govorimo o kakih R1-kah, R6-kah, 1098-kah, Ninjah in podobnih specialkah, ki so parkirane pred marsikaterim faksom....se pravi, denarja očitno je....


Ah dajte no... To je ze fousarija. Sicer res ljubljani ne bi skodlo, sam to se ne bi reslo z ukinjanjem kesa studentom ker je dosti se ostalega pleha okrog, ampak npr. naplacevanjem cest po ljubljani in drazjimi parkirisci ali kaj podobnega.
There was a point to this story, but it has temporarily escaped the chronicler's mind.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 01. Jun. 2010 8:12

Kaksna fousarija? Navadno dejstvo je, da me avto stane 100 eur na mesec samo, da ga imam v garazi pripravljenega na voznjo. Bencin me pride se ekstra 110. V to ni vkljucena cena avta (naprimer da sm ga zastonj dubu).
In zdej imamo na eni strani jokanje o stroskih. Po drugi strani je pa v petek tretjina manj prometa po obvoznici in vpadnicah, ker ni studentov.

Jst skorajda ne poznam deca s statusom studenta, ki ne bi imel lastnega avta. Cetudi so mu ga starsi kupili, placuje stroske on. In seveda vsi fantje delajo, ker rabijo denar.

Gotovo to ne pojasni celotnega problema studentske potrebe po denarju, niti ne velja to za vse.

Ampak je pa ta opazka en koscek sestavljanke, ki kaze, da studentom sploh ne gre tok slabo, kot se prikazuje in da si marikateri po lastni volji povzroca precejsen strosek, zaradi katerega rabi denar.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron